Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy Vader fejében is megfordult, hogy ezzel a fegyverrel elpusztíthatja mesterét, de a Lázadók nagyobb gondot okozhattak neki.

Arra gondolsz, hogy a Halálcsillaggal lelőtte volna Palpatine-t?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miből látszik? A meglepett fintorból az arcán, vagy mert meglepetésében nem kapta el Leia-t és az nekiesett Tarkinnak? :) Miből gondolod hogy Vader meglepődött? Szerintem ő is nagyon jól tudta, hogy az a bolygó fel fog robbanni.

 

 

A következőre gondolok.Természetesen Vader tudta, hogy az Aldeeranhoz mennek.De szerintem azt gondolta, hogy csak a hercegnő meggyőzése miatt.Valójában nem gondolta, hogy tényleg elpusztítják a bolygót.Hogy miből gondolom?Amikor Leia azt mondja, hogy a Dantooine-on vannak és Tarkin utána mégis megparancsolja, hogy folytatássák a tüzelésre való felkészülést, akkor nem sokkal utána Vader átkarolja Leiát.Mintha óvná.Mintha ő sem értene egyet a bolygó elpusztításával.Ahogy átkarolja Leiát az olyan védelmező.Legalábbis nekem ez jön le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy miből gondolom?Amikor Leia azt mondja, hogy a Dantooine-on vannak és Tarkin utána mégis megparancsolja, hogy folytatássák a tüzelésre való felkészülést, akkor nem sokkal utána Vader átkarolja Leiát.Mintha óvná.Mintha ő sem értene egyet a bolygó elpusztításával.Ahogy átkarolja Leiát az olyan védelmező.Legalábbis nekem ez jön le.

Vader nem karolja át Leiat. Egyedül annyit tesz, hogy mikor a lány előre ugrik, megragadja a vállát és visszarántja, majd lefogva tartja, de azt is a vállánál fogva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader nem karolja át Leiat. Egyedül annyit tesz, hogy mikor a lány előre ugrik, megragadja a vállát és visszarántja, majd lefogva tartja, de azt is a vállánál fogva.

Így van. Vader abban a helyzetben végig kényszerítő erőt képez. Leia nem tud meghátrálni Tarkin elől, mert Vader mögötte áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No meg érzésem szerint ebben benne van az is, hogy Leia igenis nézze végig az Alderaan pusztulását. Még elfutni se tud onnan.

Szerintem is volt benne efféle elrémisztő szándék is. Nem tudom mit szóltam volna ha a Földet lövik így szét a szemem láttára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valami eszmbe jutott. Ha Tarkinnak vagy Vadernek eszébe jutott volna a HCS-t a Coruscanton "tesztelni" és ezzel az Uralkodót kinyiffantani, az később óriási zűrzavarral járt volna. Hisz akkor a teljes birodalmi kormányt minden hivatalával és apparátusával egy másik bolygón kellett volna kialakítani. Az Uralkodó és a Coruscant pusztulása miatti zűrzavar meg csak a Lázadóknak kedvezett volna ebben a feszült polgárháborús szituációban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ott Vader pozitív szereplő. Amúgy sem szereti a Halálcsillagot (hiába oly önhitten büszkék a technológiai szörnyszülöttükre...). Szerintem teljesen fölöslegesnek tartja ott az Alderaan felrobbantását, de ez persze csak az én szubjektív véleményem, és mondjuk nem is tudom, hogy miért ez jön le abból a jelenet sorból (a fentebbiek mellett persze).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin mond erre egy jót. Egy központtól távol eső vidéken nem tudják reprezentálni az erejüket. Szóval a teszt így is úgy is Alderaan ellen irányult volna. Ez egy elégé ismert bolygó volt és megsemmisítése a birodalom szerint el fogja fojtani a lázadást. Tévedtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader nem karolja át Leiat. Egyedül annyit tesz, hogy mikor a lány előre ugrik, megragadja a vállát és visszarántja, majd lefogva tartja, de azt is a vállánál fogva.

 

 

Szerintem pedig óvon fogja.Egyetértek Donáttal.Szerintem túlzásnak tartotta egy bolygó felrobbantását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig óvon fogja.

