Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

49 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Újabb kérdésem lenne. Meglesz ez a laptop, amit fentebb kértem a kiegészítőkkel együtt. Azt tudom, hogy Windows lesz ehhez a géphez. Azt viszont nem tudom, hogy már rajta lesz telepítve, vagy csak a Windows-t odaadják csomagban és a felhasználónak kell telepíteni?

 

Ha oda van írva, hogy milyen az oprendszer akkor gyárilag van rá telepítve a Windows. Neked csak használnod kell :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Ha oda van írva, hogy milyen az oprendszer akkor gyárilag van rá telepítve a Windows. Neked csak használnod kell :) 

Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 82H80096HV notebook, abyss blue + Windows 10

Ez van kiírva. Akkor ezek szerint a gépen rajta van Windows és csak használnom kell, ugye?

Plusz alul az adatoknál olvastam, hogy

Operációs rendszer
Windows 10 Home S
Mi az az S rövidítés itt?
Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 82H80096HV notebook, abyss blue + Windows 10

Ez van kiírva. Akkor ezek szerint a gépen rajta van Windows és csak használnom kell, ugye?

Plusz alul az adatoknál olvastam, hogy

Operációs rendszer
Windows 10 Home S
Mi az az S rövidítés itt?

 

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Az S az nem a smart-ot jelölné @NorbiLordi?

 

Idézet

A Windows 10 S legfontosabb megkülönböztetője, hogy kizárólag a Windows Store-ból képes alkalmazásokat fogadni. Azok lehetnek Centenniallal konvertált hagyományos Win32-es alkalmazások és "igazi" UWP-s appok is, a lényeg, hogy kizárólag a Store-ból letöltőtt alkalmazás futtatható a rendszeren. Letölteni persze lehet más appokat is, azonban a rendszer nem fogja azokat elindítani, az aláírás nélküli binárisoktól megtagadja a rendszer a futást. Jó hír, hogy a Store-ba hamarosan felkerül a "full" asztali Office programcsomag, így nem kell az UWP-s alkalmazásokkal beérniük a felhasználóknak.

 

Windows 10 S - kinek jó ez?

 

De ha megkéred az ismerősödet akkor biztos tesz fel neked nem S-es Windowst, ha ez nem felel meg, semmit nem befolyásol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Bence1997 said:

Picikét elszórakoztam a pythonnal. :D

 

image.png

Amíg rá nem nagyítottam azt hittem hogy a fehér izé egy galamb.:D Mondjuk most se tudom mi, de most már tudom hogy köze van a Star Wars-hoz.

 

27 minutes ago, NorbiLordi said:

 

Ebből semmit nem értek, de le a kalappal :D 

Játékot progizott.:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Ebből semmit nem értek, de le a kalappal :D 

Köszi, semmi baj, ha nem értesz belőle semmit. :D

36 perccel korábban, Iqvi írta:

Amíg rá nem nagyítottam azt hittem hogy a fehér izé egy galamb.:D Mondjuk most se tudom mi, de most már tudom hogy köze van a Star Wars-hoz.

Jup. A Python nyelv tökéletes az ilyen kisebb fajta játékok alkotására - és hogy ne fényezzem magam elárulom, hogy nem kútfőből ment a dolog, azért a net a segítségemre volt :D - amivel eddig "dolgoztam", a C# nem éppen ilyen mutatványokra képes, bár ott is lehet ilyeneket összehozni, de ott valszeg egy csomó osztályt és változót meg egyéb függvényeket kell létrehoznom hogy minden stimmeljen. Itt meg elég volt egybe begépelnem, bár igaz, a C# -ba is menne, bár az kifejezetten nehezebb nyelv. Amit meg most veszünk egyetemen, az Assmebly, hát ott meg minden egyszerű, csak a futtatásával kell szórakozni, hogy minden működjön. Nade ez már programozás a javából, szóval nem untatlak benneteket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Windows 10 S legfontosabb megkülönböztetője, hogy kizárólag a Windows Store-ból képes alkalmazásokat fogadni. Azok lehetnek Centenniallal konvertált hagyományos Win32-es alkalmazások és "igazi" UWP-s appok is, a lényeg, hogy kizárólag a Store-ból letöltőtt alkalmazás futtatható a rendszeren. Letölteni persze lehet más appokat is, azonban a rendszer nem fogja azokat elindítani, az aláírás nélküli binárisoktól megtagadja a rendszer a futást."

