Ugrás a kommentre

4x05 - Mercy Mission


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem úgy volt, hogy az aleenák tették? A felszíniek tönkretették a békét, valami ilyesmit mondtak odalent a kindalók, nem? Kinézném az aleenákból, hogy engedjenek a kíváncsiságuknak... Habár... Ők már jó ideje ott élnek a bolygón és azóta se tették volna meg? Kicsit sántít ez a magyarázatom. Mindegy, legalább megpróbáltam... >.<

Biztos nem az aleenák voltak. Orphne azt mondta, hogy megtámadták a kaput. A felszíni lakosok miért tettek volna ilyet? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem különösebben nem tudott megfogni ez a rész, bár a hangulata valóban aranyos volt, főként az aleenáknak köszönhetően. Leginkább az Ep6-os ewokok jutottak róluk eszembe. A látvány mondhatni szokás szerint gyönyörű volt, főleg a távolból mutatott aleena falu, valamint a bolygó légkörébe belépő csillagromboló nyerte el a tetszésem. Pozitívum még, hogy vadonatúj bolygóval gazdagodott az SW galaxisa, továbbá jobban megismertük magát az aleena fajt is. A Phase II-es páncélok megjelenésének örülök, bőven ideje volt már, hiszen legfeljebb hónapok választanak el minket az Ep3-tól. 9 hónap biztosan (Padmé révén), 1 évnél viszont kevesebb az időugrás miatt.

 

Nem tudom, miért éreztem így, de nekem a beszélő fák és a ragyogásból tündérként megjelenő Orphne már kicsit sok volt, még ebben a fantasy elemekben bővelkedő univerzumban is. Maga a sztori nem tett hozzá sok mindent a sorozathoz értelem szempontjából, számomra egy egyszerű esti meseként hatott ez a 22 perc, amit nem feltétlenül negatívumként mondok. 3PO sosem volt a szívem csücske, de most különösebben nem zavart. Artu viszont aranyos volt, ahogy feltétel nélkül utánaugrott. Erről jut eszembe: annyi erővel, amennyivel Artu leröppent 3PO-hoz a mélybe, vissza is repülhettek volna, persze akkor nyilván nem jutnak el Orphne-hez és a kaland sem valósul meg. :)

 

A klónok hozzáállása tetszett, elvégre őket elsősorban nem azért hozták létre, hogy csomagokat juttassanak bajba jutott rendszereknek, miközben odakint dúl a háború. Wolffe-t, Sinkert és Boost kellemes felüdülés volt viszontlátni. Megmosolyogtató volt, ahogy 3PO akaratlanul bosszantotta őket, bár valahol nem csodálom a dolgot. Egyébként érdekelne, ki mozdította el a csatorna fedelét? :hmm: Azt hiszem, az aleenákat nyugodtan kilőhetjük... de a szakadároknak sem származott volna túl sok haszna belőle.

 

Összességében részemről egyszer nézős epizód volt, remélem a továbbiakban visszatérünk a nyitó-trilógia, illetve a 3. évad 2. felének színvonalához, már csak az alcím kedvéért is. ;)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, vajon Warthog mire gondolhatott, amikor azt mondta, hogy még egy "olyan" bolygó? :)

Gondolom nem ez volt az első bajba jutott bolygó, ahová segélyszállítmányt kellett juttatniuk. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen epizódokat nekem találták ki. :D Tudom, hogy a TCW egy háborús időszakot ölel fel, de én imádom, amikor kis közjátékok tarkítják, még akkor is, ha épp nem mondanak el vele semmi eget rengetőt. Minden évadban volt ilyen rész, a Jedi Crash az elsőben, a Bounty Hunters a másodikban, az Evil Plans a harmadikban, és ezekből az első kettő az abszolút kedvenceim ma is. Igaz, azok több vagy kevesebb erkölcsi tanulsággal is szolgáltak, ami most hiányzott, de ettől függetlenül ez a mostani epizód is már most nagyon kedves a számomra.

Tetszett az egész; ahogy Thripio-ék megint ketten ügyködtek, és a Fényeske szokás szerint minden sikert magának tulajdonított :D, a bolygólakók fizimiskája tündéri volt, gyönyörű volt a mesevilág, ami a droidokat a föld alatt várta, és a probléma megoldása a maga egyszerűségével. A rébusz külön gyöngyszem, és szép volt a fordítása (bravó, Lok Durd :clap: ).

