Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Én ere csak azt tudom mondani, amit Donátnak is a TV vásárlásakor, nekem van egy 27" LG gamer monitorom és én nem csalódtam benne, valamint azt tudom még, hogy ha a klasszikus nagy márkák közül választasz akkor rossz lóra nem tehetsz nagyon, max. ha valami szériahibás típust sikerül kifogni, de az után meg a neten utána tudsz olvasni könnyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanazt mondom mint Cupsy. A 2 nagy márka(Lg, Samsung) között nem fogsz rossz lóra tenni. Amire ügyelni kell hogy legyen rajta HDMI csatlakozó és a válaszidő 2ms vagy az alatt legyen, illetve minimum full hd legyen a felbontása(1920x1080). A 4K monitorok még nagyon drágák.

Nekem egy 12 és fél éves Samsung van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Soha nem volt baja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az előző monitorom volt Samsung szerintem van már több is, mint 15 éves és semmi baja, nem is azért cseréltem, csak hát szegény mellett elhaladt a technika jócskán, szóval én is csak azt mondhatom, hogy a Samsung is nagyon jó vétel mindenképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm az infókat és a segítséget. Még egy kérdés. És bocsánat, ha hülyeségnek tűnik. Most, hogy megjelent ez a vízszintes fehér csík középen, lehet tippelni, hogy a monitor még meddig fogja húzni? Vagy ez teljesen bizonytalan?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Köszönöm az infókat és a segítséget. Még egy kérdés. És bocsánat, ha hülyeségnek tűnik. Most, hogy megjelent ez a vízszintes fehér csík középen, lehet tippelni, hogy a monitor még meddig fogja húzni? Vagy ez teljesen bizonytalan?

Lehet hogy elmegy így évekig, de lehet holnap annyi. Lehet csak az a sor ment tönkre. Viszont én kipróbálnám egy másik monitorral. Nagyon kevés esély, de lehet a videókártya a ludas. Mielött veszel újat tégy egy próbát. Valakinek csak van ott egy monitora(pl szomszéd).

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Lehet hogy elmegy így évekig, de lehet holnap annyi. Lehet csak az a sor ment tönkre. Viszont én kipróbálnám egy másik monitorral. Nagyon kevés esély, de lehet a videókártya a ludas. Mielött veszel újat tégy egy próbát. Valakinek csak van ott egy monitora(pl szomszéd).

Értem, köszi. Sajnos nem értek hozzá, de tettem egy érdekes észrevételt. Kikapcsoltam a gépet és a  monitort is. Ezek után csak a monitort kapcsoltam be, a gépet nem. Ebben az esetben is kint volt a képernyőn a vékony fehér csík, úgy hogy a gép kikapcsolt állapotban volt. Laikusként nekem úgy tűnik, hogy nem a videókártya a ludas, hanem tényleg a monitor. Jól gondolhatom?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Értem, köszi. Sajnos nem értek hozzá, de tettem egy érdekes észrevételt. Kikapcsoltam a gépet és a  monitort is. Ezek után csak a monitort kapcsoltam be, a gépet nem. Ebben az esetben is kint volt a képernyőn a vékony fehér csík, úgy hogy a gép kikapcsolt állapotban volt. Laikusként nekem úgy tűnik, hogy nem a videókártya a ludas, hanem tényleg a monitor. Jól gondolhatom?

Akkor egyértelmü hogy a monitor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, luke19 írta:

Valaki használ ilyen akkumulátort Xbox One kontrollerhez? Érdekelne, hogy egy töltéssel mennyit bír, árban nem rossz, az elem vásárlást meg kezdem megunni

Én újratölthető elemet használok (ilyen zöld színű Varta). 2-3 éve vettem, mostanában szereztem be egy újat, mert kezd keveset bírni. De fénykorában hetekig el volt vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Valami furcsa jelenségre lettem figyelmes, amit még nem tapasztaltam. Vagy ha mégis volt ilyen már, akkor jó régen és elfelejtettem. Firefox böngészőt használok. A google-nél szoktam oldalakra keresgélni. Pl. wookiepediara is a google-en keresztül megyek rá. Ma kora este mikor hazaértem a google-en keresztül akartam infókat gyűjteni, erre akármilyen keresést kérek a google-n keresztül állandóan bejön egy oldal, amin ezt írja ki: "Erről az oldalról

Rendszereink az Ön számítógépes hálózatából érkező, szokatlan forgalmat észleltek. Ez az oldal ellenőrzi, hogy valóban Ön küldi a kéréseket, és nem egy robot. Miért történt ez?


