Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Amúgy először azt hittem, hogy rémet látok, amikor megláttam a néger csókát magyar mezben... fura volt. :D Sajna a védelem egyrészt miatta volt rossz. :(

 

u.i: elment a tippmixem. :( Raktam kettőt: egyet a döntetlenre, egyet meg a drágalátos magyarokra. Erre az utolsó 20 percet végig izgultam, hogyha már győzni nem tudnak, akkor legalább egy döntetlent hozhattak volna... :|

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a körülmények áldozata volt a magyar válogatott. A védelemünk kicsit frontérzékeny, ezért aludtak el a gólnál, a nap is rossz szögben sütött (arról már csak nem mi tehetünk, hogy esti időpontra írták ki a mérkőzést), a pálya is túl volt locsolva, úgy hallottam a labdát is elég keményre fújtatták és természetesen a bíró is a hazaiakkal volt. Meg azért ezen a szinten már semmilyen ellenféllel szemben nem lehet biztosra menni, pláne egy olyannal akik a spanyol 5. osztályban játsszank... a spanyol futballkultúra sikerességét ez sokkal jobban bizonyítja, mint a Real Madrid, vagy a Barcelona eredményei. Egyébként sem értem ezt a negativitást, mikor mindösszesen egy gól volt a különbség, tényleg nüanszokon múlott a siker, csak sajnos fejben elfáradtak az odautazás során a fiúk. Meg egy ilyen hangulatú, tüzes katalanban, mint az Estadi Nacional még a legnagyobb világsztároknak is megremeg a térde 3000 fanatikus néző előtt. Úgyhogy nem volt ez olyan rossz, ha a hátralévő mérkőzések mindegyikét hozzuk, akkor még mindig van matematikai esélyünk arra, hogy jövőre világbajnokok legyünk. A matematikát pedig nem lehet becsapni!

Remélem Storck nem mond le, mert az a magyar edzői szakma arculköpése lenne! Még a végén vissza kellene térnie szegény Mezey doktornak a nyugállományból, hogy megint a kezébe vegye az irányítást, mint ahogy az oly' siekresen megtette még 86-ban. Megrázzuk magunkat aztán simán verjük a Portugálokat, akik, ha Ronaldonak nem megy azt sem tudják hol a labda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs magyar foci. Azért az EB után ez vérszegény. Véletlen volt....Storck takarodj!

 

 

Mámor volt mert bemákoltunk pár meccset. Ez most már világos. A belga volt az első csapat aki komolyan vett minket. Láttuk mi lett. Storck meddig él még a mákokból? Ez a mai meccs egy katasztrófa. A magyar foci csak a pénz lenyúlásáról szólt és szól. Még ma is hallok példákat a környezetemből. Döbbenetes mik mennek. Ne reménykedj....sajnos túl jóhiszemű vagy. Ebben az országban ez főbenjáró hiba!

Azért az túlzásnak érzem hogy mák volt. Attól több jó meccse volt Stroknak hogy a mák számlájára lehessen írni. És az gondolom egy andorrai vereség nem igazán az edző sara. Itt nem taktikából kell nyerni hanem erőből ami a játékosokon múlik. Egy rossz meccs miatt hülyeség lenne elküldeni. Olyan értelemben mind1 volt ez a meccs hogy a 2. hely már rég elúszott. Portugália és Svájc világviszonylatban is élcsapatok számítanak, nem volt reális esély a továbbjutásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a körülmények áldozata volt a magyar válogatott. A védelemünk kicsit frontérzékeny, ezért aludtak el a gólnál, a nap is rossz szögben sütött (arról már csak nem mi tehetünk, hogy esti időpontra írták ki a mérkőzést), a pálya is túl volt locsolva, úgy hallottam a labdát is elég keményre fújtatták és természetesen a bíró is a hazaiakkal volt.

A tésztát ki ne hagyd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy korrekt megnyilvánulás volt Dzsudzsák részéről. És benne volt a válasz is a vereségre. Tele volt rakva olyan emberekkel a csapat akik nem méltóak (még) a válogatott mezre. (Eppel, Tóth, Sallai, Balogh) és nem voltak ott az olyan emberek akik gatyába rázták volna a csapatott. Egyedül meg nem tudta megváltani a világot de legalább benne még az interjúban is több elszántság és megbánás volt mint a teljes keretben.

http://www.youtube.com/watch?v=bljeLlDKTQo

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az túlzásnak érzem hogy mák volt. Attól több jó meccse volt Stroknak hogy a mák számlájára lehessen írni. És az gondolom egy andorrai vereség nem igazán az edző sara. Itt nem taktikából kell nyerni hanem erőből ami a játékosokon múlik. Egy rossz meccs miatt hülyeség lenne elküldeni. Olyan értelemben mind1 volt ez a meccs hogy a 2. hely már rég elúszott. Portugália és Svájc világviszonylatban is élcsapatok számítanak, nem volt reális esély a továbbjutásra.

Na igen. Ez az, amivel 100%-ig egyetértek. Nem pedig az, hogy amikor az EB-n vagyunk, akkor a csapat nagyon jó, Storck meg egy zseni, aztán amikor Andorra 1 év múlva elken minket, akkor hirtelen minden szar és Storck csak mázlival nyert meg takarodjon. Nyilván ezért a vereségért felelősséget kell vállalni. De kizárt, hogy Storck ezúttal nem végezte volna el a feladatát a meccs előtt, amit megtett a Norvégok az osztrákok vagy a portugálok ellen. Része van a vereségben mert Pali alatt elképzelhetetlen lett volna, hogy egy csapat jobban akarja a győzelmet mint mi. Amiben az is közrejátszott, hogy már max 3. Lehettünk a meccs előtt a csoportban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi lesz a felelősség? Semmi. Vagy majd a duce kitalálja....úgy is az van amit ő akar.

 

Egyébként szép dolog, hogy véditek de az EB óta mit tett le az asztalra? Tudjuk, hogy egy világeseményen könnyebb jól szerepelni. Az azóta eltelt idő megmutatta, hogy az csak egy véletlen, kifutott eredmény volt, jottányit sem léptünk előre. Ez az Andorra meccs volt a vége. A nagyobb baj az, hogy nincs jövő, nem látni merre lehet lépni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostmár, hogy túlvagyok a tegnapon, egy kicsit letisztultabban látom a dolgokat. Bár még mindig fáj, hogy nem sikerült Andorrát megverni, azért lássuk be: a tegnapi csapatunk tagjai közt voltak olyanok - mint ahogy Dzsudzsák is mondja - akik nem méltók még a válogatott mezre. Azért megsúgom, hogy Eppelnek az elején volt egy helyzete, amiből majdnem gól lett, de sajna látszódott, hogy az újak nem brillíroztak.

 

Következő mérkőzés augusztusban lesz a Lettek ellen. 2-0 -s győzelmet arattunk ellenük még októberben, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e megint hozni az akkori formánkat. Az nekem tisztán látszik, hogy szeptemberben Portugália ellen kevés esélyünk lesz, pláne így, hogy Ronaldo ha nem lesz sérült, akkor csúcsformában lesz, mivel megnyerték a Real -al a spanyol bajnokságot, és még a bajnokokat is.

Lettország & Feröer az a két csapat, akit le tudunk nyomni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lettország & Feröer az a két csapat, akit le tudunk nyomni.

Szerintem a tegnapi után ezeknek a fejtegetéseknek már nincs jelentősége. Most már csak annyit kívánhat mindenki, hogy minél előbb érjen véget ez a selejtező-sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a tegnapi után ezeknek a fejtegetéseknek már nincs jelentősége. Most már csak annyit kívánhat mindenki, hogy minél előbb érjen véget ez a selejtező-sorozat.

 

Ez igaz. :|

 

Amúgy még a magyar válogatottra visszatérve egy kicsit: ugye öregednek a játékosok, és nemhiszem, hogy Gera 4-5 év múlva is a válogatottban lesz. Dzsudzsi & Guzmics is kb. 30 éves, szóval értem én, hogy jönnek majd a fiatalok, de ha ezek így fognak majd játszani, akkor ebből még nagyobb baj is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én végleg végeztem a magyar futballal.

Aztán mondjuk majd 4-5 év múlva jön valami nagy eredmény azt akkor mindenki ott fog csápolni a TV előtt mint most az EB-n. Nem csak neked írom ezt Nute de az elmúlt 10 évben sokan így vélekedtek a magyar futballról aztán ugyan ezek a emberek voltak ott az első sorban az EB-n. Úgy nem szeretem ezt a magyar hozzá állást hogy ha valami nem jön össze akkor a földig lekel húzni, legyen ez foci vagy akármi más. Ilyen hozzáállással nem csoda itt tart a magyar foci és az ország is. Csak a negatívizást és a reménytelenséget látja mindenki és senki se gondol arra hogy mit kéne tenni ehhez hogy változzon. És ha valaki próbál valamit tenni azt vissza lehúzzák.

 

Ez csak egy meccs volt ahol nem is a legjobb csapat állt fel és csak nevében volt tétmeccs mert gyakorlatilag nem volt az. Megtörtént, tanulni kell belőle aztán elfejteni és a jövőt kell nézni. Nekünk nem most kell jól játszani és nem most kell egy jó csapat majd 1,5 - 2 múlva az EB selejtezőre. Storck ezért is kikísérletezett ami nem jött be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy nem szeretem ezt a magyar hozzá állást hogy ha valami nem jön össze akkor a földig lekel húzni

Andorráról beszélünk, ember. :) Nem kell lehúzni a földig a magyar focit, mert ott van. Ez a mélypont, statisztikailag-történelmileg kimutatható. Ezen nincs mit relativizálni.

 

Egyébként nem vagyok én szakértő, a szurkolók sem azok, hadd ne mi gondolkozzunk azon, "hogy mit kéne tenni ehhez hogy változzon".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fulcrum +1

 

Amit még megjegyeznék: nekünk Andorrától kikapni, olyan mint a portugáloknak volt az albánoktól. Aztán Nem sokkal később megnyerték az EB-t. Nyilván mi nem fogjuk. Ez egy fos meccs volt, le kell vonni a tanulságokat a csapatra nézve. Eppelt pl. a közelében sem szeretném látni többet a csapatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Andorráról beszélünk, ember. :) Nem kell lehúzni a földig a magyar focit, mert ott van. Ez a mélypont, statisztikailag-történelmileg kimutatható. Ezen nincs mit relativizálni.

Nem egy meccs határozza meg hogy hol tart a futball. Mélypont akkor lesz ha világranglistán 70 felett leszünk meg a csoportban utolsó helyeken lennénk. Attól még messze vagyunk. Ez meccs nem tükrözte a reális képet a magyar futballról. Ott a tavalyi év, tudunk mi sokkal jobban is játszani. Tény hogy vissza estünk tavaly óta de aki jobban követi a focit és még esetleg ért is hozzá látja az okokat. A magyar csapat most egy generációs váltáson megy át. Az elmúlt évek meghatározó játékosai közül többen visszavonultak és most Storck keresi azokat az embereket akik a helyükre léphetnek. Csak megkel nézni milyen volt a keret. Soha nem játszott még így a csapat és televolt újoncokkal és fiatalokkal akik tegnap besültek. Storck ott hibázott hogy egyszerre akart kipróbálni sok új arcot és sok meghatározó játékost (Nikolics, Gera, Szalai, Priskin stb.) hagyott ki.

 

 

Amúgy csak megjegyzem az a Svájc aki 12 meccsen veretlen és az egyetlen 100% csapat a selejtezőben ugyan ezen a műfüves pályán csak 2-1 tudta megverni Andorát.

 

Egyébként nem vagyok én szakértő, a szurkolók sem azok, hadd ne mi gondolkozzunk azon, "hogy mit kéne tenni ehhez hogy változzon".

Ezt nem csak a focira értettem ha nem úgy általánosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mégis hogy gondolták?

 

 

Gusztustalan szerintem. Nem csak akkor kell egy csapat mellett kiállni, amikor a "csúcson" vannak.

 

Szerk: Ráadásul ez az alpári suttyó stílus. "Töröld ki vele a segged" "Dobd vissza a g***-be".

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam a videót. :( A válogatott kikapott Andorrától! Ez számunkra rossz, de ez ellen nem tudunk mit tenni. Ez van, kész. Sajna Böde, Priskin, Gera, Szalai & még sokan hiányoztak, illetve a válogatott sem úgy focizott, ahogyan kellett volna. Ezt megértem.

 

VISZONT... amit ezek a szurkolók itt leműveltek... WTF??? Ezek nevezik magukat szurkolóknak? 1 éve ajnározták őket, most meg a pokolba kívánják őket? Na ez a mai magyar mentalitás sajna. :para: Jó, én is haragszok a válogatottra, de azért nem kívánom őket a pokol legmélyebb bugyraiba, és Storck -ot sem akarom lemondatni, csakazért mert játszottak egy sz*r meccset. Az edző kockáztatott, sok fiatalt bevetett, sok sérült is volt, és ez lett az eredménye.

 

Próbálok optimista maradni a csapat felé, és hiszem, hogy van út felfelé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy egy kommentelő írta, jobb lett volna csendben hátat fordítani. De persze ilyen felfokozott hangulatban, nem kevés alkohollal a szervezetben, ezt nem várhatjuk el.

Igen, pontosan: ezt kellett volna tenni! De az olyan csürhétől, akik nemzeti mez helyett fekete színben (miilyen szimbólikus: mintha magát temetné a nemzet!) mennek a meccsre, attól pontosan ezt várja az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút megértem őket. Az EB után egy mélyrepülést láttak és itt borult a bili. Minden meccsen ott vannak nehogy már babusgassák őket egy ekkora szégyen után! És akkor még inkább őket bántani? Nonszensz!!!! KIKAPTUNK ANDORRÁTÓL EMBEREK!!!! Ébresztő! Mi van itt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szurkolók mentalitása úgy gondolom nem menthető, de azért az ő megértésükben szerintem fontos szempont, hogy ezek nagyon sokan olyan emberek, akiknek az az életük, hogy meccsekre járnak. Nem csak úgy leülnek megnézni, mint mondjuk én, hanem ez az identitásuk része, ráadásul a válogatottnál még ott van az is, hogy ez egy nemzeti összetartozást, nemzeti büszkeséget jelent. Ők elutaznak a Feröer-szigetekre, Észak-Írországba, Andorrába és nem csak bekapcsolják a tv-t, vagy ránéznek az eredményre. Akinek meg tényleg ez az élete értelme és az egyedüli öröme, ahol 90 percre megfeledkezhet arról, hogy egyébként az életben nem úgy jöttek neki össze a dolgok ahogy szerette volna, az könnyen elragadtatja magát (főleg, ha ivott is előtte) és nem csak verbálisan, de fizikai értelemben is hajlamos az agresszióra, erőszakra. Ezek a szurkolók úgy mentek ki szerintem erre a meccsre, hogy itt most azt érezhetjük (mint magyarok), hogy erősek vagyunk, kemények vagyunk... amit a valóságba nem, a futball meg egy olyan közeg, ahol szimbolikus térben és időben játsszódnak az események, ezzel szemben jött az arculcsapás, hogy még egy ilyen kis semmi ország, mint Andorra is le tud győzni minket. Ráadásul tavaly tényleg azt lehetett érezni, hogy elindult valami (aztán a nyáron már látszott, hogy ne nagyon reménykedjünk) most meg azt látjuk, hogy ezekkel a fiatalokkal nagyon nehéz lesz a jövő.

Szerintem nem kell itt magyarázkodni (főleg nem nekünk), hogy kockáztattunk, meg fiatalok stb. azt Dzsudzsák jól megmondta, hogy ezt nem lehet megmagyarázni, nem is kell már utólag, tegyük túl magunkat rajta, mint ahogy azt megtettük 10 éve a Málta elleni hasonlóan megalázó vereség után is.

 

De az olyan csürhétől, akik nemzeti mez helyett fekete színben (miilyen szimbólikus: mintha magát temetné a nemzet!) mennek a meccsre, attól pontosan ezt várja az ember.

 

Itt azért meg kellene védjem őket, hogy a fekete színt tavaly is viselték amikor nem temették, hanem ünnepelték a nemzetet és más országokban más szurkolói csoportok is alkalmazták. A fekete pólóról itt olvashatsz bővebben: http://www.nemzetisport.hu/foci_eb_2016/miert-vannak-szurkoloink-fekete-feher-magyarorszag-feliratu-poloban-2507775

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút megértem őket. Az EB után egy mélyrepülést láttak és itt borult a bili. Minden meccsen ott vannak nehogy már babusgassák őket egy ekkora szégyen után! És akkor még inkább őket bántani? Nonszensz!!!! KIKAPTUNK ANDORRÁTÓL EMBEREK!!!! Ébresztő! Mi van itt?

Tehát mégegyszer: számonkérni lehet. Hányadék módon alázni nem. Kikaptak 1 azaz egy meccsen. Igen, Andorrától. Ez nem feletteti a tavalyi sikereket. Nem voltak felpörögve eléggé, nem voltak motiváltak, blama, el kell felejteni néhány játékost és menni tovább. Ha a norvégoktól kisz*punk két sima meccsen, az jóval nagyobb probléma és fájdalom lett volna, mint ez. Már amúgy sem volt tét. Az EB selejtezőknek újra felpörögve, tiszta fejjel kell neki vágni. Ha ez lesz ott is, akkor lehet elküldeni Storckot és keresni megint valakit, aki megfelelő szakmai munkát végez el a csapat élén (Magyarországon kár keresni).

 

A szurkolók mentalitása úgy gondolom nem menthető, de azért az ő megértésükben szerintem fontos szempont, hogy ezek nagyon sokan olyan emberek, akiknek az az életük, hogy meccsekre járnak. Nem csak úgy leülnek megnézni, mint mondjuk én, hanem ez az identitásuk része, ráadásul a válogatottnál még ott van az is, hogy ez egy nemzeti összetartozást, nemzeti büszkeséget jelent. Ők elutaznak a Feröer-szigetekre, Észak-Írországba, Andorrába és nem csak bekapcsolják a tv-t, vagy ránéznek az eredményre. Akinek meg tényleg ez az élete értelme és az egyedüli öröme, ahol 90 percre megfeledkezhet arról, hogy egyébként az életben nem úgy jöttek neki össze a dolgok ahogy szerette volna, az könnyen elragadtatja magát (főleg, ha ivott is előtte) és nem csak verbálisan, de fizikai értelemben is hajlamos az agresszióra, erőszakra. Ezek a szurkolók úgy mentek ki szerintem erre a meccsre, hogy itt most azt érezhetjük (mint magyarok), hogy erősek vagyunk, kemények vagyunk... amit a valóságba nem, a futball meg egy olyan közeg, ahol szimbolikus térben és időben játsszódnak az események, ezzel szemben jött az arculcsapás, hogy még egy ilyen kis semmi ország, mint Andorra is le tud győzni minket. Ráadásul tavaly tényleg azt lehetett érezni, hogy elindult valami (aztán a nyáron már látszott, hogy ne nagyon reménykedjünk) most meg azt látjuk, hogy ezekkel a fiatalokkal nagyon nehéz lesz a jövő.

Szerintem nem kell itt magyarázkodni (főleg nem nekünk), hogy kockáztattunk, meg fiatalok stb. azt Dzsudzsák jól megmondta, hogy ezt nem lehet megmagyarázni, nem is kell már utólag, tegyük túl magunkat rajta, mint ahogy azt megtettük 10 éve a Málta elleni hasonlóan megalázó vereség után is.

 

Wilde: azt gondolom, amit leírsz, igaz. Én mondjuk nem nagyon tudok ezekkel az emberekkel azonosulni. Pláne nem fekete Magyarország pólóval. Tudom, hogy már korábban is viselték. Elég baj, volt itt téma a fórumon is. De visszatérve a meccsre. Itt most pont az a lényeg: ez egy találkozó, akár csak a Málta elleni is az volt. Akkor összedőlt a világ? Dehogy dőlt. Tavaly Málta ellenére kijutottunk. Nem drámázgatni kell, hanem nekifutni a következő sorozatnak, ahol jóval nagyobb az esély. Ha ez a fos lesz akkor is, akkor lehet váltani Storckot, de csak olyannal, aki magas szintű szakmai munkát végez. Itthon kár is keresni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.