Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A messenger csak a Faceval működik?

Ha jól tudom, akkor a telefonszámod megadásával is tudod használni azt, nem kell feltétlenül a Face hozzá. Legalábbis néhai keresztanyám így használta a Messengert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én megmondva őszintén nem is igen használom a Facebookot. Hónaponta egyszer-kétszer felnézek, hogy ki mit rak ki - kíváncsiságból - utána semmi. Messenger van, ott beszélgetek az ismerőseimmel és kész.

Én is főleg a könyves/képregényes bejelentések miatt használom kb. Na meg kedvenc zenekaraim koncertjeiről/új lemezeiről is itt tudok leghamarabb informálódni. Oszt ennyi, posztolgatni jóformán semmit se szoktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, luke19 írta:

Én is főleg a könyves/képregényes bejelentések miatt használom kb. Na meg kedvenc zenekaraim koncertjeiről/új lemezeiről is itt tudok leghamarabb informálódni. Oszt ennyi, posztolgatni jóformán semmit se szoktam.

Én utoljára 2014 végén posztoltam. :D Amikor kiraktam a TFA első teaserét. :lol:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintetek miért lehet az, hogy a google.maps-et nem tölti be a net? Kb. két másodpercig látszik a térkép aztán eltűnik. A fényképes része jó.

A térképnél a rácsok látszódnak, vagy nem?

 

Amúgy próbáld ki, hogy töröld a sütiket - pl. a google sütijét. Ez talán segíteni fog. Nem mondom, hogy örökre megoldja a problémát, de ideiglenes megoldásként megteszi. Az is elképzelhető, hogy magánál a szolgáltatónál kell keresni a hibát. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. Hát én még ilyen problémával nem találkoztam. Próbáld meg akkor amit fentebb írtam. Menj a böngésződ beállításainál a sütikre és nézd meg mi funkcionál. Elvileg egy csomó gsScrollPos jelenik majd meg, amit törölnöd kell majd. Persze ezt én csak ott láttam, ahol egyedül a rácsok jelennek meg. Ha ez után se működik, akkor szolgáltatói hiba. De az is lehet, hogy a Wined lázadozik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pontosan ezt hol találom? :) Nincs olyan lehetőség, hogy sütik. :D 

Beállítások --> Speciális --> Webhelybeállítások --> Cookie -k és webhelyadatok --> Az összes cookie és webhelyadat megtekintése

Itt megtalálod majd. :) No persze, ha Chrome böngészővel van dolgod. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

 

4 órával ezelőtt, cyrano írta:

Hogyan szoktátok időzíteni a feliratokat? Manuálisan vagy valamilyen segédprogrammal?  

Nem kifejezetten tőled kérdezem, csak erről jutott eszembe, hogy egyáltalán, miért van az, hogy különböző verziójú filmekhez nem jó ugyanaz a felirat? Egyszer régen még txt-vel kontárkodtam egy feliratba időzítés miatt, abból tudom (remélem jól), hogy a felirat fájl , tartalmazza a szöveget (nyilván) meg egy "indexet", hogy adott sornak mikor kell feltűnnie. Szóval pl. van egy sor,  aminek a film 25-ik percénél kell feltűnnie, mert akkor mondja azt az adott szereplő, de az a rész verziótól függetlenül is a film 25ik perce mégse jó egyik a másikhoz ez miért van? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

 Csak érintőlegesen számítástechnika, de nem találtam neki jobb helyet. Úgy alakult, hogy az eddigi ülőalkalmatosságom amit gépezéshez használok megadta magát, így úgy döntöttem beruházom valami gamer székre, valakinek van valami tapasztalata velük? Mire figyeljek, mit kell nézni ami fontos, hogy jó legyen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 22. - 22:37, Darth Cupsy írta:

 

Nem kifejezetten tőled kérdezem, csak erről jutott eszembe, hogy egyáltalán, miért van az, hogy különböző verziójú filmekhez nem jó ugyanaz a felirat? Egyszer régen még txt-vel kontárkodtam egy feliratba időzítés miatt, abból tudom (remélem jól), hogy a felirat fájl , tartalmazza a szöveget (nyilván) meg egy "indexet", hogy adott sornak mikor kell feltűnnie. Szóval pl. van egy sor,  aminek a film 25-ik percénél kell feltűnnie, mert akkor mondja azt az adott szereplő, de az a rész verziótól függetlenül is a film 25ik perce mégse jó egyik a másikhoz ez miért van? 

