Ugrás a kommentre

3x15 - Overlords


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, de mégis fura, hogy nem lehet teljes világosság sem.

Fura, de ahogy wass is írta, ez a természetes. A víz sosem tükörsima, és ahol fény van, ott akad árnyék is. Lehet pont ez az egyensúly lényege, hogy a kettő harmonikus legyen, természetes. Mindegyik létezik, de egyik sem nő a másik fejére. Csak mivel a Sötét Oldal könnyebb, simábban járható, így ott gyorsan lehet nagy hatalomra szert tenni, így ha azon az oldalon túl sokan gyűlnek össze, akkor az könnyen felboríthatja ezt a harmóniát. Mondhatni, a mérlegen nagyobb súlyt nyomnak a Sötétség képviselői, mint a Világosé, így a Sötét Oldalon (és most ebbe nem csak a Sithet, hanem például a korrupt politikusokat, a birodalmi zsarnokokat is belesorolom) minimális sokasodás is már kibillenti a mérleget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok már értem, és elfogadom. Egyébként nagyon örülök, hogy ekkora új impulzust voltak képesek adni ennek az Erő és kiválasztottság témának! Lucas keze annyira érezhető az egészen, hogy az hihetetlen. Az írót mondjuk Golden Globe -ra jelölték korábban, egy Six Feet Under epizód megírásáért, szóval ő sem kezdő. :D Komolyan, ma sokszor azon vettem észre magam, hogy a bankban ezeken a dolgokon jár az eszem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan, ma sokszor azon vettem észre magam, hogy a bankban ezeken a dolgokon jár az eszem. :D

Igen, jó agyalni rajta. Akár napokig is és ahogy egyre többször gondolunk rá, újabbnál újabb ötletek kerülnek felszínre, amik alapból nem is jutnának az emberek eszébe.

És az is jó, hogy egyre több ilyen agyalós részek vannak, amiken sokat lehet rágódni és eszmét cserélni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Briliáns írás Dzséjt! :clap: Fűznék hozzá egy-két gondolatot ha nem bánod. :)

 

2) Ha emlékeztek, Obi-Wannak meg kellett tanulnia, hogyan beszélhet Qui-Gonnal. Alapesetben se nem hallják, se nem látják őket. Mondjuk ezen a téren kicsit nagy a kavarc, mert Luke mindenféle tanulás nélkül hallotta, majd látta is a halott Jedik szellemét, és Yoda is előképzettség nélkül hallotta meg Qui-Gont. Mondjuk ő speciel mély meditatív állapotban volt, ezért lehetséges, hogy meghallotta, majd valószínűleg ezután kutatni kezdett és így sajátította el a képességet. Luke meg talán szerencsés volt, és már alapból megvolt benne ez a képesség, mint Leianak a múlt meglátása, Anakinnak a jövőbelátás. Viszont nem feledhetjük, hogy Leia sem látta az ep6 végén a szellemeket. Mindezt egybe véve, ha Qui-Gon képes lett volna manifesztálódni (amire nem volt képes), akkor sem láthatta volna Obi-Wan, mert még nem tanulta meg, hogyan kell azt.

 

Qui-Gon hangja először az EPII -es Anakin mészárlás alatt volt hallható, de hogy testileg megjelenni nem tudott még az EPIII idején sem, az biztos. Luke pedig a kiválasztott fia volt, így különleges eset. Szerintem az a képességbeli többlete ami Leia -val szemben mutatkozott, az a képzésük rovására írható. Magyarán Luke Jedi volt, Leia nem. A lány csak ösztönszerűen használhatta az Erőt, míg Luke tudatosan. Bár azt szerintem ő se tudta ki is volt valójában az apja és milyen sorsra rendeltetett.

 

Az egész epizód értelmezésének Anakin a kulcsa, belőle, a múltjából és a jövőjéből kiindulva kapnak értelmet a szimbolikus dolgok, amelyekből van itt bőven.

