Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

még Windu parancsa alól is kibújhatott anélkül, hogy az megoroljon rá (persze lehet, hogy ennek ellenére berágott)

Miért gondolod? Végülis csak egy polgárháborút sikerült kirobbantaniuk... :D

 

 

...vele ellentétben, ezt hozzá kell tennem. Ő mindössze a koronatanút fejezte le.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg naív volt.Nem feltételezte volna Dooku-ról ,hogy ellenség.Azt hihette, hogy lehet vele beszélni, és Dooku sem akar háborút.

A Jedik is azzal jönnek neki hogy Dooku politikus és nem gyilkos meg hogy ő is Jedi volt valamikor.

Lehet hogy Padmé ebben bízott és azért hitte azt hogy lehet az öreg fejével beszélni.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, hogy Padmé tudta ezt, de mint írtam naív volt.Még mindig azt hitte, hogy lehet Dookuval beszélni.Valószínú azért mert Jedi volt és Padmé szemében a Jedik a megtestesült jók.Hihette azt, hogy maradt még jó Dookuban(később Anakinban is hisz).

Még mindig nem fogta fel, hogy a Köztársaságnak vége, és a háború elkerülhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tényleg ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy Obi1 jelentésében arról van szó, hogy Gunray áll a Padme elleni merénylet mögött és nem Dooku. Szóval Padme hihette azt, hogy Dooku tárgyalóképes lehet.

És a szerelmet úgy értettem, hogy elhomályosítja az ítélőképességét. Ez jó párhuzam lehet az ep3-as Anakinnal, akitől viccesen kérdezi Padme, hogy a szerelem megvakította? Igencsak.

Ez az ep2-es jelenet kezd egyre fajsúlyosabbá válni. Talán nem is az anyja halála lökött nagyot Anakinon a sötét oldal felé, hanem Padme döntése. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megnézzük, hogy Dooku hogyan viselkedik a film eme részében, akkor Padme gondolkodásának van alapja. Gondoljunk csak Dooku és Obi1 cellás beszélgetésére. Mintha nem is ő lenne a főnök. "Nehéz lesz elérni, hogy szabdon engedjenek". Igazi diplomata viselkedés.

A kivágott jelenetet Padme és Dooku beszélgetéséről nem hozhatjuk fel érvként, de iránymutató lehet, hogy egy politikus szemszögéből mire következtethetünk Dooku-ról.

 

Végülis, ha megnézzük, hogy Padme-t milyen hatások érték és érik ekkor, mit láthatunk: tíz év után újra találkozik Obi1-al és Anakinnal, akik az életét mentik meg és anno is sokat köszönhetett nekik; Obi1 nagyrészt őmiatta folytat nyomozást a merénylő után; közben Anakin az érzelmeire is hatással van; Anakin anyja meghal és próbál lelki támaszt nyújtani neki, az érzelmek ezáltal még nagyobb hangsúlyt kapnak; és éppen lemarad arról a szavazásról, amire nagyon készült.

Szóval én úgy látom, hogy személyes ok (Obi1-al való barátság) és a hivatásából fakadó okok indíthatták arra, hogy egy ilyen vakmerő lépést tegyen miközben eddig elég tehetetlen volt és még egy férfi is belépett az életébe. Erre szokták mondani, hogy a nyomás alatt nehezebb jól dönteni. Hát, sajnos nem jól döntött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha nem is ő lenne a főnök. "Nehéz lesz elérni, hogy szabdon engedjenek". Igazi diplomata viselkedés.

Ezt szerintem gunyorosan érti, elég csak ránézni a fejére. :D Szerintem ott ő a főnök. Egyébként abbana a beszélgetésben végig hülyíti Obit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt szerintem gunyorosan érti, elég csak ránézni a fejére. :D Szerintem ott ő a főnök. Egyébként abbana a beszélgetésben végig hülyíti Obit.

