Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Ma megnézvén a filmet eszembe ötlött valami a végével kapcsolatban. Az esküvőn jelen van C-3PO. Nem féltek attól hogy kikotyogja a frigyet valakinek? It iss nyugodtan törölhették volna a memóriáját, hisz ha kiderül a nász akkor Anakint kivágják a Rendből, és Padmé sem maradhat szenátor. Vagy egyáltalán minek vitték oda? Tanúnak? :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, egyáltalán nem csak gépekről van szó. A Star Warsban csak a legalapvetőbb droidokra szabad azt mondani, hogy csak gépek, de már a B1-es harci droidok sem csak azok (milyen harci droidokat programoznak ostoba bohócoknak - aki csak konyhaszinten ért a számítástechnikához, már tudhatja, hogy attól, hogy valaminek kevés a memóriája, még nem lesz instant idióta, márpedig a harci droidok nem lassúak, hanem 100%-os idióták, mint Jar Jar), C-3PO és R2-D2 meg ugyanúgy élőlény, mint Luke, Anakin vagy Jabba. Fémlény, ha úgy tetszik, de küllemüket leszámítva semmi olyan jellemzővel nem bírnak, ami csak egy géppé teszi őket. Csak olyan jellemzőkkel bírnak, ami élőlényi osztályba sorolja őket. R2 akkor és ott szegi meg a nyílt parancsokat, amikor és ahol akarja, szinte mindig a saját feje után megy. 3PO pedig rengetegszer fél, aggódik, egyik sem olyan funkció, amit bele kéne programozni egy protokoll droidba. Minek? Arról nem is beszélve, hogy egyértelműen és félreérthetetlenül barátság van a két droid között. 3PO felajánlja a SAJÁT alkatrészeit, hogy megmentsék a barátját - milyen "csak gépet" programoznak önpusztításra egy másik "csak gépért"?

C-3PO és R2-D2 nem csak gép, ők szervetlen, érző élőlények. Számomra ezért is kicsit drasztikus, hogy Bail csak úgy félvállról odavetve törölteti 3PO memóriáját - persze érthető, számára is csak egy gép.

Meg ha ennyivel le lehetne tudni, hogy csak rászólnak, és nem mondja el, eleve feleslegessé tennénk az ep3 végén a memóriatörlést. Hiszen minek, mondják neki, hogy ne mondja el senkinek az ep1-2-3 történetét, és kész. :) De ugye, 3PO-nak már a szimpla csendre intés is olyan parancs volt, amit feltűnően nem hallott meg, hiszen hányszor szólnak rá, hogy hallgasson, de ő továbbra is jártatja a száját. Erről ennyit, C-3PO még egy olyan egyszerű parancsnak is nyíltan ellentmond, hogy "hallgass!". Csak egy gép nem tenne ilyet, azon nyomban elhallgatna. Vagy mondjuk ott maradt volna a hajón a Geonosison, nem megy R2 után.

 

Szerintem az esküvőt azért nem törölték, mert 3PO felügyelet alatt maradt, szinte végig Amidala mellett van, a legtöbb esetben a nő lakásán. Olyanokkal nem igazán érintkezett, akik mellett elszólhatta volna magát és az ártalmas lett volna a párra nézve. Gondolok itt a Jedi Tanácsra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Padmé miért ne maradhatott volna szenátor? A Jedik tiltását ismerjük, de a szenátorokra nem vonatkoznak Jedi-szabályok :hmm: Vagy szimplán arról lehet szó, hogy szabály ugyan nincs, de erkölcsileg nem tartanák megfelelőnek a viselkedését, és a királynő visszahívná?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a programozásukról semmit nem tudunk, így balgaság feltételezni, hogy nem lehet ilyen vagy olyan, mert az nem ésszerű. Lehet, hogy a programozójuk egy troll volt.

