Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Nyilván ha az a kérdés, hogy visszaszerezzék-e a tervrajzot vagy sem, akkor egyértelműen igen. Teljesen más kérdés az, hogy "most a tervrajz" vagy "kicsit később a tervrajz ÉS a bázis elpusztítása (minimálisnál is kisebb ismert kockázattal)". Meg nyilván sokkal fontosabb volt a tervrajz még akkor, amikor az volt a kockázati tényező, hogy eljut a lázadók ismeretlen bázisára, ahol kényük-kedvük szerint időzhetnek a hiba megtalálásával, majd az ezt kiaknázó terv előkészítésén. Vader ötleténél ez már csak annyi volt, hogy amíg a HCs megkerüli a bolygót, addig tudnak a lázadók elemezni, tervezni és sikeresen végrehajtani is az egészet.

Pontosan. A fél filmen át üldözik a terveket (olyan nagy erőkkel, hogy Vader inkább haza is megy, mert egy ilyen fontos dolgot ő már nem tud személyesen felügyelni, sokkal jobb Noname Johny rohamosztagos hadnagyra bízni), de aztán a film második felétől a prioritások megváltoznak. Nem ez az első olyan sztori, amiben a kiindulópont az egyik fél számára másodlagossá válik. Ott az ep2. A film felében az Amidala elleni merénylet a jelentős, aztán nagy hirtelen ez már csak huszadrangú dologgá degradálódik.

Vader és Tarkin lehetőséget lelt arra, hogy egyszer s mindenkorra pontot tegyenek valami olyasminek a végére, ami hosszútávon a Birodalom bukását okozhatta. Az már valószínűleg nyilvánvalóvá vállt számukra (ha mást nem, a Rebelsben történtek miatt), hogy a flotta ehhez már kevés. Nagyon kockázatos lehetőség volt, de belementek. Belement Vader, belement Tarkin, sőt, megkockáztatom, hogy konzultáltak a dologról az Uralkodóval is - nem igazán hiszem, hogy ebben a kérdésben Tarkin és Vader teljes autonómiát élvezett.

Ez a kockázat most rosszul sült el. Ez van. Ilyen a háború. Ha nem így alakul, akkor nincs többé Lázadók Szövetsége, se tervrajz, se semmi.

 

A járatszűkítésre még nem jutott elég alapanyag. :P Tök mindegy lett volna amúgy a járat mérete, ha a pajzs kellően védett. ;)

Tök mindegy, hogy átengedik a Lázadóknak a terveket, ha a Yavin IV-et időben szét tudják lőni. ;)

 

Csak az a bibi, hogy nem vagy Birodalmi. :P Tarkin szerint jó volt. Vader szerint is. Ők nem patika mérlege számolták az esélyeket, hanem el voltak szállva maguktól meg az űrállomástól. Ez a lényeg szerintem.

Plusz ők nem a fotelben nézték végig az eseményeket és okoskodtak később, hanem helyben kellett súlyos döntést meghozni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Azért micsoda jelenet már az EPVII tükrében az, amiben Han lekezelően beszél az Erőről? :shocked:

Így van, nagyon durván átértelmezte azt az egészet az Ep.7. Vagy amikor a "vén salabakteren" köszörüli a nyelvét, akiről aztán később Leia-val a fiát elnevezik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han mennyire zokon vette, hogy Luke-ék nem hallottak a Sólyomról és róla. A 7-ben meg pont az frusztrálta, hogy rögtön mindenki ismeri. Ez is milyen érdekes, Luke még azt se tudta ki ő, és eleinte nem is szimpatizált vele, Rey pedig már az első perctől kezdve hihetetlen áhítattal figyelte. Mondjuk a Falcon-ról már ugyanaz volt a véleményük. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is poén amikor Han elkezdi húzni Luke agyát, hogy talán ős Leia összejöhetnének, amire Luke egyből rávágja, hogy nem. Milyen igaza volt... :(

