Ugrás a kommentre

4x16 - Friends and Enemies


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

16. rész - Friends and Enemies / Barátok és ellenségek

 

epguide416.jpg

 

Írta: Brent Friedman

Rendezte: Bosco Ng

 

Helyszín: Coruscant, Nal Hutta, Orondia

 

Szereplők:

Cad Bane - Corey Burton

Moralo Eval - Stephen Stanton

Obi-Wan Kenobi (Rako Hardeen) - James Arnold Taylor

Palpatine kancellár - Ian Abercrombie

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Mace Windu - Terrence Carson

Yoda - Tom Kane

Pablo - Matt Lanter

Rex százados - Dee Bradley Baker

Dooku gróf - Corey Burton

Sy Snootles - Nika Futterman

Gorga Desilijic Aarrpo - Kevin Michael Richardson

Mas Amedda - Stephen Stanton

Puko Naga - Dee Bradley Baker

 

Történet

Moralo Eval csapatának szökés közben kényszerleszállást kell végrehajtania a Nal Huttán, majd feltűnés mentesen új hajót szerezni és tovább folytatni a Palpatine elrablását célzó terv megvalósítását. Közben Palpatine elmondja Anakinnak hol találhatja mestere "gyilkosát", aki a nyomába ered, kockáztatva ezzel az egész küldetés sikerét.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- Hardeen új sisakja egy korai Ralph McQuarrie féle Boba Fett concepten alapul, melyet a Hasbro adott ki 2007-ben.

- A kalap amit Bane először kinéz magának, Indiana Jonesé.

- Moralo Eval páncélja ugyan az a dizájn amit Veers tábornok, a hóosztagosok és Dengar visel a Birodalom Visszavágban.

- A Luxury 3000 hajó amit Hardeen vett, Lando Calrissian hajójáról, a Lady Luck-ról mintázták, ám azzal ellentétben ez nem tartalmaz fürdőkádat.

- Az epizódban feltűnik Gorga a Hutt , valamint Sy Snootles is, amint ittasan vezetik ki a kocsmából.

- Az űrhajót amit Obi-Wan vesz a bith-től, átszabott változata a Hound's Tooth-nak, mely a Shadows of the Empirehöz készült termék volt 1996-ban.

- Mikor Anakin és Ahsoka bemegy a kocsmába, a háttérben egy trandoshan fojtogat egy bith-et.

- A kocsmában (Gotal mellett, amit majdnem eltalált a repülő balta) van egy plakát , mely szerint Sebulba Szombat reggel 10-kor autogramot oszt.

- Eredetileg a kocsma csaposa egy idegen lett volna, melyet Bosco Ng kérésére változtattak meg ithorira, akik azonban nem beszélik a közös nyelvet, így kapott egy fordító gépet.

- Az Orondiai állomást maga Dave Filoni képzelte el gyerek korában, mikor azon gondolkozott hogy vajon a Halálcsillag felrobbantása után hova mehetett Darth Vader.

- Az állomáson láthatunk különböző feliratokat: Étkezz Koe-nál, Fejvadász bevásárló központ: Mindig nyitva, Egy fejvadász sosem alszik; Biztonsági szolgáltatások; eladó suhanók; A pilóták társalgója (Minden este élő zenekar); Kézműves javítás és karbantartás; Droid javítás; Orondia utazások és Meteor kávézó.

 

Concept Art galéria

 

fe01.jpg

Rako Hardeen öltözéke

 

fe02.jpg

Moralo Eval hasonló öltözéke

 

fe03.jpg

Bibousa főutcája. Produkciós festmény

 

fe04.jpg

Bibousa egy szimpla negyede. Produkciós festmény

 

fe05.jpg

Bilbousa madártávlatból. Illusztráció

 

fe06.jpg

Kocsmai plakát melynek címe: "Live at the Cantina"

 

fe07.jpg

A Nal Hutta -i ütközés cocncept rajza

 

fe08.jpg

A kocsma belülről

 

fe09.jpg

Leszámolás Orondián

 

fe10.jpg

A "Junker" hajó érkezése

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Kicsit olyan érzésem van, mint az Umbara kvadrológiánál.

