Ugrás a kommentre

4x19 - Massacre


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bár az értékelésemből is lejön, de nekem nagyon bejött a Massacre.

Nálam a 3. évadban bemutatott 3 rész az egész TCW-ból az abszolút kedvenc.

Veri Mortist, mindent. Miért? Van tétje. Ventress a főszereplő.

Egy karakter akiért lehet aggódni, hisz nem ismeretes a sorsa.

Ez nagyon fontos.

Ez üde színfolt a sorozatban és ezt a részt is ez emeli piedesztálra.

Élvezetes, izgalmas, látványos. Ez kell egy rajongónak egy sw sorozattól!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin-nal kapcsolatban egy érdekes dologba botlottam a wookielapján, valamelyik EU műben -ha jól vettem ki a Wrath of Darth Maul regényben- elég komoly részletekbe mentek a háttér történetével kapcsolatban

 

A Wookie szerint Talzin kis híján belehalt az első szülésébe, de a mortisiak "megvilágosították", és meggyógyították őt, és ezután vált azzá a hatalmas "sámánná", akit láthattuk ebben az epizódban. Az mondjuk nem világos, hogy mégis hogy került a Mortis-ra? Gondolom magát a művet ismerve több értelme lenne ennek az egésznek :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin-nal kapcsolatban egy érdekes dologba botlottam a wookielapján, valamelyik EU műben -ha jól vettem ki a Wrath of Darth Maul regényben- elég komoly részletekbe mentek a háttér történetével kapcsolatban

 

 

A Wookie szerint Talzin kis híján belehalt az első szülésébe, de a mortisiak "megvilágosították", és meggyógyították őt, és ezután vált azzá a hatalmas "sámánná", akit láthattuk ebben az epizódban. Az mondjuk nem világos, hogy mégis hogy került a Mortis-ra? Gondolom magát a művet ismerve több értelme lenne ennek az egésznek :hmm:

 

 

SW Könyvek topikban válaszoltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm,nem semmi volt ez az epizód,azt meg kell mondanom. Egyre inkább tetszik ez a misztikus-mágiás történet. És ha mindig minden körülmények között csak hókusz-pokuszolás lenne,akkor is végignézném az epizódokat (bár ki nem nézné?) :)

Már-már sajnáltam Ventress-t,mindent és mindenkit elvesztett.... Kegyetlen sors ez....

Akkor most Ventress az egyetlen éjnővér,mert mivel az lett nem? Egyedül maradt....

Maga a rész nagyon tetszett,bár azokat az élőhallottakat/zombikat elég furcsa szemmel néztem :P

Dathomir.......Hogy én mennyire szeretem :) Nagyon megfogott engem ez a bolygó. Sötét,ködös.... Jobban tetszik még Umbaránál is :P

Dooku kínzása elég furán hatott.....,de azt elkell ismernem,hogy állati nagy poén volt,hogy amikor Dooku fetrengett a földön a magna droid megse mozdult,hogy segítsen neki :lol::lol:

Grievous és Ventress fénykardpárbaja nagyon tetszett :)

Az öreg Daka....ez meg ki? Ismernem kéne? A hangja elég brutál volt :lol:

A zenéért és a defóliátorért hatalmas piros pont :)

 

.......

 

Összegezve tetszett a rész,kíváncsian várom a folytatást :) És igen,nálam nem veri ez a sztori a Mortis-os részeket :)

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... ha mindig minden körülmények között csak hókusz-pokuszolás lenne,akkor is végignézném az epizódokat (bár ki nem nézné?) :)

 

 

 

Sanszos, hogy én nem... nem örülnék neki, de valószínűleg nem nézném ha csak és kizárólag hókusz-pókusz menne a TCW-ben :( azt meg az én gyomrom nem venné be.

Ha csak mágiázás menne nonstop, akkor már eleve el sem kezdtem volna a sorozatot...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sanszos, hogy én nem... nem örülnék neki, de valószínűleg nem nézném ha csak és kizárólag hókusz-pókusz menne a TCW-ben :( azt meg az én gyomrom nem venné be.

