Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Dzséjt! Nagyon sarkítasz. Anakin nem akarta Obi beleit kiontva látni, csupán nem igazán törte magát a megmentése miatt. Gondolhatta, most mentse ki magát ahogy tudja.

Nézd, azt mondjátok, Anakin nem megy utánna, mert azt se tudja, hogy életben van és ezzel "mintha a vágyát fogalmazta volna meg". Én Ladának ebből a mondatából azt szürtem le, hogy szerinte Anakin ekkor egyenesen Obi-Wan halálát akarja, ahhoz pedig iszonyú gyűlölet kell. Ráadásul, Anakin semmi olyat nem tesz vagy mond a későbbiekben, ami azt támasztaná alá, hogy nem akarja megmenteni Obi-Want, márpedig ilyesmit azért nem ártana megerősíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lemészárolt fegyvertelen nőket és gyerekeket, és tudja, hogy ennél neki jobbnak kell lennie, hiszen Jedi. Ilyet nem tehet, ez maga a gonosz, ő pedig nem gonosz.

És mondja is, hogy ő jobb ennél.

Dzséjt, ez remek, nem is jutott volna eszembe :peace: Osztom a véleményed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezt mondta Bomarr is amikor vitáztunk a Windu Anakin ellentétről. :peace:

 

De kétlem, hogy Windu egy ilyen tett miatt sokáig haragudott volna Anakinra (mellesleg Padméra nem haragszik? Hiszen ő rángatta bele a fiút a parancs megtagadásba).

Akkor valószínüleg Bomarr ültette el bennem a magot és a mostani eszmecsere folytán csírázott ki.

 

De akkor ha nem is haragudott ezért Windu sokáig, akkor ez volt az első csepp. Azt meg nem biztos, hogy tudja, hogy Padmé akart odamenni, hacsak nem nyomozgatott. Vagy Windu lehet, hogy azt várta el, hogy ne hagyja elmenni Padmét a Tatooine-ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, azt mondjátok, Anakin nem megy utánna, mert azt se tudja, hogy életben van és ezzel "mintha a vágyát fogalmazta volna meg". Én Ladának ebből a mondatából azt szürtem le, hogy szerinte Anakin ekkor egyenesen Obi-Wan halálát akarja, ahhoz pedig iszonyú gyűlölet kell.

Ez így ahogy van spekuláció. Azt, hogy Obi halálát akarta-e Anakin nem tudhatjuk. Főleg annak fényében, hogy fél perce mondta neki Windu, hogy bízza rájuk azt az ügyet. Szvsz a Jedik maguk indulnak Obi megmentésére. Ebből következően gondolhatta úgy, hogy minek siessen (persze amiatt, mert még élt benne a tehetetlen düh Obi felé)? Ő nem fogja megmenteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem - Dzséjttel egyetértve - Anakin hatalmas sokk hatás alá került a Tatuinon, tudta, hogy valamit elrontott, ezért meg akart változni, és ezt a parancsok betartásával kezdte. Én magam meg vagyok róla győződve, hogy meg akarta menteni Obi-want, viszont a fogadalmának is meg akart felelni: azaz hogy engedelmeskedik Windunak. A gyenge érv, hogy Obi-wan már meghalhatott inkább saját maga győzködése volt, hogy ne akarjon odamenni, mintsem a gyűlölete, ne adj isten vágya Obi-wan halála iránt.

 

A végén azért mosolyodik el, mert Padmé kimentette szorult helyzetéből: mivel ő odamegy, kénytelen követni őt, hiszen a testőre. Ezzel a parancsnak is eleget tesz, és Obi-want is megmentheti.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ebben van valami, de ne feledjük, hogy anakin mindig szeretett mást okolni a saját ballépéseiért, és ebben az esetben Obi volt az a személy. Éppen csak annyira, hogy ne akarjon egyből utánna rohanni. Persze biztos közrejátszott a döntésében az is, hogy megijedt saját magától. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a parancsnak is eleget tesz, és Obi-want is megmentheti.