Lehet, hogy elfért volna egy trilógiában ez a szál is?

Az utolsó 6-7 perc nagyon tetszett. De az előtte lévő 15-ben nem egyszer arra gondoltam, hogy "na!", "mil lesz már"?

Mikor úgy zuhantak le Nal Hutta-n már akkor arra gondoltam, hogy miért kell ide hajótörés?

Hogy a rész első felét azzal kelljen tölteni, hogy új hajót kell szerezni, meg pénzt rá stb?

Szerintük igen, de engem ebben a történetben Anakin és Obi-wan, valamint a maga a helyzet érdekel, amiben vannak.

Persze jó volt az "Anakin a kancellárral" jelenet. :)

Cad Bane bizalmatlansága kicsit már túlzó Rako-val szemben. Csak nem Jedi az öreg Bane? De ez azért belefért.

És a csúcs:

Obi-wan bunyója Anakinnal. Na ezt vártam ettől a résztől.

Az izgalmas volt.

Bár nem értem pontosan mi történt, hogy miért ájult el Anakin?

A szorítástól, a meglepettségtől mert egyből rájött ki szorítja, vagy valami új jediken is működő elmetrükkött alkalmazott Obi-wan, mikor odasúgta neki, hogy ne kövesse.

Az én verzióm nagyjából, hogy Obi-wan ez erő segítségével közölte, hogy "én vagyok az haver" és ettől kész lett a csávó!

 

Szóval 7.5/10 egyelőre, feliarattal talán meglesz a 8/10!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem értem pontosan mi történt, hogy miért ájult el Anakin?

A szorítástól, a meglepettségtől mert egyből rájött ki szorítja, vagy valami új jediken is működő elmetrükkött alkalmazott Obi-wan, mikor odasúgta neki, hogy ne kövesse.

Az én verzióm nagyjából, hogy Obi-wan ez erő segítségével közölte, hogy "én vagyok az haver" és ettől kész lett a csávó!

 

Gondolom egyből leesett neki hogy Obi-Wan az aki beszél hozzá és úgy tett mintha elájult volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom egyből leesett neki hogy Obi-Wan az aki beszél hozzá és úgy tett mintha elájult volna.

 

Áh, az nem vallana rá. És Ahsoka is úgy kaparta össze. Elájult, biztosra veszem. A szeme is felfelé fordult be mielőtt lehunyta. Csak az nem egyertelmű, hogy pontosan mitől?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom egyből leesett neki hogy Obi-Wan az aki beszél hozzá és úgy tett mintha elájult volna.

Dehogy esett le neki, az epizód végén nyilvánvalóvá teszi, hogy megtudta, hogy Obi-Wan Kenobi életben van, de nem tudja, hogy Rako Hardeen az. Meg hát persze, hogy elájult, hiszen elszorították a nyakát, nem láttatok még elég 24-et? Jack Bauer már rutinszerűen hajtja végre ezt a mozdulatsort.

 

Egy kicsit talán gyengébb rész volt, mint az előző, de a Friends And Enemies sem szégyenkezhet. Nal Hutta még mindig hangulatos ám egyúttal egy ritkán undorító világ. Cad Bane új felszerelése egy kicsit szokatlan, nem is áll annyira jól neki, de a célnak megfelel. Hát, az ő egyedi kalapjánál és a f*sza bőrkabátjánál menőbb viseletet ritkán találni a Galaxisban. Indy kalapjának megjelenése bár hatalmas out of universe utalás, valahogy mégis piszkosul jól mutatott az epizód keretein belül.

 

Ennek a résznek sajnos megvolt az az óriási hibája, hogy az utolsó néhány perc és a végkifejlet kivételével egy kicsit időhúzás volt, már-már töltelék epizód. Moralo Evalról ezúttal sem tudtunk meg sokat, attól eltekintve, hogy már a t*ke tele van a sok gikszerrel, amely keresztezi a tervét. Gorga, a Hutt és Sy Snootles cameo-ja is az epizód megmosolyogtató pillanatai közé tartozott.

