Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

31 perccel korábban, Frenkie írta:

Pedig én már évekkel ezelőt láttam magyarul a nyitószövegeket. Valamelyik kiadásban biztos hogy be lehetett állítani hogy magyarul jelent meg. Szerintem a dvd-n.

Így van, én is láttam már néhány évvel ezelőtt is magyar feliratos ep4-5-6 nyitószöveget. Utána jártam kicsit, és az iszb szerint ezt a módosítást az AXN követte el 2015-ben, és elvileg a BD-változathoz van hozzácsapva (a Blu-ray végén is 1997 szerepel, mert nem az eredeti változatokat, hanem a '97-es megtisztított nyersanyagot használták a DVD-hez és a BD-hez is), persze csak ahhoz a verzióhoz, amit a tévében vetítenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Így van, én is láttam már néhány évvel ezelőtt is magyar feliratos ep4-5-6 nyitószöveget. Utána jártam kicsit, és az iszb szerint ezt a módosítást az AXN követte el 2015-ben, és elvileg a BD-változathoz van hozzácsapva (a Blu-ray végén is 1997 szerepel, mert nem az eredeti változatokat, hanem a '97-es megtisztított nyersanyagot használták a DVD-hez és a BD-hez is), persze csak ahhoz a verzióhoz, amit a tévében vetítenek.

Na ez rémlett nekem is, csak a csatorna neve nem. Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem tudom volt-e szó valamelyik könyvben arról, hogy Tarkin önhatalmúlag rendelte el az Alderaan elpusztitását vagy Palpatine-al előre lebeszélte. 

 

A másik ami eszembe jutott az Chewie. Nem a holosakk az erőssége mert R2 ellen is ugyanazt a rossz lépést választja mint Backett ellen. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy Tarkin lebeszélte az Alderaan felrobbantását az Uralkodóval. Jól is nézne ki, ha bárki csak úgy felrobbantgathat bolygókat a galaxis ura és parancsolója jóváhagyása nélkül. Elég abszurd feltételezés, nem? :) 

 

Sajnos a Solo egyik leggyengébb elemének tartom, hogy Chewie pontosan ugyanúgy kap ki Beckett-től, mint R2-tól, ráadásul még az ep7-ben is ennek a meccsnek a folytatása megy. Az ep7-ben poén volt és ötletes, hogy folytatták. A Solóban már kifejezetten kínos...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egyértelmű, hogy Tarkin lebeszélte az Alderaan felrobbantását az Uralkodóval. Jól is nézne ki, ha bárki csak úgy felrobbantgathat bolygókat a galaxis ura és parancsolója jóváhagyása nélkül. Elég abszurd feltételezés, nem? :) 

Tarkin a RO-ban is elég önhatalmú volt. Persze én sem gondolom, hogy egy akkora horderejű dolgot, mint az Alderaan elpusztítás, csak IX megtehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az RO-ban valóban önhatalmúnak tűnt, de szerintem Jedháról is tájékoztatta az Uralkodót, hiszen még Vader is tudott az esettről a Mustafaron, vagyis neki is lejelentették, sőt a Szenátust is beetették a bányász balesettel (mindezt alig pár óra leforgása alatt, és azért Palpatine előrelátóbb annál, semmint hogy elnézzen ilyesmit). Vagyis az Uralkodónak tudnia kellett arról a tesztről, hogy felkészülhessen az újabb hazugságra, sőt akár addigra már bizonyítékokat is kreáltathasson. , Plusz az sem mindegy, hogy Jedha egy peremvidéki hold, az Alderaan meg az egyik legnagyobb múltú magvilág, Coruscant tőszomszédságában.