Nem értem mi ez? Igazolom magam, hogy nem robot vagyok, akkor tovább enged. De valamiért idegesítő a dolog. Ez most mitől van? A lakásomban csak egy számítógép van. Csak ehhez van bekötve internet.  Elmúlhat ez a dolog? Az a fura, hogy korábban ilyen nem volt. Épp ma kezdte el ezt olyan este fél nyolc óta. Napközeben is használtam a google-t ugyanúgy, ahogy szoktak, és akkor nem volt ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, érdekes dolgok történtek. A Microsoft Edge-dszel is megpróbáltam a google keresést, de ott minden rendben volt. Szakértő ismerősöm szerint ebben az esetben valószínű, hogy a Firefox-szal van valami gond. Azt javasolta, hogy próbáljam ki az Opera böngészőt és azzal is próbáljam meg. Leszedtem az Operát és azzal így nem fordul elő. Akkor mégiscsak a Firefox-szal lehet a gond, ha a vírus és kártevő irtó nem talál semmit, a WinOptimizerrel töröltem minden előzményt és két másik böngészőn sem áll elő a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A következő problémát szeretném megoldani:

A Tűzróka nem akarja normálisan kezelni a reklám blokkolást. Újra kellett telepítenem és utána a reklám blokkolókat nem szerető oldalak reklamálni kezdtek hogy kapcsoljam ki a blokkolást. Csakhogy akkor nem is volt még blokkoló telepítve. Aztán több fajtájúval is próbálkoztam. Beintegráltam őket és beállítottam az adott oldalakra a blokkolás mellőzését ami nem válik be. A figyelmeztető üzeneteket mégis megkapom. Az újratelepítés előtt meg minden oké volt. A reklám blokkolóra allergiás oldalak vették a lapot és megfelelően kezelték a blokkoló rájuk vonatkozó kikapcsolását.

A böngészőt a kitakarítás miatt frissítettem és a sütik+egyéb elraktározott dolgok törlése is megvolt. Más tennivaló meg nem ugrik be. Guglizással se találok megoldást.

Plusz olykor még az is előfordul hogy Guglizáskor a szövegablak alatt a bele való kattintáskor az újratelepítés előtt beirkált kereső szövegek közül is előkerül néhány.

Felmerült bennem hogy talán az oprendszerben van a hiba de gőzöm nincs minek lehet abban köze ahhoz a reklám blokkolós értetlenkedéshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban azon is megnéztem hogy problémázik-e és az is ugyanazt csinálja reklám blokkolós fronton mint amaz böngésző. Neki se számít hogy letörlöm és újra telepítem. Amiatt nem igazán izgatom magam mert azt ritkán használom. Ha normális lenne akkor tuti hogy azzal nézegetném a reklám blokkolásra allergiás oldalakat.

Az Internet Explorer és az Opera majdnem ugyanazt csinálja pedig azoknak nálam sose volt közük reklám blokkolő kiegészítőkhöz. Az a kettő már kevesebb oldal esetében szórakozik. Egyelőre az Operával fogom az engem érdeklő reklám blokkoló allergiás oldalak egy részét nézegetni. A többit meg hanyagolom amíg meg nem oldódik az a probléma. Talán az lenne a legtisztább ha újra telepíteném a rendszert de amiatt nem igazán akarom.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én a Firefoxot privát böngészésben használom.

Ha esetleg valami nagyobb védettség reményében teszel így akkor van egy rossz hírem.

 

https://support.mozilla.org/hu/kb/gyakori-tevhithitek-privat-bongeszesrol

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ha esetleg valami nagyobb védettség reményében teszel így akkor van egy rossz hírem.

 

https://support.mozilla.org/hu/kb/gyakori-tevhithitek-privat-bongeszesrol

 

Én ugyan nem nagyon használom, de jó tudni, hogy nagyon nem is lenne értelme. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Pildi írta:

Én ugyan nem nagyon használom, de jó tudni, hogy nagyon nem is lenne értelme. 

Arra jó, hogy akik utánunk használják a gépet (pl.: gyerekek, kollégák) ne láthassák miket nézegettünk előzetesen és egyszerűbb (szerintem), mint utólag törölni az előzményeket, cookie-kat stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.