Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Szerintem a klasszikus trilógiában látható rohamosztagosok klónok és besorozottak is. Sőt szerintem is egy idő után nem csak Jango klónokat állítottak elő, hanem más egyedekből is. Egy idő után a klónozási eljárás is felgyorsult, már nem tíz év, hanem 2-3 év alatt állítottak elő újabb katonákat. Időközben folyt a többi besorozott tiszt, pilóta, katona stb képzése a birodalmi akadémiákon.

Így a klasszikus trilógiára úgy vélem legalább 100-szor annyi harcosa volt a Birodalomnak, mint régen a Köztársaságnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is vegyesen voltak klónok és sorozottak a birodalmi seregben. Legalábbis így lenne logikus. Palpatine-t nem olyannak ismerem, aki nem aknáz ki minden használható erőforrást. Valószínűleg a klónok mellett sorozott katonákkal is növelni akarta a hadserege létszámát és hatékonyságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még Leia is csodálkozik, h Luke, nem túl kicsi-e rohamosztagosnak. Tehát kb. egyforma magasak. Annak pedig nem látom értelmét, hogy klónok IS, és átlagemberek IS rohamosztagosok. Semmi szükség a lakosság besorozására.

Annyiból lehet rá szükség, hogy például így szűrhető, hogy ki lenne alkalmas mintaegyednek. Egy a harctéren kiválóan teljesítő besorozott katona "jutalma" lehet az, hogy mintaegyed lesz (új beosztással, extra juttatásokkal, stb :D).

Abból a szemszögből is van értelme, hogy besorozni és kiképezni még mindig gyorsabb és egyszerűbb, mint létrehozni, felnevelni, kiképezni. Egy besorozott katonát pár hónap alatt felkészíthetnek és harcba küldhetnek. Egy klónt, még ha harmadannyi idő alatt is nőnek fel, mint a kaminoiak (megjegyzem, szerintem a Birodalomban már nem csak több mintaegyed, de több klón gyár is van), akkor is évek tellenek el, mire harcba szállhatnak. Így például isten háta mögötti helyőrségeket, kevésbé fontos bázisokat érdemesebb lehet besorozás útján feltölteni.

Praktikus lehet a fegyveres világok milíciáinál is. Bár a klón háborúk alatt alaposan leredukálódtak ezek a milíciák (nyilván Sidiousnak ez is terve volt a háborúval), még éppen elég maradt, hogy egyesített haderőt képezzenek (ahogy képeztek az ep6-ban). Ám, sutty rájuk a Birodalom logóját, és máris a hadigépezet részei lettek. Van a bolygón birodalmi bázis, a kiképzett emberek ráadható a rohamosztagos páncél, a vadászok lecserélhetőek TIE-okra, nem kell költeni újra kiképzésre, de legalább felügyelik annak a bolygónak a haderejét.

Amúgy megjegyzem, az, hogy a TIE vadászok ilyen korlátozottak, előnyére is válik a Birodalomnak. Ültess bele egy nem Birodalmi szimpatizánst, és kénytelen a Birodalom ellenségeivel harcolni, mert ugye azok mindenképpen lelövik (hála annak, hogy a TIE vadászok még csak meg sem különböztethetőek egymástól), viszont rá nem támadhat, mert egyrészt, az anyahajó nélkül sehová sem jut el, másrészt, ha mégis támad, könnyű lelőni. Frankó elgondolás. :)

 

Igazából az lett volna szerintem a legszerencsésebb, ha néhány klón Bobához hasonlóan megkapta volna Temuera Morrison hangját.

Egen, ezt én is díjaztam volna.

 

Szerintem a klasszikus trilógiában látható rohamosztagosok klónok és besorozottak is. Sőt szerintem is egy idő után nem csak Jango klónokat állítottak elő, hanem más egyedekből is. Egy idő után a klónozási eljárás is felgyorsult, már nem tíz év, hanem 2-3 év alatt állítottak elő újabb katonákat. Időközben folyt a többi besorozott tiszt, pilóta, katona stb képzése a birodalmi akadémiákon.

Plusz tegyük hozzá, hogy a csillagrombolókon egyértelműen nem klónok voltak, és ugye Luke is eredendően a birodalmi akadémiára akart menni az ep4-ben, és hát Biggs is onnan lépett le, ahogy Luke is az akadémia elvégzése után pártolt volna át a Lázadókhoz.