Óvon fogja? Vader az EPIV legnagyobb gonosza? A fekete nagyúr? Na ne már. :) Sok mindent bele lehet képzelni, de szerintem ezt nem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is, de úgy tűnik, másnak más jön le. Ráadásul hallottam már egymástól független emberektől is, úgyhogy lehet benne valami, bár én nem tartom valószínűnek.

Itt még nem, sőt, egy aprócska jóság szikrát sem. Az ep5 végén, az ep6-ban már majdnem bármikor el tudnám képzelni, ha tudná, hogy Leia a lánya, de itt még nem. Itt még "inkább gép, mint ember", Leia meg csak egy Lázadó, akit parancsra gond nélkül kardélre hányna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óvon fogja? Vader az EPIV legnagyobb gonosza? A fekete nagyúr? Na ne már. :) Sok mindent bele lehet képzelni, de szerintem ezt nem.

 

Nem tudom megmagyarázni, de akárhányszor nézem ez jön le.Vader tuti nem volt benne abban, hogy felrobbantsák az Aldeerant valójában.Ő szerintem úgy gondolta, hogy a fenyegetésre Leia vall.Sőt szerintem Vader is meglepődik, hogy Tarkin parancsot ad a tüzelésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő szerintem úgy gondolta, hogy a fenyegetésre Leia vall.

Kizárt, két okból:

1) Ha így gondolta volna, ezzel kezdi a vallatást.

2) "Én megmondtam, hogy önszántából sosem fogja elárulni a Lázadókat. Kár próbálkozni." - Vagyis Vader sosem hitte, hogy Leia bármi hatására vallani fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egész egyszerűen közömbösnek tűnik az Alderaan iránt. A "szörnyszülött" demonstrálása Tarkin dolga, megteszi, egészségére. Másrészt meg, hogy' nézett volna ki 1977 -ben, hogy a főgonosz a film első órájában a tűzparancs kellős közepén belevágja a fénykardját Tarkinba, és közli Leiával, hogy "Gyere lányom, menjünk" ? :)

Még ha érezte is, hogy van valami különös Leiában (márpedig érezte, meg tapasztalta is az akaraterejét) nem tudta hova kötni. MÉG nem. Ahogy Leia sem azt, hogy Luke - kal kapcsolatban mi a helyzet. (Különös, hogy Vadert Leia nm ismerte fel semmilyen szinten... az EP6 - ban az a "Your father...?" szerintem a legőszintébb döbbenet. Azt érezte, hogy Luke a testvére de Vader mintha Luke "magánügye" lett volna egész addig a pontig.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
Nekem egész egyszerűen közömbösnek tűnik az Alderaan iránt. A "szörnyszülött" demonstrálása Tarkin dolga, megteszi, egészségére. Másrészt meg, hogy' nézett volna ki 1977 -ben, hogy a főgonosz a film első órájában a tűzparancs kellős közepén belevágja a fénykardját Tarkinba, és közli Leiával, hogy "Gyere lányom, menjünk" ? :)

Még ha érezte is, hogy van valami különös Leiában (márpedig érezte, meg tapasztalta is az akaraterejét) nem tudta hova kötni. MÉG nem. Ahogy Leia sem azt, hogy Luke - kal kapcsolatban mi a helyzet. (Különös, hogy Vadert Leia nm ismerte fel semmilyen szinten... az EP6 - ban az a "Your father...?" szerintem a legőszintébb döbbenet. Azt érezte, hogy Luke a testvére de Vader mintha Luke "magánügye" lett volna egész addig a pontig.)

 

És különben is! Ha az Alderaan nem semmisül meg, akkor Ken Ortis maradt volna birodalmi pilóta, és valahol most egy Szupercsillagromboló kapitányi hídján fasírozná a lázadókat... Így most szegény kénytelen életét a Hapan Konzorcium vezérkari főnökeként tengetni a sok amazon közt... Istenem de rossz élete van nekije...

Szerkesztve: - Ken Ortis
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
És különben is! Ha az Alderaan nem semmisül meg, akkor Ken Ortis maradt volna birodalmi pilóta, és valahol most egy Szupercsillagromboló kapitányi hídján fasírozná a lázadókat... Így most szegény kénytelen életét a Hapan Konzorcium vezérkari főnökeként tengetni a sok amazon közt... Istenem de rossz élete van nekije...

Nagyon sokszor reklamál nálad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

A negyedik epizódhoz érkeztünk.