Hát igen, az már szerintem is gúnyos odavetés, amivel kimutatta, hogy valójában az egész "szólni fogok, hogy azonnal engedjenek el, mert ez félreértés" dolog feltételhez volt kötve, vagyis csak akkor teszi meg, ha Obi-Wan mellé áll. Mivel nem lett, így ezt veti oda neki, de ez kb azt jelenti, hogy "Kicsi huszár, ezt elbaxtad. Innét már csak Aclay bendőben távozol".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A probléma az, hogy kivágták a beszélgetést Dookuval.Így nem lehet tudni mit akart Padmé.Attól még, hogy nem bízik Dookuban, beszélni lehet vele Obi szabadon engedése ügyében.Szerintem meg a legjobbat tette.A háború nélküle is kitört volna.Ő csak egy kis porszem volt az ügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok! Félreértés elkerülése végett: tudom, hogy Dooku hülyíti a népet. Persze, hogy ő a boss. Bármit emgtehet. De a kívülállóknak (Köztársaság tagjai) jól nyomja a diplomatát. Gondolom ebből indult ki Padme - ezt látta, hallotta -, azok után, hogy a nagymester jedik is ebbe az irányba terelték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma ismét az EPII-t néztem (minő meglepetés :yes: ), és eszembe jutott valami. Azt mondtuk alább, hogy Padmé vitte bele a rosszba Anakint. De ez már annak a hozománya volt, hogy Anakin elhagyta Naboo-t, hiszen a feladata szerint ott kellett volna maradnia. Tehát valójában Anakin volt az, aki megszegte az utasítást, a többi pedig ennek folyománya.

 

Az meg hab a tortán, hogy Anakin egy álom miatt indul útnak, melynek végén kiírtja a buckalakókat. EPIII-ban mit is látunk? Egy álom oda vezeti, hogy átáll a sötét oldalra, és kiírtja a Jedi rendet!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma ismét az EPII-t néztem (minő meglepetés :yes: ), és eszembe jutott valami. Azt mondtuk alább, hogy Padmé vitte bele a rosszba Anakint. De ez már annak a hozománya volt, hogy Anakin elhagyta Naboo-t, hiszen a feladata szerint ott kellett volna maradnia. Tehát valójában Anakin volt az, aki megszegte az utasítást, a többi pedig ennek folyománya.

Azt igen, de mi arról értekeztünk, hogy Anakin akkor hajlandóságot mutatott arra, hogy betartsa Windu közvetlen parancsát, vagyis hogy maradjon ott, ahol van. És Padmé arra adott kiutat, hogy ez alól bújjon ki.

Vagyis, ez inkább abból indult ki, hogy a buckalakók lemészárlása után rádöbbent, talán Obi-Wan nem is annyira alaptalanul vonja kétségbe a képességeit türelem és engedelmesség terén. És mikor hajlandó lenne eme tulajdonságokban változtatni, Padmé közbeavatkozik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin egy álom miatt indul útnak, melynek végén kiírtja a buckalakókat. EPIII-ban mit is látunk? Egy álom oda vezeti, hogy átáll a sötét oldalra, és kiírtja a Jedi rendet!

Ez olyan mintha Ani értékrendje totál felborult volna és a Jedik a buckalakók szintjére kerültek volna nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Nabooról való kiruccanás is fontos lépés, de itt és most (a Tatooine-on, Windu parancsa után) megvan a lehetőség a visszalépésre és arra hogy elkerüljenek egy rakás szörnyüséget és olyasmit, amik közvetett vagy közvetlen előzményei lesznek a Vaderré válásnak. Anakin váratlanul hajlandóságot is mutat erre a visszalépésre ám akkor Padmé beleviszi a rosszba és onnantól nincs visszaút.

 

Másrészt ha Anakin a Naboo-n van, akkor is megkapja Obi-Wan üzenetét, amit akkoris tolmácsolnia kellett volna Winduéknak, és akkoris kikötnek annál a választási lehetőségnél, hogy menjenek vagy maradjanak. Naboo ugyebár közel van Geonosishoz hisz Obi tudott volna oda telefonálni, mig Coruscantra nem tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részben igazad van Bomarr. Bár én attól tartok, hogy a nem sokkal előtte lehordott Obi miatt nem akar mozdulni áni. :yes: Magyarán a sorsára hagyná, ha már megkötötte a kezét... Szóval nem Windu parancsa a hatásos. :yes:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részben igazad van Bomarr. Bár én attól tartok, hogy a nem sokkal előtte lehordott Obi miatt nem akar mozdulni áni. :yes: Magyarán a sorsára hagyná, ha már megkötötte a kezét... Szóval nem Windu parancsa a hatásos. :yes:

Mivel szerintem ekkor Anakin nem gyűlöli valójában Obi-Want, csak a saját tettére keres emberi magyarázatot a szidalmazásban (magyarán mindenkit okolni akar, csak magát nem), ezért ha bajban van Obi-Wan, akkor utánna ment volna, ha nincs a buckalakók miatti visszalépése. Elvégre, az ep3-ban is magára hagyhatta volna ennyi erővel, mégsem tette. És a beszélgetésükből kiderült, hogy legalább 10x-er (ha Cato Neimoidiát is számítjuk) megmentette még Obi-Wan életét. Szóval, akit gyűlöl, mert megköti a kezét, azt nem menti meg több ízben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Odyval értek egyet. Ennél a résznél én mindig is úgy éreztem, hogy Anakin nem azért nem akar a Geonosisra menni, mert Windu ezt parancsolta, hanem mert akkor és ott eléggé berágott Obi1-ra. Főleg az érezteti ezt, amikor mondja, hogy azt se tudni, hogy életben van-e. Milyen durva hozzáállás ez a mesterével kapcsolatban! mintha a vágyát fogalmazta volna meg. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg az érezteti ezt, amikor mondja, hogy azt se tudni, hogy életben van-e. Milyen durva hozzáállás ez a mesterével kapcsolatban! mintha a vágyát fogalmazta volna meg. :yes:

De ha annyira, de annyira utálta akkor, abban a pillanatban Obi-Want, hogy a halálát kívánta, miért tellett Padménak nem egészen 11 másodpercbe meggyőzni arról, hogy vigyorogva ruccanjanak el érte. Ha ennyire gyűlölte (mert a halál kívánása már iszonyú gyűlöletet jelent), akkor nem próbálta volna meg lebeszélni Padmét és mindenképpen makacsul ragaszkodni Windu parancsához?

És van itt egy kis félreértés, nem Windu parancs okozta ezt, hanem a pusztítás, amit véghezvitt a buckalakóknál. Lemészárolt fegyvertelen nőket és gyerekeket, és tudja, hogy ennél neki jobbnak kell lennie, hiszen Jedi. Ilyet nem tehet, ez maga a gonosz, ő pedig nem gonosz. Valószínűleg eléggé elgondolkodott a történteken ahhoz, hogy belássa, valahol elb*szott valamit, ha így kicsúszik a kezéből az irányítás, és gonolom ő is tisztában van azzal, mi az a Sötét Oldal, amitől akkor még nyílván tart. Mivel Anakin nem hülye, csak meggondolatlan, a mészárlás végre lassításra késztethette, és talán belátta, néha nem árt a tapasztaltabbakra hallgatni, elvégre azok nem az ő személyes cseszegetése miatt pattognak annyit, különösen Obi-Wan, aki a barátja, a mentora és szinte a testvére. Szóval azt a parancsot akár Aayla Secura is adhatta volna, Anakin akkor is engedelmeskedni akart volna. Nem a személy és a parancs mivolta a lényeg, hanem hogy a történtek hatására Anakin lelassított, megfontoltságot próbált gyakorolni. Utánna van egy rövid periódus, amikor még ki is próbál tartani emellett, ekkor mondja azt a gyenge érvet, hogy Obi-Wan akár már halott is lehet (valószínűleg megérezte volna a halálát), de mivel nem hisz benne, így Padmé indokával vigyorogva huppan bele a pilótaszékbe és viszi el a Geonosisra.

Ráadásul, még kicsit körbejárva eme pillanatot, a mészárlás talán jobban megrémisztette, mint addig bármi. Anyja megmentése közben gyilkossá vállt, gondolkodás nélkül küldött halálba férfit, nőt és gyereket. Szerintem attól is tarthatott, hogy Obi-Wan megmentése közben, pláne, ha holtan találják, akkor újra elragadja a Sötét Oldal, megint kialakít egy pazar kis mészárszéket és ezúttal már nem fogja semmi sem visszarángatni a Világos Oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha annyira, de annyira utálta akkor, abban a pillanatban Obi-Want, hogy a halálát kívánta, miért tellett Padménak nem egészen 11 másodpercbe meggyőzni arról, hogy vigyorogva ruccanjanak el érte. Ha ennyire gyűlölte (mert a halál kívánása már iszonyú gyűlöletet jelent), akkor nem próbálta volna meg lebeszélni Padmét és mindenképpen makacsul ragaszkodni Windu parancsához?