Szerintem Han és Leia úgy is bevállalnák a közös életüket, hogy így utólag már tisztában vannak az Ep.7 eseményeivel. Nyilván Ben-nel teljesen másképp bántak volna, jobban nevelték volna, de a közös életük hozott annyi szép emléket, hogy ezeket nem adnák fel még a később történtek tükrében sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Régen csináltam ilyet, de most nagyon benne voltam a hangulatba és még nem is volt késő, szóval az ep3 után mindjárt tettem be az ep4-et. Nos, olyat éreztem most, amit nagyjából tíz éve nem. Új érzések keringtek bennem a film nézése közben. A TCW inkább az ep1-2-3-at bővítette, csak olyankor nyúlt hozzá az ep4-5-6-hoz, amikor mondjuk feltűnt Tarkin. A Rebels már másabb, szintén Tarkin vagy éppen Lando miatt már komolyabb kapcsolata van ezzel a három filmmel, de speciel Lando még nem szerepel az ep4-ben, Tarkin és Vader sem sokat - bár a második évad hatványozottan rányomta már magát az ep4-re -, és inkább a világ tágult.

Az ep7 viszont nagyon sokat ad Luke-hoz, Hanhoz és Leiához. Jövőt. És ez nagyon nagy pluszt ad. Amióta az eszemet tudom, ezekben a karakterekben igazán nincs újdonság, hiszen velük nem foglalkoztak. Oké, láttuk Luke és Leia születését, de ez nem sok plusz. A többit meg ismertem. Négy-öt éves korom óta ismerem ezt a sztorit, ezzel nőttem fel, és ezek a karakterek még az ep1-2-3 és a TCW mellett is konstansak voltak. Tudtam, hogy Luke, Leia és Han honnan jött és hová tartott. Eddig. Mert most már egy sorsa teljesen új módon lezárult, kettőé pedig még bizonytalan. És az a plusz egy történet biza hatalmas plusz.

Ahogy Han leül Luke és Ben elé a Cantinában, nekem pedig felrémlik: most lépett rá egy olyan ösvényre, aminek a végén a saját fia öli meg. Amikor az Erőt és a fénykardot, na meg Bent "méltatja", aztán később ő lesz az új generáció mentora, ő világosítja fel Reyt és Finnt az Erőről, és a fiát a vén salabakter után nevezi el. Amikor Greedóval dumál, majd a Halálcsillagon a rádión át valakivel, és mindkettőt lövéssel zárja, hát kinek nem ugrik be az ep7-ből, amikor azzal jön, hogy majd kidumálja magát, erre Chewie beszól neki. Vagy a fénykard, amit Ben szinte jelentéktelenül ad át most Luke-nak, később pedig milyen jelentősége lesz (mondjuk ez már az ep3-ban is beugrott, hogy ez a kard még azt követve ötven évvel később is hűen szolgál). Vagy amikor Han mondja, hogy vagy agyoncsapja, vagy beleszeret Leiába. Nos, ma már elgondolkodik az ember, hogy talán mindenki jobban járt volna, ha agyoncsapja. De még az is új gondolatokat ébresztett, ahogy Chewie a szagok miatt panaszkodik a szeméthalomba ugrás előtt. Mint amikor harminc évvel ezután a hidegre panaszkodik.

Nagyon-nagyon sok új emléket, új érzést adott az ep4-hez az ep7, és ilyet utoljára az ep3 után történt első megtekintéskor éreztem. De nem szabad elfelejteni, hogy most már az ep4-et közvetlen megelőző eseményekhez is vannak villanásaink. A Halálcsillag első jelenetében óhatatlanul is beugrott a Rogue One traileréből, ahogy állítják össze a bázist és egy-egy jelenet akkor is beugrott, amikor Vader azt mondja, hogy a Tantive IV-ig követte a lázadók jelentését.