Ha csak egy gépek lennének, akkor igenis ésszerűségen kéne alapulnia a programozásuknak és a működésüknek, mert a programozás alapvető funkciója, hogy a gépet működtesse azon keretek között, aminek ellátására megépítették. Protokolldroid fordít, asztromech droid szerel, akkor és amikor mondják. Nem mennek el magánakciózni, nem szövegelnek tovább, ha azt mondják nekik, hogy kuss, nem hazudnak (csak egy gépnek ezt a fogalmat sem illene ismernie, nemhogy rendszeresen gyakorolnia), stb. Ha valami csak egy gép, akkor csak azt csinálják, amire rendeltették őket. És a parancsot minden körülmények között betartják, akármilyen parancs az. Se R2, se 3PO nem képes minderre. Önállóan funkcionáló, önálló döntést hoznak állandó jelleggel és érzéseik vannak. Amint a viselkedésük túlmutat az ésszerűségen és képesekké válnak érzelmekre, önálló döntésekre, már nagyon-nagyon nem csak gépek, és nagyon-nagyon nem lehet megmondani nekik, mit csináljanak - a két főhősdroid, vagy éppen Chopper pont ilyen. Alapvető: csak egy gép nem dönt afelől, ki a gazdája. R2 lazán lesz*rta az ep4-ben, hogy Luke a gazdája, amikor Leia küldetését teljesíti, aki sosem volt a gazdája.

 

Különben is, ha a programozó egy troll és ilyen minőségű droidok kerülnek le a futószalagról, általában a terméket visszavonják újraprogramozásra, mivel az nem képes ellátni megfelelően funkcióját, a trollt pedig kirúgják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az egyértelmű, hogy a SW-ban a droidok ugyanolyan élőlények, mint mások. Tipikusan egyediek, saját jellemmel és személyiséggel. Ha egy droidnak nincsenek egyéni tulajdonságai, az se azért van, mert droid, hanem mert az adott kontextus azt nem kívánta meg. Ahogy ugyanígy vannak olyan emberek vagy más szerves élőlények is, akik mintha nem rendelkeznének önálló személyiséggel, szimplán mert nincs rá szükség.

Ez csak azért lehet furcsa, mert a legtöbb olyan alkotásban, melyben szintetikus létformák vannak, elő is jön az ember-gép különbség, ha nem is feltétlenül konfliktus formájában. A SW ilyen téren kivétel, itt soha nem egyszerű gépekként kezelték a droidokat, pláne a fontosabbakat. Még a klónok esetében pl. kifejezetten alapmotívum volt az emberség, egyéniség stb., addig a robotoknál nem.

 

Amúgy biztos, hogy nem törölték 3PO memóriáját az esküvő után? Van ez akár csak implicit módon is említve valahol? Csak mert nem feltétlenül kell minden történést on-screen elmondani ahhoz, hogy igaz legyen.

Ha meg nem is törölték, akkor joggal feltételezhették, hogy nem mondja el senkinek. Megkérik rá, aztán bíznak benne. Eleve a szenátornő protokolldroidjaként nem sűrűn kerülhetett kapcsolatba olyanokkal, akiknél ez kritikus lett volna vagy akár csak szóba kerülhetett volna a téma. Amúgy R2 is ott volt, neki meg tudjuk, hogy biztosan nem törölték a memóriáját. Ahogy rengeteg más kritikus info is a birtokában volt, mégis kockáztattak, mert vállalhatónak ítélték a rizikót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha törölték volna 3PO memóriáját az esküvő után, azt szerintem csakis onscreen tehették volna meg, mint ahogy később láttuk. Túl fontos ahhoz, hogy ne a vásznon történjen meg.

