Ugrás a kommentre

3x21 - Padawan Lost


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A trandoshiak számomra is sokkal inkább állatokra/barbár lényekre hajaznak, mint értelmes, gondolkodó életformákra. Nem hiszem, hogy önerejükből képesek lettek volna megalkotni mindazt a technikát, ami körülveszi őket (hajók, siklók, lőfegyverek, stb). Gondolom az ő bolygójukra is jártak átutazók, akikre lecsaptak, aztán megtanulták használni az eszközeiket (nem tudom, az EU-ban van-e valami háttéradalék erről).

Érdekes ez, hisz ott vannak a Talz -ok, akik viszont elég békések ha nem csesztetik őket. Jó ellenpélda.

 

 

Az ebben a részben látott fajtársaihoz képest tényleg békés volt Gha Nachkt, de azért őt sem kell félteni. Az orgyilkos droidokat szépen ráengedte Ahsokára és Anakinra, feltehetően nem a legbékésebb szándékkal. :P

Gha Nacht is egy féreg volt csak ő az ügyeskedő fajtából. Megérdemelt véget ért. Kíváncsi lennék hány Trandosan halt meg természetes halállal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trandoshiak számomra is sokkal inkább állatokra/barbár lényekre hajaznak, mint értelmes, gondolkodó életformákra. Nem hiszem, hogy önerejükből képesek lettek volna megalkotni mindazt a technikát, ami körülveszi őket (hajók, siklók, lőfegyverek, stb). Gondolom az ő bolygójukra is jártak átutazók, akikre lecsaptak, aztán megtanulták használni az eszközeiket (nem tudom, az EU-ban van-e valami háttéradalék erről).

 

 

Az ebben a részben látott fajtársaihoz képest tényleg békés volt Gha Nachkt, de azért őt sem kell félteni. Az orgyilkos droidokat szépen ráengedte Ahsokára és Anakinra, feltehetően nem a legbékésebb szándékkal. :P

Nevelés kérdése az egész, szerintem. :) Gha Nachkt számomra mindig is elég idegennek számított a Trandosha népétől, mondjuk azért, mert a nagy részük kegyetlen, harcos vadász, nem mindannyiuknak kell annak lennie. Slyssk erre egy remek példa. Gha Nachkt meg egy ellustult pénzéhes féreg volt... Mondjuk Nack Movers is hasonló alkatú volt (Nyilván a megegyező karaktermodellek miatt) de ő róla legalább tudjuk hogy hírhedt alvilági alak volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, oda lehet figyelni. Viszont ezt a nevet nem én írtam le ebben a topikban először, és nem is másodszor, így azt gondoltam, ebben semmi spoiler nincs. Mellesleg, én is háboroghattam volna ezen, hiszen nekem is új infó volt teljesen.

 

Még szép, hogy nem.

Az igazat megvallva, nem figyeltem, hogy ki hol mit írt le, (azaz nem Neked szólt az üzenetem, Pildi) csak azt, hogy lelőtték a poént. Rólad nem is feltételeznék olyasmit soha, hogy rosszindulatból írtad, sőt, igazából senkiről sem. Csupán azt kértem és kérném, hogy senki se spoilerezzen olyan topikban, ami nem külön arra kijelölt terület.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus én is most olvasom!

Igaza van az előttem szólónak. MINEK KELL LELŐNI AZ ILYET? Az nem mentség, h ha az előttem író elspoilerez vmit, akkor arról már nyíltan lehet tárgyalni.

Nem kell kiabálni, legközelebb nem lesz ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem lehet az, hogy azért nem találták meg Ahsoka fénykardjait mert azt is elvitte a trandoshi? Ugye csak annyit muattak, hogy Ahsokat húzza el, de utánna lehet, hogy visszament a fénykardjaiért, nem?

Ez is lehet. Bár a kardokat nem láttuk a Trandosanoknál. A következő részben biztos előkerülnek majd. :)

 

Egyébként mekkora feeling már ez az egész Trandoshani faj! :D Ahogy feljön a nap, kipattan a főnök szeme és máris indulnak vadászni. Se kaja se fogmosás se semmi. :D Aztán meg Dran ünnepélyes felavatása is marha jó. :D Összeugrálnak a kifejlett hímek. :D Tiszta Spartacus feeling, Oldienak biztos izzadt a háta közben. :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem lehet az, hogy azért nem találták meg Ahsoka fénykardjait mert azt is elvitte a trandoshi? Ugye csak annyit muattak, hogy Ahsokat húzza el, de utánna lehet, hogy visszament a fénykardjaiért, nem?

Biztos, hogy magukkal vitték a kardjait. Lentebb írtam, hogy szerintem olyan népség, akik főként azt hasznosítják (abból hoznak létre más eszközöket), amit találnak. Ráadásul nehéz elképzelni, hogy Ahsokáék két fénykardért majd visszahajóznak a Feluciára. Tű a szénakazalban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy magukkal vitték a kardjait. Lentebb írtam, hogy szerintem olyan népség, akik főként azt hasznosítják (abból hoznak létre más eszközöket), amit találnak. Ráadásul nehéz elképzelni, hogy Ahsokáék két fénykardért majd visszahajóznak a Feluciára. Tű a szénakazalban...

