Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Ütős kis játék a TFU 1. része is PC-n, mintha a PS2-es verzió egy 10 évvel korábbi játék lett volna. :D A 2. résznél már most sokkal jobban tetszik, hihetetlen, mennyire részletgazdag, mindent lehet benne csinálni a szó szoros értelmében, amik a 2-ből egyszerűen kimaradtak. Erő-képességek fejlesztése, gyakorlópályák, plusz pontok a látványos "kivégzésekért", sokkal színesebb ruha-, karakter- és fénykardválaszték, egyszóval minden. A játék is jóval hosszabb, úgyhogy bejövős. Remélem a 3. rész is hasonló jellegű lesz, ha lesz egyáltalán valami belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kotorban a Korriban bolygón Naga Shadow sírjában ha az elágazásnál balra fordultam volt egy feladvány. 3 oszlop bal oldaliról át kellett "pakolni" négy energiát a jobb oldali oszlopra. csakhogy nem volt egyszerű a szabály :nana: , mert ha rosz helyre pakoltam meghaltam.Nehezen tudtam megoldani :pfff: , de sikerült. :yeah: Aztán nemrég A majmok bolygója lázadás című film elején meglepve láttam hogy ugyanezt a tesztet használják a majmok inteligencia mérésére. Csak ott négy korong volt nem energia, egy korongot nem lehetett nálánál kisebb korongra rakni . A filmbern egyértelműbb volt az egész. De így van valami ami öszzeköti a két általam kedvelt világot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kotorban a Korriban bolygón Naga Shadow sírjában ha az elágazásnál balra fordultam volt egy feladvány.

Hehe, én már az első végigjátszásamkor felírtam mit kell csinálni, így mindig előveszem azt a doksi leírást és onnan csinálom meg. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kotorban a Korriban bolygón Naga Shadow sírjában ha az elágazásnál balra fordultam volt egy feladvány. 3 oszlop bal oldaliról át kellett "pakolni" négy energiát a jobb oldali oszlopra. csakhogy nem volt egyszerű a szabály :nana: , mert ha rosz helyre pakoltam meghaltam.Nehezen tudtam megoldani :pfff: , de sikerült. :yeah: Aztán nemrég A majmok bolygója lázadás című film elején meglepve láttam hogy ugyanezt a tesztet használják a majmok inteligencia mérésére. Csak ott négy korong volt nem energia, egy korongot nem lehetett nálánál kisebb korongra rakni . A filmbern egyértelműbb volt az egész. De így van valami ami öszzeköti a két általam kedvelt világot.

Én meg sose tudtam megoldani. Mindig jobbra mentem és a harcot választottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hozzá kell tenni hogy a TFU 1-2 az EU. Azaz nem úgy alakult ki a Lázadás ahogy láttuk. Nem véletlenül nincs szó az EP4-5-6-ban róla. Mert Starkiller nem is létezett. A karaktert a játékra találták ki. Ezt azért írom mert nem várható el a harmadik résztől sem hogy igazodjon a filmekhez. Starkillernek nem fontos meghalnia.

Természetesen nekem is nagyon bejön a játék, de a helyén kezelem. Pl ha ilyen erős lenne egy Sith-tanonc akkor a Jediket simán kinyírta volna Dooku is.

Az első rész nekem nagyon szaggatott le is töröltem, de a második simán ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hozzá kell tenni hogy a TFU 1-2 az EU. Azaz nem úgy alakult ki a Lázadás ahogy láttuk. Nem véletlenül nincs szó az EP4-5-6-ban róla. Mert Starkiller nem is létezett. A karaktert a játékra találták ki. Ezt azért írom mert nem várható el a harmadik résztől sem hogy igazodjon a filmekhez. Starkillernek nem fontos meghalnia.

Természetesen nekem is nagyon bejön a játék, de a helyén kezelem. Pl ha ilyen erős lenne egy Sith-tanonc akkor a Jediket simán kinyírta volna Dooku is.

Az első rész nekem nagyon szaggatott le is töröltem, de a második simán ment.

Áhhh, meg sem próbállak meggyőzni... >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hozzá kell tenni hogy a TFU 1-2 az EU. Azaz nem úgy alakult ki a Lázadás ahogy láttuk. Nem véletlenül nincs szó az EP4-5-6-ban róla. Mert Starkiller nem is létezett. A karaktert a játékra találták ki. Ezt azért írom mert nem várható el a harmadik résztől sem hogy igazodjon a filmekhez. Starkillernek nem fontos meghalnia.