Ezzel a módszerrel, ahogy írtad is, sokkal nagyobbra lehetett növelni a hadsereget. Amire szükség is volt, mert a Köztársaságnak csak a frontvonalon kellett csapatokat mozgatnia, míg a Birodalomnak a Galaxis teljes ismert területét le kellett fednie. Mert ugye olyan bolygó van, ami nem a Köztársaság része, de olyan bolygó nincs, ami nem a Birodalom része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, ésszerű oka lenne de ha már így mélyebben is bele megyünk, ugyan hogyan jönne már ki egymással egy klón és egy átlag besorozott ember. Szerintem mind2 oldalról, meglenne a kölcsönös lenézés és megvetés. "Na ez a klón, fogalma sincs a valódi életről, ez nincs benne a kiképzésben stb..." a másik oldalról meg, "bízd ezt a profikra, én gyerek korom óta ezt tanulom, erre teremtettek, nem csak egy munka".

 

Nem fogom senkire ráerőltetni a véleményem, csak a filmekben arra van (erős) utalás, h a trooperek klónok, addig arra semmi jel/nyom, hogy na most már besorozott emberek is vannak köztük.

 

Abban is egyetértek, hogy nem csak több mintaegyed lehet már, hanem több gyár is. Meg kellene keresni a 78-as Lucas újságcikket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a sorozottaknak van egy hátrányuk. A hűség lehetséges hiánya. Míg egy klón feltétlenül a Birodalom érdekében harcol, egy sorozott lehet hogy elgondolkodik egy civil mészárlás után, hogy nem is oly szép és jó Palpatine Császár Birodalma.

Különben simán lehetett akár 500 olyan bolygó is ahol klónózás folyt, korlátlan katonával ellátva Palpit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kellene keresni a 78-as Lucas újságcikket.

 

Meg is van.

 

„Egy birodalmi rohamosztagos létrehozása. Egy klónozott ember egy genetikailag azonos emberi lények csoportjához tartozik. Gondolkodó ember, de csak egy kifejezett célt szolgál, semmi mást. Egy klónnak nincs anyja, csak kiképzői, és elfogadja végzetét, mert elkerülhetetlen. Fizikailag és érzelmileg egy klón csak egy közönséges ember. Egyszerűen nincs neve, és emberi jogai. Az Uralkodó tulajdona. (...) Előléptetés. Az osztagvezetővé való előléptetés a tapasztalatszerzés és sokhónapos szolgálat hozadéka. Már az is segít, ha elég hosszú ideig életben maradnak. A legtöbb idős klón osztagvezető. Az igazi előléptetés azonban a Császári Gárdába való felvétel. Minden gárdistát a Birodalom egyik vezetője alá osztanak be. Tarkin kormányzó-moff személyes testőrsége: 40 ember. Darth Vader nagyúr személyes testőrsége: 12 ember. Flancos egyenruha, könnyű munka. (...) A gárdisták ihatnak alkoholt és nőkhöz is hozzáférésük van. (...) A nyugalmazott rohamosztagosok Sochi üdülőbolygójára kerülnek...”

 

Amint az utolsó mondatból is látszik, némi fenntartással kell kezelni a '78-ban leírtakat. :D Viszont szép bizonyíték arra, hogy a klónok ötlete már ekkor is megvolt.

post4-03.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg is van.

 

„Egy birodalmi rohamosztagos létrehozása. Egy klónozott ember egy genetikailag azonos emberi lények csoportjához tartozik. Gondolkodó ember, de csak egy kifejezett célt szolgál, semmi mást. Egy klónnak nincs anyja, csak kiképzői, és elfogadja végzetét, mert elkerülhetetlen. Fizikailag és érzelmileg egy klón csak egy közönséges ember. Egyszerűen nincs neve, és emberi jogai. Az Uralkodó tulajdona. (...) Előléptetés. Az osztagvezetővé való előléptetés a tapasztalatszerzés és sokhónapos szolgálat hozadéka. Már az is segít, ha elég hosszú ideig életben maradnak. A legtöbb idős klón osztagvezető. Az igazi előléptetés azonban a Császári Gárdába való felvétel. Minden gárdistát a Birodalom egyik vezetője alá osztanak be. Tarkin kormányzó-moff személyes testőrsége: 40 ember. Darth Vader nagyúr személyes testőrsége: 12 ember. Flancos egyenruha, könnyű munka. (...) A gárdisták ihatnak alkoholt és nőkhöz is hozzáférésük van. (...) A nyugalmazott rohamosztagosok Sochi üdülőbolygójára kerülnek...”

