Ugrás a kommentre

Sidious terve


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Mikor az első rész néztem, akkor semmit sem tudtam a Sidious-ról, így nekem egy szimpatikus ürgének tűnt, aki zavart a Maul volt. Így én azt gondoltam, hogy ő a fő gonosz és Palpatin őt akarja legyőzni. Ha legyőzi akkor minden hepi. De mekkorát néztem, mikor a következő részekben kiderült, hogy valójában ki is ő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor az első rész néztem, akkor semmit sem tudtam a Sidious-ról, így nekem egy szimpatikus ürgének tűnt, aki zavart a Maul volt. Így én azt gondoltam, hogy ő a fő gonosz és Palpatin őt akarja legyőzni. Ha legyőzi akkor minden hepi. De mekkorát néztem, mikor a következő részekben kiderült, hogy valójában ki is ő.

Végre valaki aki nem tudta, hogy Palpatine=Sidious. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 7 hónappal később...

A mozis élmény során felmerült bennem, hogy Sidious direkt szólalt meg más hangon az Ep1-ben és nem szinkronbakiról van szó. Gunray-ék nyilván ismerték Palpatine szenátort, a Sith pedig félt, hogy a két gyáva neimoidi (akiket nem lehet túl nehéz megtörni) esetleg felismeri Palpatine-t (pontosabban annak hangját) Darth Sidious személyében. Talán Obi-Wanhoz hasonlóan (TCW) ő is benyelt egy hangelváltoztató szerkentyűt, mivel Maullal is azon a hangon csevegett. Dooku esetében erre már nyilván nem volt szükség, hiszen az öreg tudta, hogy ki Sidious.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozis élmény során felmerült bennem, hogy Sidious direkt szólalt meg más hangon az Ep1-ben és nem szinkronbakiról van szó. Gunray-ék nyilván ismerték Palpatine szenátort, a Sith pedig félt, hogy a két gyáva neimoidi (akiket nem lehet túl nehéz megtörni) esetleg felismeri Palpatine-t (pontosabban annak hangját) Darth Sidious személyében. Talán Obi-Wanhoz hasonlóan (TCW) ő is benyelt egy hangelváltoztató szerkentyűt, mivel Maullal is azon a hangon csevegett. Dooku esetében erre már nyilván nem volt szükség, hiszen az öreg tudta, hogy ki Sidious.

 

Ez csak azért is sántít, mert az eredetiben Ian McDiarmid a saját hangján hozza mindkét alteregóját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak azért is sántít, mert az eredetiben Ian McDiarmid a saját hangján hozza mindkét alteregóját.

Akkor nem szóltam. Úgy tudtam, az eredetiben is eltér a két figura hangja. :oops:

 

De azért nem rossz a fantáziám, igaz? :D

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a szinkronnál olyan karakteresek a hangok, hogy nehéz elhitetni a közönséggel azt hogy az két különböző ember. Legalább is ez nagyon sok szinkronos filmnél rontotta már el a csavart.

(bár Zsigmond Tamaránál nagyrészt működött)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más. Inkább ide írom mint a Zenék vagy a Párhuzamok topikokba, bár oda is illene. Szóval.

 

Amikor az Ep1 végén megy az ünneplés, ott Palpatine témájának a felgyorsított változatát halljuk, gyermekkórusra hangszerelve. A naivitás ünnepli Sidious győzelmét. Szerintem zseniális, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más. Inkább ide írom mint a Zenék vagy a Párhuzamok topikokba, bár oda is illene. Szóval.

 

Amikor az Ep1 végén megy az ünneplés, ott Palpatine témájának a felgyorsított változatát halljuk, gyermekkórusra hangszerelve. A naivitás ünnepli Sidious győzelmét. Szerintem zseniális, szerintem.

Nem csak a gyermekkórus a különbség, hanem szerintem át van skálázva, vagy hogy mondják. De valóban az a dallam a kiindulópont, és tényleg zseniális! :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Most Maullal kapcsolatban eszembe jutott valami: Ha Sidius terve az volt az egész Naboo-i megszállással, hogy megingassa a Szenátus bizalmát Valorum főkancellárban, akkor miért küldte el Mault azzal a paranccsal, hogy vigye vissza a királynőt a Naboora, miközben Amidala volt az, aki indítványt tudott benyújtani a kancellár ellen?

