Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

On 6/16/2021 at 12:16 PM , Bence1997 said:

Azt el kell fogadni. :)

 

Amúgy másik módszert is ajánlok, eme eset esetén nem kell megválnod a játéktól. Csak vegyél egy külső vinyót, arra rakd át a BFII fájljait és fel is szabadult 90GB. Én például így csináltam. :)

És akor ha a külső winchestert hozzácsatolom egy USB-vel a laptophoz akkor gondolom ugyanúgy elindul majd a gépen a BF 2. Köszi ezt a tippet, majd meggondolom ezt is. Viszont akkor ez esetben az epic-et éd az originst is tegyem át a külső winchesterre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 16. - 12:30, Iqvi írta:

És akor ha a külső winchestert hozzácsatolom egy USB-vel a laptophoz akkor gondolom ugyanúgy elindul majd a gépen a BF 2. Köszi ezt a tippet, majd meggondolom ezt is. Viszont akkor ez esetben az epic-et éd az originst is tegyem át a külső winchesterre.

 

Bármit tudsz rátelepíteni, ha csatlakozva van akkor el fog indulni :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 16. - 12:30, Iqvi írta:

És akor ha a külső winchestert hozzácsatolom egy USB-vel a laptophoz akkor gondolom ugyanúgy elindul majd a gépen a BF 2. Köszi ezt a tippet, majd meggondolom ezt is. Viszont akkor ez esetben az epic-et éd az originst is tegyem át a külső winchesterre.

Nem muszáj átraknod az epicet meg az originst. :) Nekem csak a BFII van a külsőn rajta, azt rácsatlakoztatom a laptopra és elindítom epicen a gamet. Szerintem emlékeztek @NorbiLordi-val, hogy az egyik alkalommal, amikor Battlefrontoztunk, rám kellett várni egy órát kb. Na ott például én hülye nem kötöttem a külső vinyót a gépre - valamiért teljesen kiment a fejemből - erre újra kellett telepítenem a játékot. :hehe::P:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 16. - 12:30, Iqvi írta:

És akor ha a külső winchestert hozzácsatolom egy USB-vel a laptophoz akkor gondolom ugyanúgy elindul majd a gépen a BF 2. 

 

Csak ha külső vinyóról akarod futtatni a játékot akkor mindenképp 3.0-s USB-vel ellátottat vegyél, illetve ha van rá keret akkor SSD :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 16. - 13:19, NorbiLordi írta:

Talán akkor megint használni fogom :D jelenlegi használatának 95%-t a kikapcsolás teszi ki :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 16. - 13:19, NorbiLordi írta:

Nem néz ki rosszul. Kíváncsi vagyok, hogy milyen újdonságok lesznek még.

 

Más:

Hát én ennél a videónál behaltam. Néha én is így érzek programozás közben. :lol:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 16. - 13:23, Darth Cupsy írta:

Talán akkor megint használni fogom :D jelenlegi használatának 95%-t a kikapcsolás teszi ki :D

 

Na most olvasgatom az özönlő híreket ahogy próbálgatják a kiszivárgott buildet:

 

- Lehet majd váltani a jelenlegi Windows 10-es Start Menü, és a Windows 10X-ből örökölt új Windows 11-es Start Menü között 

- Azt is be lehet állítani, hogy középen helyezkedjen el, vagy megszokott módon bal oldalt. (Én már évek óta középre helyezett ikonokat használok, végre eljutottunk ide is :D )

 

Jobb minőségübb képek, amúgy külsőre elég pöpec. Remélem ennél azért többet fog tudni

 

windows-11-start-screenshot.jpg

 

windows-11-start-contextmenu-screenshot.

windows-11-allappslist-screenshot.jpg

E38MNRSXMAMGT_P?format=jpg&name=4096x409

E38L1d7X0AAGGo8?format=jpg&name=4096x409

E38L0q5XEAcGgAl?format=jpg&name=4096x409

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másabb lesz a telepítő képernyő is:

 

1623785537_capture.jpg

1623785549_windows_11(2).jpg

 