A Halálcsillag olyan fegyver, amit Palpatine-nak 0-24-ben kell figyelnie, mert ha csak egyszer nem tudja, merre császkál vagy mi történik rajta, könnyen lehet, hogy a palotája felett jelenik meg. És bár Tarkinban láthatóan legalább annyira megbízott, mint Vaderben, de szvsz. még benne sem bízott annyira, hogy ne felügyelte volna a Halálcsillagot, és Tarkin bármit megtehetett az állomáson és az állomással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, bár az Alderaan kapcsán már nem volt szükség hazugságra. A HCS létét csak addig kellett titkolni, amíg üzemkész nem lett - onnantól a működésére apellálva akarták elhozni a "békét", ami csakúgy megy, ha a rettegők tudják, hogy mire képes. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, azt már nem kellett eltitkolni, éppen ellenkezőleg, azért azt robbantották fel, mert látványos demonstráció volt. De nem csak a titoktartás miatt kell egyeztetni az Uralkodóval, hanem ezer más okból is. Az egyik az Uralkodó személye maga, jó, ha tudja, mit pusztít el a fegyvere. És persze nem árt az esetleges barátokat kihozni onnan, megtervezni, hogy hogyan reagáljanak a reakciókra - itt értem azt, hogy ahol zavargások várhatóak, ott rohamosztagos légiók vagy csillagrombolók várakozzanak addigra, legyen kész sajtóbejelentés a Galaxis számára, legyen valami terv az off-world lévő alderaaniakra, akik nyilván nem fogják egy vállrándítással tudomásul venni a hazájuk felrobbantását stb. -, a gazdasági oldalról nem is szólva, mert nyilván egy adófizető gazdag bolygó eliminálásának ilyen hatásai is lehettek.

 

Amúgy engem az sem lepett volna meg, ha egy idő után az Uralkodó áthelyezi a székhelyét a Halálcsillagra. A katonai vezérkar már ugye eleve oda lett átirányítva a jedhai teszt után. A Szenátus megszüntetésével pedig a politikai apparátus is átmehetett volna oda. Egyrészt, jobban véthető, mint Coruscant, másrészt szerintem ez olyan cucc, amit Palpatine szívesen felügyel maga - és biztos, hogy ha rajta van, nem fogja az állomás szétlőni őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Az ep4-ről is elkészült a cikk. Ez nem lett olyan bő lére eresztve, mert az ep4-ről nem lehet annyit írni, annyit elmélkedni, mint az ep1-3-ról - akárhogy is nézzük, az előzméyeknek sokkal több rétege van komplexebb és epikusabb jellege miatt, mint a klasszikus filmeknek. Na meg rám is szóltak, hogy ne írjak hatoldalas cikkeket. :D És ez talán kicsit kritikusabb hangvételűbb lett, mint a korábbiak, de csak az elmúlt bő négy évtized tükrében és mert nekem tényleg messze nem ez a kedvenc részem, viszont így is igyekeztem pozitív hangvételt megütni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt látni tegnap ezt a filmet a The Mandalorian vonatkozó részei után. Először a jawa homokkúszó láttán ugrott be a sorozat, majd a Laws farmon jutott eszembe, hogy mennyir olcsón megúsznák Owenék a droidvásárlást, ha Beru néni konyhájából felhoznának egy kosár cugát. :D Aztán persze jött Mos Eisley, és hát na, szembetűnő, hogy itt még mekkora a tömeg, milyen zsúfolt a cantina - és persze Ben szava, ami alátámasztja azt, hogy miért nincs már ekkor zsúfoltság Jabba és a Birodalom pusztulása után: itt gyűlt össze a Galaxis leghitványabb söpredéke. Ez a söpredék kilenc évvel később már a múlté.

De, bár nem először láttam a filmet a Solo óta, most realizálódott bennem, hogy nem csoda, hogy Han olyan otthonosan mozog a Halálcsillagon, hiszen ex-birodalmiként, ha nem is járt konkrétan a Halálcsillagon, mint katonai létesítmény, nyilván hasonlít felépítésében más birodalmi bázisokra. Meg eleve félelmetes belegondolni, hogy ott feszít rohamosztagos páncélban, miközben egy dekáddal korábban is hasonló páncélt viselt. Akár még a régi azonosító számát is bemondhatta volna. Szintén szép párhuzam volt, hogy Chewie ráripakodott Luke-ra, amikor az fel akarta tenni rá a karperecet. Ez már a Solo miatt is jelentős, hiszen ott sem szívlelte ezt Chewie, de a Fallen Order után még komolyabb, amiben megjárhatunk egy wookie fogolytábort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Frenkie írta:

Ez sem rossz. Sőt nagyon is egyetértek az írásoddal. Vannak mai szemmel hibái, de mikor felbukkan a Tantive 4 onnantól felejtessz minden negatívat annyira magába szippant.

Ránk másképp hatott, mint Dzséjt-re. Eleve a kor amiben éltünk és láttuk. Ekkora filmes élmény életében csak nagyon ritkán éri az embert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ránk másképp hatott, mint Dzséjt-re. Eleve a kor amiben éltünk és láttuk. Ekkora filmes élmény életében csak nagyon ritkán éri az embert.