 

 

Donát

Azért azt senki sem gondolja komolyan, hogy Windu úgy értette, hogy Anakin maradjon ott ahol van, hogy menjen Padméval a Geonózisra.

 

Tisztában kellett lennie, hogy ez parancsszegés, akárhogy csűrjük-csavarjuk.

Nekem gyenge érvnek tűnik emiatt, hogy be akarta tartani a parancsot. Dehogy akarta, egyszerűen mérges volt Obi-ra mint egy ovis és nem akart sietni. Intézze el aki akarja. De konkrétan a halálát nem akarta, csak a sértődöttség beszélt belőle és az, hogy szerinte miatta halt meg az anyja.

Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu azt mondta: "Véd meg a Szenátort, ez az elsődleges feladatod". Ha jól emlékszem. Na már most, mivel Padmé felkerekedett, Anakinnek nem maradt túl sok választási lehetősége. Azzal együtt persze, hogy Windu azt is parancsolta neki, hogy maradjon a helyén. Anakin persze megtehette volna, hogy kényszeríti Padmét, de pont itt jön a képbe az, hogy valójában ő maga is egy közép utat keresett a parancs és Obi-wan megmentése között.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu azt mondta: "Véd meg a Szenátort, ez az elsődleges feladatod".

Jól emlékszel, de előtte lévő mondat úgy hangzott pontosan, hogy: Anakin Dooku-t Bízd ránk! A LEGFONTOSABB, hogy ottmaradj ahol vagy.

Utána mondta amit írtál, és azt sem sikerült betartania, hisz elfogták őket, és nem Anakinen múlt, hogy Padménak nem lett nagyobb baja egy nexu karmolásnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EZT NEM HISZEM EL!!!!!!!!!

Anakin végre egyszer, a Jedik 10 évnyi komoly munkájának eredményeképpen azt teszi amit a Tanács, a Rend akar tőle, erre kiakadtok? :peace:

Nem akadtunk ki, csak Te. Szokás szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem pontosan emlékszel. Azt is mondta, hogy maradjon ott ahol van!

Persze, tudom, hogy azt is mondta, de ezt is! Ergo ha Padmé menni akart, akkor Anakinnek két választása volt: vagy rábírja a szenátort, hogy maradjon, amit azért megtehetett volna, ha nagyon akart, vagy vele megy. Mivel az utóbbi mellett döntött, ezért számomra egyértelmű, hogy végig szerette volna megmenteni Obi-want, csupán a parancsnak nem mondott ellent. Tudom, tudom, gyakorlatilag így is ellent mondott a parancsnak, de olyan ez, mint amikor a háborús felek a háború előtt ürügyet keresnek, ami mindig tök átlátszó, és csak arra jó, hogy a népnek megmagyarázzák, hogy miért is háborúznak egy másik országgal. Anakin esetében is erről van itt szó. Mivel Windu azt is mondja, hogy védje meg a szenátort, Anakin hivatkozhatott így arra, hogy ő be akarta tartani az egyhelyben maradásra vonatkozó parancsot, de a szenátornőt muszáj volt megvédenie.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az jut eszembe, amikor Anakin nem nagyon akarja megmenteni Obi-t, hogy mintha reménykedne, hogy meghal és akkor egy másik mesternek köszönhetően lovaggá ütik.Mintha nem érdekelné, hogy Obi-Wan életveszélyben van.

Azt teljesen kizárom, hogy Windu parancsát akarta teljesíteni.Sosem érdekelték az utasítások.Mindig azt tette amit helyesnek vélt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Én most szavaztam, és 5-öt adtam. Éppen betegállományban vagyok itthon, és gyógyulásom érdekében tegnap úgy döntöttem, hogy ismét megnézem a már nem is tudom hányszor látott EP2-t. Részben SimonZ idevágó posztersorozata adta az ihletet, részben hogy annak kapcsán a film színvilágát tekintve kissé melléfogtam, szóval azt gondoltam, már régen láttam, hát akkor hajrá? - és ismét nem csalódtam benne.

