Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Igen, de Dooku akkor sem mondaná meg az igazat, ha esetleg tudná. Itt nem az volt a lényeg, hogy a Jedik neki támadjanak Palpatine-nak, csupán a kétely elhintése volt a feladat. Hogy a Jedik bizalmatlanak legyenek a Szenátussal szemben.

 

Szerintem Dooku nagyon is tudja, hogy Palpatine = Sidious, de több esze van, semmint ezt Obi-wan orrára kösse konkrétan. Inkább csak elhinti a gyanakvást Obi-wanban, s ezáltal a Jedikben is.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de Dooku akkor sem mondaná meg az igazat, ha esetleg tudná. Itt nem az volt a lényeg, hogy a Jedik neki támadjanak Palpatine-nak, csupán a kétely elhintése volt a feladat. Hogy a Jedik bizalmatlanak legyenek a Szenátussal szemben.

 

Szerintem Dooku nagyon is tudja, hogy Palpatine = Sidious, de több esze van, semmint ezt Obi-wan orrára kösse konkrétan. Inkább csak elhinti a gyanakvást Obi-wanban, s ezáltal a Jedikben is.

Én ezt nem is firtattam.... szerintem is tudhat róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak akkor van gáz, ha Obi átáll. Akkor vajon mit lép? Sidious ellen fordul Obival az oldalán?

Szerintem akkor felhasználták volna... a Köztársaság ellen, ami romlott, s a szenátorait sithek irányitják. Felhasználja a Klón-háborúba, mondjuk Grievous helyett vagy mellett :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem. Obit azzal állítja át, hogy legyőzik a sithet. Kevés esélyt látok arra, hogy ezekután Kenobi csatlakozott volna Dooku és Sidious csapatába.

Nem értem, miért kéne tudnia Sidious-ról a Klón-háborús részvételhez :yeah: Pont az a lényeg, hogy a sithek a túloldalon vannak, vagyis a Köztársaságnál. Nem véletlen, hogy Dooku magáról nem mint sithről beszélt neki, hanem mint a sithek ellenségéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku a Szeparatisták oldalára állítja (nem mint Sith, hanem csak mint az ügyét támogató Jedi), tábornokot farag belőle, és további százakat toboroz azzal, hogy kikiáltja: "Nézzétek, a híres-neves Obi-Wan Kenobi is támogatja az ügyünket." Obi-Want meg azzal tartja maga mellett, hogy Sidious a Szenátust irányítja, ezáltal a Köztársaságot. És csak a Köztársaság legyőzésével pusztítható el a Sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem alapvetően három lehetőség állt fennt:

 

Első: -Beadja neki ezt a szöveget, ám Obi-Wan nem akar átállni a Szeparatisták oldalára. Ő továbbra is kitart a Jedik és a Köztársaság mellett. Kiviszik az arénába és meghal [Ez tiszta haszon a sitheknek. Egy jedivel kevesebb, ráadásul azzal a jedivel, aki a Kiválasztottat tanitja, s akit Palpi már jó 10 éve kinézett magának]

 

Második: -Beadja neki ezt a szöveget, ám Obi-Wan nem akar átállni a Szeparatisták oldalára. Ő továbbra is kitart a Jedik és a Köztársaság mellett. Az arénából kimenti őt az a klón-sereg, amit maga Dooku rendelt meg anno a Köztársaságtól, s amelynek megérkezésén nyilván csak szinészkedésből lepődik meg. [Tiszta haszon a sitheknek. Obi-Wan elmond mindent, amit Dookutol hallott. A jedik és a Szenátus között bizalmatlanság alakul ki, s eme elidegenedésre lehet alapozni a későbbiekben]

 

Harmadik -Obi-Wan beadja a derekát. Beáll a Szeparatisták közé, s harcol a megromlott Köztársaság ellen [Tiszta haszon a sitheknek. Hogy miért azt Dzséjt alábbi hozzászolásából kiderül :yeah:]

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem megpróbálták volna megtartani abban a hitben, hogy Sidiousnak nincs is semmi köze a szepikhez, Dooku meg valami titkos zsebben tartja legfeljebb a piros fénykardot. :yeah: Bár nem tudom, meddig lehetett volna fenntartani a látszatot.

