Ugrás a kommentre

Avatarok, smiley-k


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Én is megváltoztattam és ez már egy darabig marad is, az előzetes tervek szerint. Tudom, nem Star Warsos, de nem létezik olyan kép, amely ennél közelebb állna hozzám, mint ez. (Tekintve, hogy én csináltam. >.<)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi az avatarod mondanivalója? :)

Különösebb mondanivalója nincs neki, legalábbis semmi olyan, ami a nagyvilágnak szól, inkább személyes tartalma van. Persze, ha eltekintünk attól, hogy általánosságban mi mindent jelképez a Jolly Roger. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csoli tetszik ez a csoportkép, jól össze vannak rakva az elkövetkezendő részek főszereplői :)

 

Köszi. Nálam épp határeset a zsúfoltsága. Gondoltam is, hogy ha esetleg valaki elhullik a képen, csak kiveszem hatásvadász módon... :D

Én leszek a "Who will fall?" -avatar tulajdonosa.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És megannyi ember veheti ilyen egyedien elő a jellegzetes formájú kardját... :facepalm: Köszönöm szépen, pont azon gondolkodtam, hogyan lehetne elszúrni a következő részek meglepetéseit... :roll: Esetleg a sztorit nem akarja valaki hamar gyorsan leírni ide, természetesen spoiler kapcsoló használata nélkül, szép színessel kiemelve a kulcspontokat? Csak azért, hogy teljesen belesz*rjunk mások szórakozásába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Levettem Dzséjt, hogy ne idegesítsen. Amúgy ez csak egy fan munka, semmi köze a sorozathoz. :)

Köszi szépen!

Fan munka, oké, de gondolom nem egy rajongó találta ki és animálta meg a TCW stílusában, hanem alapozta valamire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt tudnám, hogy most mégis mi a f*szért hisztizel, Dzséjt? Már megbocsáss ezért a goromba stílusért, de ezt nem hagyhattam szó nélkül. Tudom jól, hogy te mindig igyekszel elkerülni a spoilereket a saját szórakozásod érdekében és ezt én tiszteletben is tartom. (Ahogy szerintem a többiek is teszik és igyekeznek erre tekintettel lenni, hiszen nem te vagy az egyetlen ilyen, még ha időnként egy kicsit meg is feledkeznek erről.) Normális esetben szemet hunynék egy ilyen kirohanásod felett, sőt, megérteném, de ezúttal nem. Főleg úgy, hogy annak idején te magad is szakítottál a hagyományaiddal és megnézted azt az előzetest, amelyben az ominózus jelenet szerepelt. (Igen, itt és most lelövöm a poént, az nem csak egy fan munka volt, aminek semmi köze a sorozathoz. Ody, te most komolyan ennyire hülyének nézted Dzséjtet? Komolyan azt hitted, hogy ezt bárki beveszi?) Persze ez nem menti fel NorbiLordit a felelősség alól, hogy egy kicsit talán jobban is odafigyelhetett volna. Sőt, ez az intelem valamilyen szinten Csolinak is szól. Nem azért, mert engem zavar, félre ne értsd, jópofa ez a Who Will Fall? koncepció, csak éppen arra gondoltam, hogy ha te az epizód megnézése után eltüntetsz egy karaktert az avatárodról és valaki esetleg még nem látta, akkor az aktuális epizód legnagyobb meglepetését rontod el ezzel. Ettől függetlenül, kár volt ekkora hisztit csapnod, Dzséjt, legközelebb majd akkor dramatizálj, ha van is neki alapja. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt tudnám, hogy most mégis mi a f*szért hisztizel, Dzséjt? Már megbocsáss ezért a goromba stílusért, de ezt nem hagyhattam szó nélkül. Tudom jól, hogy te mindig igyekszel elkerülni a spoilereket a saját szórakozásod érdekében és ezt én tiszteletben is tartom. (Ahogy szerintem a többiek is teszik és igyekeznek erre tekintettel lenni, hiszen nem te vagy az egyetlen ilyen, még ha időnként egy kicsit meg is feledkeznek erről.) Normális esetben szemet hunynék egy ilyen kirohanásod felett, sőt, megérteném, de ezúttal nem. Főleg úgy, hogy annak idején te magad is szakítottál a hagyományaiddal és megnézted azt az előzetest, amelyben az ominózus jelenet szerepelt. (Igen, itt és most lelövöm a poént, az nem csak egy fan munka volt, aminek semmi köze a sorozathoz. Ody, te most komolyan ennyire hülyének nézted Dzséjtet? Komolyan azt hitted, hogy ezt bárki beveszi?) Persze ez nem menti fel NorbiLordit a felelősség alól, hogy egy kicsit talán jobban is odafigyelhetett volna. Sőt, ez az intelem valamilyen szinten Csolinak is szól. Nem azért, mert engem zavar, félre ne értsd, jópofa ez a Who Will Fall? koncepció, csak éppen arra gondoltam, hogy ha te az epizód megnézése után eltüntetsz egy karaktert az avatárodról és valaki esetleg még nem látta, akkor az aktuális epizód legnagyobb meglepetését rontod el ezzel. Ettől függetlenül, kár volt ekkora hisztit csapnod, Dzséjt, legközelebb majd akkor dramatizálj, ha van is neki alapja. ;)