De persze nagyban hozzáadott a Rebels második évada is, hiszen nem egy fontos rész került adásba azóta, hogy decemberben megnéztem utoljára az ep4-et. Leia feltűnésekor csak eszembe jutott a kalandja Ezráékkal, ahogy a már említett Halálcsillagos jelenetben az is, hogy ez nem is olyan régen még a Geonosison parkolt (ep3 ugyanez, lelki szemeim előtt láttam, ahogy a Venator és az állomás kerete alatt valahol ott a vörös bolygó - de az ep2-nél is beugrott, hogy szegény geók most azok oldalán harcolnak, akik kiirtják őket, amiatt a fegyver miatt, amit ők terveztek meg). És persze, amikor Vader a Bennel történő leszámolásról beszél, eszembe jutott a találkozója Ahsokával. Bennel a kör tényleg bezárul. Megöli mesterét és egyelőre úgy néz ki, hogy ő talán abban a hitben él, hogy a tanítványával is végzett (legalábbis úgy hiszem, Vader sosem lépne le, ha tudná, hogy Ahsoka még él).

Szóval azt kell mondjam, hogy a film, ami lassan 27 éve a részem, újnak tűnt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Az ep7 viszont nagyon sokat ad Luke-hoz, Hanhoz és Leiához. Jövőt.

Ezt ma én is megtapasztaltam. Nem lehet ugyanúgy nézni ezt a részt mint korábban (és persze az V-VI -ot sem). Szinte minden jelent több lett amiben a nagy hármas feltűnik; mindhez lehet hozzágondolni valamit. Luke egy nyeretlen két éves, Han egy pesszimista bunkó, talán Leia az aki már itt is olyan, mint amilyen öreg korában lesz majd. Egyébként ami még nem elhanyagolható, és ami borzasztóan emeli a renomét, az a kontinuitás megléte! 33 évvel később majd ugyanazok a színészek játsszák el a karaktereket akik itt még fiatalon flangáltak a vásznon, a semmiből előbukkanva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

talán Leia az aki már itt is olyan, mint amilyen öreg korában lesz majd.

Szerintem ő se. Az Ep.4-ben egy életerős, karakán nő, felvágott nyelvvel. Egy igazi kalandor, aki noha politikusként és hercegnőként belekényszerül a dirr-durrba, mégis eléggé éli a szituációt. Ezzel szemben az Ep.7-re egy elgyötört asszonyt látunk, aki már igencsak kivan az élettől. A közvetlen csatározásoktól és kalandoktól távol marad. Messze nincs már olyan határozott kisugárzása, a tettvágy és dacosság helyett inkább a megkeseredettség és bús melankólia jellemzi.

 

Egyébként ami még nem elhanyagolható, és ami borzasztóan emeli a renomét, az a kontinuitás megléte! 33 évvel később majd ugyanazok a színészek játsszák el a karaktereket akik itt még fiatalon flangáltak a vásznon, a semmiből előbukkanva.

Igen, ez főképp annak tükrében érdekes és szép, hogy mennyire más pályát futottak be életük során. Ford kifejezetten nagyágyú lett és sikeres színészkarrier után tért vissza. Hamill eléggé eltűnt és komolyabb szerepe nem is volt már filmekben, de azért egy-egy sorozatban vagy játékban megvillantotta magát. Fisher meg lényegében eltűnt a süllyesztőben és elég mélyre csúszott vissza. Mégis az Ep.7-re újra összeállt a nagy trió és a kontrasztos múlt ellenére hasonló leosztásban szerepeltek itt is, mint anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez főképp annak tükrében érdekes és szép, hogy mennyire más pályát futottak be életük során. Ford kifejezetten nagyágyú lett és sikeres színészkarrier után tért vissza. Hamill eléggé eltűnt és komolyabb szerepe nem is volt már filmekben, de azért egy-egy sorozatban vagy játékban megvillantotta magát. Fisher meg lényegében eltűnt a süllyesztőben és elég mélyre csúszott vissza. Mégis az Ep.7-re újra összeállt a nagy trió és a kontrasztos múlt ellenére hasonló leosztásban szerepeltek itt is, mint anno.