A klónok szerintem szimplán azért voltak kissé barátságtalanok, mert máshol sokkal fontosabb dolguk lett volna, és itt nem érezték azt, hogy épp ők tudnának segíteni. Ill. pontosabban nem abban kellett igazán segíteni, amit ők tudtak nyújtani, ahogy ez ki is derült. Lehet, hogy sosem tudták meg, mi is segített valójában. :) Bár Thripio biztos próbált eldicsekedni vele, csupán nem figyeltek oda rá :D

 

 

Biztos nem az aleenák voltak. Orphne azt mondta, hogy megtámadták a kaput. A felszíni lakosok miért tettek volna ilyet? :)

Ez az epizód egyetlen kérdéses pontja számomra is. Én hajlok arra, hogy valami természeti jelenség, pl. igazi földrengés miatt történt. Az aleenák biztosan tudják, miért volt lezárva a lejárat, nem volt okuk kinyitni. Hogy a lentiek ezt hitték, az tévedés. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden évadban volt ilyen rész, a Jedi Crash az elsőben, a Bounty Hunters a másodikban, az Evil Plans a harmadikban, és ezekből az első kettő az abszolút kedvenceim ma is.

 

Nem akarok szőrszálhasogató lenni, de a Bounty Hunters az első évadban volt. Nem véletlenül a Tera Sinube-s részre, a Lightsaber Lost-ra gondolsz?

 

A rébusz külön gyöngyszem, és szép volt a fordítása (bravó, Lok Durd :clap: ).

 

Köszönöm szépen (az önző részem már várta, hogy valaki megdicsérje :D ) !

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a rész sokkal jobb volt, mint az előző, tetszett, hogy bemutatták a Köztársaság humanitárius tevékenységét. A klónok hozzáállása érthető, ők mégiscsak a csataterekhez vannak leginkább szokva. Thripio és Artu civakodása király volt, én a filmekben is szerettem az ő részeiket. Az aleenák szerepeltetésének is örültem, Ratts Tyerell halála számomra anno kiemelkedő jelenet volt az első részben.

 

A Star Wars világában szerintem simán megférnek az ilyesfajta fantasy elemek (beszélő fák stb.), ettől jó ez a galaxis :cool: Aleen felszíne és föld alatti világa is nagyon szépen meg volt rajzolva. Nálam a rész 8/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, miért éreztem így, de nekem a beszélő fák és a ragyogásból tündérként megjelenő Orphne már kicsit sok volt, még ebben a fantasy elemekben bővelkedő univerzumban is.

Nekem nem, főleg Orphne tetszett. Szerintem jópofa volt. :) Ráadásul ebben az univerzumban még a tündérek is természetes szűrésről és hasonló technikai dolgokról hablatyolnak. :D Arra is kíváncsi lettem volna, hogy miként idéztek elő földrengést?

 

Eszembe is jutottál, hogy "na, ez Ildinek biztosan tetszeni fog!". :)

Érdekes én is pont erre gondoltam a rész megtekintése után. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aranyos kis rész volt, és megtudtuk azt is hogy a klónok nem csak harcolnak. De ez is úgy van megoldva hogy útközben a csattérre mellékesen segítsenek a bajbajutott lakosságon. Bravó. Viszont ez a fajta misszió láthatólag nincs ínyükre. Engem ez abszolút nem zavart. Hogy tirpákok lettek volna? A katonák egy része ilyen, ez a hadviseléssel jár. Mindenféle civil népséget ki nem állhatnak. Őnekik a harc a lételemük, nem pesztrálás. A droidok közül is csak C3Po-t nem kedvelték, R2-őt viszont mintha tisztelték volna(merték volna szívatni Anakintól kaptak volna :D ). Örülök, hogy bemutatták azt milyen egy küldetés ha nincsenek Jedik. Az hatalmas volt mikor a leomlott sziklák elzárták a bejáratot, és az egyik klón egyből szétlőtte volna. :D Hálistennek most már Phase II-es páncélok vannak, iszonyú jól és félelmetesen néznek ki. Sokkal jobban tetszik még a későbbi rohamosztagos vértnél is. A lakossággal meg azért voltak távolságtartók ,mert az volt a parancsuk, hogy az áramot állítsák vissza, na és a kommunikáció. Ők nem diplomaták, nem kenyerük a beszéd.