 

 

Az a baj hogy van alapja. Az az avatar nagyon durva spoiler volt. Szerintem meg Dzséjt nem írt semmi sértőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, ez az intelem valamilyen szinten Csolinak is szól. Nem azért, mert engem zavar, félre ne értsd, jópofa ez a Who Will Fall? koncepció, csak éppen arra gondoltam, hogy ha te az epizód megnézése után eltüntetsz egy karaktert az avatárodról és valaki esetleg még nem látta, akkor az aktuális epizód legnagyobb meglepetését rontod el ezzel.

 

Ebben van valami, tudomásul veszem, nem lép életbe majd a "Who Will Fall? koncepció" ;)

Mondjuk ehhez ide is be kellett jönnie és olvasnia, mire gondoltam, + még hogy spoilerkerülő beállítottságú is legyen az illető és hogy meglássa az új avataromat, de hagyjuk, nem lesz ilyen.

Egy-két évaddal ezelőtt csináltam, hogy következő részbeli szereplő avatar-t használtam, de meg is kaptam érte amit kellett..

Most maximum aktuálisat használok(tényleg most is), de ezek nem is lehetnek spoileresek, hisz korábbi évadokból kimetszettek vannak az általam használt képeken. :P

Jó ez már hülyeség! bocs. Ígérem igyekszem óvatos lenni.

De ez mindig sz@r kényes téma volt(persze nem csak itt-általában). Gondolok itt a trailerekre.

Ki nem néz trailereket? Ugye mindenki megnézi őket? És mekkora spoilerek vannak bennük? Mintha a "forrásnál" nem is számítana ez fogalom.

TCW-nél főleg.

 

Savage robotkarja, már ez első teaserben benne volt...

érthetetlen.

Szóval rám számíthatnak az óvatosok, igyekszem majd e-téren!

 

szerk:

ui.: A lényeg; ha most Obi-wanra váltok, azt ne tessék úgy kezelni hogy Savage, Maul, Vizsla és Bo Katan halott.. :lol:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig van olyan aki még trailert se néz. :) Én erősen gondolkodom rajta, hogy pl. a TCW hatodik évadának full spoilermentesen fogok nekimenni. :) Az avataroknál pedig az lenne az üdvözölendő, hogy egy igazán tetszőt kiválasztani, és azt jó sokáig megtartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa: Vedd úgy, hogy Dzséjt az én és a többi spoilermentes fórumozó nevében hordta le a renitenseket. És igaza volt! Én csak azért nem emeltem fel a hangom, mert az elmúlt hetekben lemaradtam egy kicsit, így nem érintett annyira érzékenyen a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa: Vedd úgy, hogy Dzséjt az én és a többi spoilermentes fórumozó nevében hordta le a renitenseket. És igaza volt! Én csak azért nem emeltem fel a hangom, mert az elmúlt hetekben lemaradtam egy kicsit, így nem érintett annyira érzékenyen a dolog.

