Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

21 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

egy cikk hatására kipróbáltam az Edge-t hosszabb ideig és valóban úgy tapasztaltam, hogy gyorsabb meg nem zabál annyi memóriát, azóta ezt használom, nem volt vele probléma

 

A legújabb Edge-ről azt olvastam, hogy sokkal jobb, mint a korábbi verziók vagy még előtte az Explorer voltak, s pont ezt emelik ki vele kapcsolatban.

Mégis, akárkit kérdeztem, mindenki a Chrome-ot ajánlja most is, a biztonságossága és a szinkronizálhatósága miatt.

 

Ez az említett cikk: https://g7.hu/tech/20200705/mar-nem-egyertelmuen-a-chrome-a-legjobb-bongeszo-erdemes-lehet-valtani/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Pildi írta:

Nem hiszem, hogy pont ez a cikk volt, de bizonyosan sok oldal lehozott valami hasonlót akkoriban és azok közül volt valamelyik, mert a dátum alapján stimmel, ebben az időben telepítettem az Edge-t. 

Szerintem az, hogy még mindig ezt ajánlják a legtöbben jó részt a megszokásból is fakad, az Edge-t is lehet szinkronizálni, meg ugyanúgy feldobja ha valami új helyre regisztrálok, hogy akarom-e a google-fiókkal tenni ezt, mondjuk én ezt ritkán alkalmazom. Biztonságról meg gondoskodjon a vírusírtó meg a tűzfalak, azért vannak. Bár nem hiszem, hogy olyan kardinális különbség lenne amúgy sem a két böngésző biztonságossága közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem az, hogy még mindig ezt ajánlják a legtöbben jó részt a megszokásból is fakad, az Edge-t is lehet szinkronizálni, meg ugyanúgy feldobja ha valami új helyre regisztrálok, hogy akarom-e a google-fiókkal tenni ezt, mondjuk én ezt ritkán alkalmazom. Biztonságról meg gondoskodjon a vírusírtó meg a tűzfalak, azért vannak. Bár nem hiszem, hogy olyan kardinális különbség lenne amúgy sem a két böngésző biztonságossága közt.

Én is azt hiszem, hogy csak a megszokás diktálja az ajánlásokat. Ha valaki valamit használ és elégedett vele, azt ajánlja. Ritkán használ valaki többféle böngészőt egyszerre, hogy tényleges össze tudja hasonlítani, hogy az ő szokásainál melyik hogy viselkedik.

 

Végül Frenkie szíves segítségével vettem egy laptopot múlt hónapban, amelyet bizonyos okok miatt elvittem egy szervízbe, no és ott egyből rátették a Chrome-ot, mert hogy az a legjobb, pedig még vacilláltam, hogy maradjon-e az Edge, vagy jöjjön a Firefox (a korábbi laptopomon az ment, minden probléma nélkül).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
42 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

1. Hozzákötöm a vezetékes net hálózathoz valahogy. 2. Wifi-vel. Azt hiszem van otthon wi-fi. Még pár éve a szolgáltató bekötött valami új vezetéket, amiről egyben megy a net, tv, telefon és magyarázták (legalábbis halványan így emlékszem), hogy van wi-fi és mondták a jelszót, csak akkor sajnos nem érdekelt, mert hagyományos vezetékes netben gondolkodtam,

 

Ha írsz egy szolgáltatót, meg lefényképeznéd azt a "kütyüt" amiből a netkábel megy a gépbe (a hátulját is ahova a kábelek vannak dugva) akkor esetleg pontos infót tudok majd mondani :)

 

14 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 Maximum a képernyő mérete lesz először fura, de hidd el nekem hozzá lehet szokni.

 

De ha nagyon nem megy a laptopot is rá lehet dugni a monitorra.

 

14 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A wifi kód meg általában rajta szokott lenni a routeren, de ha mégsem tudja a wifit akkor maximum veszel egy 5-10 méteres net kábelt, 500-1000 forintért https://edigital.hu/halozati-kabel-csatlakozo/equip-625434-utp-patch-kabel-cat6-5m-kek-p455661 Be kell dugni a routerbe a másik kábel mellé, másik végét a laptopba és jöhet a mehet.