 

Hát ez alapján dugja fel Billy magának az S szériáját :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Fontos (bár eléggé érthetetlen) megkötés, hogy a Windows 10 S-en az alapértelmezett böngésző fixen az Edge. Ugyan futtatható más böngésző is, ha azokat feltölti a Store-ba a fejlesztő, a linkeket azonban kizárólag az Edge fogja megnyitni, ez az alapértelmezés nem is állítható át. Szintén szigorú megkötés, hogy a beépített kereső csak Bing vagy azzal szerződésben álló regionális keresőmotor lehet."

 

Ezt most olvastam. Ezek szerint tudok használni Firefox böngészőt, csak nem tudom majd alapértelmezettre állítani? A google.com-ot, vagy google.hu-t, mint keresőt ezek szerint ezen a gépen  nem tudom használni, csak ezt a hülye Bing-et, vagy mi a francot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, hogy most egy kicsit sok hozzászólásom lesz itt. Felidegesített egy kissé ez a store dolog. Tehát, ha a Windows 10 után van egy ilyen S-es rövidítés, akkor csak és kizárólag a Store-ból lehet alkalmazásokat letölteni. Az Edge az alapértelmezett böngésző és nem lehet állítani ezen. A többi böngészőnél pedig a linkeket nem fogja megnyitni, csak az Edge böngésző nyitja meg őket. Ha jól vettem ki, akkor a Bing nevű kereső motort tudom használni, ezek szerint a google-t nem.

 

 

Találtam a notebook.hu-n egy másik laptopot. Alább lent van. Ha jól vettem észre ennek az általam választott Lenovo-hoz képest csak az SSD-je kisebb, 256-os. A Lenovo-nál 512-es.  A notebook.hu-s-nál csak az van kiírva, hogy Microsoft Windows 10 Home, és nincs mellette S, azaz ez nem Store-os cucc. A kérdésem az lenne, hogy melyik lenne a jobb? A HP-s a notebook.hu-n? Ennek kisebb az SSD-je, de minden másban jó és elméletileg nem Store-os a Windows, tehát azt a böngészőt, vagy PDF olvasót használom megkötés nélkül, amelyiket akarom és azt a böngészőt, amelyik tetszik.  A kérdésem az lenne, hogy megéri-e inkább a HP-t választani a Lenovo ellenében a normál Windows miatt és elviselni azt, hogy a HP-nál 256-os az SSD?

https://www.notebook.hu/hp-15s-fq0004nh-227j1ea-280449

 

https://edigital.hu/notebook/lenovo-ideapad-3-15itl6-82h80096hv-notebook-abyss-blue-windows-10-p874682

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából választhatod a HP-t is, ha kevés lesz a hely, akkor veszel egy külső HDD-t és megvan oldva. De ha van ismerősöd aki tud Windowst telepíteni, akkor veheted a Lenovot is, 4 kattintásból ráteszi neked a sima Windowst is. 

 

A keresőt bármely böngészőben át tudod állítani arra ami neked tetszik. Értelemszerűen az Edge alapértelmezetten nem a riválist fogja neked felhozni, de át lehet állítani Googlere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Igazából választhatod a HP-t is, ha kevés lesz a hely, akkor veszel egy külső HDD-t és megvan oldva. De ha van ismerősöd aki tud Windowst telepíteni, akkor veheted a Lenovot is, 4 kattintásból ráteszi neked a sima Windowst is. 

 

A keresőt bármely böngészőben át tudod állítani arra ami neked tetszik. Értelemszerűen az Edge alapértelmezetten nem a riválist fogja neked felhozni, de át lehet állítani Googlere.

