Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Ez enged csak zenét is letölteni? Mert nekem csak mp3 kellene. 

 

SZERK.: látom már, működik! Köszi! Ez nagyon szuper kis program már elsőre is!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nem értek a mobilokhoz, ezért itt teszem fel a kérdést. Mi ez a 2G, 3G, 4G, 5G hálózat?

A Vodafone most küldött üzenetet azzal kapcsolatban, hogy lekapcsolnak, valamilyen 3G hálózatot. Ez mit jelent?

 

Leegyszerűsítve, neked mint felhasználónak annyi a lényeg hogy növeksző számsorrendben gyorsabbak mint elődeik. A 3G már nagyon elavult csak elenyésző mennyiségü mobil használhatja, nagyjából a 15 éves vagy régebbi mobilok, Ezért kapcsolják le.

Jelenleg az 5G a legfejletteb, a mai mobilok(főleg a csúcskategóriások) már ezt használják. Itt viszont durva ugrás van sebbeségben a 4G-hez képest, mert ezt a hálozatót fogják használni az önvezető autók is és az autók vezetéstámogatói rendszerei. Gondold el mikor több millió autó kommunikál majd egyszerre pl akkor milyen gyorsnak kell lennie a hálózatnak hogy ezredmsáodpercek alatt végbemenjen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Leegyszerűsítve, neked mint felhasználónak annyi a lényeg hogy növeksző számsorrendben gyorsabbak mint elődeik. A 3G már nagyon elavult csak elenyésző mennyiségü mobil használhatja, nagyjából a 15 éves vagy régebbi mobilok, Ezért kapcsolják le.

Jelenleg az 5G a legfejletteb, a mai mobilok(főleg a csúcskategóriások) már ezt használják. Itt viszont durva ugrás van sebbeségben a 4G-hez képest, mert ezt a hálozatót fogják használni az önvezető autók is és az autók vezetéstámogatói rendszerei. Gondold el mikor több millió autó kommunikál majd egyszerre pl akkor milyen gyorsnak kell lennie a hálózatnak hogy ezredmsáodpercek alatt végbemenjen.

Nem tudom. Nekem 6 éves mobilom van, viszont régi típusú, nem okostelefon. Alcatel One Touch, azt hiszem ez a neve. Nyomógombos cucc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Face messengeren meg lehet csinálni azt, hogy egy beszélgetésen belül kicserélem valaki profilképét, hogy csak nekem (meg esetleg neki) jelenik meg a cserélt kép, mindenki másnak meg az van ami alapból a face profilképe?

 

 

 

A kérdésedre szerintem NEM válasz. Helyette olyan biztos van, hogy csinálsz egy csoportot kettőtöknek, és annak adsz egy közös képet, amit mindketten láttok. De ha hívjátok egymást "telefonon" vagy videóhívással, akkor a publikus profilképeket látja majd a másik ebben a csoportban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Pildi írta:

 

A kérdésedre szerintem NEM válasz. Helyette olyan biztos van, hogy csinálsz egy csoportot kettőtöknek, és annak adsz egy közös képet, amit mindketten láttok. De ha hívjátok egymást "telefonon" vagy videóhívással, akkor a publikus profilképeket látja majd a másik ebben a csoportban is.

Köszönöm szépen ez nagyon jó ötlet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nagyon fura dolog történt velem.

Arra lettem figyelmes az előbb most a laptop használat közben, hogy sercegő hangot hallok. A laptopot azon az asztalon használom, amelynél az az asztali gép is van. Lehajoltam és áramtalanítottam a lenti elosztót, majd kihúztam a konnektorbról. A sercegő hang azonnal megszűnt, amint kinyomtam az nagy elosztót. Kicsit vártam, majd visszadugtam a konnektort. Utána újra bekapcsoltam az elosztót és semmi nem volt, semmit se hallottam. Ilyen problémám korábban soha nem volt itt, ennél az elosztónál, konnektornál.

Hétfőn voltak nálunk villanyszerelők, akkor azt a nagy villany kapcsoló táblát szerelték, ami az előszobában van a plafonon. (A konyha miatt kellett, a gáz főzőlap miatt.) A szerelés előtt kihúztam minden berendezésünket a konnektorból. Aztán volt, hogy tesztelni kellett valamit, akkor bedugtam a dolgokat. Majd újból kellett szerelni valamit a kapcsolón és én újra kihúztam a konnektorokat. A számítógépnél talán túl gyorsan is, Amikor elmentek, mindent visszadugtam. Lehet, hogy a számítógépnél nem dugtam be rendesen? Fura, hogy most elmúlt a hang és sem előtte és eddig utána sem hallottam ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy ide írok, de nem találtam más zónát
A Facebook profilomba szeretnék bejelentkezni. Állandóan azt írja ki, hogy Váratlan hiba történt. Kérjük, próbáld meg újra a bejelentkezést. Akárhányszor próbálom, nem megy. Kértem jelszócserét is. Új jelszóval is ugyanezt a hibaüzenetet írja ki. Nem tudom, mi történhetett. Két faktoros hitelesítés van beállítva a fiókomhoz. Tehát a telefonomra is kapok sms-ben kódot, melyet a jelszó után kell begépelni mindig. De a rendszer már a jelszó beírása után elakad és ezt a hibaüzenetet írja ki. Mi lehet ez? Csak átmeneti hiba?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogy lehet írni nekik bejelentkezés nélkül? Eddig ilyen felületet nem találtam.