 

Már ha egyáltalán routeres a modem/connect box stb. , de ha nem akkor routert kell venni, vagy cserélgetni a netkábelt a PC és a laptop közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De ha nagyon nem megy a laptopot is rá lehet dugni a monitorra.

 

Na igen :D Én mondjuk a könyvtár használatra gondoltam, bár lehet ott is hozzá tudja valamihez dugni

 

23 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Már ha egyáltalán routeres a modem/connect box stb. , de ha nem akkor routert kell venni, vagy cserélgetni a netkábelt a PC és a laptop közt.

 

Szerintem ma már nagy része az, nem? Voltam én már 3 szolgáltatónál is, mindegyik olyat adott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Szerintem ma már nagy része az, nem? Voltam én már 3 szolgáltatónál is, mindegyik olyat adott.

 

Szerintem szolgáltató és csomagfüggő is. Én is csak akkor kaptam wi-fi-s, több utp portos connect boxot amikor felváltottam az akkori legnagyobb netcsomagra. Kisebb szolgáltatóknál meg főleg előfordulhat, hogy csak szimpla modem van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Cupsy, @NorbiLordi, nagyon köszönöm szépen. Remek az ötletek.

@Bomarr, a laptopos ötleted telitalálat volt, az elmúlt órábben ezen gondolkodtam és rájöttem, hogy hosszú távon ez lehet a legjobb megoldás. Ha belerázódok pár héten belül, akkor egy új életet tudok kiépíteni és sok mindent megvalósítani, ami édesanyám halála óta, sőt még előtte is megvalósíthatatlannak tűnt. Köszönöm szépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, lehet, hogy lesz pár alkalom, amikor egyértelműnek tűnő dolgokkal állok elő, de a laptop nekem még új.

A laptopot fel kell nyivlán tölteni időnként, mint a mobiltelefont. Gondolom, ha nekem veszik a laptopot, akkor adnak hozzá valami töltő féleséget, amit be kell dugnom  a konnektorba és hogy fel legyen töltve a laptop. Ezt milyen gyakran kell csinálni laptopnál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Most, lehet, hogy lesz pár alkalom, amikor egyértelműnek tűnő dolgokkal állok elő, de a laptop nekem még új.

A laptopot fel kell nyivlán tölteni időnként, mint a mobiltelefont. Gondolom, ha nekem veszik a laptopot, akkor adnak hozzá valami töltő féleséget, amit be kell dugnom  a konnektorba és hogy fel legyen töltve a laptop. Ezt milyen gyakran kell csinálni laptopnál?

 

Kellene, hogy kapj hozzá, anélkül semmire nem mész vele. Olyan 2-3 órát bírnak alapvetően, de függ hogy mennyire nyüstölöd és hogy mivel, ha sima netezéshez, Word-höz használod akkor tovább bírja 1 töltéssel, mintha játszanál rajta.

 

Laptop egyrészről kiírja, hogy lemerülőben van, másrészről van lent kis ikon jobb oldalt, arra rákattintasz az jelzi mennyi van még vissza az aksi töltöttségből, vagy ha rá van dugva töltőre (mint a képen nálam), akkor írja hogyan áll és mennyi van vissza a teljes töltöttségig.

 

 

Rögzítés.JPG

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

 

Kellene, hogy kapj hozzá, anélkül semmire nem mész vele. Olyan 2-3 órát bírnak alapvetően, de függ hogy mennyire nyüstölöd és hogy mivel, ha sima netezéshez, Word-höz használod akkor tovább bírja 1 töltéssel, mintha játszanál rajta.

 

Laptop egyrészről kiírja, hogy lemerülőben van, másrészről van lent kis ikon jobb oldalt, arra rákattintasz az jelzi mennyi van még vissza az aksi töltöttségből, vagy ha rá van dugva töltőre (mint a képen nálam), akkor írja hogyan áll és mennyi van vissza a teljes töltöttségig.