 

Obi-Wan Kenobinak is egyre jobban áll a fejvadász szerep, attól az egy jelenettől eltekintve, amikor a szalon teraszán iszogatott, jól csinálja, ott talán egy kicsit már túljátszotta. Viszont az epizód érdemi részei azok, amelyek kiemelkedőek, gondolok itt Palpatine és Anakin közös jelenetére. Palpatine-t egyébként is nagyon régóta láthattuk már, ha jól emlékszem, talán az évadban először. És azóta mennyire nekiestek az animátorok, te jó ég, teljesen megváltozott és teljesen életszerűvé vált a karaktermodellje, a ráncain már meglátszódik a kor és sokkal jobban emlékeztet Ian McDiarmidra. És sokkal jobban átjön a sz*rkavarása, mert itt az ő játéka vitte a prímet, amikor arra manipulálja Anakint, hogy gyakorlatilag végezzen Obi-Wannal, zseniális.

 

Rex százados nem semmi módon fedezte a felettese hátsóját, Windu beszólása is jó volt, hogy nem tudja megmondani, vagy nem akarja? Mas Amedda nem sokat dobott az epizódon, de legalább ott volt... Mint mindig. nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de nekem Palpatine új ruhája sokkal jobban bejön. Obi-Wanék új hajója pedig nagyon szép. Vajon miért is? Mert bizony, ismét az EU-ból emeltek át egy járművet, méghozzá Lando Calrissian hajóját, a Lady Luckot, kis módosítással persze. Nem ugyanaz a hajó, de egy másik, talán korábbi modell és gyanítom, hogy sokaknak nagyon fog tetszeni, elvégre elég impozáns járgány. Még egy, már sokadik pont az EU-nak.

 

Az epizód fénypontja kétségtelenül a végső összecsapás volt, amely nagyon ott volt a szeren, izgalmas volt, elvégre amilyen lelkiállapotban volt Anakin, nem lepődtem volna meg, ha kinyírja Bane-t, de szerencsére nem így történt, bár Bane már eleget szerepelt a képernyőn ahhoz, hogy meg merjék az ilyesmit lépni. Cad Bane dumái nagyon coolak voltak a végén, főleg amikor Ahsokahoz beszélt. Orondia világa pedig úgy nézett ki, mintha éjszaka járnánk Las Vegas külterületén valahol az olajfeldolgozónál és van egy csomó cső.

 

Azok alapján, amit eddig a The Boxról hallottam, különösen várósnak ígérkezik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy esett le neki, az epizód végén nyilvánvalóvá teszi, hogy megtudta, hogy Obi-Wan Kenobi életben van, de nem tudja, hogy Rako Hardeen az. Meg hát persze, hogy elájult, hiszen elszorították a nyakát, nem láttatok még elég 24-et? Jack Bauer már rutinszerűen hajtja végre ezt a mozdulatsort.

 

Nem szoktam 24-et nézni :) Lehet neked van igazad de nekem a pillanat hevében úgy jött le hogy imitálta az ájulást :)

 

Amúgy a rész elején a Nal Huttára való zuhanásukkor nagyon komoly volt ahogy a madarak felkenyődtek a hajó ablakára :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szoktam 24-et nézni :) Lehet neked van igazad de nekem a pillanat hevében úgy jött le hogy imitálta az ájulást :)

 

Amúgy a rész elején a Nal Huttára való zuhanásukkor nagyon komoly volt ahogy a madarak felkenyődtek a hajó ablakára :lol:

Nagy hiba. ^.^ Nem imitálhatta, hiszen továbbra sem tudta meg, hogy Rako Hardeen és Obi-Wan Kenobi ugyanaz a személy, akkor lett volna értelme az imitálásnak, ha rájön.

 

Naja, szegény madarak. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azóta mennyire nekiestek az animátorok, te jó ég, teljesen megváltozott és teljesen életszerűvé vált a karaktermodellje, a ráncain már meglátszódik a kor és sokkal jobban emlékeztet Ian McDiarmidra.

