Ugrás a kommentre

Űrcsaták


Dzséjt

Melyik a kedvenc űrcsatád?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc űrcsatád?

    • Naboo-i csata
      0
    • Coruscanti csata
      1
    • Yavini csata
      4
    • Endori csata
      2
    • Scarifi csata
      14
    • D'qari csata
      0


Ajánlott hozzászólás

12 perccel korábban, Dei írta:

Ten Numb lemaradt a listáról, ő volt Kék 5 az Endornál, ahol B-szárnyúval repült. 

Köszi, beírtam. A listán, amiről összeállítottam, nem szerepelt, nekem meg eszembe sem jutott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mikor az ember az űrcsatákat rangsorolja, nem szégyen in és out universe szempontokat is mérlegelni. Hiszen a legjobb csata mindkét szempontból a legjobb (vagy legalábbis számomra egyértelműen az)

In-universe szempontból, az első részben a droidvezérlő elleni csatának nem sok értelme van.
Out-universe a yavini csata kicsit vérszegény a technikai korlátok miatt, több űrhajóval jobban működne. Ez nem jelenti azt hogy rossz lenne.

 

Viszont annak örülök hogy az RO képes volt olyan csatákat produkálni amik majd méltó kihívói lehetnek a klasszikusoknak az aranyfénykard III díjátadón. Anno valaki tartott tőle hogy a sztori filmek nem fogják tudni felvenni a versenyt a számozottakkal. Szerintem most már nem kell emiatt aggódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

In-universe szempontból, az első részben a droidvezérlő elleni csatának nem sok értelme van.

Fentebb leírtam miért van értelme. Fontos szál az még akkor is, ha a felszínen zajló események talán nagyobb horderejűek. De az a része is kellett a győzelemhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Vader a birodalmi parancsnoki láncon kívül áll, egyetlen ember parancsával kell csak foglalkoznia: az Uralkodóéval. Viszont az ő parancsát a Birodalom bármelyik katonája zokszó nélkül köteles végrehajtani.

Ezt egyébként én is megjegyeztem, úgy látszik el siklottak felette...

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Vader szerintem mindenki felett áll a parancsnoki láncban, más részt a tiszt helyében el kezdtél volna neki akadékoskodni? Valószínűleg az utolsó húzása lett volna. 

 

2 órával ezelőtt, Merr-Sonn írta:

Csak ott az a bökkenő, hogy ugyan miért indítanának egy ilyen támadást, ha nem lenne jó okuk, avagy egy tervük, ami beválhat, nevezetesen a kivezetőnyílás.

1. Tarkin feltételezheti, hogy a Lázadók nem tudhatják egyértelműen, hogy a HCS le akarja puffantani őket, akár csapásmérő és/vagy leszálló egységeket is küldhetett volna, hogy elkapják a vezetőket és aztán később példát statuáljanak velük vagy kiderítsék a többi Lázadó szimpatizáns kilétét. Ezen feltételezett egységek feltartóztatására, amíg a kiürítés folyik, a vadászok felküldése a legjobb módszer.

 

2. Ha a Lázadók nem is találtak volna semmit a tervrajzon, ott van felettük a HCS vagy felmennek, harcolnak és meghalnak vagy szépen szabakkoznak odalent amíg kirobbantják alóluk a bolygót. Valószínű, hogy sokan az előbbit választanák vagyis Tarkin simán hihette azt is, hogy ez egy utolsó végső elkeseredett döntés.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként most olvasom a Battlefront II: Inferno osztagot, és abban is megemlítik, hogy Vaderen kívül egy maréknyi TIE is túlélte a yavini csatát, amit a filmben nemigen látunk. Ott a "nagy támadásnál" kijön 5 vadász, majd később 2, ami Vadert kíséri, de ezek java oda is vész. Szóval biztos, hogy a Halálcsillag másik részén is zajlott az ütközet, nem csak ott, ahol Luke-ék repkedtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ezt egyébként én is megjegyeztem, úgy látszik el siklottak felette...

 

1. Tarkin feltételezheti, hogy a Lázadók nem tudhatják egyértelműen, hogy a HCS le akarja puffantani őket, akár csapásmérő és/vagy leszálló egységeket is küldhetett volna, hogy elkapják a vezetőket és aztán később példát statuáljanak velük vagy kiderítsék a többi Lázadó szimpatizáns kilétét. Ezen feltételezett egységek feltartóztatására, amíg a kiürítés folyik, a vadászok felküldése a legjobb módszer.

 

2. Ha a Lázadók nem is találtak volna semmit a tervrajzon, ott van felettük a HCS vagy felmennek, harcolnak és meghalnak vagy szépen szabakkoznak odalent amíg kirobbantják alóluk a bolygót. Valószínű, hogy sokan az előbbit választanák vagyis Tarkin simán hihette azt is, hogy ez egy utolsó végső elkeseredett döntés.

Inkább a 2-es. Az 1-essel nem tudnak időt nyerni a kiürítéshez. Attól még egy párhuzamos osztag leszállhatna a holdra, hogy néhány birodalmi osztag a 30 vadászgéppel fent hadakozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Inkább a 2-es. Az 1-essel nem tudnak időt nyerni a kiürítéshez. Attól még egy párhuzamos osztag leszállhatna a holdra, hogy néhány birodalmi osztag a 30 vadászgéppel fent hadakozik.