 

 

Rögzítés.JPG

Értem, köszi. Azt hittem, hogy egy laptop ennél egy kicsit többet bír, mondjuk akár 10-12 órát is.

Egyébként World, Excel., PDF olvasó, net. Ez lesz, amit használok. Néha megnézek egy-két Youtube videót is, mely segíthet bizonyos apróságpkban.

Egyébként azt tervezném, hogy otthon indítom el a munkanapot a laptoppal, aztán bemennék könyvtárba és ott folytatom. Ezek szerint nem megoldható az, hogy egész nap könyvtárban dolgozzak. Vagy mégis, csak nem tudom a módját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Értem, köszi. Azt hittem, hogy egy laptop ennél egy kicsit többet bír, mondjuk akár 10-12 órát is.

Egyébként World, Excel., PDF olvasó, net. Ez lesz, amit használok. Néha megnézek egy-két Youtube videót is, mely segíthet bizonyos apróságpkban.

Egyébként azt tervezném, hogy otthon indítom el a munkanapot a laptoppal, aztán bemennék könyvtárba és ott folytatom. Ezek szerint nem megoldható az, hogy egész nap könyvtárban dolgozzak. Vagy mégis, csak nem tudom a módját.

 

Van olyan is, de ilyen 170-200.000-ről indul az áruk általában. De egyébként ha könyvtárban van lehetőség konnektorra dugni akkor hagyhatod is bedugva a teljes idő alatt amíg ott dolgozol. Otthon reggel meg simán lehajtod a tetejét, alvó módba vágja magát, könyvtárba amíg elérsz bőven kibírja az aksi, ott meg ha visszakapcsolod tudod folytatni ahol abbahagytad.

 

De asszem említetted, hogy mások is laptopról csapatják a könyvtárban, őket is megkérdezheted milyen opciók vannak ha te is így akarsz dolgozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Van olyan is, de ilyen 170-200.000-ről indul az áruk általában. De egyébként ha könyvtárban van lehetőség konnektorra dugni akkor hagyhatod is bedugva a teljes idő alatt amíg ott dolgozol. Otthon reggel meg simán lehajtod a tetejét, alvó módba vágja magát, könyvtárba amíg elérsz bőven kibírja az aksi, ott meg ha visszakapcsolod tudod folytatni ahol abbahagytad.

 

De asszem említetted, hogy mások is laptopról csapatják a könyvtárban, őket is megkérdezheted milyen opciók vannak ha te is így akarsz dolgozni.

 

Értem, köszi szépen. Szerencsére úgy tűnik, hogy nyerők a laptopra. Eddig kezd sínen lenni dololg.

Én egyébként arra gondoltam, hogy reggel elkezdem otthon. Aztán kikapcsolom, bemegyek a könyvtárba, ott bekapcsolom újra és a könyvtár wifi segítségével tovább dolgozom.

Már csak ki kéne választani egy laptopot, amit beszereznének. Meg az is kérdéses, hogy mi kellhet a laptophoz? Esetleg egér. Nyilván olyan laptop kéne, ami wifis, de e mellett tudom csatlakoztatni az otthoni vezetékes nethez is. Eszembe jutott még, hogy laptophoz lehet fülhallgatót csatlakoztanti, hogy ne zavarjak senkit se, ha mondjuk meg kéne néznem egy videót, valamelyik munkához.

No meg persze kéne egy laptop táska is, melyben biztonságosan tudom becipelni a könyvtárba.

Kihagytam valamit esetleg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik szaki ismerősöm szerint ez lenne jó laptop hosszú távra.

https://edigital.hu/notebook/hp-15s-fq2008nh-303c0eaakc-notebook-feher-p866647

 

Plusz szereznem kell hozzá USB C LAN átalakítót, olyan doboz alakút, amibe több mindent bele lehet nyomni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

 

Értem, köszi szépen. Szerencsére úgy tűnik, hogy nyerők a laptopra. Eddig kezd sínen lenni dololg.

