Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ismerősöm szerint az a kábel, amit adtak a notebook-hoz pont ugyanolyan, mint ami nekem van az asztali géphez. Tehát nincs különbség.

 

Össze is dugta? Mert oké hogy szerinte az, meg lehet hogy ránézésre az, meg lehet tényleg az is, de ha a másik kábellel megy a net rendesen, akkor egyből megvan, hogy a notis kábel a sz*r

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Össze is dugta? Mert oké hogy szerinte az, meg lehet hogy ránézésre az, meg lehet tényleg az is, de ha a másik kábellel megy a net rendesen, akkor egyből megvan, hogy a notis kábel a sz*r

Igen, mindenféle kombinációt kipróbáltunk.

 

Ismerősöm egyébként azt mondta, hogy menjek vissza az üzletbe, ahol átvettem a dolgokat. (Egy csomagban volt a notebook, az adapter, az USB hub, a Lan kábel, a táska.) Szerinte meg kéne kérdeznem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, mindenféle kombinációt kipróbáltunk.

 

Az asztali gépet is össze kellett volna kötni a laptop féle eléréssel (tehát adapter, kábel stb.) ha azon így is jó a net akkor a laptop a hunyó, ha nem akkor az adapter.

 

szerk.: De jah a legegyszerűbb, ha rákérdezel az üzletben, addig meg szerintem a 100as nettel is el tudod végezni a munkád.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Az asztali gépet is össze kellett volna kötni a laptop féle eléréssel (tehát adapter, kábel stb.) ha azon így is jó a net akkor a laptop a hunyó, ha nem akkor az adapter.

Aha. Akkor a boltban majd ezt megbeszélem az eladóval, aki átadta a csomagot. Remélem tudják orvosolni a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmentem a notebook.hu boltba. Leellenőrizték a lan kábelt, a lan adaptert, és a laptopot is. Nincs bajuk. Náluk simán tudta hozni az ottani net sebességet. A notebook-os ügyfélszolgálatos srác se tudta, hogy mi lehet a baj. Szerinte lehet, hogy állandóan futott a Windows frissítés a laptopomon és gátolhatta. Hazamentem ellenőrizni. Újra ugyanolyan lassú volt a letöltési sebesség. Mindig 100-a értékeket mért. Kipróbáltam mindegyik portot. Illetve most megnéztem személyesen az asztali gép lan kábelével is. Ugyanaz volt a helyzet. Az asztali gép lan kábelét használva a notebook-on, úgy hogy az asztali gép lan kábelét kötöttem a notebookra, ugyanolyan 100-as körüli letöltési sebességet mért. Visszatettem az asztali gép lan kábelét az asztali géphez és a routerhez. Újra lemértem az asztali gépnél a net sebességet és ugyanúgy 700-as körüli letöltési sebességeket hozott le.

Szóval, nem tudom, hogy mi a fene van.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik mégis. Most felhívtam a programozó mérnök informatikus ismerősömet, aki pénzért szokta karban tartani az asztali gépet. Neki is elmondtam, ő is hihetetlennek találta. Ő azt mondta, hogy valami szoftveres dolognak kell lennie a háttérben. Ugyebár a gépen van Windows és volt szerízcsomag, melynek keretében belül felkerült a Windows 10 a gépre, indításra készen. Ehhez volt még pár alap program csomag, mely ehhez a szolgáltatáshoz járt. Az informatikus ismerősöm azt tanácsolta, hogy tiltsam le a felesleges plusz szoftvereket, hátha azok okoznak valamit. Most leállítottam az Avastot. Ezek után egy kicsivel javult a vezetékes net sebessége 100 fölé. Ugyebár Defender van a gépen, és az is nagyon jó védelmet ad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leszedtem a gépről ezt a qbittorrentet, meg a Skypot is.  Nem kellenek. Ez se oldotta meg a problémát. Moűzest már betelt a pohár nálam ezzel a vezetékes nettel. Már nem tudom, hány embert kérdeztem meg, egy személyesen is átjött. Senki nem érti ezt az egészet.