Nem a hatékonyság, hanem a szándék a fontos. Ugyanaz a gondolkodás mód, mint a 2-esnél, inkább nem küldenek fel egy vadászt se, mert úgysem vehetik fel az összessel a harcot vagy pedig felküldik amennyit tudnak, hátha azzal is nyernek valami kis időt.

A Hothon is kiküldték a siklókat.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

In-universe szempontból, az első részben a droidvezérlő elleni csatának nem sok értelme van.

Ezt mondjuk nem értem, miért gondolják többen is így. A naboo-i űrcsatának olyannyira volt értelme, hogy Gunray elfogása mellett ezen állt vagy bukott az egész Naboo sorsa. A megszállást két esetben lehetett megszüntetni. Az egyik, hogy elfogják Gunray-t, a CIS pedig emiatt becsokizik és visszavonulót fúj, kivonja a csapatait stb.. A másik, hogy kilövik a droidvezérlő hajót, így a sereg megbénul és a hazaiak simán befejezik a csatát és győznek.

 

Ezek közül is sokkal fontosabb volt az utóbbi, ugyanis az egyértelműen maga után vonja az elsőt. Ha nincs droidsereg, akkor könnyűszerrel elfogják a helytartót és 100% a siker. Jó, max. Maul tudott volna még kellemetlenkedni, ha leveri mindkét jedit. Ellenben ha csak Gunray kerül kutyaszorítóba, az még necces lehet. Arról nem is beszélve, hogy mire ez megtörténik, a droidsereg pedig visszavonul, addig még jó sok gungan lelhette volna halálát a csatamezőn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gunganek megadták már addigra magukat és mivel nem azonnali kivégzést hajtottak végre rajtuk a droidok, Gunray elfogásával pedig a droidsereget nyilván így is úgy is leszerelték volna, sokat nem nyomott a latba az események filmben látott lefolyása mellett. A tervnek természetesen volt értelme, ezt én biztosan nem vitatom, de out of universe annál kevésbé kapott súlyt a történetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amidala maga mondja ki a filmben: Gunray elfogásán múlik minden. A droidvezérlő elleni támadás benne sem volt Amidala tervében, ha Qui-Gon nem említi meg, hogy az elterelés sok gungan életébe kerül, talán egy pilótát sem küldenek fel. És Qui-Gon azt is megemlíti, hogy van esély arra, hogy a vadászok fegyverei nem hatolnak át a pajzson, ezzel Padmé is egyetértett (és igaznak is bizonyult). Az egész űrcsata része nagyjából annyira volt átgondolva, mint a Csillagpusztító elleni támadás. És nagyjából ugyanakkora mázlival sikerült győzelemre vinni. Egy esély ezen a fronton is, de egyáltalán nem számoltak azzal, hogy azon a fronton sikerrel járnak.

Ahogy Amidala mondta: azon múlt minden, hogy Gunray-t elfogják. Persze Maullal nem számoltak, ő még csúnya dolgokat tudott volna csinálni, és akkor az sem számít, ha nincs droidvezérlő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt még a csata előtt és közben nem lehetett tudni, hogy a gunganek pont megadják magukat, mire felrobban a hajó. Szóval ez nem indokolja, hogy ne vegyük komolyan az űrcsatát.

 

Nem is mondtam, hogy átgondolt lett volna az űrcsatára vonatkozó terv, vagy hogy nagy esély lett volna a sikerre. Hogy is mondhattam volna, amikor annyi volt az egész, hogy "küldük fel az összes hajót, aztán hátha sikerül valami". Csupán azt, hogy ez kecsegtetett a legnagyobb lehetőséggel.

Maul így is, úgy is ott volt, ill. a jedikre maradt, ilyen szinten ki is húzhatjuk a képletből. Rajta kívül, ha a droidsereg leáll, akkor semmilyen ellenséges fegyveres erő nem marad a Naboo-n. Ez lényegesen nagyobb és biztosabb siker, mint önmagában Gunray elfogása. Főleg úgy, hogy mint ahogy azt korábban is írtam, előbbiből szinte bizonyosan következik utóbbi.

 

Egyébként a Gunray elfogására vonatkozó terv ugyan sokkal kidolgozottabb volt, viszont az se volt épp valószínű a sikeresség terén. Csak ehhez nem szerencse (az Erő) kellett főképp, hanem egy tök idióta ellenfél, amely képes volt a gungan sereg ellen a haderejének nagy részét kitolni a fővárosból. Így aztán az iszonyatos túlerejükből nem sok maradt a palotára, a droidok meg nem voltak épp csúcskategóriás katonák.

 

Egyébként halkan jegyzem meg, hogy ha Gunray elég tökös (mondjuk nem épp arról volt híres :D), akkor hiába fogják el, simán hagyhatta volna tovább folyni a harcokat. Egyértelmű volt, hogy nem fogják bántani, hiszen élve akarják felelősségre vonni, a háborús bűnlajstroma pedig már így is jelentős volt. Ha nem lövik ki a droidvezérlőt, még meglett volna az esély a harcokra. Persze ez nem valószínű forgatókönyv, ezért nem is tulajdonítok neki akkora jelentőséget, de talán egy említést megér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.