Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Ha jól tudom, akkor a K annyit tesz, hogy képes az overclockingra, ami mindenképp előnyös, ha játszani akarsz, vagy grafikusan terveznél valamit.

Az F meg azt jelenti, hogy nincs benne integrált videókártya. Integrált videókártya hasznos lehet, ha a fogyasztást alacsonyan akarod tartani, ugyanis kisebb műveletekhez, mint pl. amilyen a böngészés, ezt használja alapból a gép (hacsak nem allítod át manuálisan), nem pedig a bivaly dedikált kártyát, amit tervezel a gépedbe (plusz kíméli is a dedikált videókártyát, azzal, hogy nem az pörög folyton)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Ha jól tudom, akkor a K annyit tesz, hogy képes az overclockingra, ami mindenképp előnyös, ha játszani akarsz, vagy grafikusan terveznél valamit.

Az F meg azt jelenti, hogy nincs benne integrált videókártya. Integrált videókártya hasznos lehet, ha a fogyasztást alacsonyan akarod tartani, ugyanis kisebb műveletekhez, mint pl. amilyen a böngészés, ezt használja alapból a gép (hacsak nem allítod át manuálisan), nem pedig a bivaly dedikált kártyát, amit tervezel a gépedbe (plusz kíméli is a dedikált videókártyát, azzal, hogy nem az pörög folyton)

Köszönöm szépen, akkor a K-s verzió lesz, bár húzni nem nagyon akarom, egy i9-9900-et tervezek az csak elég lesz egy darabig anélkül is :) A videokártya: XFX Radeon RX 580 GTS OC 8GB ez meg elvileg gyárilag húzott :)

 

szerk.: Alaplapot is most újítok: egy ASUS Rog Strix b360-h-t , az mennyire gáz, hogy a támogatott RAM listán az enyém nincs rajta? De néztem a mostani alaplapomon sincs mégis müxik.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tartott valami sokáig a Win10-ezésem.

Három vidikártyavezérlőt is megpróbáltam felrakni de egyik se akart jó lenni a rendszeremhez. Lett volna egy negyedik is aminek a leszedését meguntam kivárni mert sokáig tartott volna. No meg a rendszer használata és kinézete se jött be. Úgyhogy ma reggel újra felraktam a 8.1-eset. Abban is van pár dolog (pl. jobb klikkes Start menüzés plusz azonnali kukába helyezés) amit nem csípek de az a rendszer legalább már majdnem teljesen bejövős.

Remélem nem ártott hogy megint az újabbra pakoltam a régebbi rendszert. A Win7 8.1-esre való telepítése után a hetes elég tréül működött. Mondjuk most eddig emez jól fut.

Kár a 10-esre szánt időért és a DVD-ért amire a 10-eset kiírtam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Rog Bocsi, most jutott eszembe hogy igértem egy írást ,de látom már felraktad.  A Win 10 automatikusan leszedi a netről a drivert a telepítés utáni max egy órában. Nem valami alapdrivert hanem a legutolsó gyári drivert(gondolom az AMD illetve az Nvidia szervereiről). A Win 10-nél már abszolút nem kell driverekkel bajlódni. Még magát a Realtek drivert is leszedi a hangkártyához. A hálókártya, wifi driverek telepítése maga a win 10 telepítése alatt megtörténik.

Ezért nem igazán értem neked miért kellet driverekkel kinlódni? Nem rakta fel magától? Arra gondolok még esetleg hogy már nagyon régi a kártyád és nem talált hozzá drivert.

Le tudnád írni milyen géped van? Milyen proci, Vga, mennyi és milyen(DDR 1-2.. stb) Ram?

 

Ártani nem árt ha más rendszerre telepítessz, csak a windows.old mappa amibe az előző rendszer dolgait rakja, foglalja a helyet. Persze le lehet törölni. 

Én viszont ha lehet mindig úgy telepítek hogy bebootolok a pendrive-ról(dvd-ről évek óta régóta nem telepítek, jóval lassabb mint a pendrive), ott leformázom a c-t majd tisztán újratelepítek és akko csak és kizárólag az új rendszer lesz rajta. Ráadásul ha jól emlékszem csak így lehet telepítés közben particiónálni a vinyót, ha csak Win-ben elindítod a telepítőt nem jelenik meg ez a lehetőség.

