Ugrás a kommentre

4x17 - The Box


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Végre eljutottam oda, hogy írjak a részről. Mint korábban is említettem, nekem nagyon bejött! Jó volt Serennót újra látni, és a történettel is meg voltam elégedve. Az igazat megvallva néhol elég brutális volt. Gondoljunk csak arra a fényszablya szerűség által felnyársalt fejvadászokra, vagy éppen említhetném az áramütéses halált halt versenyzőket is. Szóval durva volt na! :) De kezdjük az elején.

 

Moralo Eval –ra már én is kíváncsi voltam csak úgy, mint Ti, hogy végre bizonyítsa miért is oly’ fontos láncszem a tervben. És bár különösen eszes, ha harcra kerül a sor, akkor bizony verhető. Egyébként pedig egy vérgenya, méltó vetélytársa lenne Osi Sobeck –nek. :D A kocka, amit épített nagyon jó lett, és egyben hű lenyomata is készítője egyéniségének. A próbák kellően brutálisak voltak, a résztvevő fejvadászok pedig nagyrészt szimpatikusak. Bár Derrown inkább hasonlított egy félős polipra, mint fejvadászra, mégis nagyon bejött. :) A többiek közül kiemelném Embot, akit jó volt végre nem csak háttérelemként látni, így örültem, hogy ezúttal tevékeny szerepet is vállalt. Aki figyelmesen nézte a régi trailereket az nem igazán aggódhatott érte. Aztán itt van Bane aki továbbra is egy állat. :D Hatalmas szövegei vannak, élmény minden perc, amit a „vásznon” tölt. A sorozat nagy nyeresége ez a figura. Veletek ellentétben én nem érzem kegyetlennek, hogy kinyírta a kalapjáért Buldugát, főleg mert az ithorirai rántott először fegyvert. Egyébként szerintem a testvérpár közül a rátermettebb halhatott meg, mert a másik elég mulyácska volt. Talány, hogy kerülhettek be ebbe az elit körbe. Onca nem is bírta sokáig. És, hogy miért nem támadt Cad Bane –re? Valószínűleg mert tele lett a gatyája. :) A többi fejvadász nem hagyott mély nyomot bennem, töltelék szerepük volt csak.

Amit viszont feltétlen meg kell említenem, az Cad Bane és Hardeen (Obi-Wan) kapcsolata. Belegondoltam, hogy kettejüknek milyen múltja van. Mondhatni elég régi ellenségek, szívatták is egymást rendesen. Az utóbbi részek folyamán azonban igen közel kerültek egymáshoz. Már-már barátivá vált a kapcsolatuk az epizód végére. Na jó, ez egy kicsit túlzás, de azért alakulnak a dolgok. :D Amikor Bane megmenti az életét az azért jelzés értékű. Ebben a részben megkapjuk arra is a választ, hogy miért jók ezek a négy részes történeti szálak. Jobban ki lehet bontani a karakterek egymáshoz való viszonyát. Ettől lesz érdekes az egész. Nem értek egyet azzal, hogy mindent le kell rendezni három részben. Nem. Mélyítsék csak a karaktereket, úgy lesz igazán spektruma a sorozatnak. Ez esetben pl. már nagyon kíváncsi vagyok, miként alakul majd Bane és Obi további kapcsolata. Már azt is el tudom képzelni, hogy a kedvenc Jedink valamilyen szinten megkedvelte a fejvadászt. :) Egyébként ő is nagyon jól játssza Rako Hardeent, elsőrangú fejvadász válhatna belőle. Itt egyébként dupla nehéz dolga volt, hisz úgy kellett helytállnia, hogy abszolút nem használja az Erőt (a céllövészetnél rezgett a léc, de azt azzal ki lehetett magyarázni, hogy ő mesterlövész, szóval ez neki gyerekjáték, plusz egy Jedit is lelőtt). Bár Dooku még így is felfigyelt rá, ám azt egyelőre nem tudni, hogy ez most gyanús volt neki vagy csak egyszerű érdeklődés a remek képességei iránt.