Nem az lett volna a logikus, ha segít neki eljutni a Coruscantra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem más volt a terve még akkor. Amint viszont Amidala megérkezett Coruscantra, váltott. Nem lehetett benne biztos, hogy a királynő majd bizalmatlansági indítványt nyújt be. Ez nagy lutri volt, hisz Valorum a Nabooiak szövetségese.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terve szerintem végig az volt hogy átvegye Valorum helyét, de miután megtörtént a bizalommegvonás, miért küldte Mault a Naboo-ra?

Mert onnantól, már magasról csokizott a Kereskedelmi Szövetség érdekeire, ráadásul így kockáztatta a Sith rend lebukását is - ok, Qui-Gon, már találkozott vele a Tatooine-on, de csak 10 másodpercre, és ebből is azt a következtetést vonta le, hogy egy jedi harcmodort alkalmazó harcos- ráadásul szvsz a neimoidiak nem is beszéltek volna róluk, annyira be voltak sz*rva tőlük (ugye Maul nevét is csak azért árulták el, mert a jedik később rákérdezetek, hogy "Ki is volt az a tetkós koma aki kinyírta korunk egyik legnagyobb jedijét?").

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul mond valami olyasmit, hogy eljött az idő, hogy felfedjék a kilétüket a Jedik előtt. Bár én se értem mi szükség volt erre. :) Sidous pedig sose vette le a kezét a szövetségről és Gunray -ról, mert az elfogásuk után ő volt az aki a háttérből segített neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most Maullal kapcsolatban eszembe jutott valami: Ha Sidius terve az volt az egész Naboo-i megszállással, hogy megingassa a Szenátus bizalmát Valorum főkancellárban, akkor miért küldte el Mault azzal a paranccsal, hogy vigye vissza a királynőt a Naboora, miközben Amidala volt az, aki indítványt tudott benyújtani a kancellár ellen?

Nem az lett volna a logikus, ha segít neki eljutni a Coruscantra?

Szerintem az csak a B terv volt. Az A terv az az lett volna, hogy aláíratják a királynővel a paktumot, és utána Palpatine a tehetetlen Valorum ellen hangolja a népet a nagy igazság kiderítésével, miszerint egy köztársasági bolygó megszállás alá került, és mégsem tett senki semmit - gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidous pedig sose vette le a kezét a szövetségről és Gunray -ról, mert az elfogásuk után ő volt az aki a háttérből segített neki.

Sidius végig kihasználta a Kersekedelmieket. Az elején azért paktált le velük, mert kellett neki egy durcás szervezet, aminek mellesleg még hadserege is van, hogy megszállhasson velük egy ártatlan bolygót, ezzel kínos helyzetbe hozva Valorumot.

Az incidens után meg azért pátyolgatta őket, mert hát azért még mindig ott volt a kezükben egy több millió droidot számláló hadsereg, ami kész kirobbantani egy galaxis méretű háborút.

 

Szerintem az csak a B terv volt. Az A terv az az lett volna, hogy aláíratják a királynővel a paktumot, és utána Palpatine a tehetetlen Valorum ellen hangolja a népet a nagy igazság kiderítésével, miszerint egy köztársasági bolygó megszállás alá került, és mégsem tett senki semmit - gondolom.

Nagy "ürülék-kavaró" ez a Palpatine, és még mázlista is. Ha nem jön be a terve, akkor is jól jön ki belőle(, persze egészen az Endorig).

 

 

De még mindig nem értem, mi oka volt Mault elküldenie a Naboo-ra?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy azért küldte oda, mert egyszerűen nem volt már rá szüksége. A célját elérte, miután a szenátus élére kerül másfajta csatlósra van szüksége - egy Dooku grófra, aki hozzá hasonló politikai kavarógép is, nem csak egy gyilkológép. Maul a jedik előtt már felfedte magát, de ha Sidious egyelőre ki akart várni, és a háttérben maradni, akkor Mault így vagy úgy, ki kell iktatni a tervből, hiszen időre van szüksége ahhoz, hogy teljhatalomra tegyen szert. Szerintem számolt vele, hogy Mault megölik a Naboon a jedik, de ha nem,, akkor is a halálba küldte volna utána, felesleges bábu lett a sakktábláján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így hirtelen nem jut eszembe, hogy mennyi idő is telt el az ep1 és az epe között, de szerintem bőven lett volna idő kitanítani Mault a politikai alapokra a háború végéig(addig szerintem a háttérben bőven elfért volna).