A helyi lakosok baromi aranyosak. Jószívű ,kedves lények, egyfajta kontraszként a háborúra. Itt még nincs korrupció, csata, itt még a legfontosabb dolog, hogy egy "csatornafedő" a helyére kerüljön. C3PO javára íródjon hogy rájött arra, miként lehet rajtuk segíteni. A két robot megint hatalmas volt. Látni mennyire szereti R2 C3PO-ot hogy utánament. A föld alatt nem zavartak a beszélő fák, egy olyan Galaxisban ahol több ezer bolygó van simán belefér. Azt meg egyenesen zseniálisnak tartom hogy olyan bolygót találtak ki ahol más levegő van a felszínen mint a föld alatt. Mindig meg tudnak lepni ilyenekkel, ettől olyan szép a TCW.

Hogy miért voltak ott a droidok? R2-ben volt a kód, nyilván Anakin ajánlotta fel nekik aki lehet hogy szabin van. C3PO meg tolmács hatmillió nyelvet ért, és mivel láttuk hogy Padmé és Yoda kezdeményezte az akciót, gondolom Anakin felesége ajánlotta fel a küldetésre "Fényes"-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyi lakosok baromi aranyosak. Jószívű ,kedves lények, egyfajta kontraszként a háborúra. Itt még nincs korrupció, csata, itt még a legfontosabb dolog, hogy egy "csatornafedő" a helyére kerüljön.

Plusz, hogy legyen kaja. :D Az viszont tényleg érdekes, hogy az aleenák mennyire jó kedélyű népség. Pedig ők is a Köztársaság tagjai, szerencse, hogy még nem érte el őket a háború. Bár termetüknél fogva nem hiszem, hogy Dooku egyáltalán számításba venné őket. Gyakorlatilag semmi olyanra nem használhatók, amikre a szepiknek szükségük lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig pont arra gondoltam, hogy egy későbbi epizódban milyen drámai lenne, ha ide is betenné a lábát a háború, a pusztítás, és látnánk a kontrasztot.

Ebben az esetben érdekes lenne az alvilág. Gyanítom, hogy az ottani levegő mérgező a klónokra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz, hogy legyen kaja. :D Az viszont tényleg érdekes, hogy az aleenák mennyire jó kedélyű népség. Pedig ők is a Köztársaság tagjai, szerencse, hogy még nem érte el őket a háború. Bár termetüknél fogva nem hiszem, hogy Dooku egyáltalán számításba venné őket. Gyakorlatilag semmi olyanra nem használhatók, amikre a szepiknek szükségük lenne.

 

 

Valószínü hogy stratégiailag nem fontos bolygó. Meg az alant élő lények képesek földrengést generálni. Dooku droidjait hamar elnyelné a föld. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kocka bármikor fordulhat. Ha pl. kiderülne, hogy a föld alatt lévő gáz egy fontos nyersanyag, mondjuk fűtőanyag, stb, amire a szepiknek szüksége van, akkor gond nélkül leigáznák a bolygót. Gondoljatok arra, hogy pl. az első évados Tresspassra, ahol a szepik a teljesen havas, bennszülött lakta Orto Plutoniára is felmerészkedtek (droidfejek). Persze egy bolygó lehet a helyzete miatt is stratégiailag fontos, de ez meg a háború alakulásától, a harcvonalak mozgásától függően változhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:pfff: Mea culpa! Én meg összekevertem a Hostage Crisis-szel. Bocsi Pildi a fölösleges okoskodásért :oops: .

Semmi gond. :) Én sem tudom már fejből mindegyik epizódról, hogy melyik évad is, és ez egyre inkább így lesz. :D De a kedvenceket azért számon tartom. :)

 

 

Eszembe is jutottál, hogy "na, ez Ildinek biztosan tetszeni fog!". :)

Érdekes én is pont erre gondoltam a rész megtekintése után. :D

:)

 

 

Plusz, hogy legyen kaja. :D Az viszont tényleg érdekes, hogy az aleenák mennyire jó kedélyű népség. Pedig ők is a Köztársaság tagjai, szerencse, hogy még nem érte el őket a háború. Bár termetüknél fogva nem hiszem, hogy Dooku egyáltalán számításba venné őket. Gyakorlatilag semmi olyanra nem használhatók, amikre a szepiknek szükségük lenne.

