Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ajánlok egy fogadást. Bár elég becstelen ember vagy. Megkérdezünk 20 embert hogy a felsorolt zenekarokat ismerik-e? A te nyomorult senkiházijaidat nem fogják ismerni. Ellenben Madonnát, George Michaelt stb igen. Egy láda sör. Ok? De nem sírni anyád szoknyája mögött kisgyerek hanem fizetsz ok? Na benne vagy?v És utána megalázkodsz itt.

Te rocker vagy, miért jössz pop zenékkel? Ennyi erővel a Beatlist is írhattad volna. A másik, hogy kérdezzünk megy 10 magyar és 10 britet...utána, meg jöhet a söröm. Jah és korosztályt is ki kéne kötni, gondolom, hogy a 40 felettiek inkább vágják ezeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te rocker vagy, miért jössz pop zenékkel? Ennyi erővel a Beatlist is írhattad volna. A másik, hogy kérdezzünk megy 10 magyar és 10 britet...utána, meg jöhet a söröm. Jah és korosztályt is ki kéne kötni, gondolom, hogy a 40 felettiek inkább vágják ezeket.

 

 

Hagyjuk a p*csába. nem akarok balhét most. Nem tudom ilyenkor mi vezérel valószinü a pia és nekiállsz kötekedni. Én csak arra kértelek hogy ne fikázd már a többi zenét. Olyan nagy kérés ez? Tényleg figyeltem hogy ne sértselek meg a véleményemmel erre te belegázolsz a többiek lelkébe. Akkor mi jogon várod el hogy szépen beszéljek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még mindig nem tudom melyik a leghíresebb számuk... Asszem van egy feldolgozás, amiben ilyen virágok nyílnak, az még tetszett is, szerintem jó zene volt.

A másik, ha lehúzós, alteros zenét akarok tolni, akkor Moby inkább...gondolom ő is igénytelen.

 

Az a baj veled, hogy azt hiszed én magamra veszem, ha beszólsz és elmegyek a sarokba sírni, meg ha beírsz valamit, pl. hogy minden Techno szar, akkor keresem is a pengét, hogy hosszában felvágjam az ereimet. Megszoktam, hogy a nézeteimet, gondolkodásomat nem értik meg az emberek és már kialakult, a lesz*rom küszöb, amit könnyű átlépni. Elég csak annyit mondani, hogy: " Kedvenc játékom a WOW" "Imádom a focit" "Ha valaki meleg, az tök normális" "A rock örök és elpusztíthatatlan" "A Titanic és az Avatar igenis egyedi és jó film" "A hamburger, jobb, mint a csülkös bab, és a sör meg büdös és keserű"...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, erről meg csak annyit, hogy én nem vágyom a te megbecsülésedre, ezt mindig félre érted. Amiket gondolsz zenéről, amerikáról, a szuperkatonákról, ahogy előadod és hozzá állsz, az számomra azt sugallja, hogy inkább kerüljelek, mint pacsizzak veled...

 

Nagyszerű. Egy biztos én nem becsüllek téged semmire, nem is érdekelsz. Maradhatunk ennyiben? Mert én is pont azért utállak mert amit gondolsz az USA-ról stb. Na és ahogy másokhoz hozzáállsz. Az a lenézés a megvetés stb. Te vagy a Jóisten mi? Viszont arra megkérnélek hogyha jönnél fórumtalira szólj előre mert akkor én nem megyek mert a hideg kiráz tőled. De harag nincs. És semmilyen körülmények közt ne válaszolj a hozzászólásomra. Te tényleg azt hiszed különben hogy olyan nagyon komolyan írok be egy-két dolgot?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te szintén olyanokról beszélsz FloriBá, amikre nincsen rálátásod. Szerinted annyit jelent a rockzene hogy hosszú hajú hapsik egymás hányásában és sörében taposva hörögnek, mert ezt látod a techno-szemcsin keresztül.

Ellenben például tegnap egész éjszaka Beatlest(ami szerinted nem rock?), The Doorst és Jimi Hendrixet hallgattunk eredeti 50 éves bakelitekről, és azokra buliztunk 30-an, mindenféle hányás és metálhörgés nélkül. És drogok se kellettek a szórakozáshoz.