 

Az elején nem unatkozott, érdekes volt, ahogy összefutottak a szálak. Han Solóban eleinte nem bízott (vajon tényleg olyan gyors a hajója? :evil: ) de aztán nem csalódott. Nagy kérdés volt, hogy "Most tudják ők, hogy testvérek?" és a végén pedig volt körömrágás rendesen.

 

Biggsnek kéne még valami felvezetés, még mindig nem igazán lehet tudni, kicsoda is ő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A negyedik epizódhoz érkeztünk.

 

Az elején nem unatkozott, érdekes volt, ahogy összefutottak a szálak. Han Solóban eleinte nem bízott (vajon tényleg olyan gyors a hajója? :lol: ) de aztán nem csalódott. Nagy kérdés volt, hogy "Most tudják ők, hogy testvérek?" és a végén pedig volt körömrágás rendesen.

 

Biggsnek kéne még valami felvezetés, még mindig nem igazán lehet tudni, kicsoda is ő.

Biggset talán kár volt jobban belevinni a történetbe, mint amennyire már benne volt. De annak csak örülni lehet, ha továbbra is nagy érdeklődéssel van iránta. :evil: No de most....rettentő kíváncsi vagyok, hogy mekkorát fog ütni nála az EPV! Miként éli meg az "én vagyok az apád!" szöveget. Mindig is jó lett volna megtudni annak a fiatalnak a reakcióját, aki az első résztől nézi a filmeket. Most itt a lehetőség. :evil: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No de most....rettentő kíváncsi vagyok, hogy mekkorát fog ütni nála az EPV! Miként éli meg az "én vagyok az apád!" szöveget. Mindig is jó lett volna megtudni annak a fiatalnak a reakcióját, aki az első résztől nézi a filmeket. Most itt a lehetőség. :evil:
Én bánom, hogy ezt így sosem fogom megtudni. :evil:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Tiszteletben tartom George Lucas kívánságát, és nem a legelső elkészült, hanem a negyedik kronológiai fejezetként tekintek erre a filmre. Az Új reménynek van a legkisebb időtartamot felölelő, legfeszesebbre megírt szkriptje a 6 epizód közül. Elemei és fordulatai egy óra fogaskerekeiként működnek: mindegyik meghatározott szerepet tölt be az egészben. Nem az idegen világok és fajok felhalmozásán van benne a hangsúly. Hanem a tetteken, az egyéni és kollektív célkitűzések tervszerű követésén, amelyet hihető érzelmi reakciók kísérnek egy-egy személyiségtől.

 

Mint A Sith-ek bosszúja, az Új remény csatajelenettel indít egy planéta légkörének határán. Ám a III. részhez képes a IV. kevésbé hivalkodó: nincsenek egymás lövő flották a háttérben, mértéktartóbb a CGI-használat, nincsenek olyan petárdaként bedobott technikai trükkök, mint a kullancsdroidok, sugárpajzs vagy infravörös radar. A fehér falak között jobban kihangsúlyozódik mindaz, ami a Tantive IV. folyosóin zajlik: az ellenállás, R2-D2 és C-3PO szökése, illetve a füstből kitűnő sziluettje Darth Vadernek és Leia hercegnőnek. A kevesebb ezesetben többnek hatott.

Van egy kivágott jelenet, ahogy Luke Skywalker látja és elmeséli a csatát barátjának, Biggs-nek. Tekintve, hogy Biggs-et később viszontlátja majd a Yavin 4.-en, ez is szerves része a történetnek, és nem lassítja a film alaptempóját.

 

A két droid sivatagi kószálása lomha és ráérős. Először nem értettem, a jawa-kereskedők beemelése mi célt szolgált. De eredetibb és logikusabb is így, mintha csakúgy eldöcögnek a legközelebbi településig, ami véletlenül épp Mos Esley. Viszont az kikötőváros, sok a kufár, és a szélein is élnek potenciális vevők - mint mondjuk a Lars-család.

Owen és Beru dolgos nevelőszülők, túlzott érzelmi kitörésektől mentesek, akárcsak korábban Cliegg és Shmi. Későbbi haláluk kicsit praktikus fordulat, révén hogy Owen mindig visszatartotta Luke-ot álmától, hogy képzett pilóta legyen. Féltik a fiút apja emlékétől és a felkelés népszerűségétől. Ez fontos, hogy együttérezzünk a kiégett csontvázukat meglátó Luke-kal, ne pedig felsóhajtsunk, hogy: "végre kinyiffant az a nyaggatózó házaspár".

