Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Azt nem kétlem, hogy Kádár elkésett, de az az ütközés kettejük között meg nem volt akkora hogy el kelljen esni. Épphogy volt egy minimális kontakt, és az izlandi azonnal dobta is magát, a spori meg benyelte.

Ez az orosz nagyon könnyű szívvel fújja be a büntetőket, mert szerintem romániának se volt az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kikockázott képek is bizonyítják, hogy nem volt 11-es.

Feladom. :facepalm: Bírók ne legyetek!

 

Azt nem kétlem, hogy Kádár elkésett, de az az ütközés kettejük között meg nem volt akkora hogy el kelljen esni. Épphogy volt egy minimális kontakt, és az izlandi azonnal dobta is magát, a spori meg benyelte.

Ez meg nonszensz. Hogy lehet arról érdemben nyilatkozni, hogy mekkora volt a kontakt? Egyikünk sem volt ott. Amit én látok a videón - és ezt nem lehet kikockázni, mert csak mozgóképben jön át - hogy ahogy Kádár érkezik, az izlandi lába, mintha egy falról pattanna vissza. Egy ilyet a másodperc törtrésze alatt nem lehet színészkedni. Nagyon igazságtalanok vagytok az izlandival, ezer százalék, ha ti vagy én lettünk volna ott, ugyanígy kerülünk a földre, mert Kádár elkésett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom, hogy az 1978-as Argentin-Peru meccs is közrejátszott ebben. Ott az argentinok (a házigazda nemzet) azzal a tudattal lépett pályára Peru ellen, hogyha 4-gyel vagy többel nyernek, akkor megelőzik a brazilokat a csoportban és bejutnak a döntőbe (akkor még a csoportmeccsek után nem egyeneskieséses szakasz következett, hanem a továbbjutókat újra 2 csoportba osztották, ahol a csoport elsők bejutottak a döntőbe, a csoport másodikok pedig játszhattak a harmadik helyért). A meccs vége amúgy 6-0 lett, de sokan spekuláltak, hogy Perut megfenyegették/megvették, viszont ezt nem lehetett bebizonyítani

Az 1978-as volt egyébként talán a leginkább szétbundázott a világbajnokságok történetében. Argentínát akkor egy tábornok, Jorge Videla uralta (a piszkos háború fűződik a nevéhez), aki az ország imázsán szeretett volna javítani, természetesen egy argentin világbajnoki címmel. Az argentin-perui meccs ennek csak egyik fejezete volt (ha jól tudom, Videla a győzelemért cserébe elengedett perui politikai foglyokat, így egyezett meg a két ország elnöke).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folyamatában nézve alig volt kontakt a két játékos között.

Teljesen máshogy látjuk az esetet, de mindegy.

 

Amúgy tegyétek a szívetekre a kezeteket. Ha egy magyar játékos került volna így a földre, nem ti lennétek a leghangosabb reklamálók, hogy ez mégis mi volt?

 

Én mindkét esetben azt mondanám/mondom, hogy ez bizonyos tizenegyes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jubileumi Copa America van, mert 100 éve volt az első, 1916-ban, ezért van most egyszerre az EB-vel. A szokásos, 4 évenkénti Copa America tavaly volt.

 

Amúgy erről a 11-es, nem 11-es vitáról ez jutott most eszembe:

:lol:

 

Egyébként a tegnapi nem volt büntető, szerintem sem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindkét esetben azt mondanám/mondom, hogy ez bizonyos tizenegyes volt.

Olyan vagy, mint a Zombori. :D Akkor én most felállok és kimegyek.

 

szerk: Yoda, miért vagy ilyen gyors? :lol:

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan vagy, mint a Zombori. :D Akkor én most felállok és kimegyek.

 

szerk: Yoda, miért vagy ilyen gyors? :lol:

Pfff... :roll: ha az izlandi rúgja fel Kádárt az IZLANDI tizenhatoson belül, az is tizenegyes, ahogy ez is az volt. Ne szórakozz velem. És pláne ne hasonlítgass ahhoz az oldalf*szos idiótához, én nem vagyok hülye. A szabályok értelmében... szerintem egyértelmű, hogy kontakt volt, a labdát Kádár nem tudta elrúgni, mindez a 16-oson belül volt, és ezért lehetett 11-est ítélni. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleszólhatok? :)

 

Ha a szabály leírás alapján nézzük feketén-fehéren akkor adható volt. Nem feltételemül ez a jó döntés de ahogy már Donát leírta kontakt megvolt labdát nem ért.

De ha a szabály értelmezés szerint nézünk ahogy a intelligens bírók szokták akkor már nem jogos mert nem volt akkora nagy a ütközés hogy elessen.

Ez a szituáció az hogy inkább nem mint igen de ez már azon köztes területen volt ahol már a bíró mind2 döntése magyarázható és védhető.

 

Hasonló volt a helyzet a Román-Albán meccsen ugyan ezzel a bíróval ahol egy látványos mezhúzásért adott 11-es. Ami a szabály szerint szintén adható volt de nem igazán nézz ki jól.

 

De érdekesen módon senki nem hozza fel Király lepkéjét meg a szöglet előtti hibánkat. Ha azok nincsenek akkor az egész szituációt elkerülhető lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleszólhatok? :)

 

Ha a szabály leírás alapján nézzük feketén-fehéren akkor adható volt. Nem feltételemül ez a jó döntés de ahogy már Donát leírta kontakt megvolt labdát nem ért.

De ha a szabály értelmezés szerint nézünk ahogy a intelligens bírók szokták akkor már nem jogos mert nem volt akkora nagy a ütközés hogy elessen.

Ez a szituáció az hogy inkább nem mint igen de ez már azon köztes területen volt ahol már a bíró mind2 döntése magyarázható és védhető.

 

Hasonló volt a helyzet a Román-Albán meccsen ugyan ezzel a bíróval ahol egy látványos mezhúzásért adott 11-es. Ami a szabály szerint szintén adható volt de nem igazán nézz ki jól.

 

De érdekesen módon senki nem hozza fel Király lepkéjét meg a szöglet előtti hibánkat. Ha azok nincsenek akkor az egész szituációt elkerülhető lett volna.

:clap:

 

Köszönöm. Teljesen igaz a hozzászólás minden része. Adható, de nem minden bíró fújta volna be. Kádár hibázott, de az igazi hibát Király követte el.

 

Svájc - Franciaország: 0-1

Románia - Albánia: 1-0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pfff... :roll: ha az izlandi rúgja fel Kádárt az IZLANDI tizenhatoson belül, az is tizenegyes, ahogy ez is az volt. Ne szórakozz velem. És pláne ne hasonlítgass ahhoz az oldalf*szos idiótához, én nem vagyok hülye. A szabályok értelmében... szerintem egyértelmű, hogy kontakt volt, a labdát Kádár nem tudta elrúgni, mindez a 16-oson belül volt, és ezért lehetett 11-est ítélni. Ennyi.

Nyugodj le szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tűröm el senkitől sem, hogy hülyének nézzen. Zombori az, tehát kikérem magamnak az összehasonlítást.

Mondom kár ezen tovább hisztizned. Pusztán a szituáció jutott eszembe.

 

Ugye, egyelőre még nem kötelező veled egyetérteni mindenben? Több független szakoldal is megkérdőjelezte a 11-es jogosságát, így a szituáció egyáltalán nem olyan egyértelmű, mint ahogy te itt interpretálod tegnap óta.

 

Az pedig, hogy Guzmó, majd Király is hibázott, nem is kérdőjelezte meg senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom kár ezen tovább hisztizned. Pusztán a szituáció jutott eszembe.

 

Ugye, egyelőre még nem kötelező veled egyetérteni mindenben? Több független szakoldal is megkérdőjelezte a 11-es jogosságát, így a szituáció egyáltalán nem olyan egyértelmű, mint ahogy te itt interpretálod tegnap óta.

 

Az pedig, hogy Guzmó, majd Király is hibázott, nem is kérdőjelezte meg senki.

Túlreagálom, igazad van. Csak az igazságérzetem háborog, mert volt már, hogy engem is felrúgtak 6-oson belül, jött a vád, hogy dobom magam, közben meg örültem, hogy nem sérültem le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.