Ezért is tisztességes a kritika. Abszólut pozitív az írás. Nyilván nekünk mást jelent. Ezzel lettünk rajongók. Ezért is  a legkedvesebb, legszerethetőbb film számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Frenkie írta:

Ezért is tisztességes a kritika. Abszólut pozitív az írás. Nyilván nekünk mást jelent. Ezzel lettünk rajongók. Ezért is  a legkedvesebb, legszerethetőbb film számomra.

 

Nekem is. Olyan, mint az első szerelem. Már régen elmúlt, de mégis csillog az ember szeme, ha rágondol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Tegnap meglestem virágbolti uhd-ban. Ejj, de jól is néz ki.

Ezzel a filmmel szívtam magamba ezt a messzi-messzi galaxist, még 1985-ben, azzal a legendás tv vetítéssel. Fekete-fehér tv-n, mert akkoriban ez volt nálunk a csúcs, az Orion Jupiter típusú készüléken. Most meg uhd, pendrive, amiről akkoriban kerek e világon senkinek sem volt halvány sejtése sem. Nem volt finomabb, mint anno '85-ben, mégis ízlik minden egyes aspektusában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Elérkeztem az A New Hope-ig, ami három film után tényleg új reményt ad, hőseinket és a Galaxist legalább egy rövid időre kitereli a fényre - ami azért ezen a ponton már ráfér az emberre. Ha az ember sorban, rövid időn belül megnézi az ep3-Solo-RO kombót, akkor elfogja egy erőteljes letargia. De ez a film nagy erővel rántja ki onnan, és mutatja meg, hogy azért a Birodalom is durván pofára tud esni.

 

Az érdekes most az volt számomra, hogy ep9 ide, ST oda, még mindig csak az ep3, az RO és részben a Solo járt a fejemben. Ennél a filmnél egyszerűen nem tudok a jövőre fókuszálni, figyelmemet a markáns múlt köti le. Csak néha jutott eszembe a jövő. Amikor Leia szájal Vaderrel és Tarkinnal, az eszembe juttatta Poe-t, amikor visszaszól Kylo Rennek vagy, amikor az ep8-ban hülyíti Huxot. Meg Wedge-t látva eszembe jutott, hogy ez az ámuló ifjú pilóta, akit még Sabine Wren szervezett be a lázadásba, ott van minden sorsdöntő ütközetnél, s bár a filmekből ez nem jön át, de még egy családi tragédiának is szemtanúi lehetünk, amikor nevelt fia, Wexley meghal pár perccel vagy talán másodperccel azelőtt, hogy ő az Exegolra ér.

De eszembe jutott R2 is, aki legközelebb űrcsatában (legalábbis a filmekben) már Poe X-szárnyújában vesz részt az Exegolon. Azért milyen messze jutott ez a kis droid. Meg kicsit bosszankodtam a Tantive IV miatt, amit még mindig úgy érzek, hogy totál fölösleges volt beleszuszakolni az ep9-be, pláne úgy, hogy ki sem derül a filmből, hogy az a Tantive IV. Nem ad hozzá semmi pluszt, itt viszont kicsit úgy éreztem, hogy elvesz. Eddig abban a hitben voltam, hogy a Tantive IV-nek, aminek már így is markáns múltja volt, vége. Aztán nem, 30+ évre eltűnt, aztán merő véletlenségből az utolsó nagy csatára előkerül, hogy ott se csináljon semmit a kámforrá váláson kívül, de azért a legvégén újra előkerüljön a pusztulására. Most tényleg azért lett újrateremtve a Tantive IV, hogy on-screen pusztuljon el? Hát ezért felesleges volt.

 

Az ep3-Solo-RO trió viszont nagyon keményen rányomja a magáét a filmre, és ez már jó értelemben. Amikor meglátjuk a Lars farmot, az ember akaratlanul is emlékszik az ep2-3-ra, és ja, itt azért eszembe jutott, hogy 35 év múlva egy ifjú lány itt fog úgy bemutatkozni, hogy Rey Skywalker, és az a fénykard, amit a vén Ben Kenobi átad Luke-nak, három és fél évtizeddel később a farm mellett lesz eltemetve.

Amúgy ez csak most jutott eszembe, hogy Anakin az ep3-ban hőbörgött, amiért nem lett mester, itt meg önmagát jelöli meg mesternek, ami már csak azért is egy egoista megnyilvánulás, mert ha más előtt nem is, egy Jedi mester előtt ismert a tény, hogy Vader nem lehet a Sith-ek között mester, amíg él Palpatine. Ennek tükrében nagyon erőteljesnek éreztem Ben visszaszólását, hogy legfeljebb a gonosznak lehet mestere.