 

Na, most olvastam molyon, hogy ott is volt olyan, aki ma pont ilyenbe botlott bele a munkahelyén. Neki is kétfaktoros hitelesítése van, ugyanúgy, mint nekem. A lány kérdezte is az ottani rendszergazdákat és ők se tudtak mit mondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, öcsém profilján keresztül írtam panaszt a Facebook-nak. Őt simán beengedi a rendszer - nincs kétfaktoros azonosítása.

Új infó egy ismerősömtől a molyon. Állítólag Európa-szerte több helyen szórakozik a Facebook beléptető rendszere a kétfaktorosokkal asztali gépen vagy laptopon, ugyanolyan hibaüzenetet ír ki a rendszer náluk, mint nekem is. Érdekesség, hogy okostelefonon keresztül állítólag beenged. Akkor ideiglenesen le kell állítani a kétfaktorost, aztán már az asztalin, vagy laptopon is beenged újra. Aztán vissza lehet állítani a kétfaktorost. Kár, hogy most nincs okostelefonom.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy ide írok, de nem találtam más zónát
A Facebook profilomba szeretnék bejelentkezni. Állandóan azt írja ki, hogy Váratlan hiba történt. Kérjük, próbáld meg újra a bejelentkezést. Akárhányszor próbálom, nem megy. Kértem jelszócserét is. Új jelszóval is ugyanezt a hibaüzenetet írja ki. Nem tudom, mi történhetett. Két faktoros hitelesítés van beállítva a fiókomhoz. Tehát a telefonomra is kapok sms-ben kódot, melyet a jelszó után kell begépelni mindig. De a rendszer már a jelszó beírása után elakad és ezt a hibaüzenetet írja ki. Mi lehet ez? Csak átmeneti hiba?

Átmeneti hiba. Velem is megtörtént már párszor. Várj egy kicsit, vagy próbálj meg belépni másik eszközről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ez abból szempontból megnyugtató, hogy biztos nem törték fel. Bár a kétfaktoros hitelesítés mellett ez nehezen menne és kaptam volna értesítést is erről.

Köszi. Akkor majd csak megoldódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Notebook-os dologhoz lenne kérdésem. Épp az előbb készültem induláshoz. A notebook-om be volt kapcsolva. felraktam tölteni indulás előtt. Kimentem pár percre. Mikor visszajöttem, láttam, hogy elsötétült a monitor, pedig nem kapcsoltam még ki és a töltő is benne volt. Megnyomtam a bekapcsoló gombot, és akkor az az állapot állt elő, amikor a számítógép alvó módból jön vissza. Ez azért fura, mert jó ideje letiltottam (tehát a soha részt jelöltem be) az alvó módot, az energiagazdálkodás résznél. Nem értem mi történt. Ha le van tiltva az alvó  mód, hogy állíthatta magát a notebook alvó állapotba? Ráadásul csap pár percre mentem ki. Valaki tud erről valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de korábban mindegyiknél - akkumulátorosnál, és hálózati áramforrásnál is - korábban letiltottam mind a kikapcsolást, mind az alvást.

Időközben egy magyarázatot leltem a dologra. Lehet, hogy annyira siettem, a tálcán a Windows ikonnál, a főkapcsolónál véletlenül nem Leállításra, hanem a felette lévő Alvó állapotra kattintottam. Ebben az esetben beállhatott alvó állapot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

https://www.notebook.hu/asus-rog-strix-g10ce-g10ce-51140f1560

Előbb-utóbb majd úgyis kell néznem új asztali PC-t. Tavaly pár minőségi kritériummal már megismerkedtem. I5-ös processzor, 8 GB RAM, 512 GB.

Most úgy találomra megnéztem, hogy mik vannak piacon, és nem éppen olcsók, de találtam egyet. Ez szerintetek milyen gép? Ha jól látom megfelel a fenti minőségi kritériumoknak. Ráadásul NVIDIA® GeForce™ GTX 1660Ti 6GB GDDR6 grafikus vezérlő, tehát ez a video kártyája.

Ezen a gépen már menni fog a Windows 11?