 

A jó rendszer úgy néz ki hogy a vinyót több particióra osztod(min 2). Rendszernek meghagysz olyan 60 GB-ot a többit belátásod szerint osztod fel. Igaz 12 Gb-ot rak fel a telepítő. de az idők folyamán rengeteg friisítés fog jönni, ráadásul a Windows még lefoglal a c-ből virtuális meghajtónak. Ezért jó ha van minimum 5 Gb szabad hely a c-n, így lesz miből gazdálkodnia.

Aztán ha ügyesen használod a gépet a jövőben nem fogsz vele szívni. A c-re csak az Office-t rakom illetve talán a Winrart és VLC-t.

Minden mást a játékaimat, filmeket, képeimet egy másik meghajtóra. Viszont azt tudni kell hogy a mai játékok a mentéseiket a c-re rakják, de azt is ki szoktam menteni mondjuka d meghajtóra és újratelepítés után meg visszamásolom.

Erre figyelni kell telepítés elött mert könnyen kezdheted elölről a játékot.

Böngészőnek a Chrome-ot használom az meg a könyvjelzőket és minden mást a felhőbe ment. Így ha újraetlepítés van csak a Chrome feltelepítése után csak belépek a Gmailes mailemmel és minden ugyanúgy van mint volt.

Szóval egy 15 évvel ezelőtti újratelepítéshez képest egy minimális odafigyeléssel a használat során, egy újratelepítés szívása drasztikusan lecsökkent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie

A hanyagolásom miatt többé nem állok veled szóba! Örök harag! :angry:

 

Most komolyan:
Amúgy nem gond hogy nem írtál. Úgy voltam vele talán meló meg egyéb elfoglaltságok miatt megfeledkeztél róla. Nem tulajdonítottam jelentőséget a dolognak. Felőlem akár még játszhattál is. :)
No meg eljutottam odáig hogy olyan nagy ördöngösség azért mégse lehet a 10-es telepítése elvégre jó néhány féle rendszert felraktam már.
Az általad felvázolt dolgok egy része nekem valamennyire magas de egyelőre nem akarok azokba a témákba jobban belemenni.
A 10-es telepítés közben nekem semmi vezérlőt nem pakolt fel. Már azt hiszem hogy valami selejt rendszert szereztem be. Meg mindenem tele volt a telepítés közben előjövő hosszas várakozásokkal. Nagyon nehézkesen akart menni. De ezt talán a konfigom számlájára is lehet írni. Amúgy nem bánom nagyon hogy nem jött össze a dolog.

 

Alaplap: Gigabyte GA-970A-D3
Proci: 3020 MHz HexaCore AMD Phenom II X6 1075T
Vidikártyusz: 4 Gb NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Memória: 8 Gb 1333 MHz Dual Kinmax DDRIII


A szövegnagyítós dolognak meg majd utána kutakodok a neten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítgattam azt a szöveg és ikonméretezőt amit a "Start bigyó+U" kombinációval előhozható ablakból indulva lehet elérni de nem sokra jutottam vele.

Előtte átállítottam a felbontást 1280x720-ra és aztán nagyítgattam. 170% körül már jónak találtam a szövegek és ikonok méretét.

Az asztal azért mégse jött be valami frankón. Széltében összébb lett nyomva és mindkét oldalt függőlegesen egy-egy fekete csík jött elő.

Itt meg mégis előjött az a minimális bigyós hozzászólóablak gubanc ami kisebb (pl. 100%-on) szöveges-ikonos mérettel lett csak a normális.

 

Majd kutakodok még a neten hátha találok valami kielégítőbb megoldást a problémámra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Rog írta:

@Frenkie

A hanyagolásom miatt többé nem állok veled szóba! Örök harag! :angry:

 

Most komolyan:
Amúgy nem gond hogy nem írtál. Úgy voltam vele talán meló meg egyéb elfoglaltságok miatt megfeledkeztél róla. Nem tulajdonítottam jelentőséget a dolognak. Felőlem akár még játszhattál is. :)
No meg eljutottam odáig hogy olyan nagy ördöngösség azért mégse lehet a 10-es telepítése elvégre jó néhány féle rendszert felraktam már.
Az általad felvázolt dolgok egy része nekem valamennyire magas de egyelőre nem akarok azokba a témákba jobban belemenni.
A 10-es telepítés közben nekem semmi vezérlőt nem pakolt fel. Már azt hiszem hogy valami selejt rendszert szereztem be. Meg mindenem tele volt a telepítés közben előjövő hosszas várakozásokkal. Nagyon nehézkesen akart menni. De ezt talán a konfigom számlájára is lehet írni. Amúgy nem bánom nagyon hogy nem jött össze a dolog.