Az időjárás/hírek szekció külön kerül a Start Menütől, ennek az ikonja középen van, a Fájlkezelőé mellett balra:

 

1623786473_windows_11(11).jpg

 

Fájlkezelőben nem látni egyelőre változást:

 

1623822107_windows_11(8).jpg

 

Értesítési felületen is csak a kerekebb ikonok változtak:

 

1623822076_windows_11(5).jpg

 

A Windows 10X-en egyébként ez így nézett ki, remélem a végleges verzióban már ezt fogjuk látni. Sokkal jobban illene hozzá, meg ha Start Menüt át tették akkor ezt nehogy már ne

 

55b9aeb072cc8dd.jpg?w=560&ssl=1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 6/17/2021 at 11:23 AM , Darth Revan9 said:

Van arra technikai lehetőség, hogy PDF fájlt Word-be konvertáljak?

Igen. Meg kell nyitnod a Word-öt, ott Fájl -> megnyitás -> tallózás és ezután kikeresed a PDF doksit amit Wordbe akarsz látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 17. - 11:29, Iqvi írta:

Igen. Meg kell nyitnod a Word-öt, ott Fájl -> megnyitás -> tallózás és ezután kikeresed a PDF doksit amit Wordbe akarsz látni.

Akkor ezt majd megnézem. Köszi. Nem tudtam, hogy Word segítsgégével is lehet PDF-ből Word-öt csinálni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem az Insiderek a héten-jövőhéten már kapják az új rendszert, a kiszivárgott build májusi úgyhogy értékelném, ezért maradtam a dev channelen :D Egyébként abban sok helyen nem írták a Windows 10-et 11-re, úgyhogy szerintem ez is egy féléves frissítés lesz csak W11-re változik a név

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Na megvolt a prezentáció. Nem árulták el, hogy mikor jön a Windows 11, se az árát. De legalább beszéltek arról, amit eddig láttunk. Persze elmondták, hogy a Teams be lesz integrálva a Win11 -be és társai, de kb. ennyi. :)

 

Ősszel fog jönni, és Windows 10 felhasználóknak biztos ingyenes frissítés lesz. Akik az Insider programban benne vannak, azok pedig már jövőhéten kapják az első buildet :D

 

Kapunk egy zsír új Áruházat, és lehet majd rá androidos appokat is telepíteni amik úgy fognak futni mint bármilyen más program.

 

windows-11-android-app-store.jpg

 

Valamint visszatérnek az évi 1 nagy frissítésre.

 

Összességében tehát marad az eddigi modell, csak akkora ugrásnak értékelik a Microsoftnál, hogy átnevezik W11-re.

 

Az újdonságok nagy része meg majd kiderül szerintem ahogy kapjuk az új buildeket.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

WhyNotWin11

 

Ha valakit érdekel innen le tud szedni egy kis programot, ami ellenőrzi, hogy a gépünk alkalmas e a Windows 11-re. A Windows saját ellenőrző appja az ígéretek ellenére sem írja, hogy miért gondolja azt, hogy nem alkalmas a gép a W11-re.

 

Az app ezt legalább tételesen kiírja:

 

(nem az én gépem :D )

 

123527472-e5eaf900-d6ad-11eb-828b-f8bc8d

 

Ami sokaknál bukó lehet és ahogy olvasom a cikkeket/kommenteket kicsit kiverte a biztosítékot az a TPM 2.0-ás követelmény. Mondjuk nem tisztázott, hogy ez csak az újonnan gyártott gépekre vonatkozik e, mert ezt már a Windows 10-nél is eljátszották és kiderült, hogy csak az új gyártásúaknál követelik meg.