Én egyébként arra gondoltam, hogy reggel elkezdem otthon. Aztán kikapcsolom, bemegyek a könyvtárba, ott bekapcsolom újra és a könyvtár wifi segítségével tovább dolgozom.

Már csak ki kéne választani egy laptopot, amit beszereznének. Meg az is kérdéses, hogy mi kellhet a laptophoz? Esetleg egér. Nyilván olyan laptop kéne, ami wifis, de e mellett tudom csatlakoztatni az otthoni vezetékes nethez is. Eszembe jutott még, hogy laptophoz lehet fülhallgatót csatlakoztanti, hogy ne zavarjak senkit se, ha mondjuk meg kéne néznem egy videót, valamelyik munkához.

No meg persze kéne egy laptop táska is, melyben biztonságosan tudom becipelni a könyvtárba.

Kihagytam valamit esetleg?

 

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyik szaki ismerősöm szerint ez lenne jó laptop hosszú távra.

https://edigital.hu/notebook/hp-15s-fq2008nh-303c0eaakc-notebook-feher-p866647

 

Plusz szereznem kell hozzá USB C LAN átalakítót, olyan doboz alakút, amibe több mindent bele lehet nyomni.

 

Erre a célra jó lehet, mint mond amúgy a Szukits, ők választanak laptopot vagy rádbízzák egy költségkereten belül? Ha jól látom van rajta 2 db USB Type-A csatlakozó is, ez a "sima mezei" mindenki által ismert USB amit az egér, pendrive stb. is használ.

 

Esetleg egy USB hub ami még kelhet pluszba, attól függően, hogy hány USB-s cuccot akarsz használni egyszerre, de ha egeret akarsz akkor 1 USB hely már alapból foglalt lesz.

 

https://aqua.hu/termekek/usb-hub-416.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9 Arra figyelj, hogy ha hálózaton van a laptop akkor is fogyaszt, ha fullon van az aksi, tehát éjjelre célszerű kihúzni. Ha full lemerült aksival reggel nekiállsz dolgozni akkor is feltölt munka közben is mire mennél a könyvtárba (vagyis többet tölt, mint amennyit elhasználsz használat közben). 

 

Amit linkeltél laptop az bőőőven elegendő arra amire használni fogod. Mondjuk én nem venném meg, mert nem szeretem az olyan dolgokat amikor a design érdekek fontosabbak a funkciónál, értem ez alatt, hogy szép vékony, de cserébe nincs rajta UTP port (net kábel). Szóval ahhoz kell az átalakító mindenképp.

 

Füles gyakorlatilag akármilyen telefonhoz adott jack dugós headset megteszi, amennyiben a mikrofon részét nem akarod használni akkor a "nagy" fejhallgatók is jók.

 

Szerintem olyan laptopot nem is gyártanak ami nem tud wi-fit fogni, szóval ezzel nem lesz gond :)

 

Amúgy kívánom, hogy ne legyen igazam, de nem hiszem, hogy "hozzád vágnak" egy 260ezres laptopot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 03. - 16:20, Darth Cupsy írta:

@Darth Revan9 Arra figyelj, hogy ha hálózaton van a laptop akkor is fogyaszt, ha fullon van az aksi, tehát éjjelre célszerű kihúzni. Ha full lemerült aksival reggel nekiállsz dolgozni akkor is feltölt munka közben is mire mennél a könyvtárba (vagyis többet tölt, mint amennyit elhasználsz használat közben). 

 

Amit linkeltél laptop az bőőőven elegendő arra amire használni fogod. Mondjuk én nem venném meg, mert nem szeretem az olyan dolgokat amikor a design érdekek fontosabbak a funkciónál, értem ez alatt, hogy szép vékony, de cserébe nincs rajta UTP port (net kábel). Szóval ahhoz kell az átalakító mindenképp.

 

Füles gyakorlatilag akármilyen telefonhoz adott jack dugós headset megteszi, amennyiben a mikrofon részét nem akarod használni akkor a "nagy" fejhallgatók is jók.