 

Amint az utolsó mondatból is látszik, némi fenntartással kell kezelni a '78-ban leírtakat. :D Viszont szép bizonyíték arra, hogy a klónok ötlete már ekkor is megvolt.

 

Köszönöm Kolmilan! Hatalmas király vagy!!! És még le is fordítottad?? :o

 

A cikk nagyon érdekes, és miért ne lehetne igaz az utolsó mondat is? :D Számomra így még egyértelműbb, h klónok, írhat akármilyen nevesincs író a könyvébe akármit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, ésszerű oka lenne de ha már így mélyebben is bele megyünk, ugyan hogyan jönne már ki egymással egy klón és egy átlag besorozott ember. Szerintem mind2 oldalról, meglenne a kölcsönös lenézés és megvetés. "Na ez a klón, fogalma sincs a valódi életről, ez nincs benne a kiképzésben stb..." a másik oldalról meg, "bízd ezt a profikra, én gyerek korom óta ezt tanulom, erre teremtettek, nem csak egy munka".

Bocs, de ez hülyeség! Ennyi erővel akkor egy veteránt ne osszunk össze egy újonccal, fekete bőrűt fehérrel, magast alacsonnyal, mert meg van rá az esély, hogy nem fogják tisztelni egymást... :roll: Mindenki úgy viselkedik, ahogy jelleme engedi, ez alól se klón, se hagyományos úton született nem kivétel, és akárki mellé odaoszthatod. Amúgy meg, öt film és egy sorozat bizonyítja, hogy a klónoknak rohadtul nincs semmi baja a nem klónokkal, hiszen remekül együtt dolgoznak a Jedikkel, a köztársasági kommandósokkal, a tengerész tisztekkel.

 

Nem fogom senkire ráerőltetni a véleményem, csak a filmekben arra van (erős) utalás, h a trooperek klónok, addig arra semmi jel/nyom, hogy na most már besorozott emberek is vannak köztük.

Azt leszámítva, hogy Luke konkrétan mondja, hogy az akadémiára akar menni, egy törölt jelenet bizonyítja, hogy Biggs is a Birodalomtól pattant meg, és, hogy egyik csillagromboló fedélzetén sem látni két egyforma tisztet? Köztük rohamosztagost, mert a fekete egyenruhás figurák rohamosztagosok. ;)

 

Viszont a sorozottaknak van egy hátrányuk. A hűség lehetséges hiánya. Míg egy klón feltétlenül a Birodalom érdekében harcol, egy sorozott lehet hogy elgondolkodik egy civil mészárlás után, hogy nem is oly szép és jó Palpatine Császár Birodalma.

Vajon honnan lett az a szép kövér Lázadók Szövetsége? Többnyire olyan emberekből, akik egy civil mészárlás után elgondolkodtak azon, hogy nem is oly szép és jó Palpatine Császár Birodalma. :)

 

Különben simán lehetett akár 500 olyan bolygó is ahol klónózás folyt, korlátlan katonával ellátva Palpit.

Simán lehet, ha ezzel párhuzamosan a birodalmi kassza is kiapadhatatlan. Mert gondolom a klónok létrehozása, felnevelése és kiképzése továbbra sem olcsó, és akkor még ott vannak a TIE vadászok, csillagrombolók, páncélok, fegyverek, droiodk, egyéb járművek gyártása. És még két Halálcsillagba is beleinvesztáltak. Szóval szerintem nem lehet annyira korlátlan az a hadsereg, mert Palpatine-nak és csatlósainak azért köll a píz, nem azért építettek Birodalmat, hogy szegénységben éljenek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a csillagrombolók személyzete nem úgy néz ki, inkább filmbeli technológiai korlát. Amíg sisak mögé bújtatva el lehet róluk mondani, hogy klónok, addig a '77-80-83-as technológia mellett ezt sisak nélkül nehéz lett volna kivitelezni. De attól, hogy az a személyzet - emiatt - nem klón lett - szerintem a klón-koncepció még globális lett volna a Birodalmi Hadseregre nézve. (tehát mindenki klón, csak nem ugyanazon személyé).

