Ugrás a kommentre

Kimaradt jelenetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon tetszik Qui-Gon és Maul kibővített párbaja a Tatuinon. :rock:

Az a pár másodperc bent maradhatott volna a filmben :)

Azt éppen nem néztem meg még, de nekem a két kukás droid beszélgetése is tetszik. :D Hihetetlen, hogy volt egy ilyen változat is az elején.

 

"Nem arra terveztek, hogy gondolkodjak" :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt éppen nem néztem meg még, de nekem a két kukás droid beszélgetése is tetszik. :D Hihetetlen, hogy volt egy ilyen változat is az elején.

 

"Nem arra terveztek, hogy gondolkodjak" :lol:

Szerintem hazavágta volna a film lassú és rejtélyes kezdetét, én örülök hogy kivágták. Így vagyok azzal a jelenettel is amikor Anakin berepül Theedbe, és azzal is amikor mutatják Amidalának hogy kikapcsolódtak a droidok. És az is jó hogy nem az a fószer lett Bail Organa akit mutattak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hazavágta volna a film lassú és rejtélyes kezdetét, én örülök hogy kivágták. Így vagyok azzal a jelenettel is amikor Anakin berepül Theedbe, és azzal is amikor mutatják Amidalának hogy kikapcsolódtak a droidok. És az is jó hogy nem az a fószer lett Bail Organa akit mutattak.

Nézd én nem azt mondom, hogy rakják vissza, hanem hogy jópofa. Érted?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trash-talking droids

A két akármilyen - leginkább idétlen - droid beszélgetése azt hiszem, jó, hogy kikerült. Az ep1 nyitásának remek hangulata van, pontosan olyan, mint a címe. Fenyegető, sötét, mindez úgy, hogy maga a film nem ilyen jelleget ölt. A két Jedi megérkezése mégis misztikus, amit ez a két konzervdoboz alaposan elszúrt volna. Ráadásul nem is passzolnak a Kereskedelmi Szövetség droidprofiljába, és még túlságosan is a szánkba rágták volna, hogy mekkora gáz, hogy Jedik jöttek. A poénkodásuk inkább valahová a Tatooine-ra illett volna, ami attól függetlenül megmosolyogtató.

 

The Battle is Over

Ez most olyan, mintha valaki még a gunganos jelenet után külön el is akarná magyarázni, hogy mi történt. Semmi értelme, jó, hogy eltávolították, még érdekességnek is nagyon gyenge. Amidala meg olyan fejet vág, mint aki most jött rá, hogy nagy a kupi a szobában és valakinek ki kéne takarítani. Nosza, itt a két neimoidiai.

 

Anakin's Return

Ez egy aranyos jelenet. Természetesen a filmben helye nem lett volna (mekkora pofon lett volna Qui-Gon elhalálozása után ez a poénkodás), de így önmagában aranyos. Én is valahogy így képzeltem el Anakin visszaérkezését. Mint a színfalak mögött lezajló esemény, én elfogadom.

 

Battle on the Boarding Ramp

Ez az a jelenet, amit olvastunk már könyvben, láttunk képregényben, emlegettük a barátokkal, de most láthattuk, hogyan is nézett volna ki. Hát... azért a két plusz csapásért nem kár. Hőseink később még éppen eleget ugrálhatnak egymás után.

 

Extended Pdrace Wager

Erre viszont azt mondom, kár, hogy megvágták. Qui-Gon később azt mondja, hogy ő mindent megpróbált Shmi felszabadításáért, ám a filmből ez a "mindent" inkább a "hát jó, ez is megvolt" érzést kelti bennem. Qui-Gon feldobja a lehetőséget, de Watto első szavára változtat a véleményén. Ez a jelenet így egészében viszont tényleg azt hozná ki, hogy a jó Jedi mester azért alkudozott kicsit Shmiért is. Szerintem így jobb lett volna.

 

Bail Organa of Alderaan

Pfff... később ez a Bail Organa lett Bail Antilles. :) Oké, lett volna abban ráció, hogy már az ep1-ben feltűnjön Bail Organa, de ebben a formában nem sokat ért volna. Jobb az úgy, hogy az ep2-ben jelenik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnézte ma törölt jeleneteket, nézzük.

 

Trash-talking droids

Mint már írtam a máik topikban, ez egy aranyos és jópofa jelenet de semmi keresnivalója nem lett volna a filmben hisz a kezdés hangulatába nem fér bele. Persze ha a film közepén járnánk akkor azt mondanám miért ne, de itt még nem kellenek.