Utólag észrevettem, hogy a szemöldökét is kicserélték és sokat barnítottak rajta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit időhúzásnak tűnt ez a hajó szerzés, megszökés, új hajó rész, de azért nem volt olyan vészes. Az mondjuk hülyeség volt, hogy a huttok lelövetik Banék hajóját, de aztán azok szabadon sétálgatnak. A hajós üldözésnél nekem igen csak hiányzott a Twillight. Mennyivel jobb lett volna azzal. Nem mellesleg Anakinéknak könnyebb dolga is lett volna, hisz azon van fegyverzet.

Megint csak észrevehető volt az állandó vesszőparipám is, mely szerint az írók a kész történetbe illesztik be a szereplőket, igazítják hozzá a részleteket, nem pedig a karakterek köré írnak sztorit. A múltkor Artut úgy, hogy a gazdája a közelben sem volt, beleerőltették Ahsoka és Rex sztorijába, hisz ő lett megtéve a szökés kulcsfigurájának. Most nem volt rá szükség a közelben sem volt, pedig Anakin elég ritkán hagyja otthon. Nem súlyos hiba, csak szeretném, ha figyelnének az ilyesmire.

A múltkor hiányoltátok Palpi kavarását, hát most itt van. Amit viszont sajnálok, hogy Winduék nem titokban, hanem vele egyeztetve szervezték az akciót. Nehogy már a Köztársaság legfőbb vezetőjét tájékoztatni kelljen két fejvadász szökéséről.

Illetve Eval hívása alapján Dooku is képben van.

A harc a végén nagyon jó volt, különösen a bunyó részek, mikor Obi-Wan fegyvertelenül szált szembe Anakinnal. Milyen ironikus, hogy Banenek köszönheti az életét.

Mondjuk kicsit sok lett az egy részre jutó utolsó pillanatos megmenekülés jelenet. Bane megmenti Hardeent, Hardeen megmenti Banet, Ahsoka megmenti Anakint.

Ha nem kellett volna tovább szőni a sztorit, Ahsoka simán visszaverhette volna Bane lövéseit úgy, hogy Hardeent, meg Evalt kinyírja, aztán Banenel is végezhetett volna.

Gyengébb volt mint a nyitány, de egy elég jó részt kaptunk így is.

 

 

Gondolom egyből leesett neki hogy Obi-Wan az aki beszél hozzá és úgy tett mintha elájult volna.

Áh, az nem vallana rá. És Ahsoka is úgy kaparta össze. Elájult, biztosra veszem. A szeme is felfelé fordult be mielőtt lehunyta. Csak az nem egyertelmű, hogy pontosan mitől?

Bocs, de ti nem néztétek végig a részt? Anakin a szorítástól ájult el és pont az előtte lévő pillanatban tudatosult benne, hogy Obi-Wan él, talán ezért nem tudta összekapcsolni Hardeennal a dolgot.

 

Amúgy a rész elején a Nal Huttára való zuhanásukkor nagyon komoly volt ahogy a madarak felkenyődtek a hajó ablakára :lol:

Azok csak nekem tűntek mynocoknak?

 

Indy kalapjának megjelenése bár hatalmas out of universe utalás, valahogy mégis piszkosul jól mutatott az epizód keretein belül.

Ez nekem le se esett kösz. A bolt jól felszerelt volt, még Mandalore páncélt (talán pont Jangoé?), meg hát rakétát is lehet kapni. Eddig azt hittem azok egyedi cuccok, de legalábbis nem tucat áruk, hogy Mandalore területeken kívül is csak úgy kaphatóak legyenek.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit időhúzásnak tűnt ez a hajó szerzés, megszökés, új hajó rész, de azért nem volt olyan vészes. Az mondjuk hülyeség volt, hogy a huttok lelövetik Banék hajóját, de aztán azok szabadon sétálgatnak. A hajós üldözésnél nekem igen csak hiányzott a Twillight. Mennyivel jobb lett volna azzal. Nem mellesleg Anakinéknak könnyebb dolga is lett volna, hisz azon van fegyverzet.

