Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nem értem mi a bajotok. Aki tud írni az enciklopédiájukba frisset jobbat, az írjon! Nosza!

Volt aki felajánlotta, hogy külföldi oldalakon található infók alapján írna cikkeket, hogy ne legyen ilyen elmaradott és sok helyen helytelen az enciklopédia, de azt hiszem, érdembeli választ nem nagyon kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna nincsenek tökéletes oldalak, de Ploknak szerintem kijár a riszpekt, amiért ilyen elsőranguan vezeti a hir-szekciót az ep.3 bemutatása után is. Ebben az sw.hu verhetetlen. Hogy a fórumuk olyan amilyen azaz oldal koncepciója miatt van imho... ők nem tehetik meg, hogy szűrni kezdjék a belépő tagokat, s igy akarva akaratlanul is felhigul a társaság, ahogy az ep.2 bemutatása után ez meg is történt.

 

Beba irásait/hireit én se csipem. Még nem nagyon sikerült összehoznia olyan hirt, amiben valamilyen módon ne tünne negativ szinben föl az SW.

 

Krande: Az enciklopédia részlegbe anno (pár éve) küldtem be cikket a B'omarr szerzetesekről... Royal irt nekem vissza, hogy még küldjek képeket és akkor felteszik. Küldtem... aztán nem tették fel. Ezt most nem sértettségből mondom, mert biztos lehetett volna jobb is a cikk, csak apró lábjegyzet... én megpróbáltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Royal irt nekem vissza, hogy még küldjek képeket és akkor felteszik. Küldtem... aztán nem tették fel.

Szvsz szólj rájuk, hogy rakják már, és küldd még egyszer, egy levélben a cikket is meg a képeket is. Magyarul készítsd a szájukba a sült galambot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plokról egy árva rossz szót nem szólt senki.

Épp ezért hoztam szóba... ha valaki, hát pont miatta jó a starwars.hu. Márpedig magáról az oldalról általánosságban elég sok szó esett. Nem kontrának szántam az eddigi irásokra, hanem megállapitásnak.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szvsz szólj rájuk, hogy rakják már, és küldd még egyszer, egy levélben a cikket is meg a képeket is. Magyarul készítsd a szájukba a sült galambot.

A cikk már régóta eltünt az egykori vinyóm bedöglése okán... nem biztos, hogy lenne kedvem újra nekiülni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor a szinkrontabellát csináltam Plokkal intéztem a felrakást.

Viszonylag simán ment, én írtam neki, ő egyeztetett a többiekkel, egyszer csak felkerült. Mondjuk egy párszor rákérdeztem, hogy mikor, és akkor konkrét valászt kaptam, hogy egy anyag kiesett így az enyém korábban felkerülhet.

Akkoriban a heti egy frissítés átlagos volt, úgyhogy be kellett férnie valamilyen koncepcióba.

 

Ez simán is ment.

Az ep3 után mikor az új részt is fríssítettem, hogy nagyon aktuális legyen, akkor már bonyolultabb volt.

Elküldtem Ploknak ő körbeküldte, akkor Beba belekötött néhány névbe, amit persze kellett magyarázzak, ez megtörtént.

(Közben Plokkal kitaláltuk, hogy újítsunk rajta valamit, és én elkezdtem képeket keresni, mert az sokkal eredetibb, hogy arcokat párosítunk a hangokhoz. Ez programozó hiánya miatt nem került fel, mert Plok kitalált egyedi képmegjelenési arculatot. Abban maradtunk, hogy ha végre találnak programozót és fejlesztik a motort, akkor majd felkerül a képes.)

És akkor valamivel később szó nélkül felkerült, de nem a korábbi tabellát frissítették, hanem egy vadonat új almenübe került át. Persze nem Plok rakta fel, hanem Jaramade, ezért mondjuk érhető, hogy nem találta meg ugyanazt az almenüt. Ha jól emlékszem ezután felkerült mégegy helyre az oldalnak egy harmadik eldugott almenüjébe, már nem emlékszem, hogy ki-miért, de úgy emlékszem volt idő mikor a szinkrontabellám 3 különböző pontján volt az oldalnak. Talán 3 különböző verzióban.