Ennek mi köze a szerepükhöz? :) Én csak arra céloztam, hogy ugyanazokat a színészeket látjuk viszont ami a kontinuitás miatt is jó. Kit érdekel miként éltek mit csináltak eddig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek mi köze a szerepükhöz? :) Én csak arra céloztam, hogy ugyanazokat a színészeket látjuk viszont ami a kontinuitás miatt is jó. Kit érdekel miként éltek mit csináltak eddig?

Én meg csak kicsit más szemszögből is néztem a dolgot. :) Nem ritka, hogy akár csak néhány évvel egy alkotás után, a folytatásra már új színészt kell keresni egy-egy fontosabb szerepre is, mert az eredetivel valami zűr van. Ez a nézőnek kényelmetlen és rontja a kontinuitást, ahogyan azt Te is írtad. A SW esetében 30+ év után is sikerült összerántani a klasszikus bandát, ami nagy fegyvertény. Csak érdekesség, hogy mindezt úgy sikerült elérni, hogy az említett színészek igencsak különböző pályát futottak be, mégis ez a brand képes volt újra egy nagy közös produkcióba fogni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Gyerekek, ezt a filmet muszáj megnézni a Rogue One után. Úgy nagyjából mondatonként kapott plusz töltetett.

Mivel talán még nem látta mindenki az RO-t (Az mit olvasgatja ezt? Menjen, nézze meg!), ezért spoiler mögé teszem, hisz lényegében az ep4 mentén végigveszem a film fontosabb pillanatait.

 

 

Már a kezdése: dúl a polgárháború, a felkelők hajói először hajtottak végre sikeres támadást a gonosz Galaktikus Birodalom ellen. S miközben olvasom a mondatot, a fejembe pörög, ahogy a flotta kilép, próbálják áttörni a pajzsot, harcolnak a TIE vadászok ellen.

Aztán, a lázadó kémeknek sikerült ellopnia az egy egész bolygó elpusztítására képes űrállomás, a Halálcsillag terveit. És már emlékszem is Jynre, Cassianra, Chirrutra, Baze-re, Bodhi-ra és azokra a kémekre, szabotőrökre és bérgyilkosokra, akik azért mentek oda, hogy mindaz a sok mocsok, amit meg kellett tenniük a Lázadásért, a jó ügyért(!), ne legyen hiábavaló. És mind meghaltak, de az áldozatuk, ha az a terv célba jut, nem hiábavaló.

Aztán jön a nyitány. Évtizedek óta ismerem ezt a filmet, és hiába lövi a Devastator a Tantive IV-et, a kezdést mindig kalandosan izgalmasnak éreztem. De most, a Rogue One után, ahol annyi ember halt meg a hősök közül, hogy számolni is nehéz lenne, aztán egyből úgy kezdünk, hogy Vader még Leiát is elfogja, és a terveket szállító kevés túlélőt is lemészárolják... Hát se kalandosság, se izgalom, csak ború, még több ború. Épp csak kijutottak egy mészárszékből, aztán máris az újabb vágóhídon vannak.

Aztán jön Vader és Leia találkozója. Na, itt megjelent az az érdekes "hiba" (majd hibának veszem, ha nem találok rajta in-universe logikus magyarázatot, bár amit most így hirtelen kitaláltam, az nekem egyelőre belefér), hogy Vader itt azt mondja: "a lázadó kémek több adást küldtek erre a hajóra". Valóban, Raddus hajójára legalább két adás ment, egy Bodhitól, hogy üssék ki a pajzsot, egy Jyntől a tervekkel. Szóval a "több adás" a helyén van. Viszont azok Raddus hajójára, nem a Tantive IV-re mentek, oda a tervek már Vader szeme láttára "szaladtak" át. Persze lehet, hogy nem látta a terveket, vagy nem tudta, mi lehet az adatdiszken - bár utóbbi kizárt, hiszen mi lehetne még olyan fontos azon a hajón akkor, hogy az életüket áldozzák érte a Lázadók. Szóval egyelőre betudom annak, hogy Vader túl elfoglalt volt ahhoz, hogy kiszúrjon egy féltenyérnyi adatlemezt, illetve két összecsatolt hajót egyként kezelte, vagy feltételezte, hogy eleve a hercegnő kapta az adatokat, nem az admirális. De ezen még agyalni kell, mert vagy ez, vagy a készítők a királyság oltárán feláldozták a kontinuitást.