Konklúzió: az informtatika egy kalap sz*r. Nem hiába utálom.

Mindegy, én nem kínlódok most már. Csak a wifin fogom használni ezt f*s laptopot. Nagyon remélem, hogy alacsony letöltés nem fog gátolni a munkában. Remélem be tudom aktiválni majd az Office-t is. A kiadónak vagy éves előfizetése. Majd az egyik kollégájuk segít ebben.

Egyébként a laptop billentyűzete is egy kalap sz*r, úgyhogy valószínűleg veszek majd USB billentyűzetet, amit csatlakoztatok a notebookhoz. Már mindenem tele van az egésszel.:chainsaw::fuck2::fuckoff:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Leszedtem a gépről ezt a qbittorrentet, meg a Skypot is.  Nem kellenek. Ez se oldotta meg a problémát. Moűzest már betelt a pohár nálam ezzel a vezetékes nettel. Már nem tudom, hány embert kérdeztem meg, egy személyesen is átjött. Senki nem érti ezt az egészet.

Konklúzió: az informtatika egy kalap sz*r. Nem hiába utálom.

Mindegy, én nem kínlódok most már. Csak a wifin fogom használni ezt f*s laptopot. Nagyon remélem, hogy alacsony letöltés nem fog gátolni a munkában. Remélem be tudom aktiválni majd az Office-t is. A kiadónak vagy éves előfizetése. Majd az egyik kollégájuk segít ebben.

Egyébként a laptop billentyűzete is egy kalap sz*r, úgyhogy valószínűleg veszek majd USB billentyűzetet, amit csatlakoztatok a notebookhoz. Már mindenem tele van az egésszel.:chainsaw::fuck2::fuckoff:

 

Ajánlom figyelmedbe:

https://pcforum.hu/tudastar/138709/lassu-net-de-csak-egy-gepen

 

image.png

 

Könnyen lehet, hogy:

a) frissíteni kéne a drivereket

b) ha az nem segít akkor egy BIOS frissítés

c) amivel könnyedén együttjárhat egy windows újrarakás is.

 

Figyelembe véve az eddigi hsz-eid, szerintem keress valakit, aki újrarakja neked a windowst, szerintem az lesz a kulcs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Ajánlom figyelmedbe:

https://pcforum.hu/tudastar/138709/lassu-net-de-csak-egy-gepen

 

image.png

 

Könnyen lehet, hogy:

a) frissíteni kéne a drivereket

b) ha az nem segít akkor egy BIOS frissítés

c) amivel könnyedén együttjárhat egy windows újrarakás is.

 

Figyelembe véve az eddigi hsz-eid, szerintem keress valakit, aki újrarakja neked a windowst, szerintem az lesz a kulcs.

Köszönöm szépen, de ez már túlságosan körülményes lesz. A végső megoldással bukom az eredeti Windows-t. Egyébként csak egy emberrel tudnám ezt megcsináltatni, de csak pénzért. Per pillanat erre nem akarok költeni. Úgyhogy marad a wifi-s net a notebook-on. Remélem attól még tudom használni a Word-ot, Excelt, a Foxit Reader PDF olvasót, illetve lesz valamilyen net kapcsolat, hogy utána tudjak járni dolgoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez elég gáz, hogy a frissen vásárolt laptopon egyből újra kell rakni a Windows-t. Ennek biztos, hogy nem így kellene működnie.

 

Én is nemrég, tavasszal vettem új laptopot, aminél minden tökéletesen működött, kivéve azt, hogy HDMI kábellel csatlakoztatni tudjam a tévéhez és azon keresztül nézzük a netes színházi közvetítéseket. Visszavittem a notebook-hu-hoz, miután telefonon többször is egyeztettem egy ottani kollégával, és a segítségével frissítettük a drivereket távoli géphozzáférés útján, mert ez sem segített. A srác nagyon segítőkész volt, mondta, hogy vigyem be hozzájuk személyesen- Megtettem, s kiderült, hogy valamiért az a régi HDMI kábel (amivel a régebbi laptopom akkor is még simán nézhető volt a tévén) ennél az új laptopnál nem működik, de vettem egy újat s azzal már OK volt minden. 