Ha csak mágiázás menne nonstop, akkor már eleve el sem kezdtem volna a sorozatot...

 

Ízlések és pofonok ;) Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyi hogy azért válaszolok késöbb , mert beírom a részről a véleményemet és elmegyek valami filmet nézni, vagy játszani és azután nézem meg a reakciókat.

Nem baj, az a lényeg, hogy írsz ha van mondandód. :D

 

Nekem is furcsa kicsit ez a sok varázslat SW-n belül, de az Éjnővér-jelenség Talzin anyával az élén annyira bejött eddig is, és most is, hogy nem nagyon zavar, főleg mert igen jó történet kapcsolódik hozzá. :) Ezért még a zombikat is elnézem. :P

Nagyon jó epizód volt, totális befejezés helyett (ami lehetett volna, tekintve, hogy az éjnövérek meghaltak mind, Talzin anya pedig eltűnt) rejtéllyel, kérdéssel végződő, amelyek közül az első, hogy mi lesz ezután Ventress-szel? Kifejezetten megkedveltem a nőt már az előző évadban, és most is sikerült tovább árnyalni a jellemét: láthatjuk, hogy micsoda örök újrakezdő, konok, meg nem hátráló ember. Igaz, itt kicsit elveszettnek tűnik a végén, hisz épp most omlott össze az egyetlen biztos menedéke, ahová mindig visszatalált szükség esetén, és hagyta el a védelmezője, de én biztos vagyok benne, hogy tovább küzdi majd magát az akadályokon, ahogy eddig is tette. Kár, hogy ifjúkorában rosszra fordult a sorsa és sötét utakra tévedt, szebb emlékek és tapasztalatok hatására rendes emberke lehetett volna belőle, aki a hűséget mindennél többre becsüli - ez most is látszik, ahogy Oppress pálfrdulásáról beszél, de elég csak arra gondolni, hogy előzőleg Dooku árulása miatt jött a Dathomir-ra segítségért.

Nagyon jól felépítették Ventresst is. Míg a Tartakovsky féle sorozatban egy papírmasé egy dimenziós karakter volt, addig itt egy sokkal bonyolultabb lélek. Jól leírtad a dolgokat vele kapcsolatban. A története azonban még itt nem ér véget. :)

 

Talzin anya a másik kedvencem az egész nagy Éjnővér-történetben. Nemcsak hogy boszorkány, de elég magas szinten űzi eme mesterséget. Szerintem nem halt meg, egyszerűen eltűnt, mintha folyékony energiává alakult volna átmenetileg, mintha maga a bolygó rejtette volna magába, mert ennek jött el az ideje. Vissza fog térni, én biztos vagyok benne, erősebben, mint valaha volt. És említettétek, hogy utalás volt már rá, hogy ő több, mint aminek látszik - hát ezt simán el is hiszem. Ördögi egy karakter, és mégis szimpatikus. :D

Talzin szerintem is a bolygó révén tud ilyen erős lenni. Legalább is ez a zöld löttyhöz kötött mágiák mind erre utalnak. Ez elég röghöz kötött felállás, de nekem nagyon tetszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól felépítették Ventresst is. Míg a Tartakovsky féle sorozatban egy papírmasé egy dimenziós karakter volt, addig itt egy sokkal bonyolultabb lélek. Jól leírtad a dolgokat vele kapcsolatban. A története azonban még itt nem ér véget. :)

A Tartakovsky filmben egy vicc volt a karakter (nem sok epizódot láttam, de azt éppen igen, amikor Anakinnal küzdött), és ahogy visszaemlékszem, még az Ambush-ban is elég zsengén szerepelt, hülyét csinált magából. Most meg már egy komoly karakter, múlttal, érzésekkel, csalódásokkal, és ettől vált igazán érdekessé. Nagyon jó, hogy ide eljutottunk. :)