 

Bevallom, hogy 2002-ben moziban látván elsőre eléggé ambivalens érzéseket keltett bennem. Ez már tényleg visszaadott valamit a 4-5-6. rész élményéből az akciót tekintve, de nem nagyon tudtam mit kezdeni a szerelmi szállal, erre nem voltam felkészülve (Darth Vadert ismerve ki gondolta volna, hogy a szerelem lesz az egyik lényeges lépés a sötét oldal felé vezető úton...). De minél többször láttam, annál inkább tetszett, és ma már minden szinten nagyszerűnek tartom.

 

Olyannyira, hogy bár tudom, hogy a kedvenc részem A Sith-ek bosszúja, de A klónok támadása megnézése után azért mindig felmerül bennem a gondolat, hogy talán holt verseny van kettőjük között?Hogy miért? Ennek több oka is van, de kezdjük talán a látvánnyal.

 

Ez a film lenyűgöző látványvilágot vonultat fel végig a cselekmény során - ha a látvány szépsége alapján kellene dönteni, biztos, hogy nálam ez kapná az első helyet a 6 film közül. Mondhatnánk, hogy szépen fényképezett film ? ha a képek többsége nem lenne digitálisan megrajzolt :) , de így is az. Külön kiemelem az alábbiakat:

A coruscanti esti üldözés hátterét, ami eleve unikumnak számít a filmek között, hiszen hasonló környezetben játszódó üldözéses jelenet nincs több (a legtöbb ilyen jelenet az űrben játszódik, vagy kisebb számban természeti körülmények között, mint pl. a Geonozison vagy az Endoron), és az éjszakai kivilágított városbolygó látványa nagyon jól sikerült.

Szeretem a Jedi-templom eddig nem látott impozáns belsejét, ami olyan, mint egy patinás egyetem, az ember szinte érzi a könyvtárszagot (pedig a holokronok nyilván nem papíron vannak?) és az évezredek alatt összegyűjtött bölcsességet, valamint azt, hogy tényleg privilégium lehetett az, ha valaki Jedi-lovag volt.

 

Ebben a részben megkapóan szép a Naboo is, meg ami ott történik is ? én bevallom őszintén, hogy bár elsőre szokatlan volt, de aztán ez a romantikus szál nem kevéssel járult ahhoz hozzá, hogy az első három részt ma már jobban szeretem a második három résznél. Számomra olyan megkapó, hogy a zabolátlan Anakin és a saját érzelmeire rácsodálkozó Padmé milyen ártatlanul sodródik bele ebbe a szerelembe, amiről ugyan tudják, hogy megnehezíti majd a jövendő életüket, de még nem sejtik, hogy mennyire ? tényleg olyan ez, mint a Rómeo és Júlia, ahol a szerelmesek úgy érzik, ugyan egy egész világ esküdött össze ellenük, de ők mégis képesek lesznek az akadályokat legyőzni. Itt még egyikük sem sejti, milyen végzetes lesz számukra, hogy vállalják az érzelmeiket.

És még visszatérve magához a bolygóhoz: nagyon találó, ahogy a könyvváltozatban leírtak szerint Anakin látja a Naboo-t, mint Padmé tökéletes képmását: részben fenséges, mint a királyi székhely, Theed, részben tiszta és természetesen szép, mint a tóvidék? Mondhatnánk, hogy a Naboo-iak biztos mind ilyenek, de akkor hogy lehet, hogy Palpatine is odavalósi? (ez egyébként egyike volt számomra a negatív meglepetéseknek). Persze a szimbólumok szintjén ez is passzol: minél jobban ragyog valahol a fény, annál sötétebb a megbúvó árnyék?

És egyébként feltűnt már nektek, hogy miért is indulhatott be a fiatalok szerelme? Ez nekem is csak nemrég jelent meg kristály tisztán. Mert Palpatine a film elején kitalálta, hogy Padmét Obi-wan védje, biztosan tudva, hogy padawanja is vele lesz, és szerintem Palpatine ismerhette Anakin vágyakozását az egykori királynő iránt (nem azért, mert a fiú beszélt róla, hanem mert mindig is belelátott a gondolataiba). Ezért ismerve a fiú kitartását és a Jedi morálhoz való lazább hozzáállását jól gondolta, hogy csak egy kezdő lökés kell és máris megvan az első ék, ami Anakint idővel egyre jobban el fogja választani majd a Rendtől, és a döntő pillanatban majd neki nagyon jól fog jönni?Az öreg nemcsak jó stratéga, hanem jó emberismerő is volt.