 

Han is megér egy külön misét, hiszen Solo rengeteg pluszt adott hozzá. Azt már korábban is említettem, hogy érdekes úgy nézni a filmet, hogy a mimbani dezertálás után itt újra felveszi az egyenruhát. De az is remek, ahogy újra bemutatkozik a Millennium Falcon. Bár a Solóban romokban hevert már a végén, mégis érződik a kontraszt Han és a Falcon, valamint Luke és a Falcon első találkozásakor. Han, bár ócskavasra számít, egy gyönyörű, jó állapotban lévő partihajót lát meg. Luke meg Han felvezetése után meg szerintem egy jó állapotban lévő fregattra számít, erre egy ócskavas kerül elé. És máig úgy érzem, hogy a Solora nagy szükség volt abból a szempontból, hogy tényleg megértsük Luke felháborodását. Úgy értem, igazán az ep1-ig nem láttunk mi egy olyan hajót sem, ami olyan fenemód jó állapotban lett volna, így én egészen addig nem is értettem, min háborodott fel Luke. Lehet azért, mert az anyatejjel szívtam magammal az OT-t, de szerintem küllemében a Falconban semmi sincs, ami miatt az állapota extrém mód kilógna a többi hajó közül. Az ep1 volt az első, ami mutatott olyan hajót, amihez képest a Falcon tényleg ócskavasnak tűnik. De igazán a Solo mutatta meg, miért is reagált Luke úgy, ahogy. Most már a Falcon önmagához képest is ócskavas. :) 

 

Ami pedig a Rogue One-t illeti, nos, azt nem veszem újra elő. Az a film egy izgalmas prológus ehhez a mozihoz, egy kétfelvonásos előadás első fele. Az RO és az ep4 pontosan ugyanúgy összetartozik, ahogy az ep7 és az ep8. A Halálcsillag elleni végső, kétségbeesett roham alatt nem tudok nem Jynre, Cassianra és a Zsivány Egyes többi tagjára, önfeláldozására gondolni. A Halálcsillag első, aluldramatizált belépője sokkal elfogadhatóbb a Rogue One után. Amikor Tarkin bejelenti, hogy itt az idő, hogy megmutassák, mire képes a Halálcsillag teljes rombolóereje, azonnal Jedhára gondolok, ahol csak "töredékét" láthattuk annak az erőnek. És Alderaan szerintem szintén aluldramatizált szétrobbantása is sokkal-sokkal hatásosabb Jedha pusztulásának árnyékában. Az előzmények megismeréséig ennek a "nem ismert" bolygónak a szétlövése belőlem nem váltott ki sok érzelmet. De Jedha (és Scarif) szétlövése után egyrészt a harmadik lövéstől már nem is várom el, hogy olyan drámai aláfestést kapjon mint az első (jelesül a Jedha elpusztítása), másrészt iszonyú erőssé vált a kontraszt a "töredék energián" és "teljes energián" történ lövés között. Ha csak belegondolok, hogy a hold lassú agóniába kezdett, és, akinek volt hajója, a lövés után simán elmenekülhetett, míg a bolygó úgy szétpukkant a lövés pillanatában, mint egy lufi, na, akkor azt mondom, hogy a Lázadók joggal sz*rták össze magukat már a gondolattól is, hogy egy ilyen fegyver a Birodalom kezébe került.

És éppen ezért tiszteletreméltó az a kevés lázadó, akik ott maradtak a Yavin IV-en, hogy az utolsó pillanatig harcoljanak a Galaxis megváltásáért, és, ha kell, az életüket adják. Amúgy nagyon erőteljes ebben a filmben a Rogue One után Yavin IV látványa is. Míg az előző filmben a Lázadók bázisa még tömve volt hajókkal és hemzsegtek az emberek, itt a templom előtti placc üres, a hangárban is tágas a tér a hajók között, ember meg alig-alig lézeng. Hát ja, sokan meghaltak a Scarifnál, és sokan gyáván megfutamodtak. De Luke "szerencsés" lövése végül megváltoztatja ezt, és legközelebb már újra egy tömött bázist láthatunk, aztán meg egy scarifinál is nagyobb Lázadó flottát. És ezért ez a film az új remény. Míg az ep3 végén a jók elpusztultak, a kevés túlélő pedig elbujdosott, a Solóban pedig csak egy kis banda harcolt a gonosz ellen, a Rogue One-ban már megjelentek a nagyobb erők, de a háború menetét Luke Skywalker fordította meg egy lövéssel, amit tanítani kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Most tényleg azért lett újrateremtve a Tantive IV, hogy on-screen pusztuljon el? Hát ezért felesleges volt.