Megértem a spoilerkerülők érzéseit, ezzel nincsen semmi baj. Csak hogy Dzséjt olyasvalami miatt emelte fel a hangját, amiről tudomása van és ez nem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor annyira kedvem lenne egymás után háromszor nem törölni azt, ami zsigerből kijön belőlem, de inkább maradok a barátságos önmagam. :cool:

Igen, Kósa, lehet, hogy láttam az előzetest. Megeshet, nem mondom, hogy nem. De már azt sem tudom, mikor láttam, nemhogy azt, hogy mi volt benne. Tudod, feledékeny ember vagyok, és például az évad előzeteseket ezért merem megnézni, mert tudom, hogy azok a röpke másodpercnyi jelenetek már aznap a feledés homályába merülnek, örökre! Mert ugye aztán nem nézek meg más előzeteseket, és nem olvasok spoilereket. Mivel ennyire figyelemmel kíséred azt, hogy én mikor és mit néztem meg, hisz zsigerből tudtad, hogy ezt láttam (velem ellentétben, ami azért nem semmi), gondolom már feltűnt, hogy nagyjából már a második évad óta nem spoilerezek és csakis az évad-előzeteseket nézem meg. Ami hónapokkal az epizódok előtt jönnek ki. Mivel az életemnek elég sok más részleteit kell fejben tartanom, egyiket-másikat valami rejtélyes oknál fogva napi szinten, így az ilyen nem túl fontos dolgokat elég hamar elfelejtem. Majd ráérek emlékezni az epizód megtekintése után! (Kulcsszó: után Nem "előtt", nem összekeverendő!)

Na már most, összegezzünk: megnézek egy előzetest hónapokkal az epizód előtt, és mivel aztán rohadtul nem foglalkozom vele, elfelejtem. Erre valaki kitesz egy avatart az epizód valószínűleg csúcspontját tartalmazó jelenetről, ráadásul mindjárt a legfigyelemfelhívóbb fajtát, a mozgóképest, hetekkel/napokkal az epizód előtt. Baromi nehéz nem foglalkozni vele, nem észrevenni, és elkerülni, hogy ne jegyezzem meg az epizódig, hiszen, és most ragad meg jól erősen a sipkádat, mert durvát fogok mondani: napokra/hetekre van az epizód, az avatárt azonosítom a használójával (ugyanis én az avatarokról azonosítom elsősorban az embereket, köszi a rendszeres csereberét :peace: ), a mozgókép pedig igencsak szemvonzó, és még ugyanazt a jelenetet is ismétli, hogy még könnyebb legyen megjegyezni, és jéééé... Norbi például elég aktív tag, hogy napi szinten akár többször is belefussak az avatárjába (vagyis nem "hisztiznék" ennyire, ha teszem azt Darth Aetherius nicknevű fórumtársunk tette volna ki). Hogy a frászba mérhető ez egy hónapokkal ezelőtt egyszer látott előzetes röpke másodperceihez?

Aztán, nem először kértük már meg a tisztelt publikumot, hogy ne pakolásszanak ki spoileres avatarokat, legalább az epizód premierjéig (bár én szabnék egy egy hónapos határt, mert tényleg megeshet, hogy valaki nem tudja frissen, melegében megnézni a filmet). Inkább az ilyeneket jegyezd meg, ne azt, hogy én láttam XY trailert. Fontosabb a közösség zökkenőmentes életéért.

Harmadrészt, moderátori kötelességem a nevezett közösség egyéb személyeinek igényeit is kielégíteni, nem csak a magam jóléte felől gondoskodni. Nagyon jól tudom, hogy például Donát még annyi előzetest sem néz, mint én, de legalább olyan allergiás a spoilerekre, mint én. Tehát amikor hisztizni kezdek, akkor az ő és más nem spoilerező társunk nevében is hisztizek. Lehet, hogy én láttam az adott előzetest, de akkor is patáliát kell csapnom, mert tudom, hogy más nem!