Apropó Dooku. Érdekes a terve. Ahhoz képest, hogy elvileg egy kamu emberrablásra készül, elég sok energiát feccöl bele. Nagyon kíváncsi vagyok mi a valódi szándék a háttérben, mert biztos van valami sumákság. Vagy ténylegesen Palpatine életére tör, - ami nem valószínű – vagy pedig tényleg az a cél, hogy sikerüljön elrabolni a kancellárt. A szepi rabok szabadon bocsájtása is ésszerű követelés lenne, hisz gyakorlatilag más módon nem tudják kiszabadítani őket a börtönből. Cad Bane legyen akármilyen jó, azért 5-6 embert nem tud egyszerre megszöktetni. Nagyon izgalmas befejező rész lesz, és megint az a helyzet, hogy bármi lehet, több esélyes a végkimenetel.

Volt még egy remek jelenete az epizódnak, ez pedig természetesen az Anakin-Yoda beszélgetés. Végre látjuk, ahogy Anakint beavatja Yoda, és bár hatalmas Jedinek tartja, emellett azonban türelmetlennek is. Ez szerintem egy nagyon fontos mondat. Anakin láthatóan elég mérges, és pont olyan reakciót mutat, amitől féltek Winduék. Yoda azonban le tudja csitítani, bár kérdés, hogy meddig. Viszont az még mindig nem világos, hogy azt tudja-e, hogy Hardeen=Obi-Wan?

 

Egy szó mint száz remek epizód volt, és van egy olyan érzésem, hogy a jövő heti se lesz rosszabb, sőt. Aztán pedig jöjjön, aminek jönnie kell. Essünk túl rajta.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, Bane. Az ithorian-on tényleg az ő eredeti kalapja volt, vagy csak egy olyan?

Ha az övé, hogy került oda?

Ha egy ugyanolyan, akkor ezért ki kellett nyírnia?

Durva volt tőle és egy fejvadásztól vagy akárkitől egyáltalán is szerintem. Egy kalapért?

Szerintem csak hasonló volt az a kalap, ezért is tetszett meg neki. Valószínűleg cserélni akart, de az a szerencsétlen Bulduga egyből fegyvert rántott. Így járt. :D Alapból szerintem nem akarta megölni az ithoriait, csak így alakult.

 

Nos, mielőtt még megkezdeném a The Box című epizód értékelését, először kitérnék annak negatívumaira. Az első és egyben a legnagyobb baja ennek az epizódnak az az, hogy egyszerűen teljesen felesleges. Az időhúzáson kívül semmi rendeltetése nincs, a történet alig néhány apró lépésnyit halad. Ezt az egész történetszálat el lehetett volna mesélni mindössze három epizódban, semmi szükség nem volt beékelni közéjük egy Kocka feldolgozást. Ám ezzel a The Box negatívumai ki is merülnek, ugyanis valóban egy egyszerű töltelék epizódról beszélünk, de a piszkosul szórakoztató fajtából, ugyanis azt kell mondanom, hogy ZSENIÁLIS!

:lol: Ne haragudj de ez legalább annyira aranyos mint Ágki szertelensége. :D Minek kellett, meg nem volt értelme, de azért zseniális volt. :D Akkor úgy tűnik még is csak érdemes volt megcsinálni. :D

 

Azt viszont megint nem értettem, hogy Dooku gróf MagnaGuardjai miért ilyen sárga színűek, holott régebben, amikor még lila színűek voltak, sokkal jobban hasonlítottak ahhoz, amilyenek az EPIII.-ban voltak, teljesen érthetetlennek találom ezt a módosítást és egyáltalán nem néz ki jobban.

Szerintem ezek Dooku személyes darabjai. Eleinte Grievous -tól kapott párat, de aztán csináltatott magának is. Gondolom a Ventress merénylet óta jobban vigyáz a kastélyára. A szemei ezért lehetnek mások. Mint egy megkülönböztető jelzés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe nagyon jó rész volt, végig lekötött. A kocka film jutott róla az eszembe. nem igazán néztem hogy ez a sztori hány részes lesz, így azt hittem ez is trilógia, és kicsit furcsáltam, hogy ilyen befejezése lesz, de gyorsan rá kellett jönnöm, hogy ez nem így lesz. Marha ötletesek voltak a termek szerintem, Eval egy kis állat. :D Mondjuk csodálom, hogy Dooku nem érezte meg Obi közelségét. Viszont Obi tényleg ügyes volt, és hozta a szintet. Mondjuk mikor elkezdte Evalt püfölni, akkor néztem nagyon. :D Kíváncsi vagyok mi lesz ebből az elrablásból. Ott már tuti Ani is besegít majd Obinak. remélem Embonak nem lesz baja. :D :D