 

Kicsit tovább folytatva ezt a gondolatmenetet:

Tehát Anakin áll a középpontban, akiről maga az Apa mondja, hogy ugyanúgy se nem Sith, se nem Jedi, mint ők, van benne sötétség és világosság. És ahogy Dzséjt írta, hogy épp melyik dominál jobban, az attól függ a legjobban, a számára fontos emberek közül épp ki van a közelében, vagy éppen ki nincs. Ahsoka a sötétség a fényben (ez is kiváló hasonlat), mert ragaszkodik hozzá, és Obi-wan, a fény az éjszakában, akire viszont nagy szüksége van. Padmé pedig, ahogy a Fiú Shmi alakjában jelzi is, csupán börtön, az iránta érzett szerelem zavarja Anakin választását, s így az egyensúlyt. Padménak túlságosan erős a befolyása Anakinra (annak Kiválasztotti poziciójához képest), s noha a feleségeként pozitív hatással kellene lennie rá, de mégis negatív hatása van. Bármilyen szép és megkapó is ez a szerelem, de egyiküknek sem hoz majd boldogságot - és most más szemszögből is láthatjuk, hogy azért, mert Anakin egyensúlyozó küldetését akadályozza, és ha ő nincs egyensúlyban, akkor minden más is veszélybe kerül.

Ahsoka elvesztését Anakin az ellenpólus, Obi-wan stabil megléte miatt képes még elviselni. Padmé potenciális elvesztését viszont már semmi nem ellensúlyozhatja, Obi-wan nincs is jelen, így Anakin lelkében a sötét oldal válik mindent meghatározóvá, egészen addig, amíg a gyermekei jósága meg nem teremti ismét az egynsúlyt - és ezzel eljutottunk Phobos gondolatához. :)

 

Csak még egy érdekesség, ami megütötte a fülem: eddig mindig az hangzott el Anakin Kiválaszottsága kapcsán, hogy ő hozza el az egyensúlyt az Erőben (bring balance to the Force), míg ebben az epizódban kizárólag azt halljuk az Apa szájából, hogy a Kiválasztottnak meg kell tartania az egyensúlyt (keep the Force in balance). Biztos vagyok benne, hogy a különbség nem véletlen. Remélem, a következő részekben kiderül ennek oka is.

Ez is nagyszerű gondolatmenet Ildi. :D Anakin folytonos kísértésnek van kitéve minden irányból, folyamatosan küzd önmagával, az érzéseivel. Szerintem akkor lett volna a legjobb, ha leváltja az öreget, és egyedül trónol azon a helyen. De bármilyen fura is, Anakin karakterében abszolút nincs benne ez a lehetőség. Számomra elképzelhetetlen, hogy egy helyben ücsörög és nap mint nap meditál közben pedig vigyáz a két gyermekre....

 

A felvetésed is érdekes, biztosan kapunk rá választ az elkövetkezendő részekből.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is feltűnt, amire már rég kíváncsi voltam, hogy Anakinnak mi is a véleménye erről a kiválasztott dologról? Enyhén meglepő, hogy csak egy mítosznak tartja, ergo nem hisz benne! Érdekes lesz majd, hogy a trilógia végéra ráeszmél-e a dolgokra? :hmm:

 

Ami pedig még eszembe jutott, az a Birodalom Visszavág barlangos jelenete. Azt is hasonló misztikum övezi a mai napig, pedig talán lehetne kapcsolatot találni ezzel a résszel. Főleg, hogy ott Vader jelent meg....Yoda talán nagyobb Erővel bírhat mint gondoltuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik kép pedig az általad is említett Ying-Yang rész, amelybe érdekes módon benyúlik két elkülönülő terület. A világos részébe egy sötét nyúlvány, a sötétbe pedig egy világos. A Fiú a sötét nyúlványra száll, míg a Lány a világosra. Ez azért meglepő számomra, mert a körülöttük lévő terület épp az ellenkezője a maguk által megtestesített Erőnek. Bár ebben a szimbolikában nem vagyok annyira járatos, nem tudom ez mit jelenthet.