Ez a szerencséjük. :) Talán a háború végleg megkíméli őket. Sokat nem tudtunk meg a bolygóról, de könnyen lehet, hogy még a Birodalom figyelmét is elkerülik majd.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kocka bármikor fordulhat. Ha pl. kiderülne, hogy a föld alatt lévő gáz egy fontos nyersanyag, mondjuk fűtőanyag, stb, amire a szepiknek szüksége van, akkor gond nélkül leigáznák a bolygót. Gondoljatok arra, hogy pl. az első évados Tresspassra, ahol a szepik a teljesen havas, bennszülött lakta Orto Plutoniára is felmerészkedtek (droidfejek). Persze egy bolygó lehet a helyzete miatt is stratégiailag fontos, de ez meg a háború alakulásától, a harcvonalak mozgásától függően változhat.

Ez is igaz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kocka bármikor fordulhat. Ha pl. kiderülne, hogy a föld alatt lévő gáz egy fontos nyersanyag, mondjuk fűtőanyag, stb, amire a szepiknek szüksége van, akkor gond nélkül leigáznák a bolygót. Gondoljatok arra, hogy pl. az első évados Tresspassra, ahol a szepik a teljesen havas, bennszülött lakta Orto Plutoniára is felmerészkedtek (droidfejek). Persze egy bolygó lehet a helyzete miatt is stratégiailag fontos, de ez meg a háború alakulásától, a harcvonalak mozgásától függően változhat.

Érdekes lenne egy harc az alvilágban. Főleg a robotokkal, hisz nekik nem árt az ottani levegő. Gyanítom a kis pillangókisasszonynak meggyűlne velük a baja. :D Na meg a fáknak is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kocka bármikor fordulhat. Ha pl. kiderülne, hogy a föld alatt lévő gáz egy fontos nyersanyag, mondjuk fűtőanyag, stb, amire a szepiknek szüksége van, akkor gond nélkül leigáznák a bolygót. Gondoljatok arra, hogy pl. az első évados Tresspassra, ahol a szepik a teljesen havas, bennszülött lakta Orto Plutoniára is felmerészkedtek (droidfejek). Persze egy bolygó lehet a helyzete miatt is stratégiailag fontos, de ez meg a háború alakulásától, a harcvonalak mozgásától függően változhat.

 

 

Persze, csak jelenleg nem fontos. Ha az lesz, akkor lerohanják gátlás nélkül.

 

Ody: Bár nem tudom mennyire hajlékonyak a fák, de ha erősen akkor a droidok köré fonhatják magukat ezzel megbénítva őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, csak jelenleg nem fontos. Ha az lesz, akkor lerohanják gátlás nélkül.

 

Ody: Bár nem tudom mennyire hajlékonyak a fák, de ha erősen akkor a droidok köré fonhatják magukat ezzel megbénítva őket.

Jó kis csata lehetne ott. :P

 

Számomra egyébként még mindig az a legnagyobb rejtély, hogy ki nyitotta ki a lyukat és miért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra egyébként még mindig az a legnagyobb rejtély, hogy ki nyitotta ki a lyukat és miért. :)

Ez engem is foglalkoztat. Az első gondolatom egy természetes eredetű földrengés volt (amit lentebb - ha jól emlékszem Pildi írt), ez elmozdíthatta. Az aleenáknak nyilván nem sok haszna származott volna belőle, ahogy az alvilágiaknak vagy a szakadároknak sem. Túl sok lehetőség nem maradt. Másrészt, szerintem legalább utalás szintjén megemlítették volna, ha az előbb felsoroltak közül felelős érte valaki. De az is lehet, hogy a következő részben derül ki a konkrétum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez engem is foglalkoztat. Az első gondolatom egy természetes eredetű földrengés volt (amit lentebb - ha jól emlékszem Pildi írt), ez elmozdíthatta. Az aleenáknak nyilván nem sok haszna származott volna belőle, ahogy az alvilágiaknak vagy a szakadároknak sem. Túl sok lehetőség nem maradt. Másrészt, szerintem legalább utalás szintjén megemlítették volna, ha az előbb felsoroltak közül felelős érte valaki. De az is lehet, hogy a következő részben derül ki a konkrétum.

Orphne azt mondta, hogy megtámadták a bejáratot. De hogy ez mit jelent valójában. :D

 

Talán Llew írta alább, hogy az aleenák miért nem rakták vissza a fedelet. Szerintem nem is tudták, hogy vissza kell rakniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A válasz egyszerű, azért volt nyitva hogy C-3PO és R2 bele tudjanak esni. Tipikus olyan eset (amit már Llew is említett), amikor nem a szereplőket szabják a sztorira, hanem a sztorit a szereplőkre. Szerintem még maguk az írók sem agyaltak ennyit ezen mint ti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A válasz egyszerű, azért volt nyitva hogy C-3PO és R2 bele tudjanak esni. Tipikus olyan eset (amit már Llew is említett), amikor nem a szereplőket szabják a sztorira, hanem a sztorit a szereplőkre. Szerintem még maguk az írók sem agyaltak ennyit ezen mint ti.