8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez esetben pl. már nagyon kíváncsi vagyok, miként alakul majd Bane és Obi további kapcsolata. Már azt is el tudom képzelni, hogy a kedvenc Jedink valamilyen szinten megkedvelte a fejvadászt. :)

 

Szerintem afféle kölcsönös tisztelet fog kialakulni közöttük :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

remélem Embonak nem lesz baja. :D :D

8/10

Érdekes lenne, ha szembe kerülne Anakinnal. Elég jó viszonyba kerültek a Felucián. :D

 

Szerintem afféle kölcsönös tisztelet fog kialakulni közöttük :)

Meg van rá az esély. Remélem majd visszaadja Bane -nak a kölcsönt. Már ami az életmentést illeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem másodjára az epizódot, most jobbnak tűnt, mint először (szerintem a magyar feliratnak köszönhetően :)), így módosítom az értékelésemet 8 pontra. A 4 részes történeteknek valóban az az előnye, hogy jobban kibonthatják a szereplők jellemét, és ez itt is működött, főleg Bane és Obi-Wan esetében. Az első részben még Hardeen volt a felesleges harmadik, most meg már ott tartunk, hogy Moralo Evalt alázzák meg szinte minden percben (Bane-ék vállasa, Dooku reagálása stb.). A phindiant nem tartom olyan veszélyes alaknak, mint ahogy azt a Deception-ben lefestették, bár kétségkívül nagy hiba lenne őt lebecsülni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem másodjára az epizódot, most jobbnak tűnt, mint először (szerintem a magyar feliratnak köszönhetően :)), így módosítom az értékelésemet 8 pontra. A 4 részes történeteknek valóban az az előnye, hogy jobban kibonthatják a szereplők jellemét, és ez itt is működött, főleg Bane és Obi-Wan esetében. Az első részben még Hardeen volt a felesleges harmadik, most meg már ott tartunk, hogy Moralo Evalt alázzák meg szinte minden percben (Bane-ék vállasa, Dooku reagálása stb.). A phindiant nem tartom olyan veszélyes alaknak, mint ahogy azt a Deception-ben lefestették, bár kétségkívül nagy hiba lenne őt lebecsülni!

Na ugye. :) Az elején nem gondoltam volna, hogy szembekerül Hardeen és Eval. A rivalizálás azonban keményen jelen van a fejvadászok között. :) Mondjuk elég surmó volt, mert csak távolról tudott pofázni, szemtől szemben már nulla volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan szerintem egyáltalán nem jól alakítja Hardeent. "Everyone for himself" - ez a fejvadászok jelmondata, és ez lenne Hardeen jelmondata is. Ehhez képest Obi folyamatosan megmenti az összes fejvadászt (kvázi a vetélytársait), ami inkább illik egy tiszteletreméltó Jedi mesterhez, mint egy fejvadászhoz. Csodálom, hogy még nem bukott le. Bár nagyon remélem, hogy Dooku megérezte őt, ellenkező esetben egy r/hadt nagy logikai gikszer van az egész történetszálban - ld. Invisible Handes, már korábban idézett jelenetsor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan szerintem egyáltalán nem jól alakítja Hardeent. "Everyone for himself" - ez a fejvadászok jelmondata, és ez lenne Hardeen jelmondata is. Ehhez képest Obi folyamatosan megmenti az összes fejvadászt (kvázi a vetélytársait), ami inkább illik egy tiszteletreméltó Jedi mesterhez, mint egy fejvadászhoz. Csodálom, hogy még nem bukott le. Bár nagyon remélem, hogy Dooku megérezte őt, ellenkező esetben egy r/hadt nagy logikai gikszer van az egész történetszálban - ld. Invisible Handes, már korábban idézett jelenetsor.