Egypár jó Hendrix szám milliószor pszichedelikusabb élmény mint egy elektronikus zene, szerintem.

 

Egymás anyázását meg hanyagoljuk már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Beatlis nem rock, szerintem ez tévedés. Rengeteg stílus ötvöztek és igen jól, ezért lették ilyen híresek! :)

"A pop és rock mellett folk, country, rockabilly, blues, soul, doo-wop és sok más is vegyült zenéjükbe." Egy szóval sem mondtam, hogy sz*r amit csinálnak és sok számukat ismerem, a Sárga tengeralattjáró igen jó kis muzsika. Plusz olvastam a Monty Python önéletrajzot és ott is szerepeltek, állításuk szerint, azért lettek zenészek, mert gyávák voltak humoristává válni. Erre mégis sikerült rácáfolni az Egy nehéz nap éjszakája-ban, ami szintén tetszett és baromi szórakoztató.

Jimi Hendrixről tudom, hogy nem éppen élt normális életet, hamar meg is halt és keményen tolta. Azt senki sem veti fel, hogy azért tudott olyan zenéket összehozni, mert úgy be volt állva, mint a gerely... Ennyi erővel Kurt Cobain-el is pedálozhatnánk. A Doorstól pedig láttam A fal című filmet, ami nem volt rossz. Azt sem mondtam, hogy nem ismerem pl. a Queen-t és nincsen olyan számuk amit ne szeretnék. Vagy a Metallicától, az Akiért a harang szól...

Amúgy az alkohol is drog, azt sem ittatok???

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Beatlis nem rock, szerintem ez tévedés. Rengeteg stílus ötvöztek és igen jól, ezért lették ilyen híresek! :)

"A pop és rock mellett folk, country, rockabilly, blues, soul, doo-wop és sok más is vegyült zenéjükbe." Egy szóval sem mondtam, hogy sz*r amit csinálnak és sok számukat ismerem, a Sárga tengeralattjáró igen jó kis muzsika. Plusz olvastam a Monty Python önéletrajzot és ott is szerepeltek, állításuk szerint, azért lettek zenészek, mert gyávák voltak humoristává válni. Erre mégis sikerült rácáfolni az Egy nehéz nap éjszakája-ban, ami szintén tetszett és baromi szórakoztató.

Jimi Hendrixről tudom, hogy nem éppen élt normális életet, hamar meg is halt és keményen tolta. Azt senki sem veti fel, hogy azért tudott olyan zenéket összehozni, mert úgy be volt állva, mint a gerely... Ennyi erővel Kurt Cobain-el is pedálozhatnánk. A Doorstól pedig láttam A fal című filmet, ami nem volt rossz. Azt sem mondtam, hogy nem ismerem pl. a Queen-t és nincsen olyan számuk amit ne szeretnék. Vagy a Metallicától, az Akiért a harang szól...

Amúgy az alkohol is drog, azt sem ittatok???

 

 

Nem hagynád abba? Miért csinálod? Ezzel itt csak lejáratod magad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan miért ne lenne rock? Ez szimplán hülyeség.

Persze voltak különböző korszakaik amikor mondjuk country-s vagy rockabily-s ráhatás volt, de nem ez volt jellemző a munkájukra. Egy ízig-vérig rock n roll együttes volt.

(a pop meg önmagában nem műfaj szerintem, korszakonkét változik az összetétele)

 

Hendrix nem hiszem hogy sok időt töltött józanul az utolsó éveiben, ez tény. De a zenéihez nem feltétlen kell drog, sőt. :)

 

Az A fal az nem Doors film amúgy, hanem Pink Floyd, másik iszonyat nagy kedvenc együttesem. Szerintem tőled se állna távol, elég erősen jelen van az elektronikus hangzás.

 

Az aszpirin is drognak számít, még se hívjuk drogosnak a használóját, mint ahogy az alkoholistákat se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan miért ne lenne rock? Ez szimplán hülyeség.

Persze voltak különböző korszakaik amikor mondjuk country-s vagy rockabily-s ráhatás volt, de nem ez volt jellemző a munkájukra. Egy ízig-vérig rock n roll együttes volt.