Ha szigorúan nézzük, akkor a memóriatörlést később sem láttuk, csak a parancs kiadását rá és a következményeit (3PO nem ismeri fel a Tatooine-t, a Lars farmot és Obi-Want). :) De szerintem sem törölték ezt az eseményt a memóriájából. Egyrészt, nincs sok értelme, hiszen akkor minek vitték magukkal, ha úgyis törlik? Simán otthagyhatták volna a szobájukban, a hajón vagy csak a folyosón. Egyszerűbb lett volna. Másrészt, nem igazán fér bele Anakin jellemébe, hogy törli a saját maga építette droid memóriáját. Ugye a TCW-ben külön probléma volt, hogy amióta R2 Anakinhoz került, nem volt törölve a memóriája, ugyanígy szerintem 3PO-n sem volt soha hajlandó ilyesmit véghezvinni.

 

A SW ilyen téren kivétel, itt soha nem egyszerű gépekként kezelték a droidokat, pláne a fontosabbakat. Még a klónok esetében pl. kifejezetten alapmotívum volt az emberség, egyéniség stb., addig a robotoknál nem.

Talán azért nem került elő ez a téma a droidokkal kapcsolatban, mert a droidok már olyan régóta mindennapi részei a Galaxisnak, hogy eme kérdés rég "elévült". Évezredek óta sündöröghetnek a szervesek körül nagy számban, míg a klónok - bár maga a klónozás sem újdonság a Galaxisban - ilyen mértékben csak most jelentek meg a történelem palettáján. Majdhogynem szó szerint berobbantak a Galaxisba, ráadásul olyan nagy számban, hogy egy bolygót be tudnának lakni.

Viszont ez is jelzi, hogy a droidok kezelése azért valahol megosztott az univerzumon belül is, nem csak itt kívül, a fotelból nézve. Ráadásul pont ebben a részben érintik a dolgot, még ha csak felületesen is. Először Obi-Wan mondja Dexnek, hogy. ha a droidok gondolkodni tudnának, ők már rég nem lennének. Később Lama Su lelkendezik arról, hogy a klónok magasan a droidok fölött állnak - ez később visszatérő elem lett a TCW-ben is. Mindkettő kijelentés igen érdekes C-3PO, R2-D2 vagy Chopper után, akik egyértelműen gondolkodnak és éreznek, sőt, sokszor több sütnivalójuk van, mint gazdáiknak. De még a harci droidok között sem mindegyik komplett idióta, ott van IG-88 és C-21 Highsinger, ezek fejvadászok, önállóak és munkájukért fizetséget kérnek.

Szóval, az ep2 alapján a droidokat a szervesek többsége lekezeli, másodrendű polgárnak tartja jó esetben, rosszban csak egy gépnek. Viszont egyértelműen sokkal többek annál, szervetlen élőlények, de csak nagyon kevesen kezelik így őket. Anakin, Luke, meg még néhányan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a droidok kapcsán most inkább a tálalásra gondoltam, ahogyan a nézők elé tárják a helyzetüket. A fontosabb droidok, de még a kevésbé fontosak (pl. a Dzséjt által is említett fejvadászok) egy része is ugyanolyan szintű létformaként van kezelve (bemutatva), mint bármely szerves szereplő. A harci vagy rohamdroidok is hiába buták, mint a föld, ez se úgy van előadva, mintha a szintetikusságuk miatt lenne. Viccelődnek, fecserésznek, ügyetlenkednek stb., ami ugyanúgy többet sejtet, mintsem hogy szimpla gépek lennének. Inkább tűnik úgy, hogy úgy töketlenek, ahogyan pl. a rohamosztagosok vagy Jar Jar is, koncepciózusan része a személyiségüknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Van egy dolog ami nem ertek.Amidala ugye Naboo kiralynoje lesz.Ezutan lett Naboo szenatora.

Mikor ezt a filmben mondja Padme Anakinnak valhogy ugy,hogy a kiralyno keresere lett Naboo szenatora. ???

 

Kiralyno volt....aztan valamiert mar nem kiralyno?Uj kiralyno akarja ,hogy szenator legyen....Itt nekem valami nagyon kimaradt.