Szerintem a Twilightnak már annyi. A Nightsistersben megsemmisült a Resolute és eddig azon állomásozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szoktam 24-et nézni :) Lehet neked van igazad de nekem a pillanat hevében úgy jött le hogy imitálta az ájulást :)

Ehhez nem kell 24, csak néhány végigült biológia óra az általános iskolában. ;)

 

A résszel kapcsolatban olyan érzésem volt, hogy ez egy átvezető A-ból B-be. Igazán nem történik benne semmi az első fél, háromnegyed részben, ami fontos lett volna, vagy amit korábban nem tudtak le két percben. Lezuhan egy űrhajó, szereznek egy újat, az is lezuhan, szereznek egy újat, az is lezuhan. Közben Bane összeveszik Obi-Wannak, aztán Anakinnal, aztán Anakin Obi-Wannal, végül Bane és Obi-Wan Anakinnal. Kész, összefoglaltam a részt. Az űrhajókon kívül semmi sem haladt előre. :)

Mégis, az űrhajón folyó harc, a Palpatine-Anakin dumcsi, a Palpatine-Windu dumcsi és a tény, hogy feltűnt egy Luxury Jacht 3000 (az EU-ban Lando hajója ilyen, a Lady Luck), YV-666 könnyű fregatt, voltak gamorreaiak is, és Anakinban megint megpendült a Sötét Oldal, mindez tetszetőssé teszik az epizódot. Átlagos, de jó.

Ja, és mekkora volt már Indiana Jones kalapja! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkor hiányoltátok Palpi kavarását, hát most itt van. Amit viszont sajnálok, hogy Winduék nem titokban, hanem vele egyeztetve szervezték az akciót. Nehogy már a Köztársaság legfőbb vezetőjét tájékoztatni kelljen két fejvadász szökéséről.

Mégis miről beszélsz, Palpi pont azzal indokolta Windu-nak, hogy Bane-ék után küldte Anakin-t, hogy a Jedi Tanács semmit nem tesz az ellene merényletet szervező szökött bűnözők kézre kerítésére. Ebből egyértelműen az jön le, hogy a Tanács megpróbálta titokban tartani előtte Obi-Wan akcióját, Windu most is csak annyit mondott, hogy "rajta vagyunk az ügyön" -az már más kérdés, hogy az öreg sz*rkavaró előtt nemigen vannak titkok, de ezt csak mi tudjuk :P Mellesleg miért ne kéne figyelmeztetni a Köztársaság legfőbb vezetőjét, arról, hogy megszökött azaz alak, aki el akarja őt raboltatni?

 

Szerk: Közben megnéztem a Web-Dl-t, és már sejtem, hogy mire gondoltál. Abban a jelenetben csak arról egyeztett Windu Palpatine-nal, hogy visszavonják a szökevények fejére kitűzött vérdíjt, nem az akció részleteiről :)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis miről beszélsz, Palpi pont azzal indokolta Windu-nak, hogy Bane-ék után küldte Anakin-t, hogy a Jedi Tanács semmit nem tesz az ellene merényletet szervező szökött bűnözők kézre kerítésére. Ebből egyértelműen az jön le, hogy a Tanács megpróbálta titokban tartani előtte Obi-Wan akcióját, Windu most is csak annyit mondott, hogy "rajta vagyunk az ügyön" -az már más kérdés, hogy az öreg sz*rkavaró előtt nemigen vannak titkok :P Mellesleg miért ne kéne figyelmeztetni a Köztársaság legfőbb vezetőjét, arról, hogy megszökött azaz alak, aki el akarja őt raboltatni?

Ha nem tűnt volna fel, Obi-Wan jelentkezése után bekapcsolódtunk egy beszélgetés közepébe, ahol Palpi rákérdez Windunál, hogy miért vonták vissza a jutalmat a szökevényekre. Aki erre megmagyarázza neki, hogy ha nem üldözik őket, akkor felfedhetik Eval akcióját. Ezek után Palpi azzal köszön el, hogy majd tájékoztassák, aztán behülyíti Anakint. Vagyis nyíltan és elég feltűnően szabotálja a Jedi Tanács tervét, ami minimum gyanúsnak kéne, hogy legyen Winduéknak. Ahogy az is, hogy az öreg mindig mindenkinél jobban informált.

