Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ja ja' date='csak ezzel az a baj,hogy a klasszikról se tudják,hogy milyen :roll:[/quote']

 

Csak a gyerekkori emlékek miatt "szeretik". Akkor még kis szarosok voltak.

 

Ez érdekes.Engem is elvarázsolt gyerekkoromba a klasszik(bár akkor már annyira nem is voltam gyerek)aztán megint egy hihetetlen és csodálatos élmény részese lehettem amikor a prequelt néztem.Az a hátborzongató időszak amikor nem tudod mi lesz benne és csak találgatsz,majd jönnek a hírmorzsák és hiába tudod,hogy a fele csak kacsa,de Te már összeraktad,hogy miről is szólhat,az a néha terhes,de mindenképpen izgalmas várakozás.Az ember újra gyerekként él át egy-egy Star Wars filmet és aztán elégedetten hátradőlve azt mondja

-Igen,ez volt amit akartam,ez volt amire készültem és vártam két éven keresztül.Huhúúúú,de mennyirre jól éreztem magam.

Ezért nem értem a "kritikusokat" már aki az egyáltalán és nem valami önjelölt filmesztéta.Nem haragszom rájuk csak sajnálom őket.Nagyon szegény(lelkileg)emberek. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ember újra gyerekként él át egy-egy Star Wars filmet és aztán elégedetten hátradőlve azt mondja

-Igen,ez volt amit akartam,ez volt amire készültem és vártam két éven keresztül.Huhúúúú,de mennyirre jól éreztem magam.

 

Ez benne a legjobb! Sajnos mozifilm kapcsán ilyet már nem élhetünk át. :)

 

Ezért nem értem a "kritikusokat" már aki az egyáltalán és nem valami önjelölt filmesztéta.Nem haragszom rájuk csak sajnálom őket.Nagyon szegény(lelkileg)emberek. :lol:

 

Sajnos sokan nem szeretik az SW-t és így írnak róla. Csak azt látják, hogy nagyon népszerű és ez valahol zavarja őket. Ezért próbálják eltaposni..."nehogy már..." alapon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és ne feledjük, hogy az SW alapja nem egy szinte már klasszikusnak számító mű.

Amúgy olyan kritikát halottam róla hogy nem jó adaptáció. Már ha egyáltalán tisztában vannak azzal mi az adaptáció. Egy az egyben egy könyvet nem lehet adaptálni max adoptálni. Az SW esetében ilyen összehasonlítás alapja a két különböző időszakban készült három film. Mint ahogy itt is, tulképp a legtöbb kritika ami a filmeket érte, abból jön hogy másmilyenek. A klasszikus a párbszédek és a színészek vezetése, ezt talán az összes résznél felhozták. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos sokan nem szeretik az SW-t

 

Nincs is ezzel semmi gond.Nem kell,hogy mindenki szeresse.Nade aki nem szereti az nem nézi meg csak legfeljebb egyszer,ugyebár azért,hogy tudjon róla egy felