Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Segítek. 2:20 -nál. Dzsudzsák élete meccse volt.

Köszi! Ez sem rossz, de valahogy nekem az előző jobban tetszik. Más technikát kíván meg mindkét lövés, az az erő, amivel 35 méter után kiszaggatja szinte a hálót a lövése, az lenyűgöző.

Ez tényleg hatalmas meccse volt Dzsudzsinak. :) Elkélne most is egy ilyen formában lévő. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Storck menesztésének ilyen formában csak a kifelé irányuló kommunikáció szempontjából lenne jelentősége. Ezzel azt közvetíteni kifelé (a sajtó, a szurkolók és a játékosok irányába) a szövetség, hogy itt következményei vannak a dolgoknak és nem kell aggódni kézben tartjuk a dolgokat. Ezzel együtt Storck szakamilag nem pótolhatatlan, más kérdés, hogy olyan nevekkel, akiket bedobtak felesleges lenne helyetesíteni, mert tényleges előrelépésben nem hiszem, hogy reménykedhetünk (László Csaba egyébként szerintem nem olyan borzalmas edző, de vele sem lenne reális esélyünk kijutni egy VB-re és az EB is nagyban függ a sorsolástól, aztán fél év múlva lehet simán őt is elküldenék). Ez persze csak az egyik oldala a dolgoknak, mert másrészről ott van az is, hogy a válogatott rendszerben, ahol 3-4 hónaponta készülnek együtt max. két hétig a játékosok nagy szükség lenne az állandóságra, stabilitásra és ilyen szempontból nem jó állandóan kaptiányt váltogatni. Tartsunk ki Storck mellett, vagy hozzunk valaki olyat akire tényleg érdemes Storckot lecserélni, de akkor annak adjunk időt és bízzunk benne. László Csaba, vagy Mészöly Géza pont nem ez a kaliber lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Storck menesztésének ilyen formában csak a kifelé irányuló kommunikáció szempontjából lenne jelentősége. Ezzel azt közvetíteni kifelé (a sajtó, a szurkolók és a játékosok irányába) a szövetség, hogy itt következményei vannak a dolgoknak és nem kell aggódni kézben tartjuk a dolgokat. Ezzel együtt Storck szakamilag nem pótolhatatlan, más kérdés, hogy olyan nevekkel, akiket bedobtak felesleges lenne helyetesíteni, mert tényleges előrelépésben nem hiszem, hogy reménykedhetünk (László Csaba egyébként szerintem nem olyan borzalmas edző, de vele sem lenne reális esélyünk kijutni egy VB-re és az EB is nagyban függ a sorsolástól, aztán fél év múlva lehet simán őt is elküldenék). Ez persze csak az egyik oldala a dolgoknak, mert másrészről ott van az is, hogy a válogatott rendszerben, ahol 3-4 hónaponta készülnek együtt max. két hétig a játékosok nagy szükség lenne az állandóságra, stabilitásra és ilyen szempontból nem jó állandóan kaptiányt váltogatni. Tartsunk ki Storck mellett, vagy hozzunk valaki olyat akire tényleg érdemes Storckot lecserélni, de akkor annak adjunk időt és bízzunk benne. László Csaba, vagy Mészöly Géza pont nem ez a kaliber lenne...

Na, ezzel egyet tudok érteni. Ha már mindenképp le akarjuk váltani, akkor tényleg olyan név jöjjön, akire érdemes. Egyébként meg hagyjuk dolgozni, mert nincs értelme egy L. Csabát vagy M. Gézát, vagy a magyarok közül bárkit - Dárdait leszámítva - odaültetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon nem értek hozzá, nem tudom megítélni pontosan mi a kapitány szerepe, mi múlik a játékosokon, mi azon aki az év többi részében klubban edzi / játszatja az adott sportolót. De Storck mint bűnbak - örülök, hogy most épp nem itt tartunk.

 

Király Gábor jöjjön vissza, a mackóalsóval együtt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ő hívja be a játékosokat, és ő határozza meg a taktikát. Ha egy ilyen bulicsapatnak, mint amilyen az andorrai válogatott nem tudunk gólt lőni, az főleg az edző/szövetségi kapitány hibája.

Előszöris nem mérte fel jól az ellenfelet, utána nem hívta be (vagy játszatta) azokat a játékosokat, akiket kellett volna, és végül mind védekezésben, mind támadásban rossz taktikát választott (már az a tény, hogy andorrának volt 5 kaput eltaláló lövése is elég szégyenteljes, hát még az, hogy nekünk csak 7 volt).

 

Végülis mindegy, mert Stork elismerte a hibáját, és vállalta volna a bűnbak szerepet is, hisz benyújtotta a lemondását.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egyetértek Donáttal, a legjobb futam volt. Mit művelt már ez a 18 éves gyerek? :o És az az eset Vettel-Hamilton között se volt semmi. Szerintem ott mindkettőt kellett volna büntetni, és nemcsak Vettelt. Rai pedig... istenem :( Miért történik ez mindig, és pont vele?