 

Talzin szerintem is a bolygó révén tud ilyen erős lenni. Legalább is ez a zöld löttyhöz kötött mágiák mind erre utalnak. Ez elég röghöz kötött felállás, de nekem nagyon tetszik. :)

Érzésem szerint a bolygó nagyon fontos az egészben, talán Talzin mágiái máshol nem is működnének ilyen erősen. Kiváncsi vagyok a visszatérésére, és remélem, lesz majd valami utalás arra, hogy hol volt addig. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érzésem szerint a bolygó nagyon fontos az egészben, talán Talzin mágiái máshol nem is működnének ilyen erősen. Kiváncsi vagyok a visszatérésére, és remélem, lesz majd valami utalás arra, hogy hol volt addig. :)

Nagyon jó lenne, mert ez rengeteget elvenne Talzin hatalmának nagyságából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a a bolygó a ludas a mágiában akkor a többi éjnővér miért nem olyan jó mint Talzin?

Mert önmagában az a zöld lötty nem elég. :) Biztos nem avatták be a többi nővért, vagy van egy hierarchia és aszerint élnek, tanulnak. Daka is egy sziklába vájt barlangban élt, pedig ki tudja milyen szerepet töltött be a klánban. Mondjuk ez tényleg nagyon érdekelne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert önmagában az a zöld lötty nem elég. :) Biztos nem avatták be a többi nővért, vagy van egy hierarchia és aszerint élnek, tanulnak. Daka is egy sziklába vájt barlangban élt, pedig ki tudja milyen szerepet töltött be a klánban. Mondjuk ez tényleg nagyon érdekelne. :D

Egy biztos, az anya szerepét sosem töltötte be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként belegondolva....a szepiknek miért érte meg értékes haderőt pocsékolni az éjnővérekre? Semmi haszna nem volt ennek a csatának. Persze Dooku bosszúján kívül. :)

Meg hát, ahogy a kínzás alatt is kiderült, szentül hitte, hogy Ventress és Talzin újból az életére akar törni. Meg hát... Ő a CIS teljhatalmú vezetője és megteheti. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg hát, ahogy a kínzás alatt is kiderült, szentül hitte, hogy Ventress és Talzin újból az életére akar törni. Meg hát... Ő a CIS teljhatalmú vezetője és megteheti. :)

Ez igaz, de elég szép flottát csődített össze pár tucat éjnővér ellen. biztosra akart menni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként belegondolva....a szepiknek miért érte meg értékes haderőt pocsékolni az éjnővérekre? Semmi haszna nem volt ennek a csatának. Persze Dooku bosszúján kívül. :)

Gondolom a jó öreg Tyranus nagyúr nem akarta megkockáztatni, hogy az éjnővérek egy újabb merényletet kövessenek el ellene, és erre a legjobb alkalom az amikor az egész bagázs egy helyen van jelen.

 

Nekem csak az nem világos, hogyha azzal a tinccsel ilyen könnyen elintézhette volna, miért volt ez az egész "láthatatlan Ventress" merénylet és az "áruló Opress" hadművelet

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hajtincs már valószínűleg azóta Talzin-nál volt, hogy Dooku évekkel korábban segített neki valamiben. Szerintem azért nem használta arra, hogy segítsen Ventress-nek bosszút állni, mert magasról tett a csajra, és valójában az egész játszma arról szólt, hogy találjon valakit (Savage), aki képes megtalálni és megmenteni Tudjukkit :P Ehhez viszont még szüksége volt Dooku-ra, hogy legalább a legalapvetőbb dolgokat megtanítsa Savage-nak.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magasról tett a csajra? Hiszen most is és a nightsisters trilógiában is végig segítette, egyengette az útjait...

