Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Nekem az a véleményem, hogy ezek a rendszer "karbantartó" programok az égadta világon nem jók semmire. Nekem is volt ilyen a gépemen régebben, egy iObit System Care nevezetű. A fentit nem ismerem, de nagyjából mindegyik ugyanazt tudja. Rákerestem, ez is a szokásos ezekre a programokra jellemző jelszavakkal operál ahogy látom: Clean, Optimize, Protect
Protect: ha van egy normális vírusirtó a gépen az már épp eléggé megvédi a gépet és az ilyen progik sem tesznek hozzá semmi többet.

Optimize: Akár van fenn ilyen, akár nincs a gép előbb utóbb lassulni fog, ingerküszöb függő kinek mikor, de a vége úgyis a win formázás-újrarakás. Egyébként én semmi különbséget nem éreztem ilyen program használata mellett sem, pedig voltak mindenféle csili-vili beállítás lehetőségek: általános használat, játékhoz, maximális teljesítmény stb., de fixen nem különbözött egyik sem a másiktól vagy attól, ha egyáltalán nem használtam ilyet, legalábbis számottevően nem, úgy hogy azt érezzem is. Ezen sok "hasznosság" mellett legalább folyamat lefoglal valamennyit a memóriából miközben fut a háttérben.
Clean: Ez még hasznos is lenne, csak a feljebb említett memóriazabálás miatt nem éri meg, van olyan program ami ugyanezt elvégzi, ha időszakonként elindítja az ember és akkor ugye csak addig vesz el a memóriából amíg fut. Sőt nekem az uninstaller programom automatikusan indul, ha törlök valamit a rendszerről és megkérdezi, hogy akarom-e törölni a fennmaradó felesleges fájlokat. Letörli aztán zárom is be és addig nem is kell, hogy közünk legyen egymáshoz amíg újra nem törlök valamit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régebben használtam ilyen programokat, de néha több kárt csináltak mint hasznot. Windows 10-ben meg az alap Lemezkarbantartó bőven megteszi. Ígyis-úgyis teleszemetelődik a rendszer egy idő után, ha használ az ember spéci programokat ha nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2018. 10. 25. - 9:57, Rog írta:

Nálam '12 közepe óta az alábbi elrendezés az alap. Persze a plusz mappák és ikonok miatt változik hébe-hóba de azokat hamar el szoktam takarítani onnan.

 

OT8trZM.jpg

 

Kábé nyolc év után megtört a jég és tegnap lecseréltem a Normandy SR2-s (Mass Effect 2 videojáték) hátteremet.

 

 

T'Pol kigolyózta. :D

 

TMkO6LQ.jpg

 

 

Nem tudom meddig marad de az biztos hogy valamikor amaz át fogja venni a helyét.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akinek van DIGI1000-es netje attól kérdezném, az létezik, hogy a sebességmérő oldal szerint 93 Mbit/s a letöltési sebesség? 

A te PC-d teljesítményétől is függ, milyen gyors a net, illetve attól, hogy kábelen vagy wifin keresztül csatlakozol rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Olyan problémába ütköztem, hogy a gépen itthon csak webes Excel van, amit kb úgy kell elképzelni, hogy böngészőben nyitja meg a programot, tehát nem úgy megy mintha le lenne telepítve a gépre, és ebbe sajnos OneDriveról nekem be kéne töltenem egy .txt fájlt, de az sehogy se sikerül. Valakinek van rá valami ötlete, megoldása?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Esetleg itt alakítsd át xlsx-é a txt-t, majd az árkonvertáltat próbáld meg megnyitni a webes Excellel

https://convertio.co/txt-xlsx/

Na majd kipróbálom, egy nap késést talán még elfogad a tanár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Tudnátok ajánlani valami videófelvevő programot? Lenne egy weboldal, ahol fel akarok venni egy 2 órás videót (letölteni nem tudom). Bandicamot alkalmaztam, de a 2 órás videó végén kiírta, hogy az ingyenes verzióban csak 10 percet lehet felvenni, úgyhogy csak 10 percet tudtam rögzíteni. Azt hittem, fölrobbanok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Tudnátok ajánlani valami videófelvevő programot? Lenne egy weboldal, ahol fel akarok venni egy 2 órás videót (letölteni nem tudom). Bandicamot alkalmaztam, de a 2 órás videó végén kiírta, hogy az ingyenes verzióban csak 10 percet lehet felvenni, úgyhogy csak 10 percet tudtam rögzíteni. Azt hittem, fölrobbanok. 