Eltérő képkockasebesség okozhat csúszást szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Sziasztok! Egy Lenovo ideapad 330-15IGM típusú Laptopom van. Windows 10 operációs rendszerrel. A probléma az lenne, hogy rettenet belassult, egészen konkrétan nincs egér. Ha nyomok egy Ctrl+Alt+Del-t akkor kitudok jelentkezni. És mikor jelentkeznékbe, na ott van egér. Egy programot töltöttem le, a WinRAR-t, de annak is már majdnem három hete. Elképzelhető, hogy vírust kaptam, vagy egy komolyabb fagyás? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Adrián írta:

Sziasztok! Egy Lenovo ideapad 330-15IGM típusú Laptopom van. Windows 10 operációs rendszerrel. A probléma az lenne, hogy rettenet belassult, egészen konkrétan nincs egér. Ha nyomok egy Ctrl+Alt+Del-t akkor kitudok jelentkezni. És mikor jelentkeznékbe, na ott van egér. Egy programot töltöttem le, a WinRAR-t, de annak is már majdnem három hete. Elképzelhető, hogy vírust kaptam, vagy egy komolyabb fagyás? 

 

Gépházban a Frissítés és Biztonság/Helyreállításon belül van a Gép alaphelyzetbe állítása, ott van lehetőség a fájlok megtartásával "újratelepíteni" a rendszert.

 

Lehet vírus, lehet frissítés kavar be. Ha nem javul a helyzet én azt mondanám hogy állítsd helyre a rendszert.

 

Nekem is hirtelen kattant meg a pár hete és nem indulnak automatán programok amiknek kellene, vagy csak az x.-ik rendszerindításkor.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Gépházban a Frissítés és Biztonság/Helyreállításon belül van a Gép alaphelyzetbe állítása, ott van lehetőség a fájlok megtartásával "újratelepíteni" a rendszert.

 

Lehet vírus, lehet frissítés kavar be. Ha nem javul a helyzet én azt mondanám hogy állítsd helyre a rendszert.

 

Nekem is hirtelen kattant meg a pár hete és nem indulnak automatán programok amiknek kellene, vagy csak az x.-ik rendszerindításkor.

 

 

Az alaphelyzetbe állítás, az ugyanaz, mint a telefonoknál, nem, tehát, hogy a rendszer ugyanúgy megmarad? Mármint, hogy nem nekem felrakni, a a Windows-t.

Egyébként Köszönöm, a válaszod! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Adrián írta:

Az alaphelyzetbe állítás, az ugyanaz, mint a telefonoknál, nem, tehát, hogy a rendszer ugyanúgy megmarad? Mármint, hogy nem nekem felrakni, a a Windows-t.

Egyébként Köszönöm, a válaszod! :)

Persze, ugyanaz :) Csak itt van opció arra is, hogy megtartja a fájljaidat, miközben magát a rendszert újratelepíti. Telefonnál ugye minden elveszik, ennél az opciónál Windowsban ha jól rémlik a telepített programok is megmaradnak. De sima Tovább-Tovább-Kész az egész, nem sok dolog van vele.

 

Amit fájna elveszíteni fájlok azért mentsd ki szerintem, de nem szokott baj lenni általában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Torrent esetleg nem futott amit épp ellenőrzött vissza a progi? Mert nekem az eléggé meg tudja fogni a rendszert, pedig azért egy masszívabb vasam van.

Mondjuk tegnap töltöttem le a Narcos 3. évadát, történt furcsaság, de utána tudtam használni, de azt meg nem torrenteztem. De simán meglehet, az amit írsz, de szerintem nem az volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Monitoros problémám van. Sajnos elég idióta vagyok a műszaki a dolgokhoz, nincs hozzájuk érzékem és nem értek hozzájuk. Egy Fujitsu Siemens monitorom van. 12 éves már megvan. Ma vettem észre, hogy a képernyő közepén vízszintesen húzódik egy nagy fehér csík, mikor be van kapcsolva a gép és a monitor is. Kikapcsoltam a gépet, és aztán kihúztuk öcsémmel a monitor csatlakozóját. Nem sokkal később visszadugtuk. Aztán visszakapcsoltam a gépet, majd a monitort is. Eleinte megörültem, mert ekkor már nem volt ott a vízszintes fehér csík, de sajnos egy idő után, - úgy kb. 10-20 perc után - újra megjelent. Laikusként feltételezem, hogy a monitor már régi és ez azt jelenti, hogy tönkre fog menni, lejár az életideje. Jól gondolom?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.