És, hogy miért hisztit rendezek? Mert tapasztalataim szerint az nem csak ideig-óráig marad meg az emberekben. Lásd, a múltban már békésen meg lett beszélve, hogy ilyet senki se csináljon, mégis csinálnak (és nem ez volt az első spoileres avatar azóta, de ez idegesítően durva volt). Ergo: pont annyit ért a békés megbeszélés, amennyi látszik. Semmit, mert természetszerűen elfelejti az ember. Viszont, ha megbolygatja az ember a békességet, az sokkal maradandóbb. Biztos vagyok benne, hogy Norbi és mások, pláne a rásegítéseddel, most egy igen huzamos ideig spoileres avatarokra rá sem néznek, mert ott lesz a fejükben, hogy "na, ettől Dzséjt megint hisztizne." És ha ennyire nyomon követed tevékenységem, tudnod kell, hogy aznap már Gunray-t is leoltottam ebben a szellemben, pont egy olyan spoiler ügyében, amire speciel emlékeztem is, hiszen az előtt pár órával láttam az adott produktumot. Úgyhogy az ilyen kirohanásaimat nevezhetjük verbális atyai pofonnak.

És még azt is hozzá ildomos tennem, hogy aznap már a második eset volt itt, hogy valaki konkrétan tojt a spoilerekre - ezzel fórumozó társaira, amire aztán pláne hepciás vagyok -, így érthetően kiborult a bili.

Nos, remélem kielégítettem kíváncsiságodat.

 

Ja, amúgy, tudtam, hogy nem fan munka, vagy legalábbis, nem lehet az egész, ezt ugye ki is fejtettem, de Ody nem is hülyének akart nézni, hanem próbálta menteni a menthetőt. Egy kedves gesztus volt tőle, amit értékeltem akkor is, most is. Vannak, akik példát vehetnének az ilyen dolgokról...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne értsd félre, nem kémlellek, csak egyszerűen megmaradt az az eset, elvégre elég rendkívüli volt. A nagy spoiler kerülő Dzséjt megnézett egy előzetest! Azért ez nem mindennapi esemény. Mondjuk az kifejezetten meglep, hogy feledékeny vagy, az eddigi fórumos tevékenységeid alapján te tűntél a legkevésbé annak. De ha valóban így volt, én elfogadom. (Bár ha az a jelenet nem ég bele azonnal egy SW rajongó emlékeibe, akkor nem tudom, hogy mi. :))

 

Ez az eset a spoileres avatárokkal valóban kellemetlen egy spoilerkerülő egyén számára, ezt aláírom. Még akkor is, ha nem tartom magam annak. Sőt, az egész Darth Maul szál történetét és végkifejletét is tudom. :evil: Ott kivételesen én is voltam olyan hülye, hogy elolvastam még a Comic-Conon készült élménybeszámolókat. (Mondjuk érdekes ez a marketing stratégia a Lucasfilmtől, de ebbe inkább nem megyek bele.)

 

Viszont ez az 1 hónapos spoiler határozottan nem hangzik rosszul, szerintem.

 

Ody szándékai valóban dicséretesek, ezzel nincs is semmi baj, magam is megértettem a motivációját akkor, amikor írta, csak annyira olcsó kis hazugság volt. (Szándék ide vagy oda.)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Családi örökség a lyukas kobak. Egyelőre még csak abban manifesztálódik, hogy nagyon hamar kimegy a fejemből, ami nem érdekel (ezért kell melóban mindent leírnom), vagy amivel nem foglalkozom többet (pl. előzetesek). Meg már elfelejtem az arcokat, neveket... Még pár év, és elfelejtem majd felhúzni a sliccet, aztán újabb pár év, és elfelejtem majd lehúzni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Családi örökség a lyukas kobak. Egyelőre még csak abban manifesztálódik, hogy nagyon hamar kimegy a fejemből, ami nem érdekel (ezért kell melóban mindent leírnom), vagy amivel nem foglalkozom többet (pl. előzetesek). Meg már elfelejtem az arcokat, neveket... Még pár év, és elfelejtem majd felhúzni a sliccet, aztán újabb pár év, és elfelejtem majd lehúzni. :D

Azért Alzheimeri mélységekig ne fajuljon! xD

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.