 

The Battle is Over

Kicsit suta a jelenet, jó, hogy kimaradt. Sokkal logikusabb, hogy a csatatéren látjuk a harc végét.

 

Anakin's Return

Tetszik. Bár ez is nyúlfarknyi csak, és engem inkább az érdekelt volna, hogy mit szólnak a pilóták de sajnos ezt már nem láthattuk. Anakin beszólása tetszett. :)

 

Battle on the Boarding Ramp

Semmi izgalmas, és kicsit hülyén is fest. Egyetértek Dzséjttel, ez a két kardcsapás igazán nem hiányzik a filmből.

 

Extended Pdrace Wager

Nekem kicsit bénának tűnik így a párbeszéd, az eredeti vágás sokkal jobban tetszik. Szerintem sejthetjük, hogy Qui-Gon mindent megtett Shmi -ért, hisz mondta is. Legalább is remélem többet tett ennél a gyenge próbálkozásnál. :)

 

Bail Organa of Alderaan

Érdekes jelenet, nekem tetszik ez a fickó mint Organa. Szerintem igen erőteljesen mutat már itt is, pedig ez csak egy nyers vágás. Nincs bajom az eredeti Bail -el, de ez a fickó se lett volna rossz szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

http://www.youtube.com/watch?v=6aaMpWNEAv4

 

Most bukkantam rá erre a videóra, és teljesen megdöbbentem. Van benne egy-két nagyon ötletes bővítés, de az egyiket egyszerűen nem tudom hová tenni. A Tyerell család bemutatására gondolok, mikor mutatják az aleena versenyző, Ratts Tyerell famíliáját, a kommentátor, meg külön meg is jegyzi, hogy Mrs Tyerell épp most jött ki a kórházból, és eljött megnézni a férje futamát (karján az újszülöttel). Ezzel semmi gond nem is lenne, ha ez a bizonyos Ratts Tyerell nem HALNA MEG a verseny során. Komolyan, mi a f***t gondolt Lucas, mikor ezt beleírta a forgatókönyvbe??? Mi volt ezzel a célja??? Oké, hogy végül ki lett vágva, de akkor is... Nem tudom ezt a dolgot hová tenni...

(A családos jelenet 1:30 körül jön)

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durva igaz? :D Dráááááma Durd, ez az igazi dráma. :D

Nem, mert ez amúgy totál fölösleges, mivel egy abszolút háttérszereplőről van szó. A történethez semmit nem ad hozzá, csak szomorúvá teszi a jelenetet. Ha ezt belerakták volna a filmbe, akkor én, mikor 5 évesen néztem a moziban tuti nem tudtam volna örülni Anakin győzelmének. Ezek után tényleg kezdem elhinni, hogy Lucas egy gonosz ember. :cry: ( :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, mert ez amúgy totál fölösleges, mivel egy abszolút háttérszereplőről van szó. A történethez semmit nem ad hozzá, csak szomorúvá teszi a jelenetet. Ha ezt belerakták volna a filmbe, akkor én, mikor 5 évesen néztem a moziban tuti nem tudtam volna örülni Anakin győzelmének. Ezek után tényleg kezdem elhinni, hogy Lucas egy gonosz ember. :cry: ( :D )

Annyira mégse az, mert kivágta. :P Egyébként az EPI DVD kivágott jelenetek között van ez a bővített podrace jelenet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira mégse az, mert kivágta. :P Egyébként az EPI DVD kivágott jelenetek között van ez a bővített podrace jelenet.

Az Ep I egyelőre csak VHS formátumban van meg nekünk (anyukám rögtön megvette, amint kiadták, a '97-es Special Edition Trilogy-val együtt), úgyhogy ezt csak jútyúbon tudtam megnézni. Egyébként úgy találtam rá, hogy már régebben láttam ezt a képet a Tyerell családról, és a legutóbbi TCW rész után meg akartam nézni, hogy mi lett volna a szerepük. Manchucho király biztos gyásznapot rendelt el, népük nagy versenyzője tiszteletére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs ebben semmi rendkívüli szerintem. Azt akarta ezzel bemutatni Lucas, hogy a Fogatverseny bizony veszélyes. Kár, hogy kivágta, jó kis háttértörténetet adott volna pluszban a fogatversenyhez.

Kár, hogy nem láttuk a verseny után a családot. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.