A Firefoxhoz való Video DownloadHelper kiegészítő talán le tudja tölteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Na most érdekes őroblémám adódott. A telefonom, egy Samsung Galaxy J6+ ma összeomlott mikor be akartam fotózni egy jegyzetet a Classroomba, és azóta kb kikapcsolási állapotban van, ez olyan másfél, egy órája volt, és semmi sem változott. Valakinek volt hasonló problémája? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Iqvi írta:

Na most érdekes őroblémám adódott. A telefonom, egy Samsung Galaxy J6+ ma összeomlott mikor be akartam fotózni egy jegyzetet a Classroomba, és azóta kb kikapcsolási állapotban van, ez olyan másfél, egy órája volt, és semmi sem változott. Valakinek volt hasonló problémája? 

 

Az mit jelent, hogy kikapcsolási állapot? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Az mit jelent, hogy kikapcsolási állapot? 

Már újjáéledt, kb úgy volt, mintha elindítottad volna a teljes kikapcsolást, de félúton megakadt volna, fekete képernyő, középen Samsung felirat. Fogalmam sincs mi válthatta ki ezt az összeomlást, azért mindenesetre még lehet beviszem a Vodafone-hoz, hátha átnézik és tudnak mondani valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Már újjáéledt, kb úgy volt, mintha elindítottad volna a teljes kikapcsolást, de félúton megakadt volna, fekete képernyő, középen Samsung felirat. Fogalmam sincs mi válthatta ki ezt az összeomlást, azért mindenesetre még lehet beviszem a Vodafone-hoz, hátha átnézik és tudnak mondani valamit.

 

Szerintem semmit nem fognak tudni mondani, hidd el nekem :D Nem tudom milyen program ez, ha valami 3rd party akkor cseréld le másra. Microsoft Lens doksik befényképezésére lett kitalálva, de már bármelyik okostelefon alap kamera appja tud dokumentum beolvasást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát, majd megpróbálom galériába befotózni és onnan beküldeni classroomba. Eddig semmi ilyen probléma a classroomba direkt fotózással. Remélem nem fog mégegyszer előfordulni, hisz csomó mindent a telefonomon managelek.

 

Szerintem jobban jársz vele :D Én hoztam már vissza a sírból kétszer is telefont, mikor már konkrétan a rendszer is legyalúlódott róla, és a bootmenü se nagyon akart már működni, hogy legalább a Recoverybe beléphessek és onnan flasheljem rá a ROM-ot. Szerencsére az Sony volt, azoknál lehet mókolni ha szükséges. Samsungok szerintem már neccesebbek, ott kevésbé engedik hozzá a népet a rendszerhez. Esetleg ha van hozzá valami hivatalos program ami tud rendszervisszaállítást akkor azzal lehet menteni ha úgy van. Ha komolyabb a baj akkor Odin-al lehet megpróbálni ROM-ot flashelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen laptopot ajánlanátok általános használatra (nem játékra), esetleg filmnézésre, 15,6 colos matt képernyővel, és Windows op. rendszerrel?

Konkrétabban: milyen processzort, memóriát, márkát, esetleg konkrét típust? Mely márkák most a legjobbak?

 

Alapvetően itthon használom, de itt több helyen és néha elviszem magammal. Nagyon megdrágult a kínálat, de mivel a mostani laptopom is 7 éves, ezt is hosszabb távra szánom, és nem sajnálnám rá a pénzt, ha már úgyis eléggé zsebbe kell nyúlnom, de akkor legyen a lehető legjobb.

Köszi szépen előre is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Használ itt még valaki Edge böngészőt? Olyan problémám van vele, hogy amikor kimásolok egy URL-t akkor a beillesztésnél nem az URL-t magát vágja be hanem amire mutat annak a nevét, címét. Tehát pl.: egy sima youtube video sima ctrl+c aztán ctrl+V-zésnek ez az eredménye: Angry Birds Star Wars II: Darth Maul Teaser Trailer - YouTube a fórum főoldal címének másolata meg így néz ki: Fórumok - Star Wars SAGA Fórum és Hírportál (swsaga.hu) Az a gáz, hogy így a képeket, videókat nem jeleníti meg megfelelően. És nemcsak internetes felületen van ez, hanem pl. egy Wordbe másolok oda is így rakja már be. Először mindig be kell másolnom az URL-t, egy jegyzettömb fáljba onnan újra kimásolni, hogy az eredeti URL-t tudjam majd betenni oda ahová szeretném valakinek valami ötlet, hogy ezzel lehet-e valamit kezdeni?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretnék visszatérni, én is azt használtam, aztán egy cikk hatására kipróbáltam az Edge-t hosszabb ideig és valóban úgy tapasztaltam, hogy gyorsabb meg nem zabál annyi memóriát, azóta ezt használom, nem volt vele probléma ez a cucc amit írtam valami frissítéssel jöhetett be nem rég. Egyébként miből érzed jobbnak a Chrome-ot, ha az Edge-t soha nem is használtad? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.