Tipikusan olyan eset, mint a Dagobah-i barlang. Ott is a sztorit szabták a szereplőkre, mégis mennyit agyaltak/agyalnak rajta. Nem tudom miért baj ez. Valószínűleg sose fogjuk megtudni de azért még beszélni lehet róla nem?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis csata lehetne ott. :P

 

Számomra egyébként még mindig az a legnagyobb rejtély, hogy ki nyitotta ki a lyukat és miért. :)

 

 

Szerintem a földrengés. Az első természetes volt az mozdította el a fedelet. A fák azt hitték támadás jött(gondolom jó régen nem mozdult el), és akkor ők csináltak még pár rengést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma reggel újranéztem a részt, íme néhány észrevétel:

 

1) Így másodjára, egyáltalán nem meglepő, hogy a klónok kicsit ridegek. Azért ne feledjük, hogy ők Jango Fett génállományát hordozzák, szóval nem hiszem, hogy maguktól a törődés gyakran szóba jönne egy kevésbé civilizált néppel szemben.

 

2) Furcsálltam, hogy a fenti lakók gyakran körbeállták a kaput, (legalább kétszer), mégis csak a végén volt rájuk negatív hatással a gáz. És igaz, hogy a végén volt egy kisebb rengés, ami miatt gáz szivárgott fel, de amikor C-3po-ék leesnek, akkor is volt egy rengés, mégsem fuldokoltak a kicsik.

 

3) A lenti fák hangja az eddigi legcoolabb hangeffekt az évadban. Nekem nagyon bejött.

 

4) A végén végül is a "folyó" volt a kulcsszó? Csak mert a terem már hamarabb életre kelt, kb., mikor 3PO kimondta a "nedves" szót.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A válasz egyszerű, azért volt nyitva hogy C-3PO és R2 bele tudjanak esni. Tipikus olyan eset (amit már Llew is említett), amikor nem a szereplőket szabják a sztorira, hanem a sztorit a szereplőkre. Szerintem még maguk az írók sem agyaltak ennyit ezen mint ti.

Én is efelé hajlok. Az is ezt támasztja alá, hogy Artu nem röppent ki Threepio-val a mélyből, miután lezuhantak. Könnyen megtehették volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra egyébként még mindig az a legnagyobb rejtély, hogy ki nyitotta ki a lyukat és miért. :)

Ez engem is foglalkoztat. Az első gondolatom egy természetes eredetű földrengés volt (amit lentebb - ha jól emlékszem Pildi írt), ez elmozdíthatta. Az aleenáknak nyilván nem sok haszna származott volna belőle, ahogy az alvilágiaknak vagy a szakadároknak sem.

Szerintem a földrengés. Az első természetes volt az mozdította el a fedelet. A fák azt hitték támadás jött(gondolom jó régen nem mozdult el), és akkor ők csináltak még pár rengést.

Én úgy értelmeztem, hogy minden földrengés a lentiek műve volt lezárási kísérletként. Így "a mitől nyílt ki" a rész egyfajta bénácska MacGuffinja.

 

 

Talán Llew írta alább, hogy az aleenák miért nem rakták vissza a fedelet. Szerintem nem is tudták, hogy vissza kell rakniuk.

Már, hogy ne tudták volna? A főnök egész végig arról beszélt Wolfeenak, hogy békét kell kötni a földdel, aztán ők vezették oda 3PO-ékat, mert tudták, hogy részben a feltörő gázok miatt rossz nekik, hogy nyitva van.

 

 

4) A végén végül is a "folyó" volt a kulcsszó? Csak mert a terem már hamarabb életre kelt, kb., mikor 3PO kimondta a "nedves" szót.

Szerintem az nem kulcsszó volt, hanem a megoldás magyarázat, hisz addigra Artu már vizet locsolt a megfelelő jelre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy értelmeztem, hogy minden földrengés a lentiek műve volt lezárási kísérletként. Így "a mitől nyílt ki" a rész egyfajta bénácska MacGuffinja.

Akkor talán a feltörő gázok alakítottak ki olyan nyomást, hogy elmozdult a "fedő". Bár szerintem a lentiektől függetlenül is létrejöhettek földrengések. Felteszem az Aleennek is vannak tektonikus lemezei, miegymás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.