 

Én laptopom például eddig csak a TPM-en bukik, de okosok már kitalálták hogyan lehet áthidalni a problémát :D 

 

Megjelenésig még persze változhat a követelmény, majd kíváncsi leszek a jövőhéten érkező első buildre engedi e telepíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így 1 napos nyüstölés után nekem tetszik a Windows 11. A kiszivárgott buildhez képest sokkal több minden van benne, és imám meghallgatott mert beletették a 10X-ben látott értesítési sávot:

 

Képernyőfelvétel (2).jpg

 

Kicsit érdekes megoldás, de összevonták a naptárral, és ha van értesítés akkor afelett jelennek meg. Ha ki x-eljük az értesítéseket akkor csak a naptár marad. A tálcán pedig az óra-dátum mellett írja ki hány értesítés van. Ha zenét hallgatsz akár YouTubeon akár máshol, akkor az a wifi-hangerő csoportra kattintva megjelenik felül és vezérelhető is.

 

Ami kimondottan tetszik eddig, azaz átgondolt Gépház, sokkal értelmesebb elrendezéseket kapott, meg még részletesebbek lettek a menük, több minden került bele. Valahogy logikusabb lett a felépítése, nem kell mindenért kilépni a "főoldalra" és át máshova, hanem bal oldalt kiválasztjuk a menüpontot és helló. Meg maradtak ennél a Fluent designál, de a minimalizmus mellett kevésbé steril nekem az egész mint eddig volt. Meg az ilyen "főbb dolgok", a menükön belül felül jelennek meg, mint a képen az aksi töltöttség és használat, de a hálózat résznél a hálózat neve, adatforgalomi mennyiség is kiemelt helyen szerepel, a csatlakoztatott eszközök is, szóval nagyon pofás szerintem.

 

w11-insider-settings-battery.jpg

 

Gyorsaságra szerintem gyorsabb mint a W10 a sok csicsa ellenére is. Egyébként kinézetre marha jól néz ki, most már kapott egy normálisan mondható köntöst.

 

Ezek a felugró menük szerintem lehetnének kicsit kisebbek 1920x1080 felbontáson is a szomszéd erkélyről látni kb. Érdekes, hogy ha fájlt akarunk másolni akkor a klasszik Másolás, Kivágás stb. megszünt, helyette ikonok vannak.

 

w11-insider-changelog-contextmenu.jpg

 

Érdemesebb tisztán telepíteni ha lehet valahonnan tölteni, ha Windows Update-ről jön le akkor utána egy rendszervisszaállítás ajánlott, mert csomó minden W10-esen maradt nekem frissítés után.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legutóbbi fórum frissítés óta nem működik megfelelően a főoldalon látható hozzászólás számláló. Napi egy alkalommal frissül, ami kissé zavaró, ráadásul régen nem így volt. A lényeg, hogy írtam az invision supportnak a problémáról

amire ez a válasz érkezett.

 

"Hello,

 

I am afraid, we do not provide support for customizations of the software. If you are having issues with the unmodified core software not behaving correctly we can certainly investigate that.

 

With that said, you will want to check your background tasks to ensure that they are running and not encountering errors. These items are updated in the background."

 

Kicsit nekem zavaros, segítetek értelmezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A legutóbbi fórum frissítés óta nem működik megfelelően a főoldalon látható hozzászólás számláló. Napi egy alkalommal frissül, ami kissé zavaró, ráadásul régen nem így volt. A lényeg, hogy írtam az invision supportnak a problémáról

amire ez a válasz érkezett.

 

"Hello,

 

I am afraid, we do not provide support for customizations of the software. If you are having issues with the unmodified core software not behaving correctly we can certainly investigate that.

 

With that said, you will want to check your background tasks to ensure that they are running and not encountering errors. These items are updated in the background."

 

Kicsit nekem zavaros, segítetek értelmezni?

 

Valószínűleg valami háttérbeli folyamat nem úgy fut le, ahogy kellene neki és azért nem jó a számláló. Core software gondolom maga a fórummotor lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a motor. Van egy fájl amiben ez van.

 

/**

* @brief Cache Expiration - 24h

*/

public $cacheExpiration = 86400;

 

Lehet, hogy ezzel kellene valamit variálni, főleg annak fényében, hogy a régebbi fájlban ez nem volt benne. Persze ki mer átírni egy rendszer fájlt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.