Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Durva ezt a filmet a Bad Batch után nézni. Valahol ez a szép a Star Warsban, minden egyes új elem megújítja kicsit a régieket. Itt ez a lassan 20 éves film (20 éves, bassza meg!!!!), és már az új gondolatokat idézet elő, hogy Dex megemlítette Obi-Wannak Kaminót. E sorok írása közben meg megérkezett Obi-Wan Kaminóra, és találkozott Taun We-vel és Lama Súval. És még így is, hogy csak fél füllel hallgatom munka mellett, megborzongok, hogy ettől a jelenettől hová jutunk. Hogy Taun We-t egy olyan karakter öli meg egy 19 évvel későbbi animációs sorozatban, akit 17 évvel e film után mutattak be egy élőszereplős Star Wars sorozatban. Csak eme egy jelenet felidézi benne a Bad Batch-et és a The Mandaloriant. És a város látványa... Eddig sem vidultam, amikor Kamino megjelent, de a Bad Batch után szinte síri hangulat uralkodott el rajtam. Ahogy Obi-Wan ugyanazokat a helyeket szemlézi, amik a megsemmisülés előtt üresen konganak. Jujj! "A Sötét Odlal mindent ködbe burkol" - mondja Yoda a film elején, és 21 évvel később ez még inkább kézzelfogható. Már nem csak a Birodalom elmesélt borzalmai lebegik körbe, már láttuk ezeket a borzalmakat.

Apropó, a filmben nem messze Tipocától látni egy másik várost is. Szóval szerintem a Birodalom nem állt meg ott. Már csak azért sem, mert nem maradhatnak szemtanúk.

 

Az meg külön poén, hogy az ehhez a filmhez kitalált Nala Se, akinek még a CGI modellje is elkészült (bár ekkor még Ko Sainek hívták), végül kimaradt a filmből, de mostanra a kevés még életben lévő kaminoi közé tartozik.

Mindennel egyetértek, kivéve, hogy ez a III. rész topikja, nem a II. részé. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Durva ezt a filmet a Bad Batch után nézni. Valahol ez a szép a Star Warsban, minden egyes új elem megújítja kicsit a régieket. Itt ez a lassan 20 éves film (20 éves, bassza meg!!!!), és már az új gondolatokat idézet elő, hogy Dex megemlítette Obi-Wannak Kaminót. E sorok írása közben meg megérkezett Obi-Wan Kaminóra, és találkozott Taun We-vel és Lama Súval. És még így is, hogy csak fél füllel hallgatom munka mellett, megborzongok, hogy ettől a jelenettől hová jutunk. Hogy Taun We-t egy olyan karakter öli meg egy 19 évvel későbbi animációs sorozatban, akit 17 évvel e film után mutattak be egy élőszereplős Star Wars sorozatban. Csak eme egy jelenet felidézi benne a Bad Batch-et és a The Mandaloriant. És a város látványa... Eddig sem vidultam, amikor Kamino megjelent, de a Bad Batch után szinte síri hangulat uralkodott el rajtam. Ahogy Obi-Wan ugyanazokat a helyeket szemlézi, amik a megsemmisülés előtt üresen konganak. Jujj! "A Sötét Odlal mindent ködbe burkol" - mondja Yoda a film elején, és 21 évvel később ez még inkább kézzelfogható. Már nem csak a Birodalom elmesélt borzalmai lebegik körbe, már láttuk ezeket a borzalmakat.

Apropó, a filmben nem messze Tipocától látni egy másik várost is. Szóval szerintem a Birodalom nem állt meg ott. Már csak azért sem, mert nem maradhatnak szemtanúk.

 

Az meg külön poén, hogy az ehhez a filmhez kitalált Nala Se, akinek még a CGI modellje is elkészült (bár ekkor még Ko Sainek hívták), végül kimaradt a filmből, de mostanra a kevés még életben lévő kaminoi közé tartozik.

Én is túlvagyok már egy ilyen EPII nézésen, és hatalmas nosztalgia, melybe keserédes érzések vegyülnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Nemrég volt a 20 éves évfordulója ennek a filmnek és emiatt, meg az Obi-Wan okán is újranéztem. Ugyan nem mondanám a kedvencemnek a Saga-ból, de az a 2002-es mozis premier gyerekkorom legemlékezetesebb moziélményeként maradt meg. Máig itt van előttem a várakozás a pénztárnál, az opening crawl és az a hangulat, ami akkor uralkodott a teremben, nem tudom miért maradt ez így meg, de ezek miatt a körülmények miatt számomra ez mindig az egyik legkülönlegesebb Star Wars film lesz. Obi-Wan és Anakin kapcsolata talán a következő epizódban éri el a filmek közül a csúcspontot, de már itt is érdekes megfigyelni, hogy milyen feszültség van ebben a párosban egy egy jelentben. Valamint a közöttük lévő dinamika egyfelől hierarchizáló, másrészt már-már testvéri jellegét elegyítve Lucas nagyon jól érzékeltette ennek a kapcsolatnak a konfliktusos és jelentőségteljes mivoltát. Most így újranézve számomra ez az egyik legértékesebb aspektusa a filmnek... azt meg álmaimban sem gondoltam volna, hogy két évtized után ezt a párost még újra láthatjuk majd valamilyen élőszereplős Star Wars alkotásban. Még mindig kicsit szürreálisan hat, főleg azután, hogyha jól emlékszem néhány éve mikor csináltuk a filmekről a podcasteket, akkor Donát nekem azt mondta, hogy Christensen egy farmon dolgozik... örülök, hogy visszatért! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Wilde írta:

Christensen egy farmon dolgozik

Bár tényleg ott dolgozik, valójában az övé az egész kóceráj, az Ontario állambeli Uxbridge közelében vette 2007-ben és azóta ott él. Főleg mezőgazdaságból tartja el magát, de azért néha-néha filmezett is, illetve van egy saját ruhakollekciója is, amit az RW&Co divatcéggel közösen csináltak meg. Szóval bár nem lett belőle nagy sztár, de szépen megtalálta a helyét a világban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Ehhez a részhez meg azt sem tudom, mi nem adott még hozzá valamit. Itt is közrejátszott a Tales of the Jedi, de itt főleg Windu oldaláról.

Spoiler

Aki ugye azzal érvelt, hogy a Jediket nem az egó és a Szenátus irányítja, itt meg már nyitásból ott lógnak a főkancellár irodájában. Aztán jön Amidala, aki bedobja, hogy Dooku lehetett a merénylő, Windu meg védi. Itt egyrészt ez árnyalódott, hisz láttuk, hogy Windu és Dooku barátok voltak, másrészt kézzel foghatóan 10 évvel le vannak maradva azzal kapcsolatban, milyen ember Dooku. És jól mutatja ez azt, miért is grasszálhatott a vén gróf szabadon a Jedi Templomban 10 évvel ezelőtt. Bár itt már szeparatista mozgalmat vezet, még mindig nem feltételezik róla, hogy rossz ember.

A TotJ ráadásul Dooku jeleneteit is nagyban árnyalta. Eddig laza undort éreztem e kétszínű alak iránt, és Kenobihoz hasonlóan kételkedtem abban, hogy Qui-Gon valaha is csatlakozott volna hozzá. De tudva, hogy milyen ember volt, az undor elmúlt, és azt hiszem, ha Dooku nem áll át a Sötét Oldalra, hanem a Világos Oldalon küzdött volna a korrupt Köztársaság ellen, akkor lehet mellé állt volna egykori tanítványa. Na persze, a filmbeli Dookut szerintem a TotJ-ben lévő Dooku is lenyakazta volna, hiszen ez a Sith Nagyúr már nem jobb, mint a bolygóját romlásba döntő szenátor. Kár, hogy ezt ő maga sosem ismerte fel. Mégis, már az milyen plusz, hogy ezt így végig lehet gondolni, és a filmben már látod a valaha volt Jedit is. Dooku kezd formát ölteni, egy "place holder" helyére lassan egy valós karakter kerül.

De a The Bad Batch a kaminói jeleneteket is szépen fűszerezte, amiket ugyan már láttam, amikor munka közben a háttérben futó filmre odapillantottam eme pillanatokban. Mégis, most, teljes figyelmemet a mozinak szentelve és egyben nézve még markánsabb volt annak tudatában nézni az epizódot, hogy mi lesz Typoca sorsa. De, amikor Lama Su megemlíti, hogy Jango kért egy nyers klónt, egyből beugrott Omega, a The Book of Boba Fett árnyékában pedig Jango és Boba minden jelenete felmagasztalódott. Nagyon sokat ad hozzá a jelenetekhez az, hogy mindkét karaktert ugyanaz a színész játssza. És, amikor a kis Boba gyermekies örömmel bíztatja az apját, hogy lőjjön Obi-Wanra az aszteroidamezőben, felrémlett a vén Boba eszelős arca, ahogy ledöfte Cad Bane-t.

Aztán itt az ifjú Skywalker és Obi-Wan kapcsolata. A film alatt háromszor is eszembe jutott az Obi-Wan Kenobi flashback jelenete. Először a páros első megjelenésekor, gondoltam, talán épp az edzésről jönnek. Aztán a másik két alkalom az volt, amikor Anakin a nő apartmanjában, majd a buckalakók lemészárlása után okolja Kenobit, hogy visszatartja, nem engedi a próbára, pedig ő sok dologban jobb nála. Mindkét jelenetre jól reflektál a sorozat visszaemlékezése. Ez az egy jelenet az Obi-Wan Kenobiban hatalmas pluszt ad az ep2-höz, és talán jobban körülhatárolja a páros kapcsolatát, mint bármi, amit a filmben látunk. Talán azért is van ez, mert a sorozatban tényleg egy egyszerű oktatást láttunk, és abban inkább működnek mester és tanítványaként, akiknek más feladata nincs. Míg az ep2-ben már küldetésen vannak, mással is foglalkoznak, sőt egy idő után külön is válnak, így eme kapcsolat hagyományos mivolta, vagyis az okítás kevésbé erős.

De a buckalakókra is máshogy néztem már, mint a The Book of Boba Fett előtt. Ahogy Cliegg lelketlen szörnyeknek írja le őket, miközben tudom, hogy nem azok, sőt igazából az olyan telepesek, mint Larsék, tehetnek arról, hogy a tuskenek úgy kénytelenek élni, ahogy. Jó, hogy megismertük a másik oldalt, bár persze így is elítélem azt a törzset, amelyik így bánt el Shmivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.