 

Alaplap: Gigabyte GA-970A-D3
Proci: 3020 MHz HexaCore AMD Phenom II X6 1075T
Vidikártyusz: 4 Gb NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Memória: 8 Gb 1333 MHz Dual Kinmax DDRIII


A szövegnagyítós dolognak meg majd utána kutakodok a neten.

Az érdekes az hogy ez nem régi gép abszolút. Még az én AMD 7870-hez is jön még driverfrissítés(pont tegnap raktam fel az újat) ami pedig már 6 és fél éves. A 1050 ti is teljesen ok kártya ráadásul a mai napig árulják. Szóval rejtély hogy miért nem akarta felrakni a drivert hozzá a Win 10.  Lehet hogy várnod kellett volna egy kicsit telepítés után(nem azonnal szedi le a VGA drivert és telepíti, van mikor fél óra is eltelik, mert persze hogy először a Onedrive-al foglalkozik.)

Szóval a konfigod abszólut alkalmas a Win 10-re sőt. Lemezről lehet lassab volt. Pendrive-ról max negyedóra alatt fent van. SSD-re meg még gyorsabban. A rekordom 6 perc volt de az egy 300 000 ft-os gép volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a OneDrive felbukkant. Gőzöm nincs hogy az pontosan mi a szösz. Majd utánanézek. A neve alapján valami vezérlős cuccosnak tippelem.
Amúgy szerintem eleget járattam a letöltés után a gépet. Elidőzgettem ugye a vidivezérlők letöltésével és felrakásával aminek egyik verziója a DriverNavigator-os volt. Na az jó sokáig töltötte lefelé ahhoz hogy a 10-es magától ügyködhessen.

Nem tudom hogy szokása-e üzit dobni a magánakcióiról. Én nem kaptam.

Plusz néhány szokásos beállítást és kozmetikázást is eszközöltem. Az mondjuk várhatott volna még csak épp nem gondoltam hogy a vidivezérlős dolog befuccsol.
Mindenesetre eltárolom a lemezt meg az infókat és talán a kövi rendszertelepítés megint a 10-esre lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A OneDrive (régen ez volt a SkyDrive) olyan, mint a GoogleDrive, csak ez a Microsoft terméke. De ugyanolyan felhőtároló, szinte ugyanazokkal a funkciókkal. A Misiszoft valamiért életbevágóan fontosnak tartja, hogy az a gépen legyen minden előtt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Rog írta:

Amúgy szerintem eleget járattam a letöltés után a gépet. Elidőzgettem ugye a vidivezérlők letöltésével és felrakásával aminek egyik verziója a DriverNavigator-os volt. Na az jó sokáig töltötte lefelé ahhoz hogy a 10-es magától ügyködhessen.

Itt lesz a probléma. Egyből VGA drivert akartál felrakni. Persze nem tudhattad hogy a Win 10 egy órán belül felrakja magától. Igazából a Drivernavigatort sem értem. A legegyszerübb módja a driver felrakásának a gpu gyártójának honlapja.

https://www.geforce.com/drivers

 

A te kártyádnak itt van a legfrissebb drivere. Ki kell választani a megfelelő komponenseket majd a start search-re kattintani. A legfrissebb WHQL(hivatalos ,letesztelt) driver a kártyádhoz Win 10-hez ezév május 27.-ei.

Szóval ha kell innen leszedhető, nem kell Drivernavigator. Az leszedhet mást is aminek nem fogsz örülni, ráadásul szükségtelenül megbonyolítja a driver felrakását.

Legközelebb várj legalább fél órát telepítés után és a Win 10 fel fogja rakni magától.

Ami durva még a Win 10-nél az a 1809-es verzióra való frissítés. Az még brutál pc-ken is 4 óra legalább. Azt szoktam csinálni hogy mindent felrakok ami kell, majd mikor végeztem a Windows Update- rákeresek a frissitésekre és reggelre megcsinálja.

Win 10-en nem igazán lehet kikapcsolni a frissitéseket, de nem is ajánlott. Gondolom a MS megunta hogy nem rakta fel a user őket(Win 8.1 és elődei), majd mikor emiatt megszívta akkor az MS-t szídta illetve perelte. Ezt jól csinálták.