Az, hogy tudatták vele Eval szökését és fokozták a védelmét (mellesleg hol vannak a Royal Guardok?) az rendben, de a nyomozásba nem kellett volna belevonni, mert nem az ő dolga. Egyszerűen túl nagy ember, hogy ilyesmivel foglalkozzon. Az, hogy máshonnan tud róla az egy dolog.

Ha néztél Elnök embereit, ott sem tájékoztatták mindenről Bartlettet, csak amiről feltétlen tudni kellett, ill. amiben neki kellett döntenie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem tűnt volna fel, Obi-Wan jelentkezése után bekapcsolódtunk egy beszélgetés közepébe, ahol Palpi rákérdez Windunál, hogy miért vonták vissza a jutalmat a szökevényekre. Aki erre megmagyarázza neki, hogy ha nem üldözik őket, akkor felfedhetik Eval akcióját. Ezek után Palpi azzal köszön el, hogy majd tájékoztassák, aztán behülyíti Anakint. Vagyis nyíltan és elég feltűnően szabotálja a Jedi Tanács tervét, ami minimum gyanúsnak kéne, hogy legyen Winduéknak. Ahogy az is, hogy az öreg mindig mindenkinél jobban informált.

Az, hogy tudatták vele Eval szökését és fokozták a védelmét (mellesleg hol vannak a Royal Guardok?) az rendben, de a nyomozásba nem kellett volna belevonni, mert nem az ő dolga. Egyszerűen túl nagy ember, hogy ilyesmivel foglalkozzon. Az, hogy máshonnan tud róla az egy dolog.

Ha néztél Elnök embereit, ott sem tájékoztatták mindenről Bartlettet, csak amiről feltétlen tudni kellett, ill. amiben neki kellett döntenie.

 

A szerk-ben írtam, hogy leesett, hogy mire gondoltál, de túl sokat látsz bele abba a jelenetbe. Igen, Palpatine megkérdezte, hogy miért vonták vissza a vérdíjat, amire Windu azt válaszolta, hogy úgy könnyebb lesz leleplezni Eval tervét. Hol van ebben az, hogy Palpatine ismeri a Tanács tervének részleteit? Sehol. Csak annyit tud -mármint Windu azt hiszi, hogy annyit tud-, hogy van valamilyen terve a Tanácsnak, és annak része az, hogy látszólag futni hagyják a bűnözőket. Windu és Palpatine második beszélgetéséből egyértelmű, hogy Palpi -hivatalosan- nem tud arról, hogy Obi-Wan beépült, hiszen amikor Windu azt mondja neki, hogy a Tanácsnak van egy terve, rávágja, hogy Eval lépésekkel előttük jár. Ha a Tanácstól ismerné a részleteket, akkor nem mondana ilyet. Persze mi tudjuk, hogy csak játsza a szerepet, de Winduéknak fogalmuk sincs róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos rész volt. Nal Hutta elég jó hely, gőleg bünőzőknek. Cad Bane majdnem jól kiszúrt Obi-vannal.

A végén lévő összecsapás nagyszerűre sikeredett. Ha balul sülnek el a dolgok, akkor Obi-van kénytelen lett volna felfedni magát.

Jöhet a folytatás.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tartom, hogy Anakin megsejthette, hogy Obi-wannal volt dolga.

 

Más: nem szeretem, mikor előszereplős tv-sorozatokra hivatkoztok. Nem sok értelme van a TCW-szal kapcsolatban.

Hát, akkor ha arra nem is, akkor inkább hivatkozok Dzséjt egyik korábbi hozzászólására, idézem.

 

Ehhez nem kell 24, csak néhány végigült biológia óra az általános iskolában. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biológia és star wars(főleg the clone wars)? Ez komoly érv! :lol:

Biblia vagy Darwin esetleg?

Szerintem egyértelmű, hogy a Star Wars Galaxis és a mi galaxisunk ember nevű faja azonos biológiai felépítésű, így némi alapja lehet az összehasonlításnak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyértelmű, hogy a Star Wars Galaxis és a mi galaxisunk ember nevű faja azonos biológiai felépítésű, így némi alapja lehet az összehasonlításnak. ;)

 

:)

Ezt jobb, ha nem folytatjuk, inkább én kérek elnézést! Az ilyenekből olyan fárasztó és meddő viták lehetnek, amihez nincs kedvem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon korrekt epizód volt annak ellenére, hogy a rész nagy hányadában semmi érdemleges nem történt.