 

Valaki pliiiz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól rémlik, akkor az Ep.2-ben a naboo-i "kóválygás" során mondja, hogy anno túl fiatalon lett királynő, később marasztalták, de a törvényileg maghatározott maximumot kitöltötte, így nem vállalta tovább az uralkodószerepet. Kicsit Palpatine-hoz hasonló szitu lehetett, de Padmé nem élt a lehetőséggel. Az új királynő viszont felkérte szenátornak, amit el is fogadott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb-nek jól rémlik, ott mondja Padmé. A Naboo-i rendszer elég érdekes, hiszen választják a királynőiket és azt is max 2x4 évre, viszont onnantól kezdve kvázi egyeduralkodó. Tanácsadók ide vagy oda, a végső szó az övé. Úgyhogy érdekes, hogy ilyen háttérrel zsigerből elveti Anakin javaslatát, ami tulajdonképpen ugyanez. Egyetlen bölcs ember irányítja az egész bolygót, ráadásul uralkodik a bolygó azon lakói felett is, akik nem is szavaztak rá, értem ezalatt a gunganokat, akiknek még csak a véleményét sem kérte ki, hogy mi a helyzet ezzel a blokáddal itt a fejünk felett. Mégis, az ő sorsuk felől is döntött, amikor harc nélkül engedte a Kereskedelmi Szövetség invázióját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már világos.(erre eddig nem figyeltem)

Köszönöm.

 

Dzséjt nekem felírt egy "Baljós" újranézést receptre. ;) Én meg most neked egy "klónok" újrázást írok fel! :D

Ki ne emlékezne a következőkre(kiragadok két szösszenetet a beszélgetésből):

Padmé: "..megkönnyebültem, amikor lejárt az időm.."

Anakin: "..a nép akit szolgáltál elégedett volt..alkotmánymódosítást akartak, hogy tovább uralkodhass.."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Tegnap este megnéztem, ...sokadszorra.

É nagyon szeretem a prequel-t, mindig megvédem, ha szidja valaki, a nyomorult index nyomorult cikkétől pedig a víz is kivert, ....viszont azt kell mondanom, hogy számomra ez a legkevésbé kedvelt sw film. Feltudnék sorolni konkrétumokat, ami miatt ez a véleményem, ami tartja magát immár 13 éve, de most nem teszem.

Viszont nagyon hálás vagyok ennek a résznek, hogy bepillantást nyerhettünk Coruscant mindennapjaiba, az ami valahányszor elvarázsol, ha csak nézem: az esti csúcsforgalom, Dexter étterme, a bár, ahol elkapják Wessel-t, a menekülteket szállító hajó, hát ez (is) az ami nagyon tetszik benne....

Nagyon jó film na, de egy fantasztikus világnak is lehetnék gyengébb pontja, számomra ez az, ...viszont ettől függetlenül nagyon szeretem ezt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

viszont azt kell mondanom, hogy számomra ez a legkevésbé kedvelt sw film. Feltudnék sorolni konkrétumokat, ami miatt ez a véleményem, ami tartja magát immár 13 éve, de most nem teszem.

 

Ha szépen megkérlek nem sorolnád fel mégis? (tényleg érdekelne)

 

Én például messze ezt a filmet szeretem a legjobban a PT filmek közül, és összességében véve is ez a 2. kedvencem az immáron 7 film közül.

Nem annyira a cselekmény ragad magával, hanem az a rengeteg kis apróság ami szinte csak ebben a részben érhető tetten.

 

Pl: Az elejének köszönhetően megismerhetjük Coruscant kevésbé csillogó negyedeit is ami nagyon hangulatos. Plusz a amit te is írtál, a bár ahol Wessel-t elfogják. Sokan elsiklanak amellett a jelenet mellett pedig annak a bárnak olyan hangulata van, olyan rossz arcú emberek gyűjtőhelye, ami már Mos Eisley-val vetekszik, Maz Kanata fogadóját meg rettenetesen leiskolázza. És persze ott van még a halálpálca...