Ebből a szempontból nézve valóban gyanús. Nem tagadhatja meg magát. :) Viszont ez felfogható betyárbecsületnek is, Bane talán ezért is mentette meg az életét. Szerintem nem kellene annyira komolyan venni ezt az érzi/nem érzi dolgot. Elvileg akkor érezni valakit az Erőben, ha használja azt. Dooku nyilván trükközött az Invisible Hand -en. De he ez logikai hiba akkor az is az, amikor Vader nem érezte meg a fiát, aki pár száz méterrel előtte repült a Halálcsillag csatornájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből a szempontból nézve valóban gyanús. Nem tagadhatja meg magát. :) Viszont ez felfogható betyárbecsületnek is, Bane talán ezért is mentette meg az életét. Szerintem nem kellene annyira komolyan venni ezt az érzi/nem érzi dolgot. Elvileg akkor érezni valakit az Erőben, ha használja azt. Dooku nyilván trükközött az Invisible Hand -en. De he ez logikai hiba akkor az is az, amikor Vader nem érezte meg a fiát, aki pár száz méterrel előtte repült a Halálcsillag csatornájában.

Nem hiszem, hogy az hiba lenne. Szerintem minden egyénnek van egy saját karaktere az erőben, amit először be kell azonosítani, és utána később bármely találkozáskor felismerik egymást. Obi-wan pedig itt használta az Erőt, ez nem is lehet kérdéses, úgyhogy Dookunak fel kellett volna ismernie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy az hiba lenne. Szerintem minden egyénnek van egy saját karaktere az erőben, amit először be kell azonosítani, és utána később bármely találkozáskor felismerik egymást. Obi-wan pedig itt használta az Erőt, ez nem is lehet kérdéses, úgyhogy Dookunak fel kellett volna ismernie.

Szerintem nem használhatta az Erőt. Ennyire nem lehetett hülye. :) Dooku talán azt az Erő lenyomatot érezhette meg a vezérlőben amit alább említettél.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem használhatta az Erőt. Ennyire nem lehetett hülye. :) Dooku talán azt az Erő lenyomatot érezhette meg a vezérlőben amit alább említettél.

De Ody, Anakin is tudatalatt használja az Erőt a fogatversenykor, azok szolgáltatják a villámgyors reflexeit. Mindig egy picit előrepillant a jövőbe, ezért tudja, hogy hogyan kell kikerülni az akadályokat. Obi-wan itt ugyanezt csinálja, amikor lelövi a lövedékeket. Az Erő használata nélkül aligha tudná lelőni azokat az izgő mozgó pontokat, hiszen nem képzett sniperes. A Jedik a fénykardhasználatkor is az Erőt használják, pl., amikor kivédik a sugárlövedékeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem volt ez rossz rész, nekem bejött. Persze érezhetően az időhúzás volt a cél, a fő szál gyakorlatilag csak minimálisan haladt előre, a megvalósítás mégis príma volt. Sokkal inkább vevő vagyok efféle epizódokra, mint olyanokra, amik azt ecsetelik, mit csinál Threepio és Artu a zöldségesnél, vagy hogyan társalognak beszélő fákkal. Ha képesek így "húzni" az időt, akkor hajrá, nem bánom. Természetesen úgy, hogy ez ne menjen a fő cselekmény rovására, ahogy ezúttal sem ment.

 

A Kocka "koppintás" gondolom mindenkinek feltűnt, nem volt nehéz figyelmen kívül hagyni, ugyanakkor zavarónak kicsit sem találtam. Ahogy nem zavart anno GodZillo vagy A hét szamuráj lemásolása sem. Mindez attól függ, hogy az adott sztori mennyire tud beilleszkedni az SW univerzumba, illetve mennyit tesz hozzá és mennyire sikerül elkerülnie, hogy erőltetettnek hasson. A fejvadászválogatás ezen módszere egyáltalán nem lett SW-idegen, sőt, Dooku-ból bőven ki is néztem effélét. Az öreg mellesleg gyönyörű helyen lakik (ha egyszer megteheti), Sorenno valami elképesztően szép, már-már művészi gyönyörrel rendelkező világ, legalábbis amennyit láthattunk belőle Dooku rezidenciája által. Már a Nightsisters-trilógiában sem volt esztétikailag utolsó helyszín, de az animáció fejlődése ezúttal is világosan megmutatkozott. :clap: Mellesleg nem semmi, milyen szívből jövő gyűlölettel beszélt Dooku a Köztársaságról, jobban kiemelve jellemének ezen szegletét.