 

Szerintem olyan laptopot nem is gyártanak ami nem tud wi-fit fogni, szóval ezzel nem lesz gond :)

 

Amúgy kívánom, hogy ne legyen igazam, de nem hiszem, hogy "hozzád vágnak" egy 260ezres laptopot

Én azt tervezem, hogy a munkanap végén kikapcsolom teljesen és elrakom. A következő munkanapon meg előveszem, bedugom, ahova kell és bekapcsolom.  Akkor ez így gondolom jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még találtam egy ilyen laptopot is.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-250-g7-197q8ea-szürke-laptop-15-6-fhd-core-i3-8gb-256-gb-ssd-win10h-1335778.html#specifik_C3_A1ci_C3_B3

 

A csatkakozókkal kapcsolatban lenne kérdésem. Van ez a USB 2.0 és USB 3.1. Mi a különbség a kettő között? Lényegesek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A csatkakozókkal kapcsolatban lenne kérdésem. Van ez a USB 2.0 és USB 3.1. Mi a különbség a kettő között? Lényegesek?

 

A sebesség és ennek következtében az ára is :) A 2.0 - 480 Mbit/s, a 3.0 - 5 Gbit/s névleges sebességre képes.

 

Egy DVD-nyi adat másolása 2.0-val 80 mp, 3.0-val 8 mp.

 

Persze ahhoz, hogy a 3.0-s port sebessége kijöjjön ahhoz minden a másolásban résztvevő eszköznek 3.0-snak kell lennie, tehát pl.: a laptopon való csatlakozónak, ha van USB hosszabító kábel, annak is vagy, ha USB HUB-ot (elosztót) használsz annak is és a pendrive-nak is.

 

Hogy ha billentyűzetet vagy egeret dugsz rá akkor semmi, legalábbis érzékelhető különbség nincs.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

@Darth Cupsy, @NorbiLordi, nagyon köszönöm szépen. 

És mi a helyzet, hogy ha a port 2.0-as és az az eszköz, vagy pen drive, amit be akarok dugni (a 2.0-s portba) pedig 3.0-as?

 

Erre gondoltam mikor ezt írtam :) 

 

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Annyi kiegészítés, hogy ha van 2.0-ás pendriveod akkor nem kell eldobni, mert kompatibilis, csak nem fogja tudni kihasználni teljesen a 3.0-ás adta sebességet

 

Ugyanúgy működni fog, annyi hogy ha másolsz valamit akkor lassabb lesz mintha 3.0-ás pendriveot használnál. Ahogy Cupsy is írta, pl. nem 8 mp alatt másol át 4 gigányi adatot, hanem 80 mp alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az úgynevezett HDMI csatlakozóval mi a helyzet? Annyit tudok róla, hogy csatlakozófelület, mely audio, video, illetve digitális jelek átvitelére alkalmas. Lehet, hogy rosszul tudom, de már minden számítógépnél, laptopnál HDMI csatlakozó van, vagy tévedek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit linkeltél kettő laptop az mind HDMI-s, de ma már kb. mindegyik új laptop az :) Elsősorban akkor találkozni vele, ha a laptopot monitorhoz akarod csatlakoztatni. A laptop mellé nem fogsz ilyen kábelt kapni. 

 

Nem tudom mikori a monitorod, ha nem mai gyerek akkor valószínúleg DVI csatlakozója van:

 

 

D_Sub_15pin.jpg

 

A HDMI meg ugye ilyen:

 

hdmi-tipusok-cikk.jpg

 

Vannak monitorok amihez a DVI-t és a HDMI-t is tudod csatlakoztatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

@NorbiLordi, köszi szépen. Az otthoni monitorom Samsung-os és tavaly vettem, szóval valószínűleg HDMI-s. Akkor ez a HDMI dolog lényegtelen a munkám szempontjából.

 

Alapvetően lényegtelen, de ha mondjuk egyszerre több programot kellene használnod, akkor kényelmes dolog, hogy ha összekötöd a laptopot a monitorral, és a monitoron megjeleníted az egyik programot, a laptop képernyőjén a másikat így nem kell folyamatosan váltogatni a programok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.