A következő fontos tényező Tagge és Motti beszélgetése. A Lázadók jobban szervezettek, mint gondolták - igen, gondolom nem számítottak akkora egységes flottára. A poén az, hogy most megtudtuk: mocskos mód nem szervezettek. Ők már csak azzal a bandával találkoztak, akik nem bújtak el ijedtükben a Galaxis legtávolabbi csücskében fehér zászlót lengetve. És végól őket is szétlőtték. De persze, ezt a sok háttérinfót a Birodalom nem tudja, ők csak annyit láttak, hogy a semmiből megjelent egy böszöm nagy flotta, szétcincáltak két csillagrombolót, egy űrállomást, megszerezték, amiért mentek, és még elég sokan el is szöktek, mielőtt Vader apánk megjött rendet rakni. Szóval ja, Tagge jogosan aggódik.

Aztán persze Motti előadja magát, én meg óhatatlanul Krennicre emlékszem, aki szintén elég meggyőzően hitte, hogy a Halálcsillag milyen f*sza cucc. De most már tudjuk, hogy azért Mottinak van mire felvágnia, hiszen láthatta működés közben a Halálcsillagot (még ha nem is volt ott Jedhánál vagy Scarifnál, szerintem a felvételeket azért bemutatták a fontosabb birodalmi tiszteknek).

Eztán jön Alderaan szétlövése. Most már nagyon is jól tudjuk, hogy ott van Bail, és képzelem, mit érezhetett, amikor megjelent az égbolton a Halálcsillag. Mi meg tudjuk, hogy szétrobban, de van valami új: összevetésünk. A Jedhán is hatalmas pusztítást végzett, de csak most érzékeli az ember igazán, milyen pusztító erővel bír ez az állomás, hiszen a Jedha, egy hold megmaradt, még ha böszöm nagy krátert is vájt belé. És a pusztítás úgyszólván lassú volt. Erre az Alderaant egy szempillantás alatt szétrobbantotta.

Eztán hőseink is eljutnak a Halálcsillagra, de itt igazán nem éreztem többletet. Annyi bizonyos, hogy az állomáson is megvannak a tervek, hiszen R2 mutatja, amikor felfedi a vonónyaláb generátorának helyét.

A következő plusz érzésem a Yavin IV-nél van. Már eleve, ahogy megjelenik a bolygó, én lepillantottam a sarokba. Igen, meglestem, nem-e írják ki, hogy "Yavin IV, a Lázadók Szövetségének főparancsnoksága". Persze tudta, hogy nem így van, de felrémlett bennem a jelenet. És az egész, ahogy bemutatkozik a Rogue One-ban a bázis. Aztán a letaglózó különbség: az RO-ban még a templom előtt, a placcon is gépek sorakoznak, itt meg már csak a hangáron belül áll "néhány". És eszembe jut, mekkora veszteség érte a Scarifnál a Lázadókat. Eszembe jut, mert itt látni, hogy a pár nappal ezelőtti tömeget az üresség vette át. Ezért a Yavin IV az utolsó hely, aminek pusztulása véget vetne a Lázadásnak: mert itt van mindenki, aki még hajlandó harcolni (Mothmát kivéve, de egyedül már semmit sem tehetne, hiszen Baillel, Dodonával, Raddusszal, Dravennel és Jynnel együtt sem ért el sokat). És minek evakuálni? Eleve, lehet erre már elegendő hajójuk sincs, mind vagy elpusztult, vagy elvitték a gyávábbak. De ha van is, minek? A Szövetség effektíve széthullott. Ha még innen ki is jutnak, mennyi esélyük lenne? Semennyi. A yavini csata szó szerint mindent vagy semmit alapon futott. A Lázadás a végét járja, a Szövetség technikailag feloszlott, a kevés harcolni akaró meg itt van és harcol. Ha győznek, frankó, ha nem, nincs értelme élni. Harcolni már nem harcolhatnak, bujkálni és menekülni meg nyilván nem akarnak.