De ez a probléma elenyésző egy Windows újra rakással összehasonlítva... :( 

 

Lehet, hogy egy személyes tanácsadás és helyszíni problémamegoldás segítene a legtöbbet. A forgalmazó cég tud segíteni, mint a példámból is látszik, szerintem fordulj hozzájuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Donát írta:

Könnyen lehet, hogy:

a) frissíteni kéne a drivereket

b) ha az nem segít akkor egy BIOS frissítés

c) amivel könnyedén együttjárhat egy windows újrarakás is.

 

De ha a boltban jó volt minden akkor nem ezekkel vannak gondok.

 

@Darth Revan9 amúgy amikor teszteltétek a laptopot otthon a wifi le volt kapcsolva a laptopon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

De ha a boltban jó volt minden akkor nem ezekkel vannak gondok.

 

@Darth Revan9 amúgy amikor teszteltétek a laptopot otthon a wifi le volt kapcsolva a laptopon?

Igen, erre külön ügyeltünk. Most már legalább tudom, hogyan kell lekapcsolni a wifit és átkapcsolni vezetékes netre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Elmentem a notebook.hu boltba. Leellenőrizték a lan kábelt, a lan adaptert, és a laptopot is. Nincs bajuk. Náluk simán tudta hozni az ottani net sebességet. A notebook-os ügyfélszolgálatos srác se tudta, hogy mi lehet a baj. Szerinte lehet, hogy állandóan futott a Windows frissítés a laptopomon és gátolhatta. Hazamentem ellenőrizni. Újra ugyanolyan lassú volt a letöltési sebesség. Mindig 100-a értékeket mért. Kipróbáltam mindegyik portot. Illetve most megnéztem személyesen az asztali gép lan kábelével is. Ugyanaz volt a helyzet. Az asztali gép lan kábelét használva a notebook-on, úgy hogy az asztali gép lan kábelét kötöttem a notebookra, ugyanolyan 100-as körüli letöltési sebességet mért. Visszatettem az asztali gép lan kábelét az asztali géphez és a routerhez. Újra lemértem az asztali gépnél a net sebességet és ugyanúgy 700-as körüli letöltési sebességeket hozott le.

Szóval, nem tudom, hogy mi a fene van.

 

Amikor leméred a sebességet a két gépen, a sebességméréshez használt program minden beállítása ugyanaz? Gyanús nekem ez a 7-es váltószám. Nem lehet, hogy az egyik Megabit/sec-et mutat a másik meg Megabyte/secet?  A kettő között 8-as a váltó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Amikor leméred a sebességet a két gépen, a sebességméréshez használt program minden beállítása ugyanaz? Gyanús nekem ez a 7-es váltószám. Nem lehet, hogy az egyik Megabit/sec-et mutat a másik meg Megabyte/secet?  A kettő között 8-as a váltó.

Nem tudom, ezt nem figyeltem.

https://www.speedtest.net/

Ezen mértük sokat. De kipróbáltuk a Digi és a Vodafon sebességmérőjét is. Kb. hasonlóak voltak az eredmények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem tudom, ezt nem figyeltem.

https://www.speedtest.net/

Ezen mértük sokat. De kipróbáltuk a Digi és a Vodafon sebességmérőjét is. Kb. hasonlóak voltak az eredmények.

Néznél most egy mérést? Mit mutat? Nekem ezt:

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Csak úgy kíváncsiságból. Mi ez a BIOS frissítés? Mi a BIOS? És ez feltétlenül együtt jár a Windows újra rakással?

A BIOS-ban nem kotorásznék a helyedben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Donát írta:

Néznél most egy mérést? Mit mutat? Nekem ezt:

image.png

Wifin most a notebook nálam 51,46-ot mér letöltési sebességgel, a feltöltési meg 49,14.