 

Aztán később ott van még a Kamino és a Geonosis, amik új bolygók voltak, és nagyon jól felépített volt mind a kettő. Két különböző kultúra, stílus, megjelenés, hangulat, szóval két külön világ. Ehhez jött még a két régebben már megismert bolygó Tatooine és Naboo. Előbbi talán kevésbé karakteres mint az első és negyedik részekben, utóbbi viszont messze sokkal szerethetőbb itt mint az Ep1-ben.

 

Mindemellett a történet miatt kicsit több bepillantást kapunk galaxis mindennapjaiba, bepillantunk egy bolygóközi szállítóhajó útjába is, a buckalakók táborába is...

Ezek a kis apróságok nekem mind mind nagyon sokat számítanak, ezek miatt kedveltem meg az Ep2-t. Amikor ezt a filmet nézem, valahogy mindig sokkal inkább a galaxis részének érzem magam mint a többi film alatt. Szinte kedvem támad káromkodni hogy már megint bedugult a forgalom Coruscanton, vagy kimenni megnézni egy könnyed szombat esti kivégzést Geonosison. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha szépen megkérlek nem sorolnád fel mégis? (tényleg érdekelne)

 

Én például messze ezt a filmet szeretem a legjobban a PT filmek közül, és összességében véve is ez a 2. kedvencem az immáron 7 film közül.

Nem annyira a cselekmény ragad magával, hanem az a rengeteg kis apróság ami szinte csak ebben a részben érhető tetten.

 

Pl: Az elejének köszönhetően megismerhetjük Coruscant kevésbé csillogó negyedeit is ami nagyon hangulatos. Plusz a amit te is írtál, a bár ahol Wessel-t elfogják. Sokan elsiklanak amellett a jelenet mellett pedig annak a bárnak olyan hangulata van, olyan rossz arcú emberek gyűjtőhelye, ami már Mos Eisley-val vetekszik, Maz Kanata fogadóját meg rettenetesen leiskolázza. És persze ott van még a halálpálca...

 

Aztán később ott van még a Kamino és a Geonosis, amik új bolygók voltak, és nagyon jól felépített volt mind a kettő. Két különböző kultúra, stílus, megjelenés, hangulat, szóval két külön világ. Ehhez jött még a két régebben már megismert bolygó Tatooine és Naboo. Előbbi talán kevésbé karakteres mint az első és negyedik részekben, utóbbi viszont messze sokkal szerethetőbb itt mint az Ep1-ben.

 

Mindemellett a történet miatt kicsit több bepillantást kapunk galaxis mindennapjaiba, bepillantunk egy bolygóközi szállítóhajó útjába is, a buckalakók táborába is...

Ezek a kis apróságok nekem mind mind nagyon sokat számítanak, ezek miatt kedveltem meg az Ep2-t. Amikor ezt a filmet nézem, valahogy mindig sokkal inkább a galaxis részének érzem magam mint a többi film alatt. Szinte kedvem támad káromkodni hogy már megint bedugult a forgalom Coruscanton, vagy kimenni megnézni egy könnyed szombat esti kivégzést Geonosison. :)

 

 

Arról nem is beszélve, hogy ez a film valami gyönyörűséges! Csodásan fotografált! És itt kezdődik a klón háború! Erről jut eszembe. Tegnap este levettem a polcról az 1980-as kiadású Csillagok Háborúja könyvet. Mosolyt csalt az arcomra, amikor a Clone elleni háborúrt emlegették! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy ez a film valami gyönyörűséges! Csodásan fotografált! És itt kezdődik a klón háború! Erről jut eszembe. Tegnap este levettem a polcról az 1980-as kiadású Csillagok Háborúja könyvet. Mosolyt csalt az arcomra, amikor a Clone elleni háborúrt emlegették! :)

Pontosan! Már régóta vallom, hogy ez az SW filmek legkülönlegesebb darabja. Igazi művészi értéket képvisel, minden tekintetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a második legkedvesebb SW filmem (az Ébredő Erőt még nem számítva, annak a helye még nem alakult ki egyelőre a sorrendben).