A fénykardokat ha ott maradnak, meg kellett volna találniuk Rex -éknek ez tény. Viszont az is tény, hogy amikor a Trando elhúzta Ahsokát, a fegyverek ott maradtak. Nem hinném, hogy először elhúzta a csajt kilométerekre, aztán meg visszament a kardokért. Nem is lett volna ideje rá, hisz akkor már keresték Ahsokát.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykardokat ha ott maradnak, meg kellett volna találniuk Rex -éknek ez tény. Viszont az is tény, hogy amikor a Trando elhúzta Ahsokát, a fegyverek ott maradtak. Nem hinném, hogy először elhúzta a csajt kilométerekre, aztán meg visszament a kardokért. Nem is lett volna ideje rá, hisz akkor már keresték Ahsokát.

 

Hétvégén majd talán megtudjuk, hogy s mint van ez a fénykardos dolog :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami rettenet volt ez az epizód. Persze jó értelemben. Egyszerűen el nem tudom képzelni hogy ilyen technológiai fejlődés mellet van még egy ilyen primitív faj a galaxisban mint a trandoshani. Egyszerűen döbbenetesnek találom hogy vannak lények akik abban lelik örömüket hogy másokat megöljenek. Feltenném a kérdést, hogy ha velük csinálnák ugyanezt, örülnének-e nekik? Szóval nagyon felháborított az egész. Azért kell egy fiatal lánynak meghalni mert valakik úgy gondolják hogy meg kell ölni. Jött aztán az apa. Milyen jogon van felháborodva? A "kedves" fia üldözte az áldozatot. Mit várt hogy majd hagyják magukat lemészárolni? Milyen apa az ilyen egyáltalán? Semmi empátia? A fiát teljes joggal ölték meg és jobb ha befogja a száját. Nagyon megrázott ez a rész lés ez nálam az első számú epizód a tcw történetében.

Ashoka aranyos volt bár azzal nem értettem egyet mikor rászólt a hölgyre hogy ne ölje meg a csávót. A mikor néztem mondtam is hangosan hogy öld meg. :D Elvégre meg akarta őket ölni. Jogos önvédelem. Ha elengedem akkor újra meg akar majd ölni. Ezért kell megölni.

Na és most jön Darth Frenkie. A büntetés. Leszállítani a bolygóra rengeteg klónt. Majd indulhat a vadászat. A jedik meg koktélozás közben nézik ahogy Rex és társai kinyírnak minden trandoshanit.

De én simán az egész fajt kiírtanám, mondjuk a Halálcsillaggal. A következő részben könyörtelen írtást várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami rettenet volt ez az epizód. Persze jó értelemben. Egyszerűen el nem tudom képzelni hogy ilyen technológiai fejlődés mellet van még egy ilyen primitív faj a galaxisban mint a trandoshani. Egyszerűen döbbenetesnek találom hogy vannak lények akik abban lelik örömüket hogy másokat megöljenek. Feltenném a kérdést, hogy ha velük csinálnák ugyanezt, örülnének-e nekik? Szóval nagyon felháborított az egész. Azért kell egy fiatal lánynak meghalni mert valakik úgy gondolják hogy meg kell ölni. Jött aztán az apa. Milyen jogon van felháborodva? A "kedves" fia üldözte az áldozatot. Mit várt hogy majd hagyják magukat lemészárolni? Milyen apa az ilyen egyáltalán? Semmi empátia? A fiát teljes joggal ölték meg és jobb ha befogja a száját. Nagyon megrázott ez a rész lés ez nálam az első számú epizód a tcw történetében.

Ashoka aranyos volt bár azzal nem értettem egyet mikor rászólt a hölgyre hogy ne ölje meg a csávót. A mikor néztem mondtam is hangosan hogy öld meg. :D Elvégre meg akarta őket ölni. Jogos önvédelem. Ha elengedem akkor újra meg akar majd ölni. Ezért kell megölni.

Na és most jön Darth Frenkie. A büntetés. Leszállítani a bolygóra rengeteg klónt. Majd indulhat a vadászat. A jedik meg koktélozás közben nézik ahogy Rex és társai kinyírnak minden trandoshanit.

De én simán az egész fajt kiírtanám, mondjuk a Halálcsillaggal. A következő részben könyörtelen írtást várok.