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A BIOS-ban nem kotorásznék a helyedben. 

Nem is fogok, már nagyon elegem van az egészből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány éve betettem magamnak egy kicsit a gépem BIOS-ának a frissítgetésével. A frissítés után a gépem gyakran újraindulgatott. Nem épp a legmegfelelőbb verziót választottam ki az alaplap honlapjáról. Az alaplap fajtáját jól adtam meg csak épp több verziójú BIOS közül kellett választani. Aztán találomra kiválasztottam egy másikat aminek a felrakása helyretette a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Donát írta:

Akkor mi a probléma? Ezek szerintem teljesen jó számok. Használd a wifit és problem solved.

Nem tudom, ismerősöm pattogott, mikor átjött és látta a számokat, neki nem volt jó. Nem tartotta normálisnak, hogy az asztali gépen 700-as a letöltési sebesség, addig a notebook vezetékesen csak 100 körüli letöltési sebességgel bír. Ezek szerint ezek jók? Nekem megfelelne. Akkor feleslegesen paráztattak be?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

 Ezek szerint ezek jók? Nekem megfelelne. Akkor feleslegesen paráztattak be?

 

Hát abból a szempontból nem jó, hogy ha fizetsz valamiért akkor azt miért nem tudod kihasználni rendesen,

Az én 500megás netem ezt produkálta most:

L8QsNGh.jpg

 

De a munkádhoz bőven elég, amúgy a gigás net sem lenne létszükség, persze mindenki döntse el mit akar magának, csak szoktad írni, hogy az anyagiak nem túl rózsásak, esetlegesen ezen is lehetne spórolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Hát abból a szempontból nem jó, hogy ha fizetsz valamiért akkor azt miért nem tudod kihasználni rendesen,

Az én 500megás netem ezt produkálta most:

L8QsNGh.jpg

 

De a munkádhoz bőven elég, amúgy a gigás net sem lenne létszükség, persze mindenki döntse el mit akar magának, csak szoktad írni, hogy az anyagiak nem túl rózsásak, esetlegesen ezen is lehetne spórolni.

Szerencsére a notebook-ot és a kiegészítőket a kiadó állta teljesen, úgyhogy anyagiak szempontjából ez nem zavar. De nagyon örülök, hogy ez a teljesítmény is elég lesz. Csak hát eddig nem foglalkoztam ezzel a net sebesség kérdéssel, így nem tudtam laikusként, hogy most baj van-e? Valószínű, hogy jól beparáztattak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem tudom, ismerősöm pattogott, mikor átjött és látta a számokat, neki nem volt jó. Nem tartotta normálisnak, hogy az asztali gépen 700-as a letöltési sebesség, addig a notebook vezetékesen csak 100 körüli letöltési sebességgel bír. Ezek szerint ezek jók? Nekem megfelelne. Akkor feleslegesen paráztattak be?

A munkádhoz teljesen jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szerencsére a notebook-ot és a kiegészítőket a kiadó állta teljesen, úgyhogy anyagiak szempontjából ez nem zavar. 

 

Nem a kiegészítőkről beszélek, hanem a netszolgáltatás havidíjáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

Ha használom a wifit a notebook-on, akkor többet kell fizetnem a netért, gondolom? Vagy nem?

 

Nem. Azt írtad 1 gigás a neted amiért előfizetsz valamelyik szolgáltatónál (digi, vodafone, t-home stb.) a munkádhoz ennél gyengébb is elég lenne. Az sem gond, hogy egyszerre használjátok tesóddal, nem lassítaná. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A szolgáltatást fizeted meg, tök mindegy hogy használod. A wifi nem dob az áron.

 

15 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Nem. Azt írtad 1 gigás a neted amiért előfizetsz valamelyik szolgáltatónál (digi, vodafone, t-home stb.) a munkádhoz ennél gyengébb is elég lenne. Az sem gond, hogy egyszerre használjátok tesóddal, nem lassítaná. 

Nos, ezek nagyszerű hírek. Köszönöm. Legalább valaminek tudok örülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.