Közben beszéltem tech ismerősömmel, ő azt tanácsolta, hogy kerüljük el a Store-os Windows-t.

Akkor HP lesz. Még az Extreme Digitalon is találtam HP-t.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Amikor megjön a Notebook és beüzemelem, mi az első teendő? Bekapcsolni és utána tenni töltőre, vagy előbb tölőtre rakni, aztán bekapcsolni?

 

Kapcsold be nyugodtan, lesz benne szufla hozzá. Aztán majd ha elindult akkor úgyis látod, hogy kell e töltőre tenni vagy ráér később

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos tech segítségre lenne szükségem, mert nehezen boldogulok.

Így néz ki a laptop. A kerek alakú nyílás lehet az aksi. A kerek mellett közvetlenül van két szögletes. Szerintem sima USB-portok, de nem vagyok biztos. Tehát nem tudom beazonosítani a gép oldalán lévő nyílásokat, hogy mi micsoda.

HP Laptop 1.jpg

Hp Laptop 2.jpg

HP Laptop 3.jpg

HP Laptop 4.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sajnos tech segítségre lenne szükségem, mert nehezen boldogulok.

Így néz ki a laptop. A kerek alakú nyílás lehet az aksi. A kerek mellett közvetlenül van két szögletes. Szerintem sima USB-portok, de nem vagyok biztos. Tehát nem tudom beazonosítani a gép oldalán lévő nyílásokat, hogy mi micsoda.

HP Laptop 1.jpg

Hp Laptop 2.jpg

HP Laptop 3.jpg

HP Laptop 4.jpg

Igen, azok USB-portok, mind2 3.0. Az alsó részleg tehát csupán ennyi: aksi és két USB-port. A másiknál ahogy látom van egy HDMI port, azt értelemszerűen akkor használod, ha mondjuk összekötöd a laptopod képét az asztali PC monitorával - vagy esetleg egy tévére kapcsolod. Mellette talán megint egy USB-port, méghozzá 2.0, de ebben nem vagyok annyira biztos. A másik felén meg van megint egy kerek bemenet, oda ha esetleg szükséges számodra, rádugod a fej/fülhallgatódat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem ma használni az új laptopot. Amit meg tudtam eddig fejteni: a töltő csatlakozása, a sima USB portok használata. A wifis hálózathoz nagy nehezen tudtam csatlakoztatni. Sajnos a vezetékeshez még nem, arra még nem jöttem rá. Ez eddig nagyjából 2 és fél órába telt. Kaptam még lan kábelt és portokat is hozzá. Remélem, ezeket is megfejtem előbb-utóbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A wifis hálózathoz nagy nehezen tudtam csatlakoztatni. Sajnos a vezetékeshez még nem, arra még nem jöttem rá. 

 

Be kell dugni a lan kábelt a laptopba és működik magától

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben ismerősömtől is segítséget kértem. Először Facebook-on keresztül próbált segíteni. Elment vagy másfél óra. Aztán átjött hozzám. Érdekes probléma merült fel. Ugyebár gigabites netem van - 1024 megabít/szekundum. A régi, használt 6 éves asztali gépem a fő portból 750-es letöltési és 200 feletti feltöltési sebességet produkál. A laptop vezetékes neten kb. 80, 90 letöltési sebességre képes, nagyjából 200-as a feltöltési sebessége. Ezt egy honlap segítségével néztük meg közösen. Sem ő, sem pedig én nem értettük, hogy miért kicsi a vezetékes internet sebessége. Pedig kikapcsoltuk a wifi netet és a vezetékeset használtuk méréskor. USB lan adaptert használtunk a laptophoz. A lent lévő routernél, kipróbáltuk mindegyik portot össze-vissza, de a laptop ilyen gyenge és lassú eredményeket produkált. Ő azt tanácsolta nekem, hogy menjek vissza az üzletbe és kérdezzem meg miért van ez így, hisz új a gép.

Egyébként most kb. délután kettő óta ezzel a hülye notebook-kal foglalkoztam csak. 5 óra hossza biztos elment vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Most hol van, honnét indítod? És melyik konkrét böngésző?