 

De azt is el tudom képzelni, hogy Obit "szárnya alá véve" együtt nekimentek volna Sidiousnak. Dooku beeteti Obit azzal, hogy rábukkant a Sith Lord rejtekére, de egyedül nem bír vele. Leszáll a napvitorlás, kiugrik belőle két fénykardos alak, Palpi rendesen beparázott volna. :|

 

szerk.: na, közben az urak kiveséztek mindent. Lassú vagyok. :D

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem emlékszel? Olyan régen volt? :| Egyébként most én is nagy AOTC fan lettem (nem mintha eddig nme lettem volna az). :yeah: Megközelítette a ROTS-ot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a Dooku-Obi1 beszélgetésben az a zseniális, hogy nagyon sok variáció lehet arra, hogy mi motiválja Dookut. Csak annyi, hogy kiábrándult a jedikből? Igazán hű Sidioushoz, vagy csak eszköz számára? Ha Obi1 mellé áll, a szeparatisták ügyét tenné az első helyre, vagy sith lordként a Köztársaságot tenné saját Birodalmává? Mennyire él a sötét oldalon?

 

Az utolsó hozzászólásomban a két érvet összevetve értettem, mint amiből megállapítható, hogy Dooku tudott Sidiről. Az első önmagában még nem elég.

 

Számomra két momentum az, ami afelé billenti a dolgot, hogy tudta:

1. amikor Obi1-al beszélget a cellában és elárulja, hogy Sidious irányítja a szenátorokat.

2. az ep3-ban amikor Palpatine kiadja a parancsot Anakinnak, és itt is a lényeges a második mondatnál van. Ahogy Palpi ránéz az egyértelműen elárulja, hogy valójában mit gondol: "Igen, jól hallod, átvertelek."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem. Obit azzal állítja át, hogy legyőzik a sithet. Kevés esélyt látok arra, hogy ezekután Kenobi csatlakozott volna Dooku és Sidious csapatába.

Ha átállna, akkor már ilyesmi részletek nem számítanának :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért tűnik a ROTS hosszabbnak, mert több/többrétűbb a cselekménye.

Szerintem inkább azért, mert a ROTS vége (párbaj utáni jelenetek) nem annyira pörgős, mint az ep2 vége.

 

Az ep3-ban szülünk, Vader műtünk temetünk, dumcsizunk a Tantive IV-en, megnézzük a HCS-t és elhelyezzük a kölyköket.

Az ep2-vége erre fel tömény akció. Dooku párbaj, néhány lezáró jelenet egy Palpinál, egy a Templomban, egy klónsorakozó, és az esküvő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nagyon érdekelne hogy Qui-Gon mit reagált volna arra hogy álljon át Duksi mellé ha az már előjött Obinak azzal hogy ő tanította a mesterét.

Mivel Qui-Gon tanította Obit biztos ő se ment volna bele annak ellenére hogy megtudta volna az igazat a Köztársaságot irányító Dark Lord of the Sith-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lehet kicsit határozottabb intézkedéseket tett volna a Sith nagyúr felderítésére (mondjuk úgy, tett volna valamit :)).

Az nagyon elképzelhető mert mindig is a saját feje után ment. Jól is tette. :)

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma az Auchanban vásároltam, és egy kis házimozin az ep2 ment MAGYARUL!!!!!! :D

 

Pont szeizmikus töltet felrobbanása ment, elég jól szólt. De ezzel együtt nem tudom megmondani, hogy esetleg az a babrált 5.1 volt amelyben a hátsókból az angol szól, ennyire nem tudtam megfigyelni, meg az ilyen bevásárló kp-ok nem a csendes nyugiról híresek.

Kérdem én ez hogy lehetséges?! Auchan dolgozók neten keringő szinkronos verziókat használnak demonstrációs célokra, vagy mi?

 

Sajnos nem volt a környéken munkatárs, így nem tudtam senkit megkérdezni mi van, idehívni ezért meg nem akartam senkit. Meg amúgy is szeretem hamar letudni a vásárlásokat.

 

Anyukám már korábban látta a Csillagok Háborúja, börtön blokkos jelenetét. Szintén magyarul, akkor legyintettem, hogy biztos vhs verzió vagy valami.

De ez minden kétséget kizárólag szélesvásznú szinkronizált verzió volt.

Szóval ez nagyon érdekes volt. Kíváncsivá tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezzel együtt nem tudom megmondani, hogy esetleg az a babrált 5.1 volt amelyben a hátsókból az angol szól

Mivel nem adták ki gyárilag, amit láttál, az a kalóz verzió volt. Biztos az egyik dolgozó SW fan. Megvolt nekem is, csak neki adtam szisznek, amikor még tartott a kapcsolatunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.