Én arra gondoltam, hogy a világ, és a benne élők nem lehetnek pusztán feketék és fehérek. Oppá, ez egy kicsit rasszistára sikerült, de remélem értitek, mit akartam mondani. Még a leggonoszabb teremtményben is ott lakozik a jó, valamilyen szinten, ahogy a legártatlanabb teremtésben is ott lapul a gonosz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra gondoltam, hogy a világ, és a benne élők nem lehetnek pusztán feketék és fehérek. Oppá, ez egy kicsit rasszistára sikerült, de remélem értitek, mit akartam mondani. Még a leggonoszabb teremtményben is ott lakozik a jó, valamilyen szinten, ahogy a legártatlanabb teremtésben is ott lapul a gonosz. :)

Igen, alább pont ezt válaszolták a kérdésemre páran. :D

 

Szerintem az a különbség az Atya és családja valamint Anakin családja között, hogy míg az előbbiek elvonultan éltek és ott tartották egyensúlyban az Erőt, addig Anakinék a galaxis szerves részeiként a nagy egészre hatással voltak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ISzerintem az a különbség az Atya és családja valamint Anakin családja között, hogy míg az előbbiek elvonultan éltek és ott tartották egyensúlyban az Erőt, addig Anakinék a galaxis szerves részeiként a nagy egészre hatással voltak. Az Erő-hordozók talán csak a Mortis -ra voltak hatással, míg Anakinék az egész galaxisra.

Kérdés viszont ezek után, hogy mi értelme lenne Erő-hordozónak lenniük, ha csak a szűkebb környezetükre vannak hatással?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés viszont ezek után, hogy mi értelme lenne Erő-hordozónak lenniük, ha csak a szűkebb környezetükre vannak hatással?

Az attól függ, mik a céljaik. Szerintem Yoda fogja megmondani kik is ők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon hangja először az EPII -es Anakin mészárlás alatt volt hallható, de hogy testileg megjelenni nem tudott még az EPIII idején sem, az biztos. Luke pedig a kiválasztott fia volt, így különleges eset. Szerintem az a képességbeli többlete ami Leia -val szemben mutatkozott, az a képzésük rovására írható. Magyarán Luke Jedi volt, Leia nem. A lány csak ösztönszerűen használhatta az Erőt, míg Luke tudatosan. Bár azt szerintem ő se tudta ki is volt valójában az apja és milyen sorsra rendeltetett.

Igen, és ráadásul az ep2-ben is csak akkor. És még Yoda sem tudta hová tenni. Valószínűleg tényleg csak azért hallotta meg, mert ő is éppen meditált, ráadásul, mivel fényévekről is megérezte Anakin fájdalmát, valószínűleg elég mély meditációba süllyedt. Viszont mellette Windu, aki ugye elvben szintén hatalmas Jedi, nem hallotta Qui-Gont, és nem érzékelt semmit abból, amit Anakin érzett. Úgyhogy ez, az ep3-ban a Yoda és Obi-Wan közti beszélgetés, valamint az, hogy Leia sem látta a szellemeket, egyértelművé teszi, hogy azt is el kell sajátítani, hogy lássák őket. Biztos, hogy Qui-Gon a halála pillanata óta ott van Obi-Wan és Anakin körül, majd Yoda körül is, csak senki sem ismerte a tudást, amivel társaloghat vele. Mígnem Yoda pont jókor nem "fülelt". Micsoda véletlen. Ha akkor nem meditál, mikor Anakin mészárlásba fog, sohasem lepleződik le ez a képesség.

Viszont mindenkivel ellentétben Luke a lehető legminimálisabb tanulás után is képes volt meghallani Ben szavait, miután meghalt. Közvetlen Ben halála után, az ep5-ben meg azelőtt látta már Bent, hogy Yoda tanítani kezdte volna. Luke-nak ez a képessége nincs összefüggésben azzal, hogy Jedi lett. Windu és Leia semmit sem láttak, hallottak, Yoda és Obi-Wan tanulás után képesek voltak látni és hallani, Luke-nak meg ez az egész megy ösztönösen.