Azóta már csak az első verzió van fenn, ami legalább már 3 éves.

 

Ezzel nem akarok senkit bántani, csak annyit, hogy szerkesztők sem ismerik ki magukat az oldalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ugye hogy föl is rakták?! :lol:

Föl, simán, zökenő mentesen. Bár arra már nem emlékszem, ez kinn múlott. Azt tudom, hogy én elküldtem az anyagot a megadott címre, pár nappal (vagy másnap) érkezett a válasz, hogy "remek, köszi, stb, felrakjuk". Puty, ha jól emlékszem, egy hét sem telt el, és már kint is volt a frissítések között. Szóval nekem ilyen szemszögből nincs vele problémám, és ha bármi kell, még mindig először az sw.hu adatbázisát túróm fel (a könyveim után, persze :lol:).

 

De a fórum az nagyon elavult. Elhiszem, hogy nem akarnak csiri-csárét, ok, de olyan dolgok nincsenek meg benne, ami szerintem mostanában már alapkövetelmény egy fórumon, úgy mint több szintű idézés, javítás, linkelés, képbeszúrás, karakterformázás. A poén az egészben, hogy a motor a karakterformázás és a linkelést simán tudja. Smile-k sem lennének rosszak, mert a :-) smile már nagyon retro az ilyenhez képest: :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

De mondjuk egy ilyen fórum, mint ami itt van ott nem lenne jó. Ezt ésszel kell használni, néha a felhasználó érzékére bízva azt, mennyi az elég. Képzeld el, ha valaki telenyomja ezer smiley-val az írásait csak azért, mert tetszik neki. Brrrr.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

De mondjuk egy ilyen fórum, mint ami itt van ott nem lenne jó. Ezt ésszel kell használni, néha a felhasználó érzékére bízva azt, mennyi az elég. Képzeld el, ha valaki telenyomja ezer smiley-val az írásait csak azért, mert tetszik neki. Brrrr.

ON

Ezzel nem értek egyett. Pl, hogy most egy másik általam gyakran látogatott fórummal példázzak, az abydosgate fóruma kb ugyan ilyen, mint ez, csak más motoron alapszik. A felhasználok száma pedig több ezer, bár természetesen naponta nem jár oda mindenki, de azért szerintem olyan napi 20 és 50 látogató hozzászól, ez bár egy durva becslés, de kb ennyi lehet a forgalom. Ez meg körülbelül az sw.hu forgalmával egyezik. Na most, ott is megesik, hogy egy-egy userállat teleszemeteli az egyik topicot, de ott lazán törlik a modik, figyelmeztetik, aztán annak semmibevétele után kapják a kitiltást. Szóval, az egész csak moderátori hozzáállás kérdése.

Ugyan ez a helyzet itt is. Egyszer megszaladta a kezem a smile-kal, és egyikőtök, nagyon helyesen, szinte azonnal helyrerakta.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nagy az isten állatkertje, de miért engem jelöl ki mindig az élet gondozónak? Tettem fel magamnak a kérdést a mai nap. Valahogy kezd az a gyanúm lenni, hogy én érzékkel zuttyanok bele az ep1-2-3-at utálók társaságaiba. És mintha tök egyedül lennék. Múltkor az abydosgate-n kaptam hideget-meleget (illetve az ep1-2-3 kapta, én csak a golyók elé vetettem magam), most az sfblogon. De persze én vagyok a hülye, mert leállok egy vesztett körmérkőzésben. Olyan emberek vesztik el néha az eszüket ebben a témában, akikkel máskor meg tiszta jól el lehet beszélgetni. Ma ugyan ez. Páran már biztos tudjátok, hogy indítottam egy blogot az sfblogon, mely az sfprotal egyik mellékhajtása. Néhányan már azt is tudják, hogy egyik rendszeres látogatóm Zed Zéró. Jókat lehet vele vitázni, de még mindig a jó öreg Zed, nagyon sok hülyeséget tud összehordani, persze, igazság is van azért a szavaiban sok esetben. Szóval, fele-fele arány, nagy hibája, hogy mindenben rosszat lát. De most nem ő a téma, sőt, ma rá kellett jönnöm, hogy bár ő lenna a legnagyobb baljós árny. Vele legalább dűlőre lehet jutni. Nem tudom, olvastátok-e ezt a kis szösszenetet: Artoo, a stabil