Igaz hogy a CIS magalapításához egy befolyásos politikus kellett, de semmi sem indokolta, hogy jedinek/sithnek kellett hogy legyen az illető, befolyásos rebellis politikusokból meg 12 egy tucat. Ráadásul ha nem erőhasználó, még könnyebb félreállítani az útból, ha már nincs rá szükség, és miután vége a háborúnak Maul betölthette volna Vader szerepét

 

A próbatétel nekem is megfordult a fejemben, de valahogy nem érzem hogy itt lett volna az ideje,( mondjuk már a felfedést is korainak érzem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így hirtelen nem jut eszembe, hogy mennyi idő is telt el az ep1 és az epe között, de szerintem bőven lett volna idő kitanítani Mault a politikai alapokra a háború végéig(addig szerintem a háttérben bőven elfért volna).

Igaz hogy a CIS magalapításához egy befolyásos politikus kellett, de semmi sem indokolta, hogy jedinek/sithnek kellett hogy legyen az illető, befolyásos rebellis politikusokból meg 12 egy tucat. Ráadásul ha nem erőhasználó, még könnyebb félreállítani az útból, ha már nincs rá szükség, és miután vége a háborúnak Maul betölthette volna Vader szerepét

 

A próbatétel nekem is megfordult a fejemben, de valahogy nem érzem hogy itt lett volna az ideje,( mondjuk már a felfedést is korainak érzem).

Sidiousnak szerintem elsősorban olyan emberre volt szüksége, akiben feltétlenül megbízhat és akit irányít, akit beavathat a terveibe (legalábbis tudhat róla, hogy kettős játékot játszik), azaz egy sith-re. Nem hiszem, hogy egy rebellis politikusra rá lehetett volna bízni ezt a dolgot. A jedik pedig nem engedték volna, hogy a Szeparatista Szövetség az Ep2 idejére kinője magát egy háború kirobbantásához, ha nyilvánvaló lett volna, hogy a sithek állnak az élén. Mault már ismerték. Viszont egy valaha a sorukból való személyre nem annyira gyanakodtak.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így hirtelen nem jut eszembe, hogy mennyi idő is telt el az ep1 és az epe között, de szerintem bőven lett volna idő kitanítani Mault a politikai alapokra a háború végéig(addig szerintem a háttérben bőven elfért volna).

Igaz hogy a CIS magalapításához egy befolyásos politikus kellett, de semmi sem indokolta, hogy jedinek/sithnek kellett hogy legyen az illető, befolyásos rebellis politikusokból meg 12 egy tucat. Ráadásul ha nem erőhasználó, még könnyebb félreállítani az útból, ha már nincs rá szükség, és miután vége a háborúnak Maul betölthette volna Vader szerepét

 

A próbatétel nekem is megfordult a fejemben, de valahogy nem érzem hogy itt lett volna az ideje,( mondjuk már a felfedést is korainak érzem).

Az epe és az EpI között 10 májnyi idő, azaz 10 év telik el. :)

Ami Mault illeti, én úgy hiszem, hogy itt nem a taníttatás a lényeg - Mault már bőven volt ideje tanítania Palpatine-nak, és ilyen lett. Maul egy harcos, karakteréből fakadóan ilyen, nem hiszem, hogy diplomáciai célokra hasznosítható lenne. Kezdve azzal, hogy túl sokat eleve nem beszél. Bár amint a mellékelt ábra mutatja, ez megoldható azzal, ha valaki megőrjíti. Csak sajnos a diplomáciában így még kevésbé érvényesülhetne. ;):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidiousnak szerintem elsősorban olyan emberre volt szüksége, akiben feltétlenül megbízhat és akit irányít, akit beavathat a terveibe (legalábbis tudhat róla, hogy kettős játékot játszik), azaz egy sith-re. Nem hiszem, hogy egy rebellis politikusra rá lehetett volna bízni ezt a dolgot. A jedik pedig nem engedték volna, hogy a Szeparatista Szövetség az Ep2 idejére kinője magát egy háború kirobbantásához, ha nyilvánvaló lett volna, hogy a sithek állnak az élén. Mault már ismerték. Viszont egy valaha a sorukból való személyre nem annyira gyanakodtak.

