Ugrás a kommentre

1x05 - Rookies


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pedig szerintem még jónéhány epizód fog arról szólni, hogy Grivi valami dicsőséges hadjáratba kezd, vagy valami aljasságra készül a Köztársaság, ill. a polgárai ellen, és Anakinék, vagy valamely más köztársasági (pl klónok, Jar Jar, más Jedik, stb.) keresztbe tesz neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Még mindig fantasztikus ez a rész! Olyan finomságok vannak benne, mint pl. a Rex és Cody irányába dobott gránátok tükröződése a sisak lencséin. ;) Ezen kívül figyelmes lettem még egy érdekességre. Amikor Rex felmutatja a robot fejet a kamerának, akkor ott a droid őr hatalmasat hibázik, ugyanis a felmutatott fejnek nem világít a szeme, azaz nem aktív. :P Hihetetlen, hogy ilyenekre is figyelnek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most, HD-ben megnézve az epizódot, vettem észre, hogy a klónok páncélja a csetepata kezdetétől folyamatosan egyre piszkosabb (vesztik el a "fényes" jellegüket :) ). Tök jó, hogy ilyenekre is odafigyeltek. Nagyon aprólékosak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, HD-ben megnézve az epizódot, vettem észre, hogy a klónok páncélja a csetepata kezdetétől folyamatosan egyre piszkosabb (vesztik el a "fényes" jellegüket :) ). Tök jó, hogy ilyenekre is odafigyeltek. Nagyon aprólékosak.

Nekem az a kedvencem amikor a kommandós droidok gránátjai tükröződnek Rex szemlencséjén. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 hónappal később...
  • 5 hónappal később...

Itt is főleg a szokásos párbeszédbeli változások vannak, nézzük is őket. Kicsit felesleges az a toldás, ami a két kommandós droid között zajlik le a Rishi állomás vezérlőtermének elfoglalása után:

”-Four clones escape captain.

- They don’t matter. Hard-wire the all clear signal and contact General Grievous.”

Itt ugye a következő jelenetben a droid majdnem ugyanezt mondja el a tábornoknak, gondolom ezért is vágták ki anno.

 

A másik változtatás már sokkal tetszetősebb. Alanya Heavy, aki amúgy is az egyik kedvenc klón harcosom, így amikor a kommandós droid parancsnok roncsa felett bemond egy: ”Not so tough now, are you sparky?” szöveget, még jobban megszerettem.

 

A következő változtatás csupán egy szavas, de és ismét Heavy –hez kötődik. Amikor a klón már sebesülten menekül, akkor Rex hívja kintről: „Soldier, come in! Respond! Talk to us! Itt a talk to us az eredeti verzióban nem szerepelt.

 

Az utolsó kis toldás az epizód végén hallható, és inkább hangulati elem, sem mint fontos megjegyzés. Amikor a Gunshipek ereszkednek lefelé a katonákért, akkor Rex a következőket mondja: ”We’re getting off this crater, boys!”

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 9 hónappal később...

Oltári nagy rész! Tudván a karakterek hova jutnak, hatalmas élmény látni pl. Rex és Fives megismerkedését. Amikor kölyöknek nevezi az hatalmas. :D Nagyon jó az egész rész hangulata, és Hevy halála még mindig tragikus, elszomorít. Igazán helye lett volna a későbbi események menetében. Ő az a Hardcase fajta, aki először lő, és csak aztán kérdez. :) Egyben itt tűnnek fel először a kommandós droidok is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem, örültem, hogy sokfajta droid helyet kapott. Az is tetszett, ahogy elszántan harcoltak a klónok. De azt nem értettem, hogy amikor megjött az Jedi erősítés, Grivi miért menekült el. Ők kilencen voltak, az ellenfél 6 hajójával szemben. Magyarul minden Venatorrra jutott volna 1és fél hajó, ami tűzerőben simán elég, hiszen a következő részben 2:1 arányban már a Jedik maguk alá rosálnak a túlerő miatt. Egy fél hajó nem számíthat ennyit...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Az nem tiszta, hogy ha a szakadárok a Kamino elleni invázióra készültek, miért volt létfontosságú számukra a Rishi-i bázis elfoglalása?

Másrészt: Kamino lerombolásával a klónok gyártása nagy mértékben visszaesik, ha nem szűnik meg teljesen, ami a CIS malmára hajtja a vizet. Az pedig kiderült, hogy a Sith-eknek az az érdeke, hogy a klónok gyártása tovább folytatódjon és minél tovább elhúzódjon a háború.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rishi hold Kamino nagy-hatótávolságú előrejelző rendszere is, így ha a szeparatisták a meglepetés erejével akartak támadni a Kaminora (ami ugye nem sikerült), akkor először azt kellett semlegesíteniük.