Természetesen nekem is nagyon bejön a játék, de a helyén kezelem. Pl ha ilyen erős lenne egy Sith-tanonc akkor a Jediket simán kinyírta volna Dooku is.

Az első rész nekem nagyon szaggatott le is töröltem, de a második simán ment.

Számomra így történt, mivel a filmek nem cáfolják. Természetesen nem a filmeknek kell igazodnia a játékhoz, hanem fordítva, de ez szépen meg is valósult.

Az Ep 4-5-6-ban jó, hogy nincs szó Starkillerről, mivel még a TFU vagy maga a karakter kósza gondolat sem volt, ahogy az Ep3 esetében Ahsoka sem. Az erejét nem érzem annyira túlzónak, hogy zavaró legyen. Elvégre mindkét szülője Jedi volt, gondolom fel van turbózva rendesen midichloriánokkal.

 

Egyébként most járok Paratus-nál és hihetetlen mennyire sikerült felhúznia, pedig nem is a legnehezebben tolom. A kis törpe még nem érdekes, Erő-villámokkal és folyamatos védekezéssel apránként le lehet teríteni. De amikor előhívja a titánokat és próbálok támadni, két "földrengés" után lemegy a fél életem. Úgyhogy inkább szünetet tartok most a saját és a laptopom egészsége érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra így történt, mivel a filmek nem cáfolják. Természetesen nem a filmeknek kell igazodnia a játékhoz, hanem fordítva, de ez szépen meg is valósult.

Az Ep 4-5-6-ban jó, hogy nincs szó Starkillerről, mivel még a TFU vagy maga a karakter kósza gondolat sem volt, ahogy az Ep3 esetében Ahsoka sem. Az erejét nem érzem annyira túlzónak, hogy zavaró legyen. Elvégre mindkét szülője Jedi volt, gondolom fel van turbózva rendesen midichloriánokkal.

 

Egyébként most járok Paratus-nál és hihetetlen mennyire sikerült felhúznia, pedig nem is a legnehezebben tolom. A kis törpe még nem érdekes, Erő-villámokkal és folyamatos védekezéssel apránként le lehet teríteni. De amikor előhívja a titánokat és próbálok támadni, két "földrengés" után lemegy a fél életem. Úgyhogy inkább szünetet tartok most a saját és a laptopom egészsége érdekében.

Naja, a Rahm Kota elleni párbaj nagyon hangulatos volt, de a Raxus Prime-on néha már a fejemet fogtam. Ráadásul Kazdan Paratus is elég erős és idegesítő. Bár miután meghalt, egy kicsit sajnáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áhhh, meg sem próbállak meggyőzni... >.<

 

Nem is tudnál. :D

Remélem lejött az írásomból hogy én sem akarok senkit meggyőzni. Mindenki szabadon gondolkodhat csak leírtam a hivatalos álláspontot. Lassan már Lucas ügyvédei közé kéne tartoznom annyira védem az érdekeit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudnál. :D

Remélem lejött az írásomból hogy én sem akarok senkit meggyőzni. Mindenki szabadon gondolkodhat csak leírtam a hivatalos álláspontot. Lassan már Lucas ügyvédei közé kéne tartoznom annyira védem az érdekeit. :D

Végülis ha Lucas szemszögét nézzük, akkor teljesen igazad van. Mert ő például azt is mondta, hogy nem létezik történet Anakin Skywalker halála után, vége van, kész. Mi néhányan viszont mindazt az egészet tekintjük, amit a filmek és az EU alkot. :)

 

Szerk.: De ennek fényében akkor nem értem, hogy Lucas mi jogon vétózza meg Luke Skywalker halálát, ha egyszer szerinte az úgy sem számít, ami az EPVI. után történik, hiszen létezésüket nem ismeri el.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hozzá kell tenni hogy a TFU 1-2 az EU. Azaz nem úgy alakult ki a Lázadás ahogy láttuk. Nem véletlenül nincs szó az EP4-5-6-ban róla. Mert Starkiller nem is létezett. A karaktert a játékra találták ki. Ezt azért írom mert nem várható el a harmadik résztől sem hogy igazodjon a filmekhez. Starkillernek nem fontos meghalnia.

Természetesen nekem is nagyon bejön a játék, de a helyén kezelem. Pl ha ilyen erős lenne egy Sith-tanonc akkor a Jediket simán kinyírta volna Dooku is.

Az első rész nekem nagyon szaggatott le is töröltem, de a második simán ment.