Nem mintha Dookut mindenbe beavatta volna :) . Arról nem is beszélve hogy a Jedi Rend, annyira vak volt, hogy engedték, hogy egy rebellis jedi egy Köztársaság elleni szövetséget hozzon létre, az akkori kor legnagyobb hadseregeit egyesítve.

 

Ami Maul politikáját illeti, én úgy gondolom, hogy a Birodalom kikiáltásáig háttérben maradt volna(legfeljebb alkalmi munkát vállalt volna és azt is úgy hogy észrevétlen maradjon), majd a "rendszerváltás" után Palpatine megtette volna jobbkezének, az arcnak akitől mindenki retteg a galaxisban.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami Maul politikáját illeti, én úgy gondolom, hogy a Birodalom kikiáltásáig háttérben maradt volna(legfeljebb alkalmi munkát vállalt volna és azt is úgy hogy észrevétlen maradjon), majd a "rendszerváltás" után Palpatine megtette volna jobbkezének, az arcnak akitől mindenki retteg a galaxisban.

 

De hogyan maradhatott volna háttérben, ha egyszer már mindenki tudta róla, hogy melyik csapatban játszik? 10 év alatt pedig a jedik simán elkapják, kis nyomozással rajta keresztül odatalálnak Palpatine-hoz is... Akinek ekkor még nem volt meg a kellő politikai ereje ahhoz, hogy le tudjon számolni az egész renddel. A jedik számára az, hogy Dooku sith, csak az Ep2 végén derül ki, idealista politikusnak hiszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogyan maradhatott volna háttérben, ha egyszer már mindenki tudta róla, hogy melyik csapatban játszik? 10 év alatt pedig a jedik simán elkapják, kis nyomozással rajta keresztül odatalálnak Palpatine-hoz is... Akinek ekkor még nem volt meg a kellő politikai ereje ahhoz, hogy le tudjon számolni az egész renddel.

Azért az a kb. fél perces tatooine-i találkozást egy kicsit kevésnek vélem egy nyomozás elindításához, azt is belevéve, hogy a látottak alapján Maul nem az a hanyag ember... akarom mondani zabrak, aki pár nap alatt összepiszkolta volna Mos Espát olyan nyomokkal, ami alapján vissza tudták volna követni ki is ő.

Ráadásul a jediket még a klón sereg eredete sem nagyon izgatja, nemhogy egy harcos, aki egyszer rátámadt egy egy jedilovagra egy messzi porfészeken.

 

A jedik számára az, hogy Dooku sith, csak az Ep2 végén derül ki, idealista politikusnak hiszik.

Idealista politikus, aki galaxisméretű hadsereget gyűjt.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az a kb. fél perces tatooine-i találkozást egy kicsit kevésnek vélem egy nyomozás elindításához, azt is belevéve, hogy a látottak alapján Maul nem az a hanyag ember... akarom mondani zabrak, aki pár nap alatt összepiszkolta volna Mos Espát olyan nyomokkal, ami alapján vissza tudták volna követni ki is ő.

Ráadásul a jediket még a klón sereg eredete sem nagyon izgatja, nemhogy egy harcos, aki egyszer rátámadt egy egy jedilovagra egy messzi porfészeken.

Ugyanazokat a filmeket néztük? Nem izgatta őket, hogy ki lehet a titokzatos harcos? És a klónhadsereg sem? Egyébként e nagyon lebecsülöd a jediket, úgy érzem, vagy csak többet akarsz látni Maulban, mint amire el van rendelve. :)

Idealista politikus, aki galaxisméretű hadsereget gyűjt.

Igen, erről szól az Ep2 egyrészt, hogy ez kiderül. :P

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.