Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

  • 7 hónappal később...
vajon Dooku tudja-e, hogy Palpatine és Sidious ugyanaz a személy?

Az engem is érdekelne.

Amikor Palpi lefejezteti a képéről olyan jött le mintha arra gondolt volna hogy a mestere képes kinyíratni. De azt már úgyse tudjuk meg hogy Dukesz mire gondolhatott akkor. :clap:

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónokat ő rendelte a Köztársaságnak... csak tudta, hogy ki Syfo-Dias....

Megrendelte, Sidious terve szerint. Ennyi. Ettől még nem evidens, hogy Sidi és Palpi egy és ugynaz a személy.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem ezt tudta, még ha eltekintünk a könyvbeli beszélgetéstől is. Ő láthatta az arcát, csukja ide, csukja oda. A Sötét Oldal által megérezhette a Sidiousban és Palpatine-ban is meglévő Sötétséget, hiszen az csak a Jediket vakította el. Plusz, a 3. részben Dooku nem lepődött volna meg Palpatine kijelentésén, ha csak szimplán kancellárnak tartotta volna, hiszen akkor természetes, hogy megöleti az ellenlábasát. De ő egyértelműen totálisan ledöbbenten nézett Palpira, mivel a mesterétől nem várt el ilyen kijelentést, hogy "Öld meg! Öld meg azonnal!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt kicsit átcsúszunk már az EPIII-ba. Épp azért is merült fel bennem, hogy nem tudta, mert ha igen, akkor legalább egy szót ejthetett volna önmagáért Sidious előtt. Vagy utolsó perceiben bemártja az öreget Anakin előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt kicsit átcsúszunk már az EPIII-ba. Épp azért is merült fel bennem, hogy nem tudta, mert ha igen, akkor legalább egy szót ejthetett volna önmagáért Sidious előtt. Vagy utolsó perceiben bemártja az öreget Anakin előtt.

Lehet, hogy 3 mp, és bemártotta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt kicsit átcsúszunk már az EPIII-ba. Épp azért is merült fel bennem, hogy nem tudta, mert ha igen, akkor legalább egy szót ejthetett volna önmagáért Sidious előtt. Vagy utolsó perceiben bemártja az öreget Anakin előtt.

Igen, ez a gyenge láncszem az érvelésemben. És hát eredetileg szólt is volna, de az ki lett vágva. Én úgy vagyok azzal a pillanattal, hogy Dookura olyan mértékű érzelmek hatottak, hogy szó szerint nem tudott szóhoz jutni. Az egóját a Geonosisról verte vissza egy általa egyszer már legyőzött suhanc, hitvány Jedi, akinek a mesterét kétszer is legyőzte. A mestere egyetlen mondattal elárulta. A kezei valszeg baromira fájtak, és két kard szegeződött a nyakának. Ráadásul érezhette a Skywalkerben lévő gyűlöletet, amit iránta érzett, s ami egyetlen rosszúl megválogatott szó hatására kitör. Ráadásul, Anakin már rég puszipajtása volt Palpinak. Kinek hitt volna, Dookunak, vagy Palpatine-nak, aki valszeg ezután is előállt volna valami brilliáns hazugsággal.

Szóval Dooku ha ezt mind végiggondolta, rájöhetett, hogy oltári nagy szarban van.

De asszem ez most erősen OFF volt :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdés jó.De szerintem tudta.Az EP 3 adja meg a választ.Pont a döbbent arc.Mert ha nem tudta, hogy Palpi-Sidi akkor azt hitte, hogy Palpatine kancellárt rabolta el Sidious parancsára.Ekkor viszont nem csodálkozott volna annyira, hogy a kancellár meg akarja öletni, hisz elrabolta és ő volt a főellensége a Köztársaságnak.Ilyen döbbent arcot csak akkor vág az ember amikor elárulták.Tehát pontosan tudta.Legalábbis szerintem.Ja és persze ott van még amit már leírtak elöttem, hogy látta atz arcát a csuklya alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár tudta akár nem az is nagyon jó ahogy rásandít Palpira miután az kiadja Aninak a parancsot. Mintha nemeket is bólogatna a fejével miközben hátulról látjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maradjunk a második résznél. :D

Végülis, ha visszatekintünk, ki terelte a szót az EpIII-ra... :)

 

Amúgy érdekes, hogy a harmadik és negyedik epizódon kívül itt is egy volt mester-tanítvány páros csap össze. Bár nem tudom, ennek van-e jelentősége a jövőre nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra két momentum az, ami afelé billenti a dolgot, hogy tudta:

1. amikor Obi1-al beszélget a cellában és elárulja, hogy Sidious irányítja a szenátorokat.

2. az ep3-ban amikor Palpatine kiadja a parancsot Anakinnak, és itt is a lényeges a második mondatnál van. Ahogy Palpi ránéz az egyértelműen elárulja, hogy valójában mit gondol: "Igen, jól hallod, átvertelek."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, pont másfelé tereli a figyelmét, elvégre a kancellár hivatalosan nem irányit semmiféle szenátorokat. Szerintem Sidi-vel ezt jó előre kigondolták, hogy mit mondjon, s nem véletlen hogy a jediknek csak a 'legsötétebb feltételezésükben' merül fel, hogy esetleg Palpi egyenlő Sidi.

 

Az, hogy Dooku mit tud Sidiről az ep.2-ben azt nehéz megmondani, de az ep.3-ban nekem is egyértelmüen úgy tűnik, hogy pontosan tudta ki ül abban a székben, s hogy azaz illető bizony csúnyán átrázta :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd filózok ezen, mert nem vagyok meggyőzve teljesen :yeah:

Igen, Palpi hivatalosan nem irányít, de Sidi fű alatt nagy valószínűséggel. Vagy maga Palpi fű alatt, szerintem nem véletlen, hogy az ep1-ben megválasztották.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd filózok ezen, mert nem vagyok meggyőzve teljesen :yeah:

Igen, Palpi hivatalosan nem irányít, de Sidi fű alatt nagy valószínűséggel. Vagy maga Palpi fű alatt, szerintem nem véletlen, hogy az ep1-ben megválasztották.

Sidi nemcsak nagy valószinüséggel irányit fű alatt, hanem biztosan. De most arról van szó, hogy Obi mit tudhat vagy sejthet meg a beszélgetésből. Ha Dooku azt mondaná: a sith lord irányitja a Szenátust vagy a Köztársaságot vagy hasonló, akkor nem lenne kérdéses a dolog... de Dooku nem ilyen egyenes, ő terel azzal, hogy a sith lord pár száz szenátort irányit a háttérben... s ebből Obi gondol amit akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jópárszázat. :yeah:

 

(Persze már szóbajött itt nemrég olyan vad elmélet is, miszerint Dooku tényleg nem tudta, hogy Palps maga Sidious, és csak a befolyásáról tudott.)

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.