Nem érdekel. Számomra így történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre legyőztem ezt kis aleen sz*rkavarót, de valahogy nem sikerült megsajnálnom, amikor haldoklott. :P

Abban egyébként van némi igazság, még ha közhelynek tűnik is, hogy a nyugalom sokkal jobb tanácsadó a haragnál. Tegnap majd szétvetett az ideg és nem jött össze, ma meg tök nyugodtan leültem és elsőre sikerült kinyírnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre legyőztem ezt kis aleen sz*rkavarót, de valahogy nem sikerült megsajnálnom, amikor haldoklott. :P

Abban egyébként van némi igazság, még ha közhelynek tűnik is, hogy a nyugalom sokkal jobb tanácsadó a haragnál. Tegnap majd szétvetett az ideg és nem jött össze, ma meg tök nyugodtan leültem és elsőre sikerült kinyírnom.

Ebben is van igazság, viszont az ember dühében nagyobbat tud ütni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben is van igazság, viszont az ember dühében nagyobbat tud ütni. :D

Ez tény, ezért is hagytam abba a játékot tegnap. Az öklöm és laptopkijelző küzdelme elég egyenlőtlen lett volna, ráadásul én szívtam volna meg jobban. :D

Bár az öklömön még mindig látszik a tegnapi fallal való találkozás, de sebaj. :lol:

 

Azt a stratégiát tervezem bevetni, hogy ha esetleg felhúz valaki (mint akár a soron következő Shaak Ti), előkapom a könyvet és lenyugtatom magam az olvasással. Praktikus megoldás. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: Amikor le kell majd hoznod a csillagrombolót, akkor gyakran fogod elővenni a könyvet, az biztos :D

Akkor tanácsolom, hogy állítsd minimumra a nehézségi szintet. Én annak idején még vért izzadtam, mire kivittem... TOUCHPADDAL! :D Csak Sky, ne előzd meg a játékot a könyvvel, maradjon teljes az élmény. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég szomorú szerintem. Már mint hogy ennyire sw-idegen játékot hivatalosnak fogadsz el. Persze a te gondod.

 

Szerintem mindenki azokat a dolgokat fogadja el amik neki tetszenek, nem kell azon vitázni kinek mi tetszik és mi nem. Kicsit unalmas már...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már én is belefáradtam mert olyan mintha a falnak beszélnék.

Pedig lentebb azt írtad, hogy nem akarsz meggyőzni senkit, mégis mintha ez lenne a célod. :) Én meg az a fajta vagyok, hogy a non-canon elemeken kívül mindent elfogadok, ha tetszik nekem, ha nem. És jelen állás szerint minden hivatalos, ami nem mond ellent valami másnak, ezért jött létre a kontinuitási adatbázis, amit Leland Chee kezel, karbantartja az adatbázist és kiküszöböli az ellentmondásokat. Az, hogy Lucast különösebben nem érdekli az EU, az az ő egyéni saját véleménye.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig lentebb azt írtad, hogy nem akarsz meggyőzni senkit, mégis mintha ez lenne a célod. :) Én meg az a fajta vagyok, hogy a non-canon elemeken kívül mindent elfogadok, ha tetszik nekem, ha nem. És jelen állás szerint minden hivatalos, ami nem mond ellent valami másnak, ezért jött létre a kontinuitási adatbázis, amit Leland Chee kezel, karbantartja az adatbázist és kiküszöböli az ellentmondásokat. Az, hogy Lucast különösebben nem érdekli az EU, az az ő egyéni saját véleménye.

 

Én is ilyen vagyok de nem kell feltétlen a másikra ráerőltetni :) Mindenki úgy nézi ahogy akarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig lentebb azt írtad, hogy nem akarsz meggyőzni senkit, mégis mintha ez lenne a célod. :) Én meg az a fajta vagyok, hogy a non-canon elemeken kívül mindent elfogadok, ha tetszik nekem, ha nem. És jelen állás szerint minden hivatalos, ami nem mond ellent valami másnak, ezért jött létre a kontinuitási adatbázis, amit Leland Chee kezel, karbantartja az adatbázist és kiküszöböli az ellentmondásokat. Az, hogy Lucast különösebben nem érdekli az EU, az az ő egyéni saját véleménye.

 

Lucas véleménye kötelező rád nézve. Ennyi. Ha nem tetszik akkor vége van mindennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas véleménye kötelező rád nézve. Ennyi. Ha nem tetszik akkor vége van mindennek.