Látom felkavart a rész. :D

 

A trandoshaniakat kár lenne akár megpróbálni is megérteni. Ők egy ilyen barbár, vérengző faj. Mondjuk az tényleg elég gáz, hogy valamilyen szinten civilizáltak és mégis ilyen dolgokat csinálnak. Talán a predátorokhoz lehetne hasonlítani őket (egyébként én is irtanám őket. :cool: ). Egyébként ebben a részben volt két olyan jelenet is ami megint csak elég durva volt. Először is megöltek egy gyereket! Erre eddig nem volt példa. Aztán az apa őrjöngése, ahogy üvölti, hogy "megöllek", szintén nem gyereksorozatba való. De ez már kinőtte ezt a státuszt azt hiszem. :) Szól inkább fiatal felnőtteknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, Frenkie nagyon egy húron pendülünk. Alább szinte ugyanezeket írtam én is. :D

Az lehet, hogy az a trandoshai, akit Kalifa fojtogatott megérdemelte volna a halált (én is tuti kinyírtam volna), de ez ellenkezik a Jedik elveivel, akár rászolgált, akár nem. A haragból való gyilkolás ráadásul út a Sötét Oldal felé (Anakin - buckalakók), ifjoncként pedig nem nehéz ezen az ösvényen ragadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, Frenkie nagyon egy húron pendülünk. Alább szinte ugyanezeket írtam én is. :D

Az lehet, hogy az a trandoshai, akit Kalifa fojtogatott megérdemelte volna a halált (én is tuti kinyírtam volna), de ez ellenkezik a Jedik elveivel, akár rászolgált, akár nem. A haragból való gyilkolás ráadásul út a Sötét Oldal felé (Anakin - buckalakók), ifjoncként pedig nem nehéz ezen az ösvényen ragadni.

 

Ezért nem vagyunk mi Jedik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom felkavart a rész. :D

 

A trandoshaniakat kár lenne akár megpróbálni is megérteni. Ők egy ilyen barbár, vérengző faj. Mondjuk az tényleg elég gáz, hogy valamilyen szinten civilizáltak és mégis ilyen dolgokat csinálnak. Talán a predátorokhoz lehetne hasonlítani őket (egyébként én is irtanám őket. :cool: ). Egyébként ebben a részben volt két olyan jelenet is ami megint csak elég durva volt. Először is megöltek egy gyereket! Erre eddig nem volt példa. Aztán az apa őrjöngése, ahogy üvölti, hogy "megöllek", szintén nem gyereksorozatba való. De ez már kinőtte ezt a státuszt azt hiszem. :) Szól inkább fiatal felnőtteknek.

 

Teljesen egyetértek. Egy gyereket megölni egy elvileg gyerekeknek készült sorozatban nem semmi bevállalás. Különben akkor vette át felettem teljesen a hatalmat a düh. Ahogy Ashoka karjaiban meghalt. Az első gondolatom John Rambo volt végtelen lőszerrel. :D

A hét elején ezért nem is írtam a részről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek. Egy gyereket megölni egy elvileg gyerekeknek készült sorozatban nem semmi bevállalás. Különben akkor vette át felettem teljesen a hatalmat a düh. Ahogy Ashoka karjaiban meghalt. Az első gondolatom John Rambo volt végtelen lőszerrel. :D

A hét elején ezért nem is írtam a részről.

Na az nem semmi ha ennyire megérintett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na az nem semmi ha ennyire megérintett. :D

 

Engem nagyon. Annyira durva volt, hogy szó szerint sokkolt. Egyszerűen nem hittem el hogy az sw-univerzumban van ilyen. Már az EP1 idején is meglepett a rabszolgaság ,de ez mindent felülmúlt. Nem is kell mondanom melyik rész ami nagyon bejött az egész tcw-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakorlatilag Sith-iskolát nyithatnánk. :D

Jó ötlet. Én leszek a Rend Atyamestere. :D

 

Egyébként engem is megérintett, tényleg durva jelenet.

Ebből az okból kifolyólag szerintem nem kizárt, hogy Ahsoka meghalhat a sorozatban valamikor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyira nem tudom elítélni őket hisz mi emberek is csak annyival vagyunk jobbak hogy mi nem értelmes élőlényekre vadászunk kedvtelésből :|:hmm:

 

Milyen nem értelmes élőlényekre gondolsz? Ma behoztak egy nagy macskát kosárban. Eszemben sem volt megölni. Sőt szerettem. Míg sw-beli barmok élvezik az ölést. Így őket itélem halálra a Halálcsillag által.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen nem értelmes élőlényekre gondolsz? Ma behoztak egy nagy macskát kosárban. Eszemben sem volt megölni. Sőt szerettem. Míg sw-beli barmok élvezik az ölést. Így őket itélem halálra a Halálcsillag által.

Ma megkapják ami jár. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történetemben, amit sosem írtam meg, ott is nagy szerepet játszott volna a főhős trandoshaiak elleni gyűlölete, érthető okokból. :) Jó érzés olvasni, hogy ti is egy húron pendültök ezzel. :D

 

Ajánlom mindenki figyelmébe a Republic Commandót, ott halálra gyilkolhatja a trandoshaiakat. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen nem értelmes élőlényekre gondolsz? Ma behoztak egy nagy macskát kosárban. Eszemben sem volt megölni. Sőt szerettem. Míg sw-beli barmok élvezik az ölést. Így őket itélem halálra a Halálcsillag által.

De nem minden ember olyan mint te, sokan vannak akik (mint a trandoshanok csinálták) trófeákat gyűjtenek.

Az meg a másik dolog hogy egy ilyen kis csoport alapján ítéled meg az egész fajt. Ők sem biztos hogy mind ilyen "állatok", csak eddig még nem mutattak olyan trandoshit aki jófiú lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.