Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Lehet majd nézni valahol élőben?

 

Három olyan hely van Európában, ahol nem pay-per-view-ban közvetítik a gálát és ezek közül az egyik Magyarország (Sport TV), úgyhogy örülhetnek a nézők, mert egyébként elég borsos árban állapodott meg az HBO + a Showtime. A két legmagasabb ppv számokat hozó boxoló lép szorítóba egymás ellen, úgyhogy meg lehet érteni a dolgot. De azért ez a 90 dollár (+ egy tízes a HD-ért, úgy összesen 100 dollár) nagyon magas, még akkor is, ha a rekord egyébként 150 dollár volt egy teljes mérkőzésre, amit Mayweather két éve vívott és "természetesen" meg is nyert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Egyedül a Fradinak lehet keresnivalója a külföldi kupákban a hazai csapatok közül.

 

A Vidi is elég jó. Kérdés mi lesz velük a következő szezonban. Marketing szempontból egyértelműen a Fradit lehet a legtovább vinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lemondott Blatter. :yeah: Következő lépésként lehetne felülvizsgálni a katari rendezés jogát... akkor talán visszajönne a hitem ebben a sportban.

 

http://www.goal.com/en/news/745/fifa/2015/06/02/12336762/blatter-resigns-as-fifa-president?ICID=HP_HN_1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy lesz változás, a FIFA már nagyon rég egy maffiaszerűen működő szervezet. Már Havelange is súlyos eset volt, de Blatter óta csak még inkább romlott a helyzet.

 

A szavazási rendszert kell megváltoztatni, mert amíg az 1 ország - 1 szavazat elve érvényesül, addig továbbra is a korrupt afrikai, közép-amerikai és ázsiai szervezetek fogják eldönteni, hogy éppen ki tömködi tele a zsebüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bl-döntőhöz képest jó meccs volt. Viszont a Juve jogos 11-esét nem adták meg, így elképzelhető, hogy egészen másképp alakult volna minden, ha a Juve vezet 2-1-gyel. A Barca-nak persze mindent elnéznek, még azt is, hogy az utolsó 5 percben látványosan fetrengenek és Suarez-nek kb. 2 percbe telik lemenni a pályáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a Juve jogos 11-esét nem adták meg

 

:nana: Pogba már azelőtt dőlni kezdett, hogy Alves hozzáért volna

 

A Barca-nak persze mindent elnéznek

 

Akkor mondok valami érdekeset:

"A Barcelona ellen ítéltek ebben a szezonban legjobban.

Összesen 9db olyan gólt vettek el a katalánoktól ami teljesen jogos volt. (ide azok tartoznak ami a lefújás után a kapuba volt a labda. Tehát utólag elvett gól.)

Összesen 35db olyan les vagy éppen kezezés vagy szabadrúgás volt amit nem adtak meg nekik.

ÉS összesen 15db tizenegyest vettek el a Barcelonától.

Mindössze 3 db vitatható tizenegyest vétettek a Barcelona ellen ami az ellenfél kárára ment, de ezek se volt egyértelmű.

És mindössze 8 db olyan szabálytalanság volt amit nem úgy ítéltek ahogy kellett volna. De ezek túlnyomórészt a Bajnokságban voltak"

 

A csúnya rossz Barcelona... Nem, Uefalona, bocs :pfff::facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább Bőrszalonna. :D Azért sajnálni nem fogom őket sem. A lényeg, hogy jó meccset kaptunk, de szerintem a bíró belenyúlt a játékba azzal, hogy a jogos 11-est nem adta meg. A Messi-Suarez-Neymar hármas egyelőre a legjobb a világon (kicsit a Puskás-Di Stéfano-Gento triászra emlékeztet, persze hozzájuk még fel kell nőni Messi-éknek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket a kezezéseket nehéz megítélni. Ha Neymar gólja szabálytalan volt (szerintem az volt, még ha nem is szándékos kezezés), akkor a védő kezezése is tizenegyest ért volna. Mindkettő vétlen kezezés volt, de mindkettő döntően befolyásolta a labda útját a tizenhatoson belül. Mi a különbség? Szerintem semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A juvés védőnél le volt szorítva a kéz szorosan a testhez (már amennyire ez az adott helyzetben lehetséges volt), és ilyenkor a játékvezetők a felsőtest részének tekintik a játékos karját. Különbenis, ennél többet egy játékos nem tehet annak érdekében, hogy a véletlen kezezéseket kivédje, így az ilyen eseteket el szokták nézni. Neymar-nál ez a helyzet nem állt fenn, így jogosan nem adták meg a gólt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A juvés védőnél le volt szorítva a kéz szorosan a testhez (már amennyire ez az adott helyzetben lehetséges volt), és ilyenkor a játékvezetők a felsőtest részének tekintik a játékos karját. Különbenis, ennél többet egy játékos nem tehet annak érdekében, hogy a véletlen kezezéseket kivédje, így az ilyen eseteket el szokták nézni. Neymar-nál ez a helyzet nem állt fenn, így jogosan nem adták meg a gólt.

Le volt szorítva... oké, de ez a kitétel arra vonatkozik, hogy a kéz kereste a labdát, vagy a labda a kezet. Neymar ugrását bajos lett volna megvalósítani leszorított kéz mellett. Az is ugyanolyan vétlen kezezés volt, mint a másik, és ugyanúgy mindent megtett, hogy ne kézzel érjen bele, hiszen fejjel akart. Tehát az én szemszögemből a két történet ugyanarról szól: egyikük sem akart kezezni, mindkettő a normál, szabályos megmozdulásra koncentrált, de véletlenül egyiküknek sem sikerült azt kivitelezni, amivel érdemben befolyásolták a labda útját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Donáttal a kezezések ügyében. Nem kontrollálta vele a labdát, de még csak mozdulatot se tett felé, hogy kézzel próbálná megjátszani azt, így ezt érvényes gólnak kellett volna elfogadni, főleg, hogy a vezetőbírót az alapvonali játékvezető figyelmeztette, hogy érvénytelenítse a találatot. Pont neki kellett volna észlelnie a mozdulatsor akaratlan voltát. A másik kezezésnél, ahol rárúgták a Juventus védő kezére a labdát ott sem véltem felfedezni az intencionalitásnak még a szikráját sem, tekintve, hogy nem mozdult a kezével a labda felé és, ha teljesen a teste mellé nem is szorította, de csak maga mellett lógatta, nem emelte fel, nem irányította.

A Pogba esetet nem tudnám egyértelműen megítélni, mindenesetre ez egy olyan tipikus 50-50 szituáció volt, hogy be is lehet fújni és akkor azon megy a balhé, meg nem is muszáj megadni, akkor meg amiatt idegesek az emberek. Amennyiben nem látta teljesen tisztán egyik játékvezető sem, akkor természetesen az volt a logikus, hogy nem ítélték meg a büntetőt.

 

Egyébként, ami engem sokkal jobban zavart annál, hogy a sporinak nem volt túl komoly tekintélye a pályán, hogy erre a játékosok rá is játszottak. A labdarúgásnak is megvan az a "betegsége", ami a kosárlabdában is újabban egyre inkább teret kap a floppolás szerepében, hogy folyamatosan színészkednek és utána meg ilyen szégyentelen módon reklamálnak. Ez pedig már egy elvárás szinten is megjelenik, hogy adott szituációban, aki nem dobja magát az irracionálisnak minősül. Értem én, hogy ez nem egy full-kontakt sport és a labdarúgásnak meglehet ezáltal egyfajta kecsessége, "művészisége" (néhány brazil futballistára tényleg illett a labdarúgó helyett, a labdaművész kifejezés), de amikor a legkisebb érintésre is a nagyhalált adja elő nekem egy 190 centis 80 kilós, ereje teljében lévő játékos, akkor az már egy másik művészet, a színművészet kategóriájába sorolandó. Ezt most nem ilyen hímdominanciából mondom, de tegnap belenéztem női világbajnokság egyik mérkőzésébe és esküszöm azok a kis kínai nők nem reklamáltak, sírtak annyit, mint amit tegnap Pogba, Neymar, vagy éppen Dani Alves műsorozott...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jó kis meccs volt, élvezetes BL-döntő. A Juve-nak a vártnál talán vmivel több esélye volt, de nem tudtak élni vele. Egy ilyen Barca ellen ennél jobb helyzetkihasználás kell. Mindenesetre megérdemelten nyertek a katalánok, hiszen hiába volt egy 10-15 perc, amikor a Juve fordíthatott volna, a maradék 75-80 a Barca-é volt. Ráadásul nekik legalább 3 olyan domináns periódusok volt, mint az olaszoknak az az egy. Ha Buffon nem hozza magát, akkor 2-3 alkalommal már idő előtt eldőlt volna az egész.

 

A játékvezető nem volt kifejezetten rossz (sajnos manapság ez már jónak mondható), tényleg inkább a tekintélyével volt gond. Vhogy nem éreztem rajta a határozottságot. Volt pár vitás szitu, ezeket elég felemásan ítélte meg. A két kezezés kapcsán abszolút Donáttal értek egyet, már tegnap is ezt mondtam a haveromnak. Nem gond, ha nem fújja be a védőét (szerintem se volt az), de akkor Neymar gólját is meg kellett volna adni. Vétlen kezezés volt mindkettő, éppenséggel bármelyik döntés védhető lett volna, de így nem volt következetesség.

Pogba egyszer eljátszotta a tizit, azért kaphatott volna egy sárgát (ami akár pirossá is érhetett volna), a másik esetnél meg rutintalan volt még. Amikor mindkét játékos kölcsönösen gyötri egymást, azt nem szokták befújni, pláne 16-oson belül. Ha a francia hamarabb elengedi Alves-t, akkor jó eséllyel megkapta volna a büntetőt. Persze így azon megy a vita, hogy elvette a tizit, amúgy meg az lenne, hogy befújta a potyát. Én még Vidal kiállítását hiányoltam. Az 1. perctől kezdve túlfűtött volt és nem bírt magával, a sárga se nyugtatta le. Mondjuk Pogba is érdekes, mert a sárgája után ugyan nem volt durvasága, de volt legalább 5-6 szabálytalansága.

 

A színészkedést pedig abszolút a FIFA és a játékvezetők provokálják ki. Utálom a szimulálást, de a bírók legtöbbször le se fújják, ha nem esik a játékos. Ha esik is, de nem játszik rá és rinyál, akkor a jogos sárga és piros sokszor elmarad. Egyszerűen nincs motiválva a játékos a tisztességre, mert a jutalma általában az, hogy nem kapja meg a jogos ítéletet. Ezzel szemben a színészkedéssel vagy heves reklamálással sokszor a jogosnál keményebb ítéletet is ki lehet harcolni, ami csábító.

Amíg érdemi változás nem lesz a játékvezetés terén, addig aligha lesz előrelépés. Vagy kell a komolyabb technikai támogatás, vagy sokkal jobban a tökükre kell lépni a bíróknak. Utóbbival legalább a felelőtlen, csaló vagy alkalmatlan sporikat ki lehetne szűrni. Én mondjuk mindkettőt együttesen támogatnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.