 

A felhőszolgáltatás tulajdonképpen az hogy a fájlaid nem a te gépeden vannak ,hanem a felhőszolgáltató szerverein. Te pedig egy kliens programmal tudod őket kezelni. Ahogy Dzséjt írta a Onedrive a Microsofté itt 5 GB-ot kapsz ingyen, a Google Drive a Google-é itt pedig 15 GB-ot. Ha fizetsz akkor persze többet. Vannak még mások is pl a Dropbox.

Jó példa pl a Google fotók. Amikor ott nézed a képeidet akkor azok a Google szerverein vannak nem a gépeden, vagy mobilodon.  Én csak a Google Drive-t használom mert egyetlen e-mail jelszó párossal mindenhonnan hozzáférek.

Ugye a telón be vagyok jelentkezve a Google-ba a gmaile-es címemmel ,és ott is egyből tudom nézni a fotóimat, a pc-n pedig a Chrome-ban, de tableten is.

A lényeg hogy egy helyen vannak a fájlaid és bármely eszközről, bárhonnan megnézheted őket illetve szerkesztheted, törölheted stb.

Sőt van külön mind pc-re mind Androidra Google Drive alkalmazás is.

Minden fontos file-aim ott vannak. Ha valami történik a vinyómmal ,vagy elhagyom, ellopják a telómat akkor is a fileok megmaradnak.

Nagyon nagyon ajánlatos felhőszolgáltatás alkalmazása a fontos fileaidnak.

Sőt a kapcsolataim(telszámok, email-címek stb..) mind a Google Névjegyekben vannak ami szintén felhőben van. Nem kell sim-kártyára másolni a kapcsolataimat. Ha új telót veszek csak belépek a Google-ba és már ott is vannak a kapcsolataim, lehívja a felhőből.

Ugye nem kell mondanom hogy imádom ezt a szolgáltatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb felraktam egy alaplapvezérlőt és aztán akartam a kártyát. A Navigátor előtt a vezérlőket épp a hivatalos oldalról szedtem le. Kettőt vagy hármat de egyik se akart felmászni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyári lemezről való alaplapi és vidis cuccok felrakását kizártam mert nem ugrott be hogy azzal kéne előbb próbálkozni. No meg nem találom a lemezüket. Mondjuk azt se tudom hogy van-e rajtuk 10-eshez való verzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Rog írta:

A gyári lemezről való alaplapi és vidis cuccok felrakását kizártam mert nem ugrott be hogy azzal kéne előbb próbálkozni. No meg nem találom a lemezüket. Mondjuk azt se tudom hogy van-e rajtuk 10-eshez való verzió.

Az is egy megoldás, ha olyan win 10-et raksz fel amiben van driver pack. Azt a Navigátort nem ismerem, de gondolom az is ugyanazt a célt szolgálja, mint az IObit Driver Booster-e, elvileg működnie kellene annak is és megtalálnia nyersen is (előzetes telepítés nélkül ) a drivereket, Nekem ezzel az IObit-essel még nem volt gondom, ha esetleg gondolod próbáld ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor majd azt is számításba veszem ha újra 10-esre akarok váltani. :)

A Navigátor meg is talált és le is töltött egy vididrivert. Jó sokáig tartott neki. Aztán meg kiderült hogy potyára volt az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én lazán elvagyok a rendszer frissítgetése nélkül. Még az automatikusat is le szoktam kapcsolni.

 

 

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Gondolom a gyorsaság az net függő is, nekem 500 Mbit-es UPC-m van, azzal nem szokott tovább tartani fél óránál mire leszedi és fel is rakja az összes drivert win telepítés után.

 

Én a tíz megás netem mellett max kábé 1,2 megával tudok tölteni. Lehetne az több is mert amúgy hatvan megás netünk van amit nem akarok kihasználni. Pedig egy jó hosszú kábellel meg lehetne oldani a dolgot. Csak épp nem igazán van szükségem rá. Már régóta nem töltök nagyon nagy dolgokat. A töltendő cuccok lejövetelét meg aránylag simán ki tudom bekkelni.
Ez az egész elég hülyén veszi ki magát és nem is lenne ha a fater tudta volna hogy milyen szolgáltatásra mond igent. A netet és a tevét (Analóg volt és digitális lett. Az meg csak az ő tevéjére lenne rákötve mert nekem nem kell. Meg neki se. Plusz a modernebb technikától való ódzkodása miatt utálja ha egynél több távkapcsolót kell

használnia.) fel se fogta. A netet akkor tudtam meg mikor a szerelők kijöttek.