A Firefox böngésző. A tárcán itt van lent, de sehogy se tudom beállítani, hogy az asztalon is kint legyen az ikonja. A Google Chrome-nál bezzeg egyből kiment az asztalra az ikonja első indítás után, pedig a Chrome-nál nem állítottam be semmit se.

 

Ma reggel újra megnéztem a vezetékes net sebességét és ugyanúgy siralmas, mint tegnap. Pedig pont ugyanabba a portba dugtam be, mint az asztali gép lan kábelét. (Az asztali gép lan kábelét persze előbb kihúztam.) Hogyan lehet az, hogy az asztali gépem simán tud 700-as letöltési sebességet produkálni, miközben a notebook vezetékesre kapcsolva csak 100 körüli letöltési sebességre képes? Elképzelhető, hogy valami gond van azzal a Lan kábellel, vagy azzal a gigabit lan adapterrel, amit adtak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

A Firefox böngésző. A tárcán itt van lent, de sehogy se tudom beállítani, hogy az asztalon is kint legyen az ikonja. A Google Chrome-nál bezzeg egyből kiment az asztalra az ikonja első indítás után, pedig a Chrome-nál nem állítottam be semmit se.

 

Start menüben keresd meg a Firefoxot, ha megvan akkor fogd meg az ikont és húzd ki az asztalra, ekkor létrehoz egy parancsikont az asztalon, a Start menüben pedig ugyanúgy megmarad.

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Hogyan lehet az, hogy az asztali gépem simán tud 700-as letöltési sebességet produkálni, miközben a notebook vezetékesre kapcsolva csak 100 körüli letöltési sebességre képes? Elképzelhető, hogy valami gond van azzal a Lan kábellel, vagy azzal a gigabit lan adapterrel, amit adtak?

 

Ugyanazzal a kábellel nézd! kábel és kábel között is van különbség:

 

 

  • CAT1 - telefonkábel (hangátvitel, 2 érpár)
  • CAT2 - maximum 4 Mb/s adatátviteli sebesség
  • CAT3 - 10 Mb/s az adatátviteli sebesség
  • CAT4 - max. 20 Mb/s adatátviteli sebesség
  • CAT5 - 100 Mb/s adatátviteli sebesség
  • CAT5e - 1000 Mb/s átviteli sebesség
  • CAT6 - 1000 Mb/s átviteli sebesség
  • CAT7 – 10Gbit/s átviteli sebesség

 

http://www.sommerkabel.hu/mi-a-kulonbseg-a-cat-kabelek-kozott.html

 

 

Valószínüleg a notebook kábele csak sima "CAT5" míg amit az asztalira használsz "CAT5e"

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Start menüben keresd meg a Firefoxot, ha megvan akkor fogd meg az ikont és húzd ki az asztalra, ekkor létrehoz egy parancsikont az asztalon, a Start menüben pedig ugyanúgy megmarad.

 

 

Ugyanazzal a kábellel nézd! kábel és kábel között is van különbség:

 

 

  • CAT1 - telefonkábel (hangátvitel, 2 érpár)
  • CAT2 - maximum 4 Mb/s adatátviteli sebesség
  • CAT3 - 10 Mb/s az adatátviteli sebesség
  • CAT4 - max. 20 Mb/s adatátviteli sebesség
  • CAT5 - 100 Mb/s adatátviteli sebesség
  • CAT5e - 1000 Mb/s átviteli sebesség
  • CAT6 - 1000 Mb/s átviteli sebesség
  • CAT7 – 10Gbit/s átviteli sebesség

 

http://www.sommerkabel.hu/mi-a-kulonbseg-a-cat-kabelek-kozott.html

 

 

Valószínüleg a notebook kábele csak sima "CAT5" míg amit az asztalira használsz "CAT5e"

Ismerősöm szerint az a kábel, amit adtak a notebook-hoz pont ugyanolyan, mint ami nekem van az asztali géphez. Tehát nincs különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.