Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

De a TV az jöhet? :) Annál sokkal jobb úgyse kell majd sztem.

A lényeg(?) az , hogy tudja az 1080p felbontást és a 24fps-t. Ez kell a full HD-hez. Innentől jöhet az, hogy ezt a tulajdonságot az ember miben keresse. Plazmában ill. lcd megjelenítőben vagy vetítőkben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Íme egy rövidke élménybeszámoló a mostani hétvégén megrendezésre kerülő VIII. Hifi és Házimozi kiállításról.

 

A rendezvénynek -mint eddig minden alkalommal- a Westend Hilton adott helyszínt. Az idei évben ugyan jóval kevesebb kiállító jelent meg, viszont a szegmens is változott. A mostani cuccosok inkább a vastagabb pénztárcáúaknak nyújtott elérhetőséget, nekünk meg maradt az élmény, hogy ízelítőt kapjunk a HD képességeiről és talán a távoli jövőben otthonunkban tudjuk ezeket a készülékeket.

Szóval kevesebb kiállító....kevesebb szoba amit berendezhettek erre a három napra. Mindazonáltal a minőség további maradásra is bírt volna minket ha nem éppen zárórakor kezdték volna el a kiváncsiskodók "kikergetését". :lol:

Volt itt aztán minden természetesen. LCD-, plazma tv készülékek, DLP-, LCS vetítők, Csöves erősítők, elő- ill. végfokok, integrált erősítők, hangfalak melyek akár a mennyezetig is elértek és az egyik konferancié szavaival élve, ezek még a "port is kiverték a szőnyegekből" :).

Mindazonáltal némi üröm az örömben, hogy a legtöbb HD bemutató nem Blu rayről, és nem is HD DVD-ről ment hanem mezei vinyóról és a neten is fellelhető demokat mutattak be. (Szóval így csöppet sem volt feltünő, hogy a képmegjelenítők és vásznak sarkaiban ott vírított az NBC, BBC logói) :) Ugyebár ezek az adók szoktak HD anyagokat leadni.

Egy szó mint száz, és ezzel zárom is a beszámoló sorait, egy élmény volt és tuti ott leszek a következőn is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 4 héttel később...
Azt nem tudjátok hogy a Transformerst melyik filmcég csinálta? Csak mert azzal meg az volt a macera, hogy HD-n kiadják Blue-Ray-en meg nem hajlandók....

A Transformers-t a Paramount forgalmazza, akik egy exkluzív szerződést kötöttek a HD-DVD-sekkel, miszerint a filmjeiket másfél évig csak azon a formátumon adják ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Transformers-t a Paramount forgalmazza, akik egy exkluzív szerződést kötöttek a HD-DVD-sekkel, miszerint a filmjeiket másfél évig csak azon a formátumon adják ki.

Köszi. Szóval Paramount az egyik oldal, Warner a másik.... meg ha jól hallttam a Fox is....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Szóval Paramount az egyik oldal, Warner a másik.... meg ha jól hallttam a Fox is....

A felállás valahogy igy néz ki:

 

HD-DVD exkluzívek: Universal, Paramount és leányvállalatai (pl. Spielberg cége a Dreamworks), Weinstein Company

 

Blu-Ray exkluzívek: Sony Pictures, MGM, Warner, Fox, Disney, New Line Cinema, Lionsgate

 

Azok a studiók, akik nem lettek felsorolva az ugynevezett "lila-csoportba" tartoznak, akik Blu-Rayen és HD-DVD-n is megjelentetik a filmjeiket.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
http://pcworld.hu/story.php?sid=10477

 

23 ezer forintért hazavihetsz egy hddvd lejátszót+7 filmet?Nem semmi.

 

Már csak egy jó tv kellene hozzá. :)

Bemész a MediaMarktba és fél milláért hazaviszel egyet. :)

Innentől már csak egy lépésre vagy. Kétszázezerért veszel egy tartós erőlködőtt. :P:D

 

Persze maholnap megkapod a "Tesco gazdaságos" kivitelben is az egészet és talán még garit is kapsz hozzá. Egy év múlva úgyis lecseréled. Nem flancból, hanem mert kénytelen vagy így tenni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Hmmm, ha eldőlt a formátumháború, a Lucasfilmnek lassan majd ki kell adnia a Star Wars Saga Edition-t... :) Elvégre ezzel takaróztak.

Egészen pontosan azzal, hogy nincs még elégé elterjedve a háztartásokban a HD szabvány. Szerintem még egy év kell ahhoz, hogy elterjedté és az átlagembereknek is megfizethetővé váljon a formátumra való átállás. Nem hiába vártak a DVD megjelenéssel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam még annál is tovább kell várni, mert egyelőre nincs szándékomban formátumháború eldőlés miatt sem átállni. Marad, ami volt eddig.

Azért sajnálom a céget, hiszen tuti csomó pénzt és energiát belefektettek, de ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Lucasék addig nem vágnak bele a Blu-rayes SW-be, amig a techológia el nem terjed. A DVD-vel is kivártak, amig a háztartások egy jelentős részébe el nem jutott.

 

Már nem is tudom, hogy olvastam, de találó: a Blu-ray és a HD-DVD formátumháborúja két egér bunyója volt, aminek a végén a győztes kihivhatja a mamutot egy pofozkodásra. Asszem addig még várni kell egy kicsit, amig a hagyományos DVD-t leteritik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az egész HD vs DVD dologban egy rossz van: marha könnyű hozzászokni a HD-s képhez. :D

Persze ehhez jó megjelenítő is kell. Nemrég végre vettem egy 720p projektort. :) 203x114 cm-es képen már nehéz elfogadni egy HD-s anyag után a DVD képét.

De mondjuk egy 82 cm-es LCD-n 3 méter távolságból nem nagyon érzékelhető a különbség.

Milyen dolog már, hogy az Indy előzetes 720p-ben odaver az összes DVD-mnek? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.