 

Arra azért kíváncsi vagyok, hogyha a 2 Force India nem ejti ki egymást, akkor milyen eredmény lett volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Donáttal, a legjobb futam volt. Mit művelt már ez a 18 éves gyerek? :o És az az eset Vettel-Hamilton között se volt semmi. Szerintem ott mindkettőt kellett volna büntetni, és nemcsak Vettelt. Rai pedig... istenem :( Miért történik ez mindig, és pont vele?

 

Arra azért kíváncsi vagyok, hogyha a 2 Force India nem ejti ki egymást, akkor milyen eredmény lett volna?

Szerintem is az lett volna a jogos, ha Hamit is büntetik de egy kevésbé erős büntivel, mondjuk 5 sec-kel. Ő veszélyeztette a hátulsót túl lassú közlekedéssel (szvsz), Vettel pedig sportszerűtlen volt és szándékosan veszélyeztette a pilóta társát. Szerintem mindkettő büntetendő, de eltérő mértékben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az lett volna a jogos, ha Hamit is büntetik de egy kevésbé erős büntivel, mondjuk 5 sec-kel. Ő veszélyeztette a hátulsót túl lassú közlekedéssel (szvsz), Vettel pedig sportszerűtlen volt és szándékosan veszélyeztette a pilóta társát. Szerintem mindkettő büntetendő, de eltérő mértékben.

 

Én is erre gondoltam. Ami Hamiltonnal történt ezek után az Vettelnek jól jött, viszont szerintem vicc volt az, amikor Lewis bejött a bokszba, és pont akkor adják ki Vettel büntetését. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy a vizsgálat során a telemetriai adatokból és a belsőkamerás felvételek alapján sem találtak arra bizonyítékot, hogy Hamilton direkt a fékre taposot volna. "Hamilton mindhárom újraindítás során közel azonos végsebességet tartott a 15-ös és 16-os kanyarok között, 3 km/h-n belül volt az eltérés. Ugyan mindig elvette a gázt, de sosem fékezett vagy gyorsított ki."

 

https://www.motorsport.com/f1/news/f1-hamilton-vettel-baku-brake-testing-923425/

 

http://www.auto-motor-und-sport.de/formel-1/vettel-knapp-an-disqualifikation-vorbei-gp-aserbaidschan-2017-12192091.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már a kezdetektől nem kedveltem a csokit. :angry: Na nem vagyok rasszista, de komolyan mondom, annak köszönheti ezt a sikert, mert anno Ron bácsi babusgatta. Hahj, de megnézném Lewist, ahogy egy gyenge kocsival versenyez, mint most Alonso.

 

Régen Alonsot nem bírtam, és amikor a Ferrarihoz került, akkor se szerettem meg, de így az utóbbi 1-2 évben megsajnáltam a spanyolt.

 

ui.: tényleg jó idény eddig, bár a 2 hete lement Kanadai nagydíj már az elején lejátszódott.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan mindig elvette a gázt, de sosem fékezett vagy gyorsított ki.

Viszont a korábbi esetekben Vettel nem volt ilyen közel hozzá. Egy pilótának ilyenkor ezt is mérlegelnie kell(ene).

 

Az első újraindításnál Vettel még tartotta a biztonságos távot Hamilton mögött, így ott az ilyen nem megszokott manőverek (mint hogy a kanyarban nem gyorsít ki az előtted lévő) nem jelentettek akkora veszély. Csakhát ugye Vettel a "biztonsági autózást" meg is sínylette, mert Hamilton az újraindítást követően faképnél hagyta. Ebből tanulva a második újraindításnál Vettel inkább kockáztatott és végig Hamilton seggében maradt, aki ennek ellenére ugyanúgy kiszámíthatatlanul vezetett, pedig tudhatta, hogy Vettel így nem biztos, hogy időben reagálni tud majd a váratlan húzásokra.

 

Ezt én szótáramban ezt is rá lehet húzni a "reckless driving" esetére. Lehet hogy Hamilton mindent ugyanúgy csinált mint korábban, csak közben a szituáció változott, és ami egyes helyzetekben megengedett, az nem biztos hogy más helyzetben is az.

 

Viszont Vettel is megérdemelt volna egy kizárást. Ha országúton csinál valaki ilyet, azon nyomban elveszik a jogosítványát, de fociban jogosan jár a piros lap a törlesztésért. Tudom, feszült volt, és elvitte a hév, de azért mégiscsak egy profi versenyző, és mégiscsak megrongálhatta volna Hamilton kocsiját. Most képzeljük el mi lett volna ha Hamilton bal elsője megrongálódik miatta, nagy sebességnél defektet kap és nekicsapódik a falnak. Szándékosan ilyet nem szabad tenni, főleg nem motorsportban, ahol olykor nüanszok döntenek emberéletekről...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.