 

Kolmilan, köszi a cikket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a csillagrombolók személyzete nem úgy néz ki, inkább filmbeli technológiai korlát. Amíg sisak mögé bújtatva el lehet róluk mondani, hogy klónok, addig a '77-80-83-as technológia mellett ezt sisak nélkül nehéz lett volna kivitelezni.

Igen, csakhogy az ep3 végén sem egyformák a Venator hídján a tisztek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a fekete-fehér, újonc-veterán ellentét nem egészen ugyanaz, mert nekik volt előtte is ÉLETÜK családdal, barátokkal, iskola, emlékek, és a háború/szolgálat UTÁN is lesz életük. Addig egy klón egy tartályban született, úgy néz ki mint másik több millió, talán nem is találkozott másik emberrel előtte, és konkrétan egy dologért hozták létre. Ebből szerintem lehetne ellentét.

 

A törölt jelenetet szerintem hagyjuk is, mert rengeteg olyan van, ami ma ellentmondást szül. De a filmben is benne van, az akadémia, ám nem hiszem, h a fehér egyenruhás rohamosztagosokat akadémián képzik. És most jöttem rá, h voltaképpen lehet, h ugyanazt mondjuk. Mert szerintem a fekete egyenruhások, egyáltalán nem klónok, hanem sorozott emberek, akik az akadémián végeztek. SZERINTEM csak a fehér páncélos ún. stormtrooper-ek a klónok, ez A Klónok Támadása, A Klónok Háborúja, és a Lucas cikk alapján NEKEM így tűnik.

 

Ja és, h miért "bénábbak" a régi részekben? Szerintem nem bénábbak, de azért nincs személyiségük, saját gondolataik, mert nincsenek mellettük a Jedi-k, akik mellett fejlődhettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Az ep.7 bejelentése adott egy kis tűzet az SW rajongásomnak, aminek az egyik hozadéka volt, hogy a hosszú hétvégén újranéztem az ep.4-et. Bár mindig is szerettem, nálam ez a rész az elmúlt években a sorozat afféle fekete bárányává vált (mégha ez igy kicsit erősen is hangzik pláne annak fényében, hogy mindig óriási filmnek tartottam - viszont a többi SW filmet még óriásibbnak). Ez az az epizód aminek egyrészt messze a legnagyobb a nosztalgia-faktora (kis srácként ez volt a kedvenc részem és épp emiatt többszőr láttam bármely másik Sw filmnél), ugyanakkor ez az a film ami a Saga-t egybenézve a legkevésbé tűnik fantáziadúsnak: a kantin jeleneten kivül alig látni idegen fajokat, pláne a film második felében. A Halálcsillag meg aztán tényeg elég "szürke", sok-sok szempontból.

 

Mostanában elég sok '80-as évekbeli fantasy filmet néztem és talán ennek is köszönhető, hogy nagyon értékeltem az első fél órát, ami meredeken más, mint azok amiket aztán az SW farvizén készitettek. A robotok földre érkezése után mintha valami hyper-realista sci-fi jönne: az a ráérősség, ahogy be van mutatva a Tatooine, vagy az hogy Luke "paraszti élete" megelevenedik... mindez nem úgy űroperás ahogy azt ettől a műfajtól ma már elvárjuk. Most azonban baromira bejött ez a fajta mássága. Durva belegondolni az elején, hogy ez a srác, aki most robot-pucolásra van kárhoztatva pár rész múlva már egy rancort fog "levágni". Az életszerűséget sok apró részlet támogatja meg: ahogy Beru kora reggel a párologtatóba (vagy mibe) dobálja a zöldséget, ahogy Owen bekussoltatja 3PO-t, amikor az többet pofázik a kelleténél, meg eleve ahogy vacsoráznak...

A realisztikus hangulatot növeli, hogy sok a "néma jelenet", ahol szinte semmi zene nem szól a háttérben. Erre csak most figyeltem fel először.

 

Ami még újdonság: azt veszem észre, hogy Han Solo karaktere egyre jobban tetszik. Gyerekként nálam Luke volt a csúcs és a Solo imádat mindig egy nagy kérdőjel volt számomra. De a beszólásai és a lazasága most megint jobban működött mint eddig bármikor. A Greedos jelenet függetlenül attól, hogy ki mikor lő (egyébként egyszerre tüzelnek) az egyik legcoolabb jelenet a filmben, pláne a befejezéssel (pénz odavetése a csaposnak). Már Obi-Wan megjelenésével kezd átcsapni a nagyon komoly hangulat kalandos mesébe, de Solo (és persze maga Mos Eisley) megjelenése az ami igazán meghúzza a startpisztolyt a nagy betűs kaland indulásához.

 

Ami viszont sose változik: az űrcsata eddig is és jelenleg is a BEST nálam. Az, hogy egy fiktiv ütközet ilyen alapossággal be van mutatva, ráadásul még csak nem is ugrunk másik történeti szálra, miközben fut... ez egészen egyedi a filmtörténetben. Az meg pláne, hogy ennyire izgalmas és látványos legyen évtizedek távlatából is. A berepülés a vájatba még mindig álleejtős és az a vágás, ahogy a vége össze van hozva a lövésre kész Halálcsillaggal, és a Luke-ot üldöző Vaderrel - hátborzongató. Akárcsak a vége, a kitüntetés Williams mestermű zenéjével.

 

Ez persze nem az a fórum ahol ezt bizonygatni kell, úgyhogy csak ide bököm: ez a film bizony k*rva jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is az a fajta "realitás" nyűgözött le kiskoromban amit ez a film tudni adott. Egyszerűen elhittem, hogy ez létezik és van valahol. Egy gyereknek nagyon is komolyan vehető, mégis valahol megfoghatatlan is. Szerintem ez volt a siker kulcsa.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is az a fajta "realitás" nyűgözött le kiskoromban amit ez a film tudni adott. Egyszerűen elhittem, hogy ez létezik és van valahol. Egy gyereknek nagyon is komolyan vehető, mégis valahol megfoghatatlan is. Szerintem ez volt a siker kulcsa.

Igen, fiatalon annyira élőnek tűnt, hogy az idő múlásával szokni kellett, hogy a Star Wars nem számít úgymond komoly sci-finek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában elég sok '80-as évekbeli fantasy filmet néztem és talán ennek is köszönhető, hogy nagyon értékeltem az első fél órát, ami meredeken más, mint azok amiket aztán az SW farvizén készitettek. A robotok földre érkezése után mintha valami hyper-realista sci-fi jönne: az a ráérősség, ahogy be van mutatva a Tatooine, vagy az hogy Luke "paraszti élete" megelevenedik... mindez nem úgy űroperás ahogy azt ettől a műfajtól ma már elvárjuk. Most azonban baromira bejött ez a fajta mássága. Durva belegondolni az elején, hogy ez a srác, aki most robot-pucolásra van kárhoztatva pár rész múlva már egy rancort fog "levágni". Az életszerűséget sok apró részlet támogatja meg: ahogy Beru kora reggel a párologtatóba (vagy mibe) dobálja a zöldséget, ahogy Owen bekussoltatja 3PO-t, amikor az többet pofázik a kelleténél, meg eleve ahogy vacsoráznak...

A realisztikus hangulatot növeli, hogy sok a "néma jelenet", ahol szinte semmi zene nem szól a háttérben. Erre csak most figyeltem fel először.

Bezony, bezony, ez a fajta realisztikusság az, ami miatt én is nagyon szeretem ezt a részt, és ami ezen kívül igazán csak az ep2-ben köszön vissza. Ezekben a részekben nem csak titkos katonai bázisokon, Jedi Templomokon, szuper űrállomásokon vagy Szenátus épületekben járnak a szereplők, hanem teljesen hétköznapi helyeken, mint egy farm, egy kuckó, egy kocsma, étterem és bár. És ezek úgy hétköznapiak, hogy közben futurisztikusak. A földalatti farm, Ben hegyteteji háza, a "szörnyekkel" telezsúfolt kocsma, étterem és bár. Pedig tudjuk, hogy például a "farm" valódi, létező hely, ott van Tunéziában, semmi futurisztikusság nincs benne, valójában a megvalósítása inkább múltidéző. Mégis, annyira eltér a mi általunk megszokottól, hogy egy percig sem kételkedünk: ilyen csak egy messzi-messzi galaxisban létezhet. És a szereplők itt nem lövik egymást (vagyis, nem mindig), nem fénykarddal hadonásznak (legalábbis nem egyből), nem az egész Galaxisra kiható döntéseket hoznak (mármint nem nyíltan, súlyosakat), hanem csak esznek, főiskoláról beszélgetnek, droidokat pucolnak. Aztán persze kitör a kocsmai lövöldözés, megvillan a fénykard és a farm lakóinak halálával Luke meghozza élete döntését, amitől megint fejre áll a Galaxis.

 

Viszont az idegen lények hiánya, főleg a Lázadók soraiban, bántja a csőröm. A Birodalom még hagyján, bár az ep1-2-3 tekintetében már ez is furcsa (ez a fajgyűlölősdi rohadtul nem állja meg a helyét, amikor Sidious első tanítványa és legbizalmasabb emberei is idegenek voltak), na de az, hogy a Lázadók soraiba Chewbaccán kívül csak az ep6-ban kerülnek végre idegenek, az azért meredek (pedig ha a fajgyűlölősdi valós lenne, akkor pont, hogy az idegeneknek kéne túlsúlyban lennie). És furcsa is annak fényében, hogy a film első felében azért szép számban vannak idegenek. Oké, az ep4-ben a maszkok fejletlenek, hiányosak voltak, Greedoból egy komplett klónsereg mozog Mos Eisley-ban, a farkasember még mindig vicces, és a többi... De vannak ott mai szemmel is remek figurák, akiket a háttérben el lehetett volna helyezni a hangárban, a ceremónián. Elfért volna egy háttérben elsétáló rodi vagy bith, vagy olyan lény, mit Ponda Baba (később az Echo Bázison ugyanígy működött volna a dolog, pláne, hogy ott még fejlettebbek voltak a maszkok, mégis, az ep5-ben van talán a legkevesebb idegen faj). Ez a dolog nekem nagyon rontja az összképet, mert ott lebeg a kérdés: hol a túróban vannak az idegenek? És nem, nem azért nincsenek ott, mert Palpatine rasszista vagy mert annyira el vannak nyomva. A Cantinában baromira nem tűntek elnyomottnak, sőt, a rohamosztagosok minden különösebb probléma nélkül mászkáltak közöttük. Ez egy olyan dolog, amivel az élőszereplős sorozat például érdemben foglalkozhatna/foglalkozhatott volna.

 

Az űrcsata pedig... Modern filmtrükk-technika ide vagy oda, a másik öt film egyike sem tudja megközelíteni azt, amit itt az ep4-ben prezentáltak. Annyira jól kidolgozott, annyira a történet része, és annyira személyes, hogy akár mi is ott ülhetnénk az egyik X-Szárnyúban. Ráadásul az X-Szárnyúak az egyik legszebb és legötletesebb vadászgépek a sci-fi világában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az a film ami rajongóvá tett. Kb 81'-ben láttam moziban és lenyűgözött hogy végre nem kávédarálók az úrhajók és "igazi" lézersugarak repkednek a levegőben. Ez az "igazi" Star Wars film,. Enélkül ma nem lenne legenda. Ha mi nem megyünk el minden előadásra ma már elfeledett semmiség lenne a film.

Amikor ülsz a moziban és a csillagromboló elmegy a fejed felett a nyitójelenetben az mindent üt.

És hogy hogy van vágva az űrcsata? Kit érdekel. A lényeg az élvezet, mikor tudod miért harcolnak a felkelők.

Tényleg fogalmatok sincs ez anno mit jelentett moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg fogalmatok sincs ez anno mit jelentett moziban.

De rohadtul unom már ezt hogy csak azért mert te csak az összhatást tudod méltatni és semmi érzéked arra hogy részletekbe menően kibeszéld mitől olyan jó mondjuk egy jelenet, azt hiszed hogy mások akik ezt teszik nem élvezik azt. Tényleg egy rossz szót nem szólnék ha nem milliószor beszéltük volna már át, hogy nekünk is az összhatás a lényeg.

Neked meg egyébként arról nincs fogalmad milyen volt nekem 5-6 évesen látni ezt. Na bumm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.