Ezzel a címmel született egy nyúlfarknyi blogbejegyzés, két bekezdés, négy és fél sor. Lényegében ez a lényeg, az utolsó mondat: "Hát, egy pozitívumot el lehet mondani az előzménytrilógiáról: legalább Artoo Detoo karakterét nem cseszte el Lucas a prequelben. :para:"

Tudtam, hogy utálja, ezért meg sem lepődtem ezen, persze szó nélkül nem hagytam. De ami eztán jött... eredendően be akartam ide írni néhány kommentet, de inkább nem teszem. Megtalálhatja az, aki akarja. Bennem felszaladt a pumpa.

Na, ennek a postnak nem volt sok értelme, de legalább lehiggadtam. A lényeg, hogy amikor ilyet olvasok, örömmel száguldok ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen emberek vannak, és mindig is lesznek.Te azért találkozol annyiszor az AntiPrequel emberkékkel mert scifi fórumokon mindenki csak az eredeti trilógiát szereti, és talán annak van a legjobban scifis hangulata.

 

Mezei internetező létemre nemtudom az oldal címét ahova te szoktál írni, ezért örülnék ha megosztanád velem. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem erről van szó:

 

http://dzsejt.sfblogs.net/

 

Én az ilyen vitákat mindenesetre kerülni szoktam. Anno az Intercom régi fórumán az sw.hu-n és még pár helyen évekig ment a szócséplés és utolag visszanézve rájöttem, hogy soha egyetlen embert se győztem meg, viszont mindig alaposan felidegesitettem magam. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem erről van szó:

 

http://dzsejt.sfblogs.net/

Hát ez épenséggel az én blogom, de itt ilyen elfajulás nincsen, mert itt én vagyok a modi :para:

Itten olvashattok, nade nagyvigyáz, rajongói egészségességre maxigáz :D:

http://merras.sfblogs.net/2007/artoo-a-stabil.scifi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez épenséggel az én blogom, de itt ilyen elfajulás nincsen, mert itt én vagyok a modi :para:

Itten olvashattok, nade nagyvigyáz, rajongói egészségességre maxigáz :D:

http://merras.sfblogs.net/2007/artoo-a-stabil.scifi

Hát beleolvastam... nagyon unalmasak ezek az emberek. Lucas hülye, minden ami újszerü az rossz. Süvit a tömör fantáziátlanság belölük, meg a görcsös ragaszkodás a régihez... szót se érdemes pazarolni rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért a lényeget meg értették a drágák:

"Az ember kezdi belátni, hogy egy ilyen elkúrt Köztársaságban, amit ilyen fitymacincálók ?igazgatnak?, teljesen törvény- és időszerű volt a Sith fellépése."

 

Szóval csak a proletár agyukkal van gond, mert ugyanezt le lehet írni kultúráltabban.

Az meg, hogy a tetszésüket nem nyerte el, a megvalósítás az ő bajuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Mert azóta hiába vigasztalom magam a klasszikus trilógiával, már csak egy gyülevész, hőbörgő focidrukker csőcseléket látok a Felkelők Elcseszett Szövetségében is, egy buta tirpák parasztgyerekkel meg egy dölyfös, hisztis picsával az élén."

Szerintem ez.

 

Amúgy nekem tetszik, jól lehet röhögni rajtuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.