Abrams elmondja miért kellett a hajó a filmbe, majd a IX extrái között kell keresni. Amúgy egy párszor leírtad már meg elmondtad ezt, és ha bár ismétlés a tudás anyja, most már szerintem mindenki észbe véste. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd, ha eljutok az ep9 extájáig, megtudom, mi az a nagy igazság, ami miatt ezt meg kellett lépni, de addig csak a saját érzéseim vannak. Azt viszont nem ígérem, hogy még legalább egyszer nem emlegetem fel, de igyekszem minimalizálni ennek a szerintem alapvetően elcseszett, fölösleges és fantáziátlan, pusztán a nosztalgiázásra kiélezett, és emiatt is pocsék húzásnak a szapulását. Mostantól. :death: :evil: :palpatine:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Majd, ha eljutok az ep9 extájáig, megtudom, mi az a nagy igazság, ami miatt ezt meg kellett lépni, de addig csak a saját érzéseim vannak. Azt viszont nem ígérem, hogy még legalább egyszer nem emlegetem fel, de igyekszem minimalizálni ennek a szerintem alapvetően elcseszett, fölösleges és fantáziátlan, pusztán a nosztalgiázásra kiélezett, és emiatt is pocsék húzásnak a szapulását. Mostantól. :death: :evil: :palpatine:

Viszont jöhet helyette újra a Prometheus.:evil::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A New Hope 
A legegyszerűbb és ez miatt a 'legegyenesebb' Star Wars film. Ami már a nyitó jelenetben kicsúcsosodik. A Cantinában pedig a ma ismert SW hangulat árad belőle. Ami nekem kifejezetten tetszett az a Halálcsillag, nem volt túlhasználva nem xy bolygót lőtt szét, csak egyet. Aztán ott van Ben és Vader párbaja, amibe egyértelműen kettejük párbeszédje volt a legjobb. Viszont a főattrakció számomra az űrcsata, egyszerűen elvarázsol! Nyilván ez elég felületes, de újat én sem tudok mondani, vagy valami 'extrát'.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Az egész ep.4 lényegi eleme, hogy Obi-Wan és Luke korábban már találkoztak és Luke Ben név alatt tud Obi-Wanról. Ha nem igy lenne akkor Leia üzenete kapcsán nem jutna eszébe rögtön Kenobi. A dolog nem túl rejtélyes, hisz közel laknak egymáshoz. Bármikor találkozhattak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bomarr írta:

Az egész ep.4 lényegi eleme, hogy Obi-Wan és Luke korábban már találkoztak és Luke Ben név alatt tud Obi-Wanról. Ha nem igy lenne akkor Leia üzenete kapcsán nem jutna eszébe rögtön Kenobi. A dolog nem túl rejtélyes, hisz közel laknak egymáshoz. Bármikor találkozhattak.

Viszont Owen azt mondja, hogy már rég meghalhatott, ha jól emlékszem. Szóval jó régen nem találkozhattak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaaa, valahol már találkoztak. Ezen a képen éppen a 8 éves Luke-ot viszi haza Obi-Wan.

c6X05qU.png

 

1 perccel korábban, Donát írta:

Viszont Owen azt mondja, hogy már rég meghalhatott, ha jól emlékszem. Szóval jó régen nem találkozhattak.

Ezt Obi-Wanra mondta, nem Benre, Owen direkt két külön emberként kezeli őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Donát írta:

Viszont Owen azt mondja, hogy már rég meghalhatott, ha jól emlékszem. Szóval jó régen nem találkozhattak.

Rosszul emlékszel. Amikor Luke felveti, hogy Ben Kenobinak szólhat az üzenet, ami R2-ban van akkor Owen ezzel egyértelműen nem ért egyet mert szerinte Ben csak egy őrült öreg ember. Az, hogy Obi-Wan és Ben Kenobi egy és ugyanaz az Luke előtt nem világos és Owen nem is tisztázza a dolgot sőt azt mondja hogy ez a titokzatos Obi-Wan rég meghalhatott. Luke és Kenobi találkozásából az ep.4-ben teljesen világosan kiderül, hogy személyesen ismerik egymást régebbről. Luke azonnal felismeri arcról Kenobit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.