De ebben a nőben van valami, ami nem őszinte. Leginkább akkor lehetett érezni, amikor sürgeti Ventresst, hogy hajtsa végre a gróf elleni tervét. Most pedig ott hagyta őt. Valamire készül, de nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ebben a nőben van valami, ami nem őszinte. Leginkább akkor lehetett érezni, amikor sürgeti Ventresst, hogy hajtsa végre a gróf elleni tervét. Most pedig ott hagyta őt. Valamire készül, de nagyon.

Úgy gondolom azért hagyta ott Ventresst mert egyszerűen már nem volt vele semmi terve, közös útja. Az éj nővérek meghaltak, mindketten mentek tovább a saját útjukon. Az persze tuti hogy Talzinnak vannak tervei de nem hiszem hogy ártani akar Ventressnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magasról tett a csajra? Hiszen most is és a nightsisters trilógiában is végig segítette, egyengette az útjait...

Ami Ventress útjának egyengetését illeti, pont azt, hogy mondtam szerintem direkt arra játszott, hogy Ventress megtalálja Savage-t, akit aztán Dooku kiképez valamennyire, aztán a merénylet után majd elküldi, hogy felkutassa Tudjukkit. Ha Savage meghalt volna, az csak annyit jelentett volna, hogy nem ő a megfelelő személy a feladatra. Ha sikerült volna megölniük Dooku-t, az Talzin terveire nézve semmit nem jelentett volna, ahogy az sem jelentett, hogy elbuktak. Az nem világos, hogy miért jó az neki, ha Savage megtalálja Tudjukkit, de egyértelműen arra játszott a kezdetektől fogva, hogy ezt lehetővé tegye. Ventress és a bosszúhadjárata csak arra kellettek, hogy a bábuk a helyükre kerüljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Talzinnak mi haszna származik abból, hogy Opress-t felkészíttesse Dooku által? Ártani persze nem árt, de különösebb okát nem látom...

ahhoz, hogy Mault megtalálja, nem szükséges különösebben ismerni a sötét oldalt, ott a spéci medál, amit kapott. Aztán ha már ott van, Maul arra tanítja, amire kedve tartja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Talzinnak mi haszna származik abból, hogy Opress-t felkészíttesse Dooku által? Ártani persze nem árt, de különösebb okát nem látom...

ahhoz, hogy Mault megtalálja, nem szükséges különösebben ismerni a sötét oldalt, ott a spéci medál, amit kapott. Aztán ha már ott van, Maul arra tanítja, amire kedve tartja.

 

Talán kellett neki az a löket, ami abból fakad, hogy elárulták őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Talzinnak mi haszna származik abból, hogy Opress-t felkészíttesse Dooku által? Ártani persze nem árt, de különösebb okát nem látom...

ahhoz, hogy Mault megtalálja, nem szükséges különösebben ismerni a sötét oldalt, ott a spéci medál, amit kapott. Aztán ha már ott van, Maul arra tanítja, amire kedve tartja.

 

A sorozat topikban válaszoltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami Ventress útjának egyengetését illeti, pont azt, hogy mondtam szerintem direkt arra játszott, hogy Ventress megtalálja Savage-t, akit aztán Dooku kiképez valamennyire, aztán a merénylet után majd elküldi, hogy felkutassa Tudjukkit. Ha Savage meghalt volna, az csak annyit jelentett volna, hogy nem ő a megfelelő személy a feladatra. Ha sikerült volna megölniük Dooku-t, az Talzin terveire nézve semmit nem jelentett volna, ahogy az sem jelentett, hogy elbuktak. Az nem világos, hogy miért jó az neki, ha Savage megtalálja Tudjukkit, de egyértelműen arra játszott a kezdetektől fogva, hogy ezt lehetővé tegye. Ventress és a bosszúhadjárata csak arra kellettek, hogy a bábuk a helyükre kerüljenek.

Ezzel csak az a probléma, hogyha Ventress ilyen fontos ebben a tervben, akkor Talzin miért kockáztatta meg, hogy Dooku megölje őt annál a láthatatlan merényletnél? Vagy ha ott megölik Dookut, akkor ki képzi majd ki Savage-t?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.