 

A posztereknél kifejtett véleményem ellenére a film közepétől valóban az aranysárga, a lemenő nap fénye dominál a filmben, de ez a napszak szimbolikus jelentésén kívül abból is következik, hogy a film második fele a Tatuinon és a Geonozison játszódik, ahol az első sivatagbolygó, a második pedig kicsit sziklásabb és agyagosabb, de hasonló színvilágú. A Tatuin sose volt a kedvencem (egyik kedvenc főszereplőm se szerette, aki onnan származott, és ez valahogy átragadt rám is?). Viszont a Geonozis-i aréna nagyon bejött nekem az ókori római hangulatával, ami teljesen ellentétes kellene, hogy legyen a droidgyár technikai világával, de mivel annak meg a szűkebb környezet miatt középkori hangulata van (ezek a tornyok belülről olyanok, mint egy katedrális), ez valahogy eklektikusan összeillik.

 

Ha jelenetekben gondolkodom, akkor a kedvenceim a kandallós jelenet, az aréna és a film vége a klóncsapatok útnak indításával és az esküvővel ? de igazából könnyebb megmondani, melyik nem tetszik, mert abból csak egy van: a Kamino ? ez a tuti embertelen, tudományos-fantasztikus csíramentes jövőkép, amellyel gyakran lehet a sci-fi irodalomban találkozni, ez egyáltalán nem az SW világa (szerencsére). Aláírom, hogy a feladathoz passzol a helyszín, és az ott zajló cselekmény rendben is van, de magával a bolygóval és a lakóival látvány szempontjából sokadszori nézésre sem tudtam megbarátkozni.

 

Láttam, hogy a zenei topikban eléggé kritizáltátok az Ep2 zenéjét, főleg a geonozisi részeket, ami biztos igaz, de szerintem a szerelmi téma (Across the Stars) olyannyira nagyszerűre sikerült, hogy emellett én minden mást megbocsátok. Nagyszerű, ahogy át-átszövi a filmet. SimonZ írta azt valahol, hogy ebben a zenében benne van a teljes film, és nagyon igaza van: ahogy a fuvola lágyan elkezdi, utalva a kölcsönös érzelmek ártatlan kibontakozására, majd a dallamot a teljes zenekar viszi tovább sodró lendülettel, bemutatva, hogyan sodródnak bele hőseink a szerelembe, közben belép a baljós rész a vonósokkal, jelezve, hogy távolról sincs minden rendben és még bajok lesznek, ennek ellenére a vége előtt erőteljesen kitárul a dallam, mondván hogy a szerelem győzedelmeskedik a józan érvek felett, és a vége a baljós rész ismétlése után a szerelmi téma csendes lágy ismétlése, jelezvén, hogy minden akadály ellenére hőseink a szerelmet választották, de nekünk nézőknek tudnunk kell, hogy ezzel tényleg még gondok lesznek. Tökéletes, egymás mellett van jelen a harmónia és a diszharmónia, pont mint a filmben.

Az én abszolút SW toplistámon ez a zenei téma felér a klasszikus elődökhöz, számomra abszolút egyenrangú már az Erő-témával, a Birodalmi indulóval és a nyitótémával is.