És megindulnak a Lázadók, köztük a Vörös Egyessel és az Arany Egyessel, akik ott voltak Scarifnál is, akik tudják, kik áldozták életüket, hogy ők itt és most csatába indulhassanak a Halálcsillag ellen. Graven Dreis le is ugatja Wedge-et (aki szintén kapott némi pluszt a Rebelsnek hála, őt is most láttam először ezzel a többlettel), itt nincs opció az ámulásra. Ők most nem csak a szabadságért, de a Zsivány Egyes áldozatáért és emlékéért is harcolnak. A taknyosok, akik nem voltak ott Scarifnál, ne bambuljanak. :) És megindul a roham, és azért, ha az ember életében először sorban látja a filmeket, mármint kronológiailag, szerintem itt nem fogja biztosan azt mondani, hogy na, győzni fognak. Elvégre, az ep4-et először az ep3 és a Rogue One után látja. És ez a két film nem ad sok okot az optimizmusra. Még ha a jók győznek is, úgy nagyjából mind meghalnak, csak páran maradhatnak életben. De azok, akik életben maradhattak, most már halottak. Mert Ben is meghalt, Bail is meghalt. Még Yoda van, akinek se híre, se hamva az ep4-ben. Ha valaki az ep1-től a Rogue One-ig végignézi a filmeket, az k*rva lehangoló lehet. A gonoszok immár konstans győznek, a jók hullanak, mint a legyek. Ezután, ha valaki ezt sorban nézi, már semmi alapja nincs azt hinni, hogy itt a Lázadóknak van esélyük.

És tényleg úgy tűnik, hogy nincs. Kilövik azokat a pilótákat, akik Scarifnál ott voltak, meg a többit is. Szépen-lassan már csak Luke, Wedge és Biggs marad. Aztán Wedge kiáll, Biggs elesik. Már csak Luke van, már ő is a célkeresztben. És az az ember fogta puskavégre, aki nem csak az apja, de pár nappal ezelőtt egymaga olyan tarolást végzett a Lázadók között, hogy öröm volt nézni (paradox dolog :D ). Optimizmus itt? Nyomokban sem. Aztán jön a nap hőse, Han, aki érkeztével ugyan nem Vadert lőtte ki, hanem azt a TIE-t, ami nem zavart vizet, de szerencsére volt egy másik hős is: a másik TIE pilótája, aki jól nekiment Vadernek. Nem lehet, hogy titkon ő is Lázadó volt? :D

Han közbelépésének és Vader újkeletű célzásképtelenségének hála Luke megmenekül, kilövi a protontorpedókat, és Jyn, és Galen, és a többiek áldozathozatala értelmet nyer: a Halálcsillag Tarkinnal együtt elpárolog. Ahogy fellobban a golyó, még eszembe jutott, hogyan nyelte el a fény Jynt és Cassiant, most Tarkin is ugyanolyan gyorsan vált semmivé - méltó halál azok után, ahány embert megölt. Szerintem Tarkin rendelkezik a legnagyobb kill listtel Hux után. A harmadik meg Krennic.

És jön az ünneplés, ami bár Luke-nak, Hannak és Chewie-nek szól, most már a Zsivány Egyesnek is, az ott elhullottaknak, a fanfár nekik is jár. Hiszen az RO és az ep4 egy kerek történet, csak két részre bontva. Tizenöt évvel a Yavini csata előtt kezdődik egy kislánnyal, és egy farmerfiúval, egy hercegnővel, egy csempésszel és hű társával ér véget.

 

 

Meg még eszembe jutott, hogy nőből és más etnikumú emberből több is lehet ott a tömegben, hiszen a sisakokban és unisex zubbonyokban a kutya sem veszi észre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írás közben a fejemben volt, de az ep4 alatt nem ugrott be.