 

Tegnap este megnéztem, ...sokadszorra.

É nagyon szeretem a prequel-t, mindig megvédem, ha szidja valaki, a nyomorult index nyomorult cikkétől pedig a víz is kivert, ....viszont azt kell mondanom, hogy számomra ez a legkevésbé kedvelt sw film. Feltudnék sorolni konkrétumokat, ami miatt ez a véleményem, ami tartja magát immár 13 éve, de most nem teszem.

Viszont nagyon hálás vagyok ennek a résznek, hogy bepillantást nyerhettünk Coruscant mindennapjaiba, az ami valahányszor elvarázsol, ha csak nézem: az esti csúcsforgalom, Dexter étterme, a bár, ahol elkapják Wessel-t, a menekülteket szállító hajó, hát ez (is) az ami nagyon tetszik benne....

Nagyon jó film na, de egy fantasztikus világnak is lehetnék gyengébb pontja, számomra ez az, ...viszont ettől függetlenül nagyon szeretem ezt is.

Ez nagyon korrekt vélemény. :) Minden szériában van egy, ami az utolsó, a sorrend természeténél fogva, és ez mindenkinél más. Nálad az Ep2 az, ennyi. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Először megtekintve az ep7 után még mindig ez a kedvenc SW-m. A hétköznapiassággal egybekötött háborúskodás és politikai manipulációk, a legkirályabb karakterek és legkirályabb jelenetek is ebben vannak, a vizualitása pedig mind a hét film közül kiemeli. Yoda párbajánál még mindig felülök, ahogy Jango Fett és Obi-Wan összecsapásánál is. A geonosisi csata alatt még mindig találok újdonságot, a kandallós jelenet tömény szimbolikáját nem győzöm csodálni, de az olyan vizuális momentumok is odatesznek még most, 14 év távlatából is, mint a nyitány a felhős-ködös Coruscanttal, a felkavart homokban a droidok és a klónok összecsapása, vagy éppen a Kaminón a klónok szemléje. És az akciók is páratlanok, a siklóüldözés, az aszteroidás fogócska, de még a technikai oldalról kicsit felemás droidgyáras jelenetsorok is nagyon pörgősek és látványosak. És persze, ebben szerepel először Aayla Secura. :D

Viszont az ep7 ehhez sem adott sokkal több pluszt, mint az ep1-hez, ugyanabból az indokból. Még ez is túl távol van attól. Viszont eszembe jutott, hogy anno mennyit kombináltunk például azzal kapcsolatban, hogy vajon ki törölte a Kaminót az archívumból. Kicsit most Rey származásához és Snoke múltjához hasonló a helyzet. Még szegény Shaak Tit is gyanúba kevertük, csak mert ott ült a háttérben. Aztán a válasz pofonegyszerű volt és hát adta magát: a film egyetlen áruló Jedi mestere, Dooku.

Szerencsére, a film két elcseszett újravágását is kezdem megszokni. A siklóüldözésnél tulajdonképpen már egyáltalán nem zavart, pedig direkt rákoncentráltam, és a párbaj végén sem zökkentett már ki túlságosan. Még pár megtekintés, és talán teljesen megszokom.

Viszont feltűnt egy elég szembetűnő, mégsem annyira feltűnő baki. Padmé honnét tudja, hogy Dooku egy hangárba menekül? Amikor magához tér, azt mondja a klónnak: "We’ve got to get to that hangar." Vagyis: "El kell jutnunk ahhoz a hangárhoz." Kilométerekkel azelőtt kiesett a gépből, hogy az a hangár egyáltalán feltűnt volna a láthatáron, akkor mégis honnan tudta? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem Shaak Ti rémlik, hanem Windu. Mivel Jango megölése után elég morcosan néz fel Dookura, emlékszem, azt gyanítottuk, hogy összejátszanak. :lol:

 