Egy szó, mint száz: ez a jelenés semmiképpen sem lehetett Qui-Gon Jinn szelleme, mert Obi-Wan nem volt birtokában annak a tudásnak, amivel láthatta volna (és Qui-Gon sem volt birtokában a manifesztálódás képességének). De el tudom képzelni az öreg Jinnt, hogy mit gondolt, mikor az a kókler megjelent Obi-Wannak :D

 

Más. Azért lehet valami abban, hogy a Fiú Ahsokának mégis a valódi jövőjét mutatta meg. Vagyis, hogy tényleg fel fog nőni. Abból gondolom, hogy Anakinnak is elárulta a jövőjét. Mikor rákérdez Anakin, hogy Shmi kicsoda valójában, a Fiú azt feleli, hogy ő a végzete. És igazat mond, Anakin a Sötét Oldalra áll. Szóval lehet, hogy a Fiú ha nem is teljesen, de megmutatta Ahsoka jövőjét. Bár azt is tudjuk, hogy a jövő mindig mozgásban van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli! Lucas ezt is mondta az Erő egyensúlyáról:

 

""The meaning of Balance of the Force: Let me explain briefly. If good and evil are mixed things become blurred - there is nothing between good and evil, everything is grey. In each of us we have balance these emotions, and in the Star Wars saga the most important point is balance, balance between everything. It is dangerous to lose this. In The Phantom Menace one of the Jedi Council already knows the balance of The Force is starting to slip, and will slip further. It is obvious to this person that The Sith are going to destroy this balance. On the other hand a prediction which is referred to states someone will replace the balance in the future. At the right time a balance may again be created, but presently it is being eroded by dark forces. All of this shall be explained in Episode 2, so I can't say any more!"

 

Talán Pildi lefordítja nekünk, vagy esetleg Dzséjt. :) Nagyjából értem a dolgot, de ez kevés. :P

Nos, konkrétan ezeket mondta :):

 

"Az Erő egyensúlyának értelmezése röviden: Ha a jó és a rossz keveredik, a dolgok homályossá válnak - semmi sem tisztán fehér vagy fekete, minden szürke. Mindannyiunkban valamilyen egyensúlyban vannak ezek az érzelmek, és a Star Wars-ban az egyensúly a legfontosabb dolog, az egyensúly minden tényező között. Veszélyes dolog elveszíteni ezt. A Baljós árnyakban a Jedi Tanács egyik tagja már tudja, hogy az Erő egyensúlya elmozdulóban van és ez egyre inkább így lesz. Ennek a személynek nyilvánvaló, hogy a Sith-ek próbálják megsemmisíteni ezt az egyensúlyt. Másrészről pedig van egy prófécia, amely szerint lesz valaki, aki helyreállítja majd a jövőben ezt az egyensúlyt. A megfelelő időpontban újra lehet egyensúly, de a jelenlegit a sötét erők kikezdték. Mindezt az Ep2 megmagyarázza majd, szóval többet nem mondhatok!"

 

Angolul valahogy jobban hagzott, így kicsit ömagát ismétlőnek tűnik - de lehet, hogy csak e kései órán már nem vagyok képes műfordítást csinálni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is feltűnt, amire már rég kíváncsi voltam, hogy Anakinnak mi is a véleménye erről a kiválasztott dologról? Enyhén meglepő, hogy csak egy mítosznak tartja, ergo nem hisz benne! Érdekes lesz majd, hogy a trilógia végéra ráeszmél-e a dolgokra? :hmm:

 

Ami pedig még eszembe jutott, az a Birodalom Visszavág barlangos jelenete. Azt is hasonló misztikum övezi a mai napig, pedig talán lehetne kapcsolatot találni ezzel a résszel. Főleg, hogy ott Vader jelent meg....Yoda talán nagyobb Erővel bírhat mint gondoltuk?

 

Ez nekem is feltünt. Anakin nem hisz abban hogy ő a Kiválasztott? És tényleg a filmekben sosem hivartkozik rá. Még amikor lángol a Mustafaron és Kenobi a fejéhez vágja akkor sem mondd semmit. Nem hitt benne. Ez nekem is új volt.