(a pop meg önmagában nem műfaj szerintem, korszakonkét változik az összetétele)

 

Hendrix nem hiszem hogy sok időt töltött józanul az utolsó éveiben, ez tény. De a zenéihez nem feltétlen kell drog, sőt. :)

 

Az A fal az nem Doors film amúgy, hanem Pink Floyd, másik iszonyat nagy kedvenc együttesem. Szerintem tőled se állna távol, elég erősen jelen van az elektronikus hangzás.

 

Az aszpirin is drognak számít, még se hívjuk drogosnak a használóját, mint ahogy az alkoholistákat se.

 

Hagyjad. Fogalma sincs semmiről csak mondja. Doors-tól a Fal. Te jóisten. De ő az ISTEN aki ért a zenéhez. Rég röhögtem már ennyire. Legalább maradna csendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hívom drognak, ami tudatot képes módosítani. Önmagában a Xanax sem az, de ha megiszik rá az ember két sört, akkor máris törli az esti emlékeket. Plusz, itt van az EB, lehet látni, mikor egyesek elalszanak egy több ezres tömeg közepén, vagy ömlő esőben táncolnak egy zászlóval...azért az sem semmi! :)

Amúgy tényleg Pink, most nézem, ők éneklik azt is, hogy nincsen szükségünk oktatásra, nem? Mert az is jófajta zene!

Mindegy minek nevezzük szerintem. :)

 

Igen, az Another brick in the wall a legismertebb számuk, bár nem igazán jellemző a zenéjükre ez a fajta populáris stílus.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PGwPSPIhohk

 

Tedd fel a fejhallgatót, kapcsold le a villanyt, hunyd be a szemed és play. A legkeményebb drog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghallgattam, nem rossz, de bennem semmi emléket, érzést nem hozott a felszínre. Ellentétben, feltettem egy számot gyorsan YT-ra, mert csak béna minőségben találtam meg. Ez a zene engem mindig elvarázsol, tetszenek az effektek, a csilingelés, meg a hozzá passzoló mély. Számomra ez a relaxációs zene:

http://www.youtube.com/watch?v=hNRudCUP02I

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Voltam pár napja egy Hobo-féle Jim Morrison emlékkoncerten. Mennyire sz*r már az ha a koncert után leadott random rockszámok milliószor nagyobb élményt nyújtanak mint az előtte levő koncerten lévők?

 

Mindenesetre otthon megünnepeltem Jim halálának évfordulóját egy otthoni emlékkoncerttel, még ha mp3 formátumról is ment.

http://www.youtube.com/watch?v=JskztPPSJwY

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghallgattam, nem rossz, de bennem semmi emléket, érzést nem hozott a felszínre. Ellentétben, feltettem egy számot gyorsan YT-ra, mert csak béna minőségben találtam meg. Ez a zene engem mindig elvarázsol, tetszenek az effektek, a csilingelés, meg a hozzá passzoló mély. Számomra ez a relaxációs zene:

Ez a zene inkább felpörget mint relaxál. :D

 

Ha relax, akkor egy kis jazz:

http://www.youtube.com/watch?v=vmDDOFXSgAs

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam nem, ahhoz képest, hogy DnB nagyon lassú, szóval szinte már nem is az...meg voltam már természetes anyagok által behatárolt állapotban (itt, most nem az erjesztett szőlőre és komlóra gondolok), akkor hallottam először és pontosan azt az érzésvilágot tükrözte, ami akkor bennem volt. Így azért más szemszögből is hallgatom azóta ezt a számot és sokszor eszembe jut az a régi élmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...

