Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Inkább nem állnék le vitatkozni,Yoda mester elmondta az esettel kapcsolatban azt, ami én is gondolok. :D

A hülye psg saját magának köszönheti, hogy kiesett. Na meg a fogalmatlan edzőjüknek, aki hosszú évekig szopni járt a csapataival Barcelonába. Miért nem az ő hülyeségeivel (védekező taktika, magára húzta az ellenfelet, nem kezdett a legjobbjuk, Di Maria stb.) foglalkoztok bírózás helyett?

 

Erről egy régi, falusi focitörténet jut eszembe, aminek részese voltam. Én akkor még csak ifiben játszottam, de néha leültettek a felnőtt csapat cserepadjára is. Egy ilyen meccs után vasárnap délután a helyi Medve-kocsmában kóláztunk meg söröztünk. Természetesen a meccs bírái is ott voltak, mert ugye a vendéglátás meg ugye ha segítik a csapatot, akkor az akkoriban nagy cégnek számító szponzor (egy baromfifeldolgozó) "ajándékát" is ott adták át.

Szóval,azon a vasárnapi délutánon a bajnokesélyestől kaptunk ki. Egy-két szurkoló, sok sör hatására elkezdett kekeckedni a sporival, hogy miért nem fújt be több szabálytalanságot, ha már 10 kg csirkecombot meg csirkemájat van pofája elfogadni. A spori válasza rém egyszerű volt: Ő megtett mindent, de gólt nem tud rúgni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább nem állnék le vitatkozni,Yoda mester elmondta az esettel kapcsolatban azt, ami én is gondolok. :D

A hülye psg saját magának köszönheti, hogy kiesett. Na meg a fogalmatlan edzőjüknek, aki hosszú évekig szopni járt a csapataival Barcelonába. Miért nem az ő hülyeségeivel (védekező taktika, magára húzta az ellenfelet, nem kezdett a legjobbjuk, Di Maria stb.) foglalkoztok bírózás helyett?

 

Erről egy régi, falusi focitörténet jut eszembe, aminek részese voltam. Én akkor még csak ifiben játszottam, de néha leültettek a felnőtt csapat cserepadjára is. Egy ilyen meccs után vasárnap délután a helyi Medve-kocsmában kóláztunk meg söröztünk. Természetesen a meccs bírái is ott voltak, mert ugye a vendéglátás meg ugye ha segítik a csapatot, akkor az akkoriban nagy cégnek számító szponzor (egy baromfifeldolgozó) "ajándékát" is ott adták át.

Szóval,azon a vasárnapi délutánon a bajnokesélyestől kaptunk ki. Egy-két szurkoló, sok sör hatására elkezdett kekeckedni a sporival, hogy miért nem fújt be több szabálytalanságot, ha már 10 kg csirkecombot meg csirkemájat van pofája elfogadni. A spori válasza rém egyszerű volt: Ő megtett mindent, de gólt nem tud rúgni. :D

Azért, mert egy csapat edzője bármikor hibázhat, emiatt megérdemelt, ha kiesik. De a 6 rúgott gól még így sem lett volna meg önerőből a Barcának, ráadásul megfosztották a PSG-t egy tizenegyestől és emberelőnyös helyzettől. Lehet ajnározni a "csodálatos" Barcelonát, de ahogy a bíró benyomta őket a 88. perc után a legjobb nyolc közé (akkor még csak 3-1 volt, és lehetett volna 3-2 is, bármennyire sz*rul játszott a PSG, ha megadják azt a 11-est Di Maria eseténél, amit még ugye a hibázó Mascherano is beismert...) az a Barcelonához "méltó", undorító, hányadék dolog. :sick: Ez nem egy csoda volt, hanem egy csapat becsalása a 8 közé. Hadd ne tapsikoljunk már hozzá.

 

De ha nekem nem hisztek, akkor ajánlom figyelmetekbe Lars Lagerback szavait - ő "kicsivel" jobban ért ehhez bármelyikünknél. Megjegyzem, ha az én kedvenc csapatom így jutna tovább, nekem égne a pofámról a bőr...

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_ligaja/bl-ez-nonszensz-a-suarez-fele-szinhaz-ujabb-darabjat-lattuk-2556859

 

A Barcelona csapatának tökéletes kifejezése egyetlen képen - a szinte érintés nélkül eleső Suarez a torkát markolássza "fájdalmában". Fujj.

 

suarez.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Suarez képben minden benne van.

Úgy állítják be ezt a fordítást a legtöbb helyen mint valami isteni teljesítmény. De a Barcelona maximum csak jól játszott. A fordítás legnagyobb érdeme a bíróé, utána PSG és csak a végén a Barcelonaé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Suarez képben minden benne van.

Úgy állítják be ezt a fordítást a legtöbb helyen mint valami isteni teljesítmény. De a Barcelona maximum csak jól játszott. A fordítás legnagyobb érdeme a bíróé, utána PSG és csak a végén a Barcelonaé.

 

A fordítás a töketlen psg érdeme. Aki úgy megy ki a pályára, hogy focizni derogál neki, az nem érdemli meg, hogy tovább jusson. A 88. perc után csak tartani kellett volna a lasztit a psgnek. A barca meg szarul játszott, az tény. De legalább mindent megtettek a pályán. Az, hogy ebbe a mindenben benne van a csibészség is, az persze egy másik dolog. Ettől függetlenül szerintem egyik csapat sem érdemelt továbbjutást

 

Nekem sem tetszett pl, hogy a múltkori hertha - bayern meccsen is addig hosszabbított a spori, amíg ki nem egyenlítettek a müncheniek.

Vagy volt az a manchester united - real madrid meccs, ahol a török játékvezető kapásból kiállította piros lappal az angolok játékosát, helyzetbe hozva vele a realt. Később kiderült, hogy Cakir, a real madrid szurkolói klub tagja törökországban. Ott is lejtett a pálya, csak nem a hazaiaknak. De ez van. Ez egy ilyen sport. Ha nem tetszik, akkor másik sportágat kell keresni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, ha az én kedvenc csapatom így jutna tovább, nekem égne a pofámról a bőr...

 

Ne kezdd te is... annyiszor hallottam már ezt, az egyik legálszentebb mondat, ami egy fociszerető ember szájából el tud hangzani :lol: Persze, higgyem el, hogy nem örülnél, amikor a csapatod az utolsó 30 másodpercben szerzi meg a győztes gólt...

 

Az általad idézett cikkre ezt hoznám fel: http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labdarugas/bl-mindket-barca-buntetot-meg-lehetett-adni-bede-2556805

 

Illetve a Suarezes esetről már leírtam mit gondolok, de akkor még egyszer, ha nem lett volna érthető: Volt kontakt? Igen, még a lábuk is összeért picit. Suarez rájátszott? Igen. De megakadályozták a gólszerzésben? Persze, hogy meg... Innentől nem az a kérdés, hogy szándékos volt-e, vagy hogy mennyire játszott rá, csak az, szabályos eszközökkel gátolták-e meg... Az utóbbiról pedig szó sem lehet.

 

Lehet ajnározni a "csodálatos" Barcelonát, de ahogy a bíró benyomta őket a 88. perc után a legjobb nyolc közé (akkor még csak 3-1 volt, és lehetett volna 3-2 is, bármennyire sz*rul játszott a PSG, ha megadják azt a 11-est Di Maria eseténél, amit még ugye a hibázó Mascherano is beismert...) az a Barcelonához "méltó", undorító, hányadék dolog. :sick: Ez nem egy csoda volt, hanem egy csapat becsalása a 8 közé. Hadd ne tapsikoljunk már hozzá.

 

Ez az egész meg teljesen nonszensz, hiszen a 4. gólt Neymar szerezte egy teljesen jogos szabadrúgásból, az 5.-ről elmondtam mit gondolok, a 6. pedig a Barca mentalitását és hitét bizonyítja... Ez nem becsalás, ez kizárólag hit és akarat kérdése volt, márpedig ebben a kettőben utcahosszal felülmúlta a Barca a PSG-t szerda este ;) És ha Di Mariát felhozzuk, hozzuk fel azt is, hogy Neymart csont nélkül felrúgták a 16-on belül az első félidőben, de ha bunda után kell kiáltani, mert "fúj Barca, undorító", akkor gondolom párás a szemüveg

 

Ha pedig valóban csalás volt, és az lett volna a célja a bírónak, hogy a Barca mindenképp bejusson, akkor még sok más esetben másképp ítélkezett volna, de persze az ilyenekről szó sem esik (legalábbis az ellendrukkerek a nagy irigység - mert főleg az beszél belőlük - közepette megfeledkeznek arról, hogy pl. a PSG-ből Trapp és Verratti is nyugodtan mehetett volna zuhanyozni idő előtt, mégse mentek... ha valóban a Barca "becsalása" lett volna a cél, akkor simán kiszórja őket a spori...). És mint már legutóbb írtam, ha tényleg nagyon szigorúan vesszük a dolgokat, a Barca még mindig 4 büntetőt nem kapott meg, míg a PSG csak 2-t... Szóval csak óvatosan a "becsalás" szavakkal :nana:

 

Szerintem zárjuk itt le, úgyis parttalan vita lenne ez az egész... Valószínűleg fordított esetben, ha egy általam utált csapat jutott volna így tovább, én is pontosan ugyanígy ráfognám, hogy így bunda, meg úgy bunda ;)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne kezdd te is... annyiszor hallottam már ezt, az egyik legálszentebb mondat, ami egy fociszerető ember szájából el tud hangzani :lol: Persze, higgyem el, hogy nem örülnél, amikor a csapatod az utolsó 30 másodpercben szerzi meg a győztes gólt...

 

Ezzel most igencsak mellélőttél, mert a kedvenceimet mindig reális szemmel nézem - érdemes visszaolvasni a fórumot, amikor a magyar válogatott ellen ítéltek egy jogos 11-est Izlandnak, és én voltam itt a legaktívabb, aki próbálta elmagyarázni a többieknek, miért volt jogos - sőt, amíg még fociztam, én bizony még a saját csapattársaimnak is megmondtam, ha jogtalanul reklamáltak, hogy fogják be. Szóval jah... én képes vagyok objektíven megítélni a kedvenceim játékát, vajon mások miért nem? Jah, tudom, ha a Barca drukkerek objektíven állnának a saját csapatukhoz, valószínűleg folyamatosan hányingerük lenne a "szebbnél-szebb" műesésektől és Suarez féle fetrengésektől.

 

És itt most nem az azonnali örömködésről van szó... persze, hogy örülnék a gól pillanatában, hogy továbbjutott a csapat, de utána ilyenkor odamegyek az ellenfélhez (vagy épp a szurkolóihoz) és elismerem, hogy a csapatom a szégyenteljes bírói tevékenységnek köszönhetően jutott tovább, nem az hogy még utána teljes mellszélességgel próbálom magyarázni a bizonyítványt. Mert ez már olyan fokú elfogultság, ami szerintem vicc...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nagyobb vicc, hogy amíg ti habzó szájjal veszitek elő a Di Maria esetet (jogosan), addig közben mélyen hallgattok arról, hogy Neymart is ugyanígy csont nélkül felrúgták egyszer az első félidőben :facepalm: szóval ennyit az objektivitásodról. Így tényleg könnyű csalásnak titulálni akármit is. De inkább hagyjuk szerintem a témát, én leírtam mindent ezzel kapcsolatban

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nagyobb vicc, hogy amíg ti habzó szájjal veszitek elő a Di Maria esetet (jogosan), addig közben mélyen hallgattok arról, hogy Neymart is ugyanígy csont nélkül felrúgták egyszer az első félidőben :facepalm: szóval ennyit az objektivitásodról. Így tényleg könnyű csalásnak titulálni akármit is. De inkább hagyjuk szerintem a témát, én leírtam mindent ezzel kapcsolatban

Ám legyen, arról sehol sem olvastam, hogy vitatható lett volna, és valóban be kellett volna fújni, viszont amikor Neymar belerúgott az eleső Meunier fejébe, az megint csak nem tizenegyes, tehát ugyanott vagyunk...

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q0s9LwIk7QA

 

Már nem azért Nute, de én itt végigtomboltam a magyar EB sikert is. Te hol voltál akkor, hogy nem emlékszel?

 

Amíg a válogatott meg nem játszik, addig meg miről beszéljünk? Hogy a Fradi hogyan verte meg az Újpestet, vagy hogy az éppen aktuális bajnok majd hogyan fog kiszenvedni az első adandó alkalommal a BL-ből? A magyar klubfoci egy posvány, arról nincs mit értekezni, a válogatott meccsről meg nem egy és nem két hsz született már itt korábban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként könnyű sikereket elérni ha sok pénzed van. Sajnos a klubfutball ma már csak a pénzről szól.

 

Az első kijelentéssel nem értek egyet. Szerintem önmagában a pénz nem elégséges (persze kihagyni sem lehet az egyenletből), megfelelő management és tudatos tervezés nélkül csak kidobják a pénzt az ablakon.

A Manchester United évek óta az egyik legnagyobb költségvetésből gazdálkodik, a labdarúgócsapatok között ott van a három legerősebb brand között mégis évről évre a várakozásokhoz képest alulteljesítenek, de említhetném Olaszországból az Intert, akik a legutóbbi mercato alatt is szórták a pénzt (Joao Mario, Gabigol) és az elkövetkező két átigazolási szezonban is a kínai befektető állítása szerint 150.000.000-t költhetnek, de még a dobogóra sem tudnak odaérni... hogy a PSG-t ne is említsük, ahova a katari tulajdonosok szintén öntik a pénzt, aztán a nemzetközi versenyben mégsem képesek helytállni.

 

Egyébként a szerdai meccsen a játékvezető ténykedését az UEFA-nál sem nézték jó szemmel: http://www.fourfourtwo.hu/hirek/egyeb-europa/bajnokok-ligaja/szamuzi-az-uefa-a-barca-psg-jatekvezetojet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván kell mögé szakma is de minden könnyebben megy ha van lóvé. Az viszont tuti, hogy csak a pénzről szól. Ezért is akarnak a nagy csapatok elit ligát. Ma már elképzelhetetlen az, hogy pl. Egy Steaua BL-t nyerjen. Olasz - Spanyol - Angol. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Forma1-et néztétek reggel? Örülök, hogy elcsípték a Mercit, de aggódok, hogy nem nagyon lesz előzés sajnos.

Én néztem, örülök az eredménynek, de maga a futam nem volt nagy szám. Jó lenne, ha a Mercedes- dominanciát megtörné már valaki, máskülönben sima Hamilton-szezon lesz ez (Bottas ugyanis véleményem szerint egy jó "iparos", tipikus hasznos másodpilóta, de semmi több, míg Rosberg azért komolyabb ellenfél volt neki).

 

A rózsaszín Force India nagyon frankó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nemvolt egy nagy szám a futam de a szezon viszont jónak ígérkezik hogy a Ferrari-nak ilyen erős a versenytempója. Red Bull se olyan rossz ők is még odaérhetnek majd a szezonsorán. Az előzéssel se lesz sztem olyan nagy gond ez a pálya amúgy se az előzésről volt híres, nehezebb lesz mint tavaly de ez még jól is elsülhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durva eddig az idei tenisz szezon. Federer 36 évesen oktatja a mezőnyt, Nadal szorosan mögötte, de Rogert még ő se tudta idén elkapni. Djokovic, és Murray meg csak szenvednek. Mintha nem is 2017 lenne, de nekem tetszik. Csak a holnapi döntőt már remélem behúzza Nadal, és meg sem áll a Garros trófeáig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nem úgy néz ki, hogy ez Nadal éve lesz, bár ha a mezőny többi része továbbra is így teljesít, akkor egy Rolnad Garros belefér :D

 

Ha megmarad a lendülete, akkor ebbe még az idei wimbledoni cím is meglesz a vén svájcinak :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nadal idén, csak a második helyért járó trófeákat gyüjti(sajnos). :D

Ha nem jön közbe sérülés, és a formája is megmarad Federernek, akkor szerintem is behúzhatja Wimbledont. Korábbi években is mindig ott volt a végjátékban.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.