 

Dzséjt: Tök jól leírtad a lényeget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és ráadásul az ep2-ben is csak akkor. És még Yoda sem tudta hová tenni. Valószínűleg tényleg csak azért hallotta meg, mert ő is éppen meditált, ráadásul, mivel fényévekről is megérezte Anakin fájdalmát, valószínűleg elég mély meditációba süllyedt. Viszont mellette Windu, aki ugye elvben szintén hatalmas Jedi, nem hallotta Qui-Gont, és nem érzékelt semmit abból, amit Anakin érzett. Úgyhogy ez, az ep3-ban a Yoda és Obi-Wan közti beszélgetés, valamint az, hogy Leia sem látta a szellemeket, egyértelművé teszi, hogy azt is el kell sajátítani, hogy lássák őket. Biztos, hogy Qui-Gon a halála pillanata óta ott van Obi-Wan és Anakin körül, majd Yoda körül is, csak senki sem ismerte a tudást, amivel társaloghat vele. Mígnem Yoda pont jókor nem "fülelt". Micsoda véletlen. Ha akkor nem meditál, mikor Anakin mészárlásba fog, sohasem lepleződik le ez a képesség.

Viszont mindenkivel ellentétben Luke a lehető legminimálisabb tanulás után is képes volt meghallani Ben szavait, miután meghalt. Közvetlen Ben halála után, az ep5-ben meg azelőtt látta már Bent, hogy Yoda tanítani kezdte volna. Luke-nak ez a képessége nincs összefüggésben azzal, hogy Jedi lett. Windu és Leia semmit sem láttak, hallottak, Yoda és Obi-Wan tanulás után képesek voltak látni és hallani, Luke-nak meg ez az egész megy ösztönösen.

Egy szó, mint száz: ez a jelenés semmiképpen sem lehetett Qui-Gon Jinn szelleme, mert Obi-Wan nem volt birtokában annak a tudásnak, amivel láthatta volna (és Qui-Gon sem volt birtokában a manifesztálódás képességének). De el tudom képzelni az öreg Jinnt, hogy mit gondolt, mikor az a kókler megjelent Obi-Wannak :D

 

Más. Azért lehet valami abban, hogy a Fiú Ahsokának mégis a valódi jövőjét mutatta meg. Vagyis, hogy tényleg fel fog nőni. Abból gondolom, hogy Anakinnak is elárulta a jövőjét. Mikor rákérdez Anakin, hogy Shmi kicsoda valójában, a Fiú azt feleli, hogy ő a végzete. És igazat mond, Anakin a Sötét Oldalra áll. Szóval lehet, hogy a Fiú ha nem is teljesen, de megmutatta Ahsoka jövőjét. Bár azt is tudjuk, hogy a jövő mindig mozgásban van :)

Luke sokkal közvetlenebbül benne van az eseményekben mint Leia. Erősebb szálakkal kapcsolódik hozzájuk. Talán ez az oka a szellemlátásának. Persze ez csak teória. :)

 

Ahsoka látomása azért is érdekes, mert lehet, hogy ezzel már a jövőbeni sorsára is utalni akartak a készítők, ebben az esetben neked van igazad. Az is fura, hogy a mestere már elvetette benne a sötét oldal magvait. Gondolom itt arra céloz a Fiú, hogy Anakin gyengeségeit is magáévá teszi Ahoska, és ez hosszú távon veszélyes lehet rá nézve. De azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy a végén azt mondja a lánynak a jelenés, hogy ha Anakin mellett marad akkor nem fogja meglátni a saját jövőjét, ez az én értelmezésemben annyit tesz, hogy meghal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is feltünt. Anakin nem hisz abban hogy ő a Kiválasztott? És tényleg a filmekben sosem hivartkozik rá. Még amikor lángol a Mustafaron és Kenobi a fejéhez vágja akkor sem mondd semmit. Nem hitt benne. Ez nekem is új volt.

Ez nekem is nagyon új volt, mert én eddig abban a hittben éltem, hogy Anakin nem is tud a próféciáról.