Haverokkal néztük az olimpiai megnyitót, vegyes társaság volt, 12 ember, sokan ledöbbentek, hogy a Prodigy brit együttes. Pedig nálam az egyik alap, még a Szigetre is kimentem a kedvükért, pedig nem igazán jön be az a fajta tivornya és züllés áradat. Ennek ellenére, szerintem ők is tettek le egy baromi nagy mérföld követ az elektronikus zenében, mint zeneileg, mint stílusban. Kár, hogy ma már nem igazán aktívak... Pedig az ő pályafutásuk sem ma kezdődött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Én most kijelentek valamit. De ez az én véleményem.A Lord a valaha létezett legnagyobb, legszínvonalasabb magyar rockzenekar. Nemrég értem haza a 40 éves bulijukról és amit ott tapasztaltam az mindent felülír, amit hiszünk egy rockkoncertről. Voltam 2007-ben Bécsben Metallica-koncerten, aminek a színvonala még csak meg sem közelíti azt amit ma láttam. Pl elérzékenyült az énekes(Pohl Misi), majd áradt a zenekarból a szeretet, és tisztelet a közönség felé. 4000 ft-ot fizettem a jegyért és kaptam 4000000 ft élményt. Ezúton is köszönet nekik. Aki tudjon menjen el élete folyamán egy Lord-koncertre mert olyan élményben lesz része amit örökké emlegetni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most kijelentek valamit. De ez az én véleményem.A Lord a valaha létezett legnagyobb, legszínvonalasabb magyar rockzenekar. Nemrég értem haza a 40 éves bulijukról és amit ott tapasztaltam az mindent felülír, amit hiszünk egy rockkoncertről. Voltam 2007-ben Bécsben Metallica-koncerten, aminek a színvonala még csak meg sem közelíti azt amit ma láttam. Pl elérzékenyült az énekes(Pohl Misi), majd áradt a zenekarból a szeretet, és tisztelet a közönség felé. 4000 ft-ot fizettem a jegyért és kaptam 4000000 ft élményt. Ezúton is köszönet nekik. Aki tudjon menjen el élete folyamán egy Lord-koncertre mert olyan élményben lesz része amit örökké emlegetni fog.

Ugyan én nem vagyok Lord rajongó, ehhez túlságosan kevés számukat ismerem, de a koncertjeik még így is hatalmas élményt jelentenek, annyira érezni, mennyire szereti őket a közönség. Tegnap mi is ott voltunk a családommal a Pecsában, és nagyon jól éreztük magunkat. Körben mindenki énekelt, még időnként mi is a refréneket, mert azt könnyű megjegyezni, no meg pár dalukat azért már én is ismerem. Örülök, hogy a lányom egy ilyen koncertet látott életében először. :)

 

Frenkie, sajnálom, hogy végül nem sikerült ott taliznunk. :( Mikor odaértünk, mér épp elkezdődött a buli, és abban a tömegben nem láttam esélyét, hogy megkeressünk, kihívni meg nem akartalak. Legközelebb jobban megszervezzük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan én nem vagyok Lord rajongó, ehhez túlságosan kevés számukat ismerem, de a koncertjeik még így is hatalmas élményt jelentenek, annyira érezni, mennyire szereti őket a közönség. Tegnap mi is ott voltunk a családommal a Pecsában, és nagyon jól éreztük magunkat. Körben mindenki énekelt, még időnként mi is a refréneket, mert azt könnyű megjegyezni, no meg pár dalukat azért már én is ismerem. Örülök, hogy a lányom egy ilyen koncertet látott életében először. :)

 

Frenkie, sajnálom, hogy végül nem sikerült ott taliznunk. :( Mikor odaértünk, mér épp elkezdődött a buli, és abban a tömegben nem láttam esélyét, hogy megkeressünk, kihívni meg nem akartalak. Legközelebb jobban megszervezzük.

 

 

Semmi baj, tényleg hatalmas tömeg volt. Wc-re is körbe kellett mennem. :D Ezek szerint akkor tetszett a lányodnak is. Ma is beleborzongok mekkora élmény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az nem mindegy, hogy ő 15-20 eFt-ot kockáztatna, míg egy Lord koncertre ennek töredékéért el lehet jutni. Itt most 4 eFt volt a jegy, de a Wigwamban tavaly 2 eFt volt, ami nem sokkal több egy mozijegy áránál... :)

De persze ha nem érdekel a zenekar, akkor pár ezer Ft is pénzkidobás, ez tiszta sor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.youtube.com/watch?v=PWB7Tmqet0s

Na fogjad meg a Cypress Hill egyik albumát és fordítsad le magyarra és máris itt van ez a szám... Metal+Rap. Mégis van benne valami magyaros életérzés...na jó, én is kb. így gondolkodok! :)

 

Ahogy itt állok nagyon szorít a bilincs

Nyitnám az ajtót de nincs rajta kilincs

Ha úgy döntesz mégis, hogy kiengedsz, érted????

A következő buliba beveszünk téged

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.