Lucas véleménye már csak azért se legyen kötelező rám nézve, mert önmagával van ellentmondásban. Több interjút is adott, ezek egyikében lenyűgözte az, hogy a Star Wars időközben mekkora utat tett meg és hogy mennyi zseniális történettel gazdagodott más írók által. Azt ugyan többször is elmondta, hogy számára két világ létezik, az ő által elkészített Star Wars, tehát a filmek és minden más, amit a többi alkotó írt. Ez egy teljesen természetes írói érzés, hogy elkülöníti a saját művét másokétól. Az EU-nak sem célja hozzányúlni Lucas alkotásaihoz, inkább csak hozzásimul, kiegészíti, betölti az űrt, de magát a filmet nem írja át, nem szól bele annak működésébe, ezt a canon szintek ugyebár nem is teszik lehetővé. (Csak zárójelben megjegyzem, azt hiszem te írtad, hogy téged nem érdekel, ha Chewbaccát az EU-ban háromszor megölik és feltámasztják. Csak egyszer halt meg, véglegesen, azóta sem tért vissza.) Bár nem tudom Lucas milyen alapon állít ilyeneket, hogy ez a két világ valójában teljesen eltérő, amikor számtalan elemet átemelt onnan? Egy rakás dolog még csak nem is a saját ötlete volt, de átemelte, mert neki tetszik. Meg olyanokról is vélekedik, hogy ő egyáltalán nem olvassa a képregényeket vagy a regényeket, valamilyen oknál fogva mégis tudja mi zajlik benne, mégis a kedvenc képregénye lett a Dark Empire, ahol Palpatine ugye többször is feltámad. (Bár gondolom ez az egyetlen, amit olvasott.) Ráadásul kicsit ironikusan beszél helyenként az EU-ról, mintha az valami ötlettelen szemét lenne, nem tudom mi jogon, aki egy vérgagyi húzással akarja feltámasztani Darth Mault. Meg ugye mondta hogy a Star Wars Anakin Skywalker felemelkedéséről, bukásáról és megtéréséről szól. Oké, elhiszem, de akkor ne kezdjen el szervezkedni egy olyan animációs sorozatot, ami ez után játszódik, akkor meg pláne ne szóljon bele az EU bizonyos ügyeibe, ami nem is érdekli. Senki nem érti miért vétózza meg Luke Skywalker halálát, egyszerűen csak azért MERT. Ennyi. Ráadásul ha csak a filmek számítanak, akkor miért vesz részt ilyen aktívan a TCW rendezésében,, ami aztán rengeteg dolgot átemel az EU-ban, sőt, maga is az. Meg amikor kérdezték Lucast arról, hogyan szerezte Anakin a sebhelyét a harmadik részben, azt válaszolta, hogy nem tudja, majd az EU úgy is megválaszolja. Ezek után hogy higgyél ennek az embernek, aki önmagában van ellentmondásban? Meg ilyet szól, hogy ha engem kérdezel, akkor megcsúszott a fürdőkádban... Akkor most ez a hivatalos? Anakin megcsúszott a fürdőkádban? Ugyan már... A hivatalos álláspont továbbra is az, hogy a filmek és az EU egymás mellett kényelmesen elférnek és megvannak, egyik sem árt a másiknak és fordítva. Lucasnak ráadásul ez csak egy VÉLEMÉNYE, ami ugye mindenkinek lehet és senkinek sem kötelező elfogadni a másikét. Ha majd Lucas tesz arról egy nyilatkozatot, hogy az EU irreveláns, akkor majd hiszek neki. De amíg ötleteket emel át onnan és közben pénzt zsebel be belőle, addig kussoljon ne állítson ilyeneket. Ez olyan, mintha Lucas elé adnánk egy csomag diákcsemegét, kienné belőle a mogyorót és utána fennkölt hangnemben közölné, hogy számára a diákcsemege nem létezik. Lucas alkotói folyamatát jellemezte azzal, amikor ezeket nyilatkozta, ha ő alkot, nincs tekintettel az EU-re, de ez neki megbocsátható, mint az SW atyja. De nem számít irrevelánsnak az EU mindaddig, amíg Lucas figyelemmel kíséri annak eseményeit, terelgeti és futtatja a Holokron Adatbázist.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen, erről a videójátékról még nem is hallottam. :lol:

Ez még egy a hőskorszakban készült platformjátékban volt (ami az ep.4 alapján készült, de Vader a jawák homokkuszójában volt.) Ez a részlet meg egy rakás más, régi SW játék bemutatása/"kritikája" az alábbi linken. Ha van rá időtök érdemes megnézni :)

 

http://cinemassacre.com/2011/02/03/avgn-star-wars/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.