Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

39 perccel korábban, Bomarr írta:

Rosszul emlékszel. Amikor Luke felveti, hogy Ben Kenobinak szólhat az üzenet, ami R2-ban van akkor Owen ezzel egyértelműen nem ért egyet mert szerinte Ben csak egy őrült öreg ember. Az, hogy Obi-Wan és Ben Kenobi egy és ugyanaz az Luke előtt nem világos és Owen nem is tisztázza a dolgot sőt azt mondja hogy ez a titokzatos Obi-Wan rég meghalhatott. Luke és Kenobi találkozásából az ep.4-ben teljesen világosan kiderül, hogy személyesen ismerik egymást régebbről. Luke azonnal felismeri arcról Kenobit.

Nekem sosem tűnt fel, hogy Owen különválasztotta Bent és Obi-want. Eddig meg voltam róla győződve, hogy Ben Kenobiról beszél, hogy már réges rég meghalhatott. Ugye tételesen nem mondja azt Luke-nak, hogy Obi-wan nem egyenlő Bennel, így nekem ez nem volt egyértelmű a párbeszédből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Donát írta:

Nekem sosem tűnt fel, hogy Owen különválasztotta Bent és Obi-want. Eddig meg voltam róla győződve, hogy Ben Kenobiról beszél, hogy már réges rég meghalhatott. Ugye tételesen nem mondja azt Luke-nak, hogy Obi-wan nem egyenlő Bennel, így nekem ez nem volt egyértelmű a párbeszédből.

Nem csak Owen választja szét a kettőt. Luke is szétválasztja hisz sose hallott még Obi-Wanról. Ezért lehet dramaturgiai meglepetés amikor Kenobi bejelenti, hogy ő Obi-Wan. A párbeszéd ugye igy zajlik:

 

LUKE:

[...] He claims to be the property of an Obi-Wan Kenobi. Is he a relative of yours? Do you know who he's talking about?

 

BEN

Obi-Wan Kenobi... Obi-Wan? Now thats a name I haven't heard in a long time... a long time.

 

LUKE

I think my uncle knew him. He said he was dead.

 

BEN

Oh, he's not dead, not... not yet.

 

LUKE

You know him!

 

BEN

Well of course,I know him. He's me! I haven't gone by the name Obi-Wan since oh, before you were born.

 

Luke tehát az Owennel folytatott beszélgetés után azt hiszi, hogy Obi-Wan Bennek esetleg valami rokona és Kenobinak mondja, hogy Obi-Wan meghalhatott a nagybátjya szerint. 

 

Kenobi a bújkálása miatt nem használja az Obi-Wan nevet. Ezért a teljes neve Luke előtt titok volt és Owen se kotyogott. Ő is úgy csinált mintha valami ismeretlenről lenne szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem csak Owen választja szét a kettőt. Luke is szétválasztja hisz sose hallott még Obi-Wanról.

De amikor először említi Owennek akkor azzal kezdi, hogy lehetséges-e, hogy Ben = Obi-wan. Ez az alapfeltételezése Luke-nak.

 

LUKE: "Well, I stumbled across a recording while I was cleaning him. He says he belongs to someone called Obi-Wan Kenobi." 

LUKE: "I thought he might have meant old Ben. Do you know what he's talking about? Well, I wonder if he's related to Ben."

 

A related ugye megtévesztő lehet, de az nem feltétlenül jelent rokont, inkább csak annyit, hogy valami kapcsolat van a droid által emlegetett Obi-wan és a Luke által ismert Ben között. Pl. hogy a kettő ugyanaz, amit az elején fel is vet a fiú.

 

SZERK.:

 

Közben leesett, hogy a szétválasztást már a későbbi beszélgetésre érted. Igen, valóban, így ez nem jelent semmit arra nézve, hogy Bennel mikor találkozhatott utoljára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Egy dolog érdekelne még, hogy Owenék már ezek szerint Luke gyerekkorában vagy amikor nagyobb lett elmondták, hogy nem az ő gyerekük? 

 

Egyértelműen. Elvégre Luke bácsizza Owen-t, Beru-t pedig nénizi plusz Owen bá' beszél is a faterról mikor Obi-ról diskurálnak.

 

"I don't think he (Obi) exists any more. He died about the same time as your father."

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Egy dolog érdekelne még, hogy Owenék már ezek szerint Luke gyerekkorában vagy amikor nagyobb lett elmondták, hogy nem az ő gyerekük?