Nekem kellett volna beszélnem a telefonáló szakival mikor a szolgáltató akciós ajánlattal hívott fel. Az egész cucc két évig az előző csomag díjával ment le. Augusztus 29 előtt meg hívhatom fel őket hogy csinálják vissza az egészet a régire mert nem akarunk többet fizetni olyanért amit nem is használunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

gyébként ha jól tudom a win10 az egyetlen olyan windows ami valid. A korábbiakhoz se frissítés se más fejlesztés nincs.

Nem, még több korábbi Windows is támogatott. A Win 7 kiterjesztett technikai támogatása 2020. január 14-ig áll le, a Windows 8.1-é 2023. január 10-én. Ez azt jelenti, hogy biztonsági frissítéseket a jelzet dátumokig kapnak, csak alapvető frissítéseket (fejlesztések, dizájbeli változtatások, stb) nem kapnak már.

Viszont időről-időre még az XP-hez és a Windows Server válfajaihoz is érkezik frissítés - persze ez már csak kritikus rendszervédelmi hibák esetén fordul elő, de például a múlt hónapban volt ilyen eset, amikor hibát találtak a távoli elérés szolgáltatásában.

 

Amúgy kifejezetten ajánlott nem lekapcsolni a frissítéseket, mert ennyi erővel csákányt is állíthatunk az alaplapba. A biztonsági frissítéseket nem a hecc kedvéért gyártják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ha nem olvastam volna jó néhányszor hogy a frissítések árthatnak is a rendszernek akkor nemigen kapcsoltam volna ki. Most meg jöhet a "bekapcsolni vagy nem bekapcsolni".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy kifejezetten ajánlott nem lekapcsolni a frissítéseket, mert ennyi erővel csákányt is állíthatunk az alaplapba. A biztonsági frissítéseket nem a hecc kedvéért gyártják.

A Win 10-nél automatikusra is van állítva, Gépházban nem is lehet kikapcsolni csak trükkel. Nem véletlenül. Mivel nincsenek már hozzá Service Pack-ek, a program funkcionalitása nagyobb frissitésekkel bővül.

Ezért van automatán. Ráadásul ha a user kikapcsolja még a Defender sem frissül, és ha azt használja vírusírtóként akkor pórul járhat.

A Win 10 Home verziójában ráadásul(mivel nem léptethető tartományba) még a trükk sem működik, ott már a registryben kell matatni a kikapcsoláshoz.

Egy a lényeg, amit te is írsz hogy nem a felhasználó szívatása érdekében csinálják ezeket, hanem az érdekében.

 

@RogMost olvastam az utolsó bejegyzésedet. Igen van olyan frissités ami el van cseszve és megbolondíthatja a gépet. De ez elenyésző számban fordul elő, és nagyon kevés gépet érintenek. Ráadásul ahogy kiderülnek ezek, a Microsoft elég gyorsan csinál hozzájuk javítást. Szóval nincs dilemma. Egyértelműen bekapcsolni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kicsivel az elküldése után már láttam mert az értesítő bigyusz jelezte hogy meg lettem említve.

Amúgy épp most készülök bekapcsolni. Az ajánlott és a Microsoft egyéb cuccainak frissítésének megjelenése is menjen? Az utóbbi csak jelez hogy van vagy magától frissül?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért a Windows October Update bevezetésekor eléggé összekuszálták a frissítések a gépeket. Emlékszem, a laptopom vagy egy hétig vacakolt azzal, hogy alvó állapotból felálljon. Mindig vagy 10 percet kellett várnom, hogy megjelenjen a mező, amibe beírhattam a jelszavam, de legalább addig semmit sem lehetett vele csinálni a várakozás alatt...

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Rog írta:

Azt kicsivel az elküldése után már láttam mert az értesítő bigyusz jelezte hogy meg lettem említve.

Amúgy épp most készülök bekapcsolni. Az ajánlott és a Microsoft egyéb cuccainak frissítésének megjelenése is menjen? Az utóbbi csak jelez hogy van vagy magától frissül?

Az egyébb szerintem nem kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.