Hardeen, Bane és Eval hármasát öröm nézni, remélem Eval még visszatér esetleg a következő évadban is. Szorítok, hogy ne haljon meg.

Nal Hutta, akárcsak a Tatooine egy koszfészek. A huttok mindig hangulatos pöcegödröket alkotnak az általuk uralt világokból, és Nal Hutta is elnyerte a tetszésem. :D

Csomó legalja faj, végre egy pöpec kis kocsma, rozzant lebujok a településen és a gamorrai őrök is megjelentek.

Palpatine sz*rkavarása volt az amit ez a rész a legjobban kiemelt, nagyon visszaadta azt a mesterkedést amit a RoTS-ban láthattunk. A TCW-ben ennyire szerintem nem konfrontálódott még Windu/Yoda és Palpatine, mint a holobeszélgetésnél.

A bith csávó észjárásán jót mosolyogtam, igazi kereskedők a tesójával. :D

Orondia elég egyhangú volt, de legalább új bolygóval gazdagodott a SW univerzum.

A harc epikus volt, Eval passzivitását sajnáltam. Megnézném azért, hogy miként bánik a fegyverével egy pszichopata phindiai. :evil:

A következő részt jobban várom, de ez is rendkívül jó epizód volt.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli1138, naná, hogy fárasztó és meddő viták lennének ebből, amikor egy olyan érvhez ragaszkodsz, aminek nincs létjogosultsága. Ha az embernek elszorítják a nyakát, az agya nem jut elég oxigénhez és elájul, ennyi. Ez teljesen logikus. Ez éppen annyira magától értetődő, hogy ha megvágsz valakit, akkor vérzik, ha valakit leütnek, márpedig erre a TCW-ben számtalanszor volt már példa, akkor elveszti az eszméletét, ha valakinek eltörik a nyakát, meghal... És mindez BIOLÓGIAI okokra hivatkozva. Ennyi erővel, ha a te gondolatmeneteden járunk, fejbe is lőhetnek valakit anélkül, hogy bármi baja történne.

 

A bith csávó észjárásán jót mosolyogtam, igazi kereskedők a tesójával. :D

Naja, mekkora simlis testvérpár már? :D Anakin még meg is dicsérte őket. :lol:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett ez a rész is,mint általában.Bár most annyira nem pofoztam fel magam.Nem is tudom,talán az az időpocsékolás.....

A végén az a kis akciózás kiemelkedően tetszett..... Obi verte Anakin-t :D

Most Anakin ráeszmélt arra,hogy Obi-Wan életben van....Kíváncsian várom,hogy mi lesz a reakciója,amikor megtudja,hogy Hardeen Obi.

10/8

Jöhet a The Box.....Érdekes lesz :o:)

Szerkesztve: - Ágki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, kicsi a bűnöző világ. A huttok ugyanolyan vadászgépet használnak, mint a zygerriaiak. :D

Gondolom észrevettétek, én jót mosolyogtam.

Ezt egy kicsit az alkotók ötlettelenségének tudtam be, de tényleg azok voltak. Huttokról van szó, ezért nyugodtan bele lehet magyarázni azt, hogy lopták. :) De gondolom akkor a hagyományos zygerriai rabszolgahajót is kiszúrtad az orondiai töltőállomáson. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem szeretek sok mindent. Esetleg felsorolnád, hogy mit nem szeretsz még, hogy arra véletlenül se hivatkozzunk? :lol:

 

Nos én azért fogalmaztam így, hogy finom legyek.

Nem akartam úgy "nekimenni" senkinek, hogy "Ne hivatkozz a 24-re..Ne hivatkozz az Elnök embereire..Ne hivatkozz a biosz órákra!

Csak közöltem, hogy nem látom értelmét.

És igen a tipikus hülye fórumvitákat nem szeretem, főleg ha miattam pattannak ki, miközben ártatlannak érzem magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.