És van itt egy kis félreértés, nem Windu parancs okozta ezt, hanem a pusztítás, amit véghezvitt a buckalakóknál. Lemészárolt fegyvertelen nőket és gyerekeket, és tudja, hogy ennél neki jobbnak kell lennie, hiszen Jedi. Ilyet nem tehet, ez maga a gonosz, ő pedig nem gonosz. Valószínűleg eléggé elgondolkodott a történteken ahhoz, hogy belássa, valahol elb*szott valamit, ha így kicsúszik a kezéből az irányítás, és gonolom ő is tisztában van azzal, mi az a Sötét Oldal, amitől akkor még nyílván tart. Mivel Anakin nem hülye, csak meggondolatlan, a mészárlás végre lassításra késztethette, és talán belátta, néha nem árt a tapasztaltabbakra hallgatni, elvégre azok nem az ő személyes cseszegetése miatt pattognak annyit, különösen Obi-Wan, aki a barátja, a mentora és szinte a testvére. Szóval azt a parancsot akár Aayla Secura is adhatta volna, Anakin akkor is engedelmeskedni akart volna. Nem a személy és a parancs mivolta a lényeg, hanem hogy a történtek hatására Anakin lelassított, megfontoltságot próbált gyakorolni. Utánna van egy rövid periódus, amikor még ki is próbál tartani emellett, ekkor mondja azt a gyenge érvet, hogy Obi-Wan akár már halott is lehet (valószínűleg megérezte volna a halálát), de mivel nem hisz benne, így Padmé indokával vigyorogva huppan bele a pilótaszékbe és viszi el a Geonosisra.

Ráadásul, még kicsit körbejárva eme pillanatot, a mészárlás talán jobban megrémisztette, mint addig bármi. Anyja megmentése közben gyilkossá vállt, gondolkodás nélkül küldött halálba férfit, nőt és gyereket. Szerintem attól is tarthatott, hogy Obi-Wan megmentése közben, pláne, ha holtan találják, akkor újra elragadja a Sötét Oldal, megint kialakít egy pazar kis mészárszéket és ezúttal már nem fogja semmi sem visszarángatni a Világos Oldalra.

Ez is lehet.

De én úgy látom, hogy ebben a részben Lucas egy olyan Anakint akart bemutatni, aki most még azért instabil, mert félúton van a gyerekkor és a felnőtté-válás között.

Ennél a résznél meg még hatása alatt van a történteknek, de már kezd lenyugodni, és így kezd tisztábban is látni. Nyilván nem utálja alapból Obi1-t. És mivel Padme azt mondja neki, hogy ugyan gondolkozzon már el, miket mond, végre belátja, hogy Obi1 nem ellenség. Ráadásul ott van, amit Yoda mond a Birodalomban: vakmerőség, kalandok. Anakin úgy tekinti a szitut, mint egy óriási lehetőség a kiugrásra. Pont most élt át egy érzelmi sokkot, és jól jön neki egy kis sikerérzés. Ráadásul ha a hőn áhított nő motiválja, mi kell még? Meg is lett a böjtje (pontosabban el is vesztette a karját meg a kardját).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is inkább Ody és Lada álláspontját osztom.

Anakin inkább indulatból nem akar Obi után menni, mint megfontoltságból.

Ráadásul szerintem Anakint Padmé nem beszélte rá, hogy menjenek a Geonosisra. Hanem közölte vele, hogy ő odamegy, és ha legalább egy picit be akarja tartani a parancsot, akkor nem száll ki a gépből.

Ez az ellenszegülés imponál Anakinnek, ez látszik a mosolyán.

 

Most, hogy ezen gondolkodtam kezdek megvilágosodni ep3-as Windu ügyében. Sosem tudtam mire vélni, hogy az ep2-ban Windu hisz talán legjobban a próféciában, majd ő nem bízik benne legjobban az ep3-ban. Ezt talán a filmnek ez a részlete magyarázza meg. Windu a saját parancsának a megszegését tekintheti a bizalma elvesztésének. Itt csalódik Anakinben. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu a saját parancsának a megszegését tekintheti a bizalma elvesztésének. Itt csalódik Anakinben. Szerintem.

Pont ezt mondta Bomarr is amikor vitáztunk a Windu Anakin ellentétről. :peace:

 

De kétlem, hogy Windu egy ilyen tett miatt sokáig haragudott volna Anakinra (mellesleg Padméra nem haragszik? Hiszen ő rángatta bele a fiút a parancs megtagadásba).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.