Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Olyan van, hogy a jelet leárnyékolják a falak, vagy több szint esetén a födém. Nem mindegy, milyen a router erőssége, ha gyengébb telhesítményű, a falak vagy a távolság a routertől gondot okozhatnak. Probáld ki ajtó közelében használni, hogy minél kevesebb akadályon keresztül kapja a jelet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem volt hasonló. A modem lent van a földszinten míg én általában az emeleten a szobámban netezek. Mielőtt néhány hete egy kábellel fel lett vezetve a szobámba a net egy wi-fi küldő és egy jelfogó kütyüt használtam hogy a PC és a laptop megkapja a jelet. A laptop-nak van beépített wi-fi-je de az mégse fogta rendesen. Messze is van meg a falak is bezavarnak. Fogtam tehát a jelfogó kütyüt és két hosszabb USB-s kábelt összedugva kiraktam a szomszéd szobába olyan távolra amilyenre lehetett hogy valahogy csak közelebb legyen a modemhez. Utána már jobb lett a dolog de nem eléggé mert hiába volt egy helyben a kütyü mégsem volt stabil a kapcsolat. Hol lassabb hol pedig gyorsabb volt a net és hébe-hóba meg is szakadt. A laptop esetében ezt gyakrabban eljátszotta. Amúgy lent a beépített wi-fi mindegyik szobában jól kapja a jelet.

Most hogy a kábel megvan egyértelmű hogy normális lett a helyzet mert stabil és gyors kapcsolatot kap a PC és a laptop. Mégse vagyok elégedett mert nem tudom zökkenőmentesen használni mindkettőn a netet. Alapból legtöbbször a kábel a PC-be van dugva és ha a laptop-ról akarok netezni akkor a kábelt kihúzom a PC-ből és bedugom a laptop-ba. Ahhoz meg egy egyik végén USB-s a másik végén LAN kábel aljzatos kütyüt használok mert a laptop-nak nincs LAN aljzatja.

 

b0i2gEJ.jpg

 

 

Eddig oké lenne de ahhoz hogy az átdugdosás után a laptop-on és a PC-n működjön a net mindig ki kell húzni a konnektorból és kábé fél perec után vissza kell dugni ugyanoda a modem kábeljét. Nem vagyok biztos abban hogy mi lehet a bibi. Talán az IP cím variálódik meg és az áramtalanítással lehet a dolgot alaphelyzetbe állítani. Elég macerás így és jó lenne ha nem kéne ezt az áramtalanítós dolgot minden LAN kábel átdugáskor eljátszani. Nem laptop-ozok olyan gyakran de azért jó lenne ha mégis tudnám azt hanyagolni. Tudom hogy van egy másfajta elosztós kütyü amibe több LAN és USB kábelt lehet dugdosni és amihez áram is kell de egyelőre nem akarok olyat is venni mert ahhoz a nem gyakori laptop-ozáshoz meglennék nélküle ha a modem áramtalanítását szoftveresen ki lehetne küszöbölni. Meg nem tudom hogy az a kütyü ki tudná-e azt küszöbölni.

 

Tudja valaki hogy a modem áramtalanítása helyett van-e szoftveres megoldás arra hogy a kábel átdugása után a PC-n és a laptop-on kapásból legyen net és ha van akkor azt hogy lehetne kivitelezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A Gémklub társasjáték kiadó minden héten meghirdet egy nyereményjátékot a Facebook-on, melyben meg kell nevezni képek alapján egy játékukat és nyerhetsz.

Tegnap is volt ilyen nyereményjáték, melyet, mint utóbb kiderült adathalász támadás ért. Engem is kidobott a nyertesek közé. Még a Facebook-on leírták, mit kell tenni a nyereményért. Kíváncsiságból rányomtam a linkre, hogy mit kérhetnek, elsőre azt gondoltam, hogy talán azért kérnek ilyeneket, mert nem vagyok beregisztrálva az oldalukon. Gyanús lett a dolog, mert a védelem beriasztott, biztonságosan megszakította a kapcsolatot, mert fertőzött volt valamivel. Nem adtam meg semmilyen adatot. Mindenből kiléptem, lefuttattam a keresőket, nem találtak semmit se. E-mail címet, facebook oldalt, az Erste George-át kétfaktoros hitelesítés védi. Remélem, nincs gond, hisz nem tudott bejönni az oldal, megszakadt vele a kapcsolat. Valahogy mégis aggódom, meg tudna nyugtatni valaki?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Informatikai kérdésem van.
A Windows 10 a notebook-on pár napja frissített. Volt egy összesítő frissítés Windows 10 rendszerekhez, összesített frissítés a Net keretrendszerhez, rosszindulatú windows szoftverek eltávolításához szolgáló eszköz, meg persze frissítés a Windows defenderhez. Ezek mindegyike sikeresen lett telepítve. Van egy másik, Biztonsági frissítés a Windows 10 22H2 rendszeren. Ezt nem tudja telepíteni. Nem tudom miért. Az elmúlt napokban többször próbáltam, de ezt eddig nem sikerült telepítenie.
A Windows update azt írja, később újra próbálja. Ezt a hibakódot írja ki. (0x80070643)
Szerencsére csak ezzel az egy frissítéssel van gond, a többi rendben volt.
Az asztali gépen is Windows 10 van, ott gond nélkül felment frissítés. A notebook-nál ez az első eset, hogy egy ilyen beakadt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Na, úgy néz ki nem vagyok egyedül a problémával. A molyon is feltettem a kérdést, és ott is akadt, akinek a Dell notebook-ján pont ugyanez a probléma állt elő, csak ezzel az egy frissítéssel van gond nála is.

 

Ne tőrődj vele. A friisítéseket általánosan a Windows-okra csinálja a MS. Mindegy hogy laptop vagy PC.  Nem tesztelik minden egyes márka minden egyes gépére. Ha valamelyik gépen hibás mint nálad arról kapnak értesítést és ki fogják javítani. Várd meg és majd telepűlni fog. Ilyen már nekem is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Frenkie írta:

 

Ne tőrődj vele. A friisítéseket általánosan a Windows-okra csinálja a MS. Mindegy hogy laptop vagy PC.  Nem tesztelik minden egyes márka minden egyes gépére. Ha valamelyik gépen hibás mint nálad arról kapnak értesítést és ki fogják javítani. Várd meg és majd telepűlni fog. Ilyen már nekem is volt.

Köszönöm szépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Amúgy muszáj valós számot megadni? Arra küldik ki a regisztráció megerősítő kódot?

Hát fura is lenne ha boldog-boldogtalannak megadhatnád a számát mindenféle megerősítés nélkül :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

De az imgur-ra nem kell regisztrálni a képfeltöltéshez. A napokban én is mikor lekaptam a képregény-rendelésemet és kiraktam a képet ide a fórumra az imgurt használtam. Semmilyen adatot nem adtam meg. Vagy fontos a regisztráció valami miatt?

Feltölteni lehet, de gondolom regisztrációval egy központi helyről tudod kezelni az összes galériádat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.