Az a baj, hogy nekem a film alatt nem realizálódott, nem esett le, hogy kilőtték a Vörös Ötöst. Hallottam, láttam, de nem fogtam fel, hogy mégis mi ennek a jelentősége (lefoglalt a Ghost keresés :D ), csak a mozi után, amikor a többiek mondták, így érzelmileg ehhez az elemhez nem kapcsolódtam hozzá. De tény, ez is egy plusz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez végülis igaz azokra a pilótákra is akik odavesztek az ep.4 végén. Ők sincsenek megkönnyezve. Ez az érme-osztó egyértelműen a győzelemnek és az ünneplésnek szól és valszeg a morált akarták vele javítani. Az már kevésbé érthető hogy az a két vadászpilóta akik Luke mellett visszatértek a Halálcsillag elleni csatából miért nem kaptak érmet (vagy ha azt nem legalább ők is kiállhattak volna a tömeg elé). De ez már inkább ep.4-es téma.

Szerintem az érmét nem csak a Halálcsillagért kapják, legalábbis én mindig úgy gondoltam, hogy az a kitüntetés azért jár, mert visszahozták a terveket, megmentették Leiát, és ők pusztították el az állomást is.

Ehhez képest a két pilóta max annyit mondhat el, hogy ott volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit is mondhatnék az EpIV-ről a Rogue One után... én egy kicsit tartottam tőle, hogy úgy mutatja be a Lázadást, hogy a Yavin IV után is lehetne élet és esély a számukra, ami szerintem sokat elvett volna a drámából a végén. Ehhez képest azt kell, hogy mondjam, hogy most még jobban a hideg kiráz, mikor sikerül felrobbantani a HCS-t a végén. Látom magam előtt Galent, Jynt, Cassiant és a csapat többi tagját, és sokkal jobban örülök az egésznek. Az áldozatuk nem volt hiábavaló. Sőt, az egész harc a HCS ellen kapott egy még nagyobb lehetetlen feladat jelleget, már ha lehetett ezt egyáltalán tovább fokozni.

 

Ja, és most először (az első néhány megnézéseket nem számítva) rázott a hideg egy Star Wars felvezető szöveg láttán. Az, ahogy a szöveg utal a Rogue One-ra és közben látom magam előtt a Rogue One végső eseményeit... zseniális. Ezen kívül is számos helyen adott hozzá sokat a filmhez (Tarkinnak plusz mélységet, Vadernek még inkább érthető az elszánt keresése a tervrajzok után, stb., stb.), de most így hirtelen csak ezekre szerettem volna kitérni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most így jobban belegondolva mekkora felelőtlenség volt, hogy kint hagyták a két droidot a kantin előtt? Őrizetlenül??? :o Jyn és Cassian szerintem forgott a sírjukban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2 már bizonyítottan tudott magára vigyázni, és se Mos Eisley-ben, se Mos Espában nem szokatlan a magányos droid. És végül a páros be is bizonyította, hogy lehet rájuk számítani, hiszen elbújtak a Birodalom elől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi mást csinálhatott volna Luke? A Cantinában nem maradhattak, ő meg tuti nem tudta volna sehogy sem megvédeni a droidokat a Birodalomtól. Benre meg odabent volt szükség, hiszen Luke egyértelműen nem tudott volna jó hajót szerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha kint van, ott ácsorog a droidokkal - alig gyanús -, majd arra jár egy birodalmi járőr, aki újra kérik a papírokat, mit csinál, Jedinek képzeli magát is integetni kezd nekik? :) Pláne remek helyzet alakulna ki, ha a rohamosztagosok még az övén fityegő fénykardot is felismerik. Luke kint van, vagy benn, semmit nem számít, mivel semmit nem tehet. Ekkor ő még nem Jedi lovag, csak egy tejfelesszájú kölyök, aki semmit sem tud a Galaxis működéséről, amit semmi sem bizonyít jobban, minthogy két perc sem kellett neki a bajba kerüléshez. Semmivel sem lennének nagyobb biztonságban a droidok, ha kinn ácsorog velük Luke, sőt, lehet, hogy csak jobban felhívják magukra a figyelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.