 

Obi-wan Kenobi belépője az egyik leghatásosabb bemutatkozás a saga-ban. "Ben" álnéven remeteként élt, és egyénisége végre egy rugalmas, önkritikus, büszkeségét leigázni képes embert mutat. A Jedi Tanács két túlélője közül ő kapja az Erőtől azt a feladatot, hogy elindítsa Anakin fiát a jediség ösvényén. Ügyesen összeköti a fiú tehetségét és kalandvágyát mindazzal, amit az R2-ben tárolt holoüzenet jelent: a felkelés, az űrutazás, az Erő megismerése stb. Éppolyan érvképes mentorrá válik, amilyen Palpatine volt az előzmény-trilógiában. És miután "az ifjú Skywalker" életreszóló döntést hoz, ő is első számú útmutatóvá lép elő a számára. Luke nem csak apja emléke miatt lesz padawan. Mindent meg akar tenni az ellen, ami a jawákkal és a Lars-okkal történt.

 

Könnyen összeomolhat a cselekmény, ha ennyi sokminden történik gyors egymásutánjában. Az üzlet Solóval, az őket kereső alakok, a szökés, az Erő tanulása a hiperűrben, a szektorkormányzók ülése és a Halálcsillag demonstrációja halál- és vonósugárral. Palpatine és a Coruscant hiánya valahogy még jót is tesz a filmnek, mivel nem kötődnek az eseményekhez. Nemcsak az egyes szálakat sikerül összehangolni, de a karakterek motivációi mellett sem siklanak el, a humor visszafogott és szolid. A spontán mentőakció a Halálcsillag belsejében kissé hosszúra nyúlik, de kellően érdekes és sokrétű, hogy ne üljön le közben az ember figyelme.

 

Két dolog okozott egyértelmű csalódást a bázison történtek kapcsán: a rohamosztagok végig döcögve, botorkálva járkálnak, majdnem olyan nehézkesen, mint 3PO. Nem tudom, a polgárháború "veteránjai" közül hányan maradtak meg addigra, vagy hogy a Kamino még gyártja-e a klónkatonákat. De azt nem tudom elhinni, hogy a páncélzat így nehezítené a mozgásukat. Vagy hogy egy tucat fegyveres katona elfut Han Solo elől, mikor az ordítva űzi őket?

A másik: Obi-wan és Vader leszámolása. Tudom, a film a 70-es években készült. De Lucasnak tisztességes koreográfiát kewllett volna kidolgozni egy ilyen fontos, bár rövid jelenetnek. Kenobi önfeláldozása és eltűnése a köpenyből szintén sántít. Értem, hogy miért teszi, de akkor is túl gépies a lezajlása. Mintha az Erő parancsba adta volna neki, hogy pontosan ott és akkor hagyja, hogy megöljék.

 

A Halálcsillag elleni végső ütközetet nem részletezem: egyetlen összefüggő katarzis. Vagy sikerrel hajtják végre a hadműveletet, vagy felrobbantják a támaszpontot és vele együtt a planétát. Vizuálisan jobban is lehetett volna részletezni, ahogy az Alderaan és a Halálcsillag is felrobbannak; mégiscsak egyetlen sugár vezet egy teljes égitest azonnal megsemmisüléséhez. Alderaannak csak a törmelékeit mutatják, az állomás pusztulásának efektusa többszöri felújítás után is picit fejletlen. Annyira nem szegényesek, hogy kizökkentsenek a film univerzumából, csak azt kívánom, bárcsak intenzívebbek lennének.

Az utolsó jelenet a trónteremben festői, méltóságteljes, mind a hat epizódzárás közül a legjobb.

 

A negyedik epizódra 8/10-et adok. Rutinos díszlet-, karakter- és történetkezelés jellemzi a filmet, de időnként a reakciók és a dialógusok túl szimplák, ahhoz képest, amit mutatnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevállaljam most, két sörrel és egy kis Unicum Nexttel a hátam mögött (azaz a pocimban), vagy harapjak rá lendületből? :D

(A kérdés úgy hangzott el, hogy még nem olvastam, így az sem biztos, hogy tudok rajta fogást találni.)

 

Szerk.: az első két bekezdés után: tudok. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.