 

Sokadszori megnézés után még mindig nem tudok igazán a részletekre koncentrálni, mert még mindig magával ragad a cselekmény, aminek önmagán túl az is érdeme, hogy nagyon jól előkészíti az Ep3 történéseit. A szereplők nagyon jók, nekem Anakin kamaszos nyafogásai még az elviselhetőség határain belül vannak (bár ha én lettem volna a rendező, akkor talán kevésbé erőltettem volna ezt), a karakter jellemfejlődése korrektül bemutatott, és a fiú Jedi-hez nem illő jellembeli hibái és a taszken tábor lemészárlása ellenére szimpatikus tud maradni. Én pl. teljesen megértem, miért szeretett bele Padmé ? pont azért, amiért nem tipikus Jedi: féktelen, önfejű, vakmerő, vagyis kiegészíti őt, és mert minden hibája ellenére nagylelkű és odaadó társ és barát. És szerintem igazából magában Anakin soha nem vádolta Obi-want azzal, hogy irigy és visszatartja őt, ezt csak mondta, mint ahogy a kamaszok mondanak ilyesmiket, ha a dolgok nem úgy mennek, ahogy ők szeretnék, a szüleiknek, akiket alapjában szeretnek, de akkor éppen a lázadó korszakukat élik?

Padmének ez az igazi jutalomjátéka, mert az Ep3-ban már csak asszisztál Anakin bukásához, de itt még tevékeny részese a dolgok alakulásának. Láthatjuk, hogy megszabadulva a királynői protokoll mesterkélt ruha- és frizurakölteményeitől, de megtartva a Naboo-i csatában tanúsított bátorságot és tartást Padmé szebb és szeretetre méltóbb, mint valaha, így az sem csoda, hogy Anakin a gyermeki gyengéd emlékek talajáról indulva, de azt messze túllépve megszállottan szerelmes lesz belé. (Ha Palpatine-nek nem lettek volna Sith-tervei, akár boldogok is lehettek volna, hiszen ők tényleg összeillettek?).

Obi-wan itt még kevésbé tetszik (az ő jutalomjátéka az Ep3), kedveli a tanítványát, de nincs meg még benne az a bizalom és szeretet, amit majd a háború hoz meg, most még inkább megoldandó feladat számára Anakin, akit nem győz dorgálni, és még nem elég bölcs ahhoz, hogy rájöjjön: az Anakin típusú emberek esetén a dorgálás semmit sem ér, mert csak olaj a tűzre, többre jutna bizalommal és dicsérettel, mert a fiú mindennél jobban áhítja az elismerést? (Erre az Ep 3 idejére már ösztönösen rájön, de sajnos már túl késő: addigra Palpi már teljesen Anakin bizalmába férkőzött a folyamatos dicsérgetésével.) A kapcsolatuk sajnos elszúrva indult (Obi-wan nem a szíve szerint, hanem kötelességtudatból lett Anakin tanítója, sem a tudása, sem az élettapasztalata nem volt meg hozzá ? és bár szerintem így is többet hozott ki a dologból, mint amire más Jedi képes lett volna, de ehhez a feladathoz egyértelműen Qui-Gon kellett volna).

De nem célom a teljes elemzés, inkább csak a mostani legfrissebb benyomásaimat szerettem volna megosztani egy értő közönséggel.

 

Végezetül bocsássátok meg ezt az igen hosszúra sikeredett beszámolót, de mentségemül szolgáljon, hogy én még nem vehettem részt a cinematography-ban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyönyörű! Köszö pildi, hogy ezeket a gondolataidat megosztottad velünk. Legjobban az across the stars-ról írtak tetszettek. :D Anakin és Padmé szerelme pedig valóban megkapó, és ezt ha valaki, hát egy igazi érett nő tudja értékelni, látni. :)

 

Szerintem sem véletlen, hogy Palpi Obit javasolja Padmé mellé, hisz így akarja Anakint a lány közelébe helyezni. Kapcsolatuk, egy újabb sebezhető pont lenne Anakin lelkében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem véletlen, hogy Palpi Obit javasolja Padmé mellé, hisz így akarja Anakint a lány közelébe helyezni. Kapcsolatuk, egy újabb sebezhető pont lenne Anakin lelkében.

Plusz így még alkalma nyílhat Darth Mault is megbosszúlni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy ez lett volna a célja. Neki csak eszközök a tanítványok nem pedig társak.

Hasznos eszköz volt, melybe sok-sok évet feccölt bele. Egy jó Sith pedig minden sérelemért bosszút áll :)

Természetesen, távolról sem ez volt a fő mozgatórugója, csak egy kellemes bónusz lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.