 

Ahsoka látomása azért is érdekes, mert lehet, hogy ezzel már a jövőbeni sorsára is utalni akartak a készítők, ebben az esetben neked van igazad. Az is fura, hogy a mestere már elvetette benne a sötét oldal magvait. Gondolom itt arra céloz a Fiú, hogy Anakin gyengeségeit is magáévá teszi Ahoska, és ez hosszú távon veszélyes lehet rá nézve. De azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy a végén azt mondja a lánynak a jelenés, hogy ha Anakin mellett marad akkor nem fogja meglátni a saját jövőjét, ez az én értelmezésemben annyit tesz, hogy meghal.

Egen, engem is ez a vége bizonytalanít el. De, a mondat végül úgy fejeződik be, hogy szinte utasítja Ahsokát, hogy hagyja el a bolygót. Így viszont úgy jön ki, hogy csak akkor hal meg, ha a Mortison marad, vagyis nagyon az érződik, hogy a Fiú el akarja küldeni Ahsokát valamiért (talán, hogy ne legyen próba?). Viszont, ha mégsem, van még egy bizonytalansági tényező: jelenleg nem tudjuk, hogy Ahsoka Anakin mellett marad-e. Mert még mindig ott van a halál mellett a Jedi Rendből való eltávolítása is. Akkor viszont nem marad Anakinnal, és megláthatja a jövőjét. Szóval érdekes. Azért remélem, mostantól azért Ahsokát nem hanyagolják annyira, mint eddig, elvégre a három főszereplő közül ő az egyetlen, akinek a sorsáért izgulni lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egen, engem is ez a vége bizonytalanít el. De, a mondat végül úgy fejeződik be, hogy szinte utasítja Ahsokát, hogy hagyja el a bolygót. Így viszont úgy jön ki, hogy csak akkor hal meg, ha a Mortison marad, vagyis nagyon az érződik, hogy a Fiú el akarja küldeni Ahsokát valamiért (talán, hogy ne legyen próba?). Viszont, ha mégsem, van még egy bizonytalansági tényező: jelenleg nem tudjuk, hogy Ahsoka Anakin mellett marad-e. Mert még mindig ott van a halál mellett a Jedi Rendből való eltávolítása is. Akkor viszont nem marad Anakinnal, és megláthatja a jövőjét. Szóval érdekes. Azért remélem, mostantól azért Ahsokát nem hanyagolják annyira, mint eddig, elvégre a három főszereplő közül ő az egyetlen, akinek a sorsáért izgulni lehet.

De Kenobinak is azt sugallja, hogy menjenek onnan. Mondom, tuti biztos, hogy a Fiú kever valamit a háttérben.... Jöhetne már a szombat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka látomása ütött nekem a legnagyobbat, de talán azért, mert nem lőtték el sem spoilerben, sem hírben.

Ötletes, de azt kell mondjam kézenfekvő is.

Még is ki jelent volna meg neki, hogy nekünk is jó legyen?

Alig tudni róla valamit. Én öszvisz annyit, hogy Plo Koon-hoz kötődik kicsit, mert ő fedezte fel,

a két másik keltett látomáshoz, csak ez érhetett fel. Ügyesek voltak, jó volt mindhárom.

Várom már a folytatást.

Főleg, hogy Ahsoka minkét Jedi ellen egyszerre fog küzdeni. Már lassan nem lesz olyan fénykardhasználó, aki Obi-wan-nal ne harcolt volna. (Darth Sidious-on kívül) :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy már tucatszor volt róla szó, de ez az epizód igencsak felkavarta bennem az eddigi ismereteimet a témával kapcsolatban. Az Erő mikor van egyensúlyban? Számomra az az evidens, ami ebből a részből is lecsengett, tehát ha az Erőn belül egyensúlyban van a Világos és a Sötét oldal, azaz kiegyenlítik/egyensúlyba helyezik egymást. Viszont a Jedi Prófécia szerint, akkor van egyensúly, ha csak és kizárólag a Világos oldal létezik. Nem világos, hogy ez miért egyensúly? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy már tucatszor volt róla szó, de ez az epizód igencsak felkavarta bennem az eddigi ismereteimet a témával kapcsolatban. Az Erő mikor van egyensúlyban? Számomra az az evidens, ami ebből a részből is lecsengett, tehát ha az Erőn belül egyensúlyban van a Világos és a Sötét oldal, azaz kiegyenlítik/egyensúlyba helyezik egymást. Viszont a Jedi Prófécia szerint, akkor van egyensúly, ha csak és kizárólag a Világos oldal létezik. Nem világos, hogy ez miért egyensúly? :hmm:

 

Anakinon múlik az egséz. Ha Mortiron marad akkor nincs Birodalom ,nem áll át stb. Az öreg helyett átveszi a stafétát. A tragédia tulajdonképpen ez, Hogy most maradhatott volna. De szerintem Padmé rendesen belejátszott hogy felszállt a hajóra. Mondják is hogy ő a végzete.

Viszont hogy lelépett meg kellett ismernie a Sötét Oldalt(egyfajta karmaként) és Palpatine ledobásával az aknába meghozta a békét. Hogy ez miért egyensúly azt ne kérdezd? talán az Erőnek is jobb ha nincs Sötét Oldali képviselő a Galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon morfondíroztak, hogy Vaderként miért nem megy vissza a Mortisra Anakin?

Megnézhetné változott-e a helyzet vagy esetleg segítséget is kérhetne akár a Fiútól, akár valami gyógyulás formájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinon múlik az egséz. Ha Mortiron marad akkor nincs Birodalom ,nem áll át stb. Az öreg helyett átveszi a stafétát. A tragédia tulajdonképpen ez, Hogy most maradhatott volna.

Szerintem ha maradt volna, pont akkor nem teljesíti be a sorsát. A hely egy Erőcsomópont, a három figura pedig Erőhordozók (míg Anakin maga örvény az Erőben). Mortis valami, a család pedig valakik. Az Erő viszont nem ez, nem egy konkrét, kézzel tapintható, szemmel látható, füllel hallható dolog, vagyis Mortis és lakói nem az Erő manifesztációi, csak lények, akik valamiért sokkal jobban érzékelik az Erőt, mint a Jedik. De pont a Kiválasztott miatt ez sem rendkívüli, csak nem mindennapos. Anakin itt legfeljebb két, az Erőben igen hatalmas élőlényt tarthatna kordában, de ez távolról sem lehet a prófécia beteljesedése. Ez egy mesterségesen fenntartott egyensúly két élőlény között. Az Erőben hozott egyensúlynak az Erőben kell keletkeznie, természetesen, pont azért, mert Anakin sem élhet örökké.

 

Azon morfondíroztak, hogy Vaderként miért nem megy vissza a Mortisra Anakin?

Megnézhetné változott-e a helyzet vagy esetleg segítséget is kérhetne akár a Fiútól, akár valami gyógyulás formájában.

Mivel nem tudják, hol van, nehezen keresheti meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, alább pont ezt válaszolták a kérdésemre páran. :D

Ilyenkor áll fent az a szituáció, amikor nem érek ide elég hamar, hogy egyedi véleménnyel álljak elő a témában, mert mire eljutok odáig, hogy legyen időm swsagázni, addigra már mindent megfogalmaztok, amire gondolnék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a jedik értelmezték félre a Rrovinciát, és az lett volna Anakin sorsa hogy ottmaradjon. Ugye a Prófécia szerint egyensúlyt kellett volna hoznia az erőben, és nem elpusztítania a sith-et.-ezt csak a jedik találták ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a jedik értelmezték félre a Rrovinciát, és az lett volna Anakin sorsa hogy ottmaradjon. Ugye a Prófécia szerint egyensúlyt kellett volna hoznia az erőben, és nem elpusztítania a sith-et.-ezt csak a jedik találták ki.