 

A terv részletei is körvonalazódtak valamelyest. Kíváncsi lennék, akkor mit tenne a két Sith, ha a Köztársaság megtagadná a szeparatisták követeléseit, mondván, nem tárgyalnak terroristákkal... nyilván nem végeznék ki Palpatine-t, azzal viszont jócskán hitelességüket vesztenék. A terv sikeressége tehát egyáltalán nem garantált. Hasonló érzésem van vele kapcsolatban, mint Yodáék Obi-Wanra vonatkozó tervüket illetően. Meglehetősen zsákbamacska. A Yoda-Anakin jelenet sokat mondó volt, bár az öreg igazán elmondhatta volna az igazat a srácnak. Ezzel sokkal kevésbé segít Obi-Wanon, mint olajat önt a tűzre és egyre inkább kivívja Anakin ellenszenvét. Megjegyzem, félig-meddig jogosan!

 

A Kockában, akarom mondani Dobozban zajló próbák ötletesek voltak, főleg a fénykard-szerű fegyverekkel történő megmérettetés tetszett. De a végső próbatétel után, Obi-Wan és Eval küzdelme sem volt utolsó. A háttérzene pedig mesteri volt, baromira tetszett és sokat adott hozzá a jelenet dinamikájához. Obi-Wan és Bane kapcsolatának alakulása váratlan meglepetésként ért. Érdekes, hogy a durosba is szorult némi bajtársiasság, az eddigiek alapján nem tűnt ilyennek. Ha tudná, hogy a nemrég "elhunyt" Kenobival bratyizott össze... :lol:

 

A fejvadászok kellően egyedi karakterek lettek, már ami a megjelenésüket illeti. Jellemileg komoly kihívás lett volna 20 perc alatt 11 karaktert bemutatni, így ezt nem rónám fel negatívumnak. Számomra egyértelműen Embo vitte el a pálmát, a maga sajátos "kúlságával", de Obi alias Hardeen és Cad Bane is ott voltak a szeren. Főként Kenobi, aki ezúttal is tanúbizonyságát adta annak, hogy nem semmi egy figura. Derrownnál kissé értetlenül pislogtam, miután nem sikerült összeraknom, hogy a csápjai segítségével hogy képes a talaj fölött lebegni? Kinézetileg egyértelműen övé az egyediségért járó első hely. A többiek valahogy megmaradtak az átlagos kategóriában, így külön-külön nem térnék ki egyikükre sem. Sugi viszont nagyon hiányzott, szerintem egyértelműen a csapatban lett volna a helye. Kíváncsi lennék, a kezdetekkor Dooku mi alapján választotta ki Evalt az akció vezetőjének? Némi esze ugyan van, de hogy egy jellemtelen, gyáva féreg, az is egyértelművé vált. Nem túl meglepő, hogy a gróf végül Bane-t tisztelte meg a vezető szerepével, de Obi által meg is próbált tőle szabadulni (azaz nem olyan kulcsfontosságú figura, mint amilyennek eleinte tűnt).

 

Azzal sincs semmi baj, hogy Dooku nem érezte meg a mellette álló Obi-Want. Miért érezte volna? Obi nyugodtan használhatta az Erőt, bár nem hiszem, hogy egy Erő-érzékeny illető csak akkor érzi meg a másikat, ha az használja az Erőt. Az Ep3-ban Dooku sem használta, amikor Anakin kijelentette, hogy érzi őt. De az Ep6-ban sem tűnt úgy, hogy Vader alkalmazza, amikor Luke felfigyelt a jelenlétére. Szerintem mindez attól függ, hogy az illető akarja-e, hogy megérezzék. Dooku esetében az Ep3-ban egyértelműen ez volt a cél. Bár EU, így csak halkan jegyezném meg, de az Erőben való "jelenlétet" lehet leplezni, meggátolva ezzel azt, hogy más, Erőre fogékony lények tudomására jusson az illető holléte. Sokkal ésszerűbb magyarázat. Természetesen akkor jobban érzékelhető a személy holléte, ha az használja is az Erőt, ám az Erő-érzékenyek nyugalmi állapotban a "normálisnál" nagyobb rezgéseket keltenek. Az sem véletlen, hogy Anakin nem érezte meg mesterét, csupánt azt, hogy a mester-tanítvány kötelék még nem szűnt meg. Obi-Wan nem akarta megát leleplezni. De említhetném Palpatine-t is, aki bár nem valószínű, hogy használta az Erőt, ha nem leplezi jelenlétét, a Jedik idejekorán kiszúrhatták volna, a belőle áradó sötétség révén. Azt hiszem, ezt talán túl is magyaráztam.