Az általad felvetett ellentmondás pedig, mint sok más esetben, Palpatine nagy sakkjátszmájának egy újabb szövedelmes része. Nem tudhatjuk, mi volt a tarsolyában erre az esetre, mindenesetre biztos, hogy erre is felkészült. Bár szerintem ez az egész dolog, hogy romboljuk le Tipoca Cityt, valószínűleg csak egy uszítás volt a részéről, hogy a harcok végleg elfajuljanak, és tudta, hogy úgyse sikerülhet a szepiknek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem tiszta, hogy ha a szakadárok a Kamino elleni invázióra készültek, miért volt létfontosságú számukra a Rishi-i bázis elfoglalása?

Másrészt: Kamino lerombolásával a klónok gyártása nagy mértékben visszaesik, ha nem szűnik meg teljesen, ami a CIS malmára hajtja a vizet. Az pedig kiderült, hogy a Sith-eknek az az érdeke, hogy a klónok gyártása tovább folytatódjon és minél tovább elhúzódjon a háború.

Nyilván közel kell lenni a tűzhöz, hogy minél hatékonyabb támadást lehessen vezetni, ill. a megfelelő háttérrel (pl. utánpótlás) maximalizálni lehessen a siker esélyét. Emellett a bázisról leadhatták volna a drótot a szeparatista erők érkezéséről és akkor oda a meglepetés.

 

A sithek közül Sidious-é volt a terv, ő tartotta kézben a dolgokat. Mindkét oldalt ő vezette, így teljesen mindegy volt ki nyer, azzal ő is nyer. A lényeg az volt, hogy a végén legyen olyan támogatottsága és hatalma, hogy a jediket kiirthassa és felépíthesse a Birodalmat.

A fontos az volt, hogy a háború minél tovább tartson, hogy a fokozódó helyzet kialakítsa az alkalmas szituációt. Ezt jól látod. Azonban arra nagyon figyelni kellett, hogy még véletlenül se keltsen komolyabb gyanút egyik oldalon sem. Ő rángatta a bábukat, de azoknak nem szabadott észrevenni ezt. Emiatt nem folyhatott bele minden egyes apró részletbe. Hagyta menni a dolgokat a maguk útján és amikor úgy érezte nagyon elbillen a mérleg, akkor még épp időben egyensúlyba hozta azt.

Ha a CIS sikerrel járt volna, akkor jöhetett volna a titkos benyúlás Palpi-tól. De hogy ez mi lett volna, már sose tudjuk meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg akkor se lett volna oda a meglepetés, ha Grievous-ék közvetlen Kamino-t támadják meg a hold elkerülésével. Ha Rishit ki is iktatják, a kaminoiak még tudják értesíteni a Köztársaságot a támadásról.

De a lényeg pont azon volt, hogy a Kamino ne legyen felkészülve, és ezt legjobban a süket előrejelző rendszerrel lehetett megoldani. Azt akarták, hogy mire erősítés érkezik, a klónozó üzemek már el legyenek pusztítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg akkor se lett volna oda a meglepetés, ha Grievous-ék közvetlen Kamino-t támadják meg a hold elkerülésével. Ha Rishit ki is iktatják, a kaminoiak még tudják értesíteni a Köztársaságot a támadásról.

Nem a Köztársaság (mint egész) meglepése volt a cél, hanem a Kamino-é. A Kamino-n lévők nyilván tudták volna értesíteni a Köztársaságot, de akkor már késő lett volna arra, hogy időben odaérjenek és megakadályozzák a pusztítást és mérhetetlen károkozást.

 

Nem tudják "kikerülni" a holdat. Ez nem olyan, hogy ha lábujjhegyen mennek vagy kerülnek egyet, akkor nem veszik észre őket. Komoly megfigyelőállomás volt azon a holdon, fejlett technológiájú szenzorokkal. Pont az volt a célja, hogy Kamino akármilyen ellenséges megközelítéséről időben tudja értesíteni az illetékeseket.

Ezért nem csak szimplán lerombolni akarták az ottani bázist, hanem trükkökkel fenntartani azt a látszatot, hogy minden rendben. Ha aktív jeleket fogadnak Kamino-n, akkor tudják, biztonságban vannak. Ha nem, akkor már le is bukott a támadó fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 8 hónappal később...

Észrevettem egy kis hibát. Fives fején az "ötös" tetoválás néhol látszik, néhol nem. Szerintem a készítők itt próbálgatták. :) Az is most tudatosult bennem, hogy a híres Domino osztagból az epizód végére már csak Fives és Echo maradnak. Hevy -t azért megnéztem volna később... Nagyon tudott durvulni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.