Dzséjt, nem lehet, hogy ez egy logikus következtetés volt Padmé részéről? Dooku el akarja hagyni a bolygót, amit ezzel a felszíni siklóval nem tehet meg, ergo valahol várja egy csillagközi utazásra alkalmas hajó - vélhetően egy hangárban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, tényleg, a Windus teória is igen népszerű volt. :)

 

Padmé abban sem lehet biztos, hogy Dooku el akarja hagyni a bolygót. Mehetett volna akár egy titkos bázisra, bunkerba, akárhová. És ha még biztosra is vette, hogy egy hajóhoz igyekszik, miért is kéne annak hangárban állnia? Padmé éppen elég nyíltpályás leszállóhelyet láthatott már. Például egy szép nagy terül el az egykori palotája alatt. Ahová mellesleg egy másik nyíltpályás reptérről jutott át a Coruscantról. És az összes hajó addig, amit láthatott a Geonosison, pont nem hangárban volt. De ha végignézed az ep1-7-et, láthatod, hogy a hajók igen kis száma indul felszíni hangárból. Sőt, Dooku ugyanúgy mehetett volna egy nyílt placcon parkoló Lucrehulk maghajóhoz. Túl sok az opció ahhoz, hogy Padmé kikövetkeztesse - ráadásul egy ájulásból felkelve - és száz százalékos magabiztossággal mondja, hogy "ahhoz a hangárhoz". Pontosabb úgy fogalmazni, hogy semmi sem utalt arra, hogy Dooku egy hangárhoz igyekszik.

Sokkal-sokkal helyesebb lett volna úgy fogalmazni, hogy "utol kell érnünk Dookut" vagy "utol kell érnünk Anakinékat". Vagy legalább lenne bizonytalanság a hangjában, de ő konkrétan azt jelenti ki, hogy a hangárhoz kell menniük. Nem talán egy hangárhoz. Szóval ez az egész marhára nem kerek. Padmé nem csak tudja, hogy egy hangárhoz kell menniük, még azt is, hogy az hol van. :) Biztos ő is látens Erőhasználó. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, tényleg, a Windus teória is igen népszerű volt. :)

 

Padmé abban sem lehet biztos, hogy Dooku el akarja hagyni a bolygót. Mehetett volna akár egy titkos bázisra, bunkerba, akárhová. És ha még biztosra is vette, hogy egy hajóhoz igyekszik, miért is kéne annak hangárban állnia? Padmé éppen elég nyíltpályás leszállóhelyet láthatott már. Például egy szép nagy terül el az egykori palotája alatt. Ahová mellesleg egy másik nyíltpályás reptérről jutott át a Coruscantról. És az összes hajó addig, amit láthatott a Geonosison, pont nem hangárban volt. De ha végignézed az ep1-7-et, láthatod, hogy a hajók igen kis száma indul felszíni hangárból. Sőt, Dooku ugyanúgy mehetett volna egy nyílt placcon parkoló Lucrehulk maghajóhoz. Túl sok az opció ahhoz, hogy Padmé kikövetkeztesse - ráadásul egy ájulásból felkelve - és száz százalékos magabiztossággal mondja, hogy "ahhoz a hangárhoz". Pontosabb úgy fogalmazni, hogy semmi sem utalt arra, hogy Dooku egy hangárhoz igyekszik.

Sokkal-sokkal helyesebb lett volna úgy fogalmazni, hogy "utol kell érnünk Dookut" vagy "utol kell érnünk Anakinékat". Vagy legalább lenne bizonytalanság a hangjában, de ő konkrétan azt jelenti ki, hogy a hangárhoz kell menniük. Nem talán egy hangárhoz. Szóval ez az egész marhára nem kerek. Padmé nem csak tudja, hogy egy hangárhoz kell menniük, még azt is, hogy az hol van. :) Biztos ő is látens Erőhasználó. :evil:

Ha nincs más logikus út, akkor marad az általános Star Wars belemagyarázós módszer: Padmé az Erőn át megérezte valahogy, hogy Anakin bajban van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.