 

Összességében jó kis rész volt, semmi baj nem volt vele. Bár két elődjénél gyengébb, a töltelék epizódok kategóriájából az egyik legelőkelőbb helyet birtokolja. Nagyon kíváncsi vagyok a sztori lezárására, számos érdekes, megválaszolatlan kérdés magyarázata vár még ránk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Derrownnál kissé értetlenül pislogtam, miután nem sikerült összeraknom, hogy a csápjai segítségével hogy képes a talaj fölött lebegni? Kinézetileg egyértelműen övé az egyediségért járó első hely.

Elméletileg gázzsákokkal van tele a testük, így könnyebb a levegőnél. :) Az Erő jelenlétes magyarázatot pedig teljesen helytálló, csak nem akartam ezzel előállni, nehogy azt mondják, hogy már megint az EU-val jövök. >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De he ez logikai hiba akkor az is az, amikor Vader nem érezte meg a fiát, aki pár száz méterrel előtte repült a Halálcsillag csatornájában.

 

Ody:

Vader érezte, hogy erőhasználó van a csatornában, de honnan tudta volna beazonosítani,

hisz számára ismeretlen erőhasználó volt Luke.

 

Ezt meg általánosságban jegyzem meg:

És az, hogy Dooku megérzi-e Obi-want biztosra, nem tudhatjuk.

Lehet, hogy egy Sith-et könnyebb beazonosítani egy Jedi számára,

mert a sötét oldalt ugye ritkábban tapasztalják, hogy valaki használná, a közelükben.

Hogy Kenobi használta-e az erőt a kockán belül szintén kérdés marad.

 

De az, hogy Palpatine-t miért nem érzi meg konkrétan egy Jedi sem -erőhasználat ide, vagy oda- , az sokkal durvább kérdés, mint hogy Dooku most összerakta-e a képet Hardeen-nal kapcsolatban, nem?

 

És már azon sem rágódunk rég. Szóval maradjunk annyiban, hogy álca alatt sem Jedi sem Sith nem használ erőt és mindig mindent megoldanak máshogy, csak, hogy le ne bukjanak!

Ilyen kis ügyesek! :D

 

Szerk.:

És Sky írásának végét csak most olvastam. Kb Jól összefoglalta.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az, hogy Palpatine-t miért nem érzi meg konkrétan egy Jedi sem -erőhasználat ide, vagy oda- , az sokkal durvább kérdés, mint hogy Dooku most összerakta-e a képet Hardeen-nal kapcsolatban, nem?

 

Ha olvastad a Darth Bane trilógiát, akkor abban leírják hogy létezik olyan Sith varázslat mellyel a sötét oldalt használok eltudják rejteni kilétüket, úgy hogy világos oldali energiát sugároznak, ezt használta ki a Sötétség Testvérisége is a Ruusanon az erdei rajtaütéseknél. Ez a varászlat amúgy nagy összpontosítást igényel, szóval le a kalappal Palpi előtt hogy fent tudta tartani ennyi évig :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha olvastad a Darth Bane trilógiát, akkor abban leírják hogy

 

létezik olyan Sith varázslat mellyel a sötét oldalt használok eltudják rejteni kilétüket, úgy hogy világos oldali energiát sugároznak, ezt használta ki a Sötétség Testvérisége is a Ruusanon az erdei rajtaütéseknél. Ez a varászlat amúgy nagy összpontosítást igényel, szóval le a kalappal Palpi előtt hogy fent tudta tartani ennyi évig :D

 

 

Még nem olvastam ,de tudtam róla, hogy van ilyen. Ennek ellenére a Sith-ek bosszúja c. film így is működött a moziban az átlag mozinézők számára is, akik 2005-ben nem olvasták Bane trilógiát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem olvastam ,de tudtam róla, hogy van ilyen. Ennek ellenére a Sith-ek bosszúja c. film így is működött a moziban az átlag mozinézők számára is, akik 2005-ben nem olvasták Bane trilógiát. :)

 