Egyáltalán nem kellett ott maradnia, és el kellett pusztítania a Sithet, hiszen az ep6-ban nem a Mortison, hanem a II. Halálcsillagon volt, és megölte Darth Sidioust, illetve képletesen Darth Vadert is, ezzel beteljesítette a próféciát. Nem értelmezték félre a Jedik, csak nem úgy teljesült, ahogy azt elképzelték magukban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy már tucatszor volt róla szó, de ez az epizód igencsak felkavarta bennem az eddigi ismereteimet a témával kapcsolatban. Az Erő mikor van egyensúlyban? Számomra az az evidens, ami ebből a részből is lecsengett, tehát ha az Erőn belül egyensúlyban van a Világos és a Sötét oldal, azaz kiegyenlítik/egyensúlyba helyezik egymást. Viszont a Jedi Prófécia szerint, akkor van egyensúly, ha csak és kizárólag a Világos oldal létezik. Nem világos, hogy ez miért egyensúly? :hmm:

Mint már írtam, én úgy gondolom, az Erő egyensúlya nem szimmetrikus, a Világos oldalnak mennyiségi fölényben kell lennie, hogy kiegyenlítse a Sötét oldal hatásait. Az epizódban említik az építés és a pusztítás egyensúlyát. Márpedig építeni sokkal nehezebb, mint pusztítani. Sokkal nehezebb bevilágítani minden sarkot, mint kioltani vagy eltakarni a fényforrást. Könnyebb önzőnek lenni, mint önzetlennek, és így tovább.

Egyébként érdekes a két oldal egyensúlyáról (tkp. hogy egymás ellentétei) beszélni, miközben mindenki a Fiú szándékairól spekulál, de az, hogy a Lány is akarna valamit, az föl sem merül. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha maradt volna, pont akkor nem teljesíti be a sorsát. A hely egy Erőcsomópont, a három figura pedig Erőhordozók (míg Anakin maga örvény az Erőben). Mortis valami, a család pedig valakik. Az Erő viszont nem ez, nem egy konkrét, kézzel tapintható, szemmel látható, füllel hallható dolog, vagyis Mortis és lakói nem az Erő manifesztációi, csak lények, akik valamiért sokkal jobban érzékelik az Erőt, mint a Jedik. De pont a Kiválasztott miatt ez sem rendkívüli, csak nem mindennapos. Anakin itt legfeljebb két, az Erőben igen hatalmas élőlényt tarthatna kordában, de ez távolról sem lehet a prófécia beteljesedése. Ez egy mesterségesen fenntartott egyensúly két élőlény között. Az Erőben hozott egyensúlynak az Erőben kell keletkeznie, természetesen, pont azért, mert Anakin sem élhet örökké.

Én is különválasztanám az Erőt és a családot. Biztos nem egyként kell rájuk tekinteni. Egyébként nagy valószínűséggel a Sithek is kispályások ezekhez a lényekhez képest. Én csak azt nem értem, hogy ha ezek ekkora tudásúak, akkor Anakin az EPIII -ban miért nem hozzájuk szaladt segítségért? Biztos történni fog velük valami a következő részekben. :)

 

Ilyenkor áll fent az a szituáció, amikor nem érek ide elég hamar, hogy egyedi véleménnyel álljak elő a témában, mert mire eljutok odáig, hogy legyen időm swsagázni, addigra már mindent megfogalmaztok, amire gondolnék. :)

Inkább kétszer mint egyszer se. ;)

 

Ezt nem értem. Hát valahogy odajutottak. Vagy arra gondolsz, hogy csak ekkor jelent meg csak nekik? :hmm:

Csak akkor találják meg őket, ha azt akarják. Az epizódban is elvileg ugyanazon a koordinátákon volt Rex rombolója és Anakin shuttle -ja, még se voltak egy űrben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt nem értem, hogy ha ezek ekkora tudásúak, akkor Anakin az EPIII -ban miért nem hozzájuk szaladt segítségért?

Itt a válasz:

Csak akkor találják meg őket, ha azt akarják.

 

Bár szerintem is történni fog velük valami, de ha mégsem, Anakin akkor is tudhatja, hogy nem fog tudni hozzájuk fordulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.