Ezen a gépen lehet játszani is? Jedi: Fallen Order, Batman: Arkham Origins, Diablo III, meg ilyenek futni fognak rajta? Lehet, hogy korai kérdés, hisz még el se készültek, de mennyi az esélye annak, hogy a Knights of the Old Republic remake, illetve a Jedi: Survivor, meg az Eclipse Star Wars (a Köztársaság Fénykora játék) futni fog ezen a gépen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megvettem az első laptop-omat már a rendszer telepítésekor gubancra akadtam. WIN10 Home-ot akartam pendrive-ról telepíteni és amikor a partíció választós részhez ért előhozott egy üzit hogy hiányzik az illesztő plusz az ablakban nincs partíció amire telepíteni lehetne. A PC-vel nem csinál ilyet. Arra gondoltam hogy talán a rendszer nem jó a laptop-hoz vagy hogy a net-ről kéne egy illesztőt leszedni és azt felrakni a pendrive-ra. Ilyesmi illesztőről nem is tudtam még ezelőtt.

Azt is számításba vettem hogy Win11-et teszek fel hátha azzal nem lenne gond de amikor a lemezről a pendrive-ra másoltam egy [cdd5cb55-db68-4d71-aa38-3df2b6473a52].cip file-ra miatt azt írta hogy a forrásfájlt vagy -lemezt nem lehet olvasni és amiatt azt ki kellett hagynom. Anélkül meg lehet hogy nem lenne jól feltelepítve a cucc. Plusz valami a nagy méret és a pendrive partíciója miatt nem megy át a pendrive-ra de azt NTFS fájlrendszerre formázással meg tudnám oldani.

 

A laptop

Asus VivoBook S513EA-BN2383 15.6" FullHD laptop, Intel Core i3-1115G4, 8GB, 512GB SSD, Intel® UHD Graphics, No Optical, FreeDOS

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Rog írta:

Megvettem az első laptop-omat már a rendszer telepítésekor gubancra akadtam. WIN10 Home-ot akartam pendrive-ról telepíteni és amikor a partíció választós részhez ért előhozott egy üzit hogy hiányzik az illesztő plusz az ablakban nincs partíció amire telepíteni lehetne. A PC-vel nem csinál ilyet. Arra gondoltam hogy talán a rendszer nem jó a laptop-hoz vagy hogy a net-ről kéne egy illesztőt leszedni és azt felrakni a pendrive-ra. Ilyesmi illesztőről nem is tudtam még ezelőtt.

Azt is számításba vettem hogy Win11-et teszek fel hátha azzal nem lenne gond de amikor a lemezről a pendrive-ra másoltam egy [cdd5cb55-db68-4d71-aa38-3df2b6473a52].cip file-ra miatt azt írta hogy a forrásfájlt vagy -lemezt nem lehet olvasni és amiatt azt ki kellett hagynom. Anélkül meg lehet hogy nem lenne jól feltelepítve a cucc. Plusz valami a nagy méret és a pendrive partíciója miatt nem megy át a pendrive-ra de azt NTFS fájlrendszerre formázással meg tudnám oldani.

 

A laptop

Asus VivoBook S513EA-BN2383 15.6" FullHD laptop, Intel Core i3-1115G4, 8GB, 512GB SSD, Intel® UHD Graphics, No Optical, FreeDOS

 

Ez talán megoldja a problémád: [Notebook] Troubleshooting - How to fix the problem that cannot find drives when installing Windows 11/10

 

Letöltöd az Intel Rapid Storage Technology (IRST) driver -t, a letöltött fájlt kicsomagolod a pendrive-ra amiről telepíteni akarod a Windowst, majd a telepítésnél kiválasztod a drivert és installálod. De végigvezet lépésenként screenshotokkal, úgyhogy most nem másolnám be ide :D Ha esetleg nem működik, alatta még ír egy megoldást ahol BIOS-ban kell kikapcsolni a Intel Volume Management Device (VMD)-t, de először az IRST drivert próbáld meg, szerintem az lesz a baja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Bevált az a driver. :)

Még az érdekel hogy a külön létrehozott "DRIVERS" nevű öt gigás partícióra mindenképp telepíteni kell-e mert ha nem akkor kitörlöm és csak aztán kezdek el driver-eket telepítgetni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Rog írta:

Köszi! Bevált az a driver. :)

Még az érdekel hogy a külön létrehozott "DRIVERS" nevű öt gigás partícióra mindenképp telepíteni kell-e mert ha nem akkor kitörlöm és csak aztán kezdek el driver-eket telepítgetni.

 

Azt te hoztad létre? Mert ha nincs szükséged rá és gond nélkül települ a Windows akkor törölheted. De amúgy ha netet kap a rendszer akkor automatikus leszedi a szükséges drivereket, nem kell mindent egyesével telepíteni, maximum ha valami nem működik, vagy ha Eszközkezelőben látod, hogy valamit hiányol a Windows.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.