Jól van akkor :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy Palpatine nem használ semmilyen Sith varázslatot. Más dolog, hogy jó energiákat sugárzol ki magadból, miközben nem vagy az, vagy egyszerűen csak leárnyékolod magad. Ezt csinálta Palpatine, olykor nem is annyira hatékonyan, ugyanis a Jedi Tanács érezte az EPIII.-ban, hogy a főkancellárt körülveszi az Erő sötét oldala.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg gázzsákokkal van tele a testük, így könnyebb a levegőnél. :)

Köszi, rá nem jöttem volna. :D

 

Csakhogy Palpatine nem használ semmilyen Sith varázslatot. Más dolog, hogy jó energiákat sugárzol ki magadból, miközben nem vagy az, vagy egyszerűen csak leárnyékolod magad. Ezt csinálta Palpatine, olykor nem is annyira hatékonyan, ugyanis a Jedi Tanács érezte az EPIII.-ban, hogy a főkancellárt körülveszi az Erő sötét oldala.

Igen, én is a "leárnyékolós" magyarázatot igyekeztem kifejteni lentebb. :) Obi nem sokra ment volna vele, ha a benne rejlő világos oldalt úgy próbálja leplezni, hogy a sötét oldal energiáit sugározza magából. Így is úgy is fény derült volna rá, hogy Erő-érzékeny, akkor pedig búcsút mondhatott volna az álcájának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy Palpatine nem használ semmilyen Sith varázslatot. Más dolog, hogy jó energiákat sugárzol ki magadból, miközben nem vagy az, vagy egyszerűen csak leárnyékolod magad. Ezt csinálta Palpatine, olykor nem is annyira hatékonyan, ugyanis a Jedi Tanács érezte az EPIII.-ban, hogy a főkancellárt körülveszi az Erő sötét oldala.

Igen, csak nem gondolták, hogy éppen maga a főkancellár lenne Darth Sidious, hanem azt hitték, hogy a környezetében, a tanácsadói körében valaki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dooku rájött, hogy Hardeen valójában Obi-Wan, és azért nem leplezi le, mert Palpatine elrablása ígyis-úgyis kudarcra van ítélve. Lehet, hogy Palpi csak azért rendeztette meg az egészet, hogy felállíthassa a Vörös Gárdát. Tudom, hogy az EU-ban már van ehhez egy sztori, de a sorozatban eddig még nem tűntek fel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Derrown: Kétségtelenül a bajnokság legegyedibb résztvevője, akit sokkal inkább a fajtája, mint sem a személyisége tesz érdekessé, bár javarészt a saját nyelvén szólalt meg. Fajtájából adódóan egy kis előnnyel indult a többi résztvevővel szemben, elvégre képes felemelkedni a levegőbe. Bár azt nem értettem, hogy ha teszem azt Derrown nem marad életben a harmadik próbán, akkor mindannyian meghaltak volna? Elvégre az egész arra volt alapozva, hogy a parwai ott lesz közöttük.

Erre én is gondoltam. Derrown esetleges halála után valószínűleg másik próbát nyomott volna be Eval.

 

Szerintem Dooku rájött, hogy Hardeen valójában Obi-Wan, és azért nem leplezi le, mert Palpatine elrablása ígyis-úgyis kudarcra van ítélve. Lehet, hogy Palpi csak azért rendeztette meg az egészet, hogy felállíthassa a Vörös Gárdát. Tudom, hogy az EU-ban már van ehhez egy sztori, de a sorozatban eddig még nem tűntek fel :)

Van benne valami, bár kétlem, hogy Dooku és Palpatine terve csupán ennyi volna. Szerintem valóban arra megy ki a játék, hogy a szakadár vezetők újra szabadok legyenek. Az elfogásuk jelentősen meggyengíthette a CIS egységességét.

Újra megnézve a részt, elképzelhető, hogy Dooku valóban tudja az igazat "Hardeenről". A 16. perc környékén látott vigyora számomra erre utal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dooku rájött, hogy Hardeen valójában Obi-Wan, és azért nem leplezi le, mert Palpatine elrablása ígyis-úgyis kudarcra van ítélve. Lehet, hogy Palpi csak azért rendeztette meg az egészet, hogy felállíthassa a Vörös Gárdát. Tudom, hogy az EU-ban már van ehhez egy sztori, de a sorozatban eddig még nem tűntek fel :)

A Vörös Gárda már az EP2-ben is szerepelt, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.