Miért ne mondták volna el? Valószínűleg Luke-nak egy idő után eleve gyanús lett volna, hogy a "szülei" családneve Lars, neki meg Skywalker. Meg miért akartak volna a szülei képében tetszelegni, amikor (mostoha) nagybácsi és nagynéni voltak? De akkor gyorsan tisztázzuk azt is, hogy Leia is gyerekkorától fogva tudja, hogy az Organák nem a vérszerinti szülei. De akárcsak Luke, ő sem tudta, hogy valójában kik voltak az igaziak. Luke az anyjáról semmit sem tudott, az apjáról meg annyit, hogy teherhajó pilóta volt. Leia ennyit sem, neki azt mondták, hogy egyike a háborús árváknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Tegnap megnéztem, és újfent elámultam azon, hogy mennyire felszínen tudják tartani a régi filmeket az újabb kapcsolódási pontok. Érdekesebbé és színesebbé teszik, új dolgokat adnak nagyon sok jelenethez. Ilyen pl. amikor Luke meglátja Leia hologramját, egyből a TLJ ugrott be, vagy az a jelenet amikor Luke az Erő után érdeklődik Kenobinál. Ebből az állapotból eljut oda, hogy képes a galaxis másik pontjára kivetíteni magát az Erő segítségével. Nagyon jók ezek a jelenetek.

Persze a film is ok még mindig, Hannak nagyon jó szövegei vannak, most még inkább bejöttek. :) Leiát és őt látva pedig nem lehet, nem Kylo-ra gondolni. A lényeg tehát, hogy annyi idő után megint tudott új érzésekkel szolgálni a film, immár a teljes SAGA részeként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem semmi, hogy egy lassan 44 éves filmről van szó, és időről-időre mennyi mindenre tekinthetünk új szemmel. Bár az ep9 megvétele utáni maratont követően én sem néztem meg a korábbi filmeket, érdekes élmény lesz. Ha belegondolok, hogy már egy olyan jelentéktelen díszletelemre, mint R5-D4, sem nézhetek teljesen ugyanolyan szemmel, hiszen most már tudom, hogy megjavították, hát nem semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

mint R5-D4, sem nézhetek teljesen ugyanolyan szemmel, hiszen most már tudom, hogy megjavították, hát nem semmi.

Plusz vele kapcsolatban még ott van a tény is, hogy hőssé vált mert direkt elrontotta magát, hogy Owen R2-t tudja megvenni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

ANH Retrospektíva - Ahol minden elkezdődött:

 

Most, hogy ismételten visszatértem hosszú "száműzetésemből", szeretném azzal kezdeni, hogy egyenként végigmegyek a (Skywalker) Saga egyes filmjein és leírom róluk a véleményemet, ahogy azt talán már rég meg kellett volna tennem. Na de jobb később, mint soha. :)

 

Habár én elvileg Prequel-generációs rajongó vagyok, először én is az OT-n keresztül ismerkedtem meg a Star Wars világával.

 

Emlékeim szerint ez volt az első igazán nagy filmes élményem, amely megnyitotta számomra a modern hősi eposzok, a fantasy és sci-fi világának kapuit.

Annyira tetszett, hogy többször is megnéztem és nagyon örültem, mikor értesültem róla, hogy készültek folytatásai.

 

Azt hiszem, ami leginkább megfogott a filmben, azok egyrészt a droidok voltak. :D Imádtam R2-D2-t és annak "se veled, se nélküled" kapcsolatát C-3PO-val. :lol:

 

A másik, ami nagy hatással volt rám, az Darth Vader alakja, aki annyira menő volt, hogy az hihetetlen.

 

Harmadszorra, pedig ott volt a jedik misztériuma.

 

Tudtam azonosulni a naiv, álmodozó Luke-kal, aki áhítattal hallgatta a bölcs öreg Ben Kenobi tanításait az Erőről. - Na meg azt hiszem, igazat kell adnom annak, aki azt mondta, hogy a fénykard a legmenőbb sci-fi fegyver. :D

 

Egyeseket talán meg fogok lepni ezzel, de Han Solót viszont anno egyáltalán nem találtam szimpatikusnak az arrogáns, cinikus, lekezelő viselkedésével.

 

Manapság persze viszont már komálom és jobban tudok vele azonosulni, mint az ekkor még jócskán gyerekcipőben járó főhősünkkel.

 

Összességében egy nagyon szerethető alkotás ez. Az egyik kedvenc részem. :)

 

Nem semmi, hogy Lucas és csapata mit tudott összehozni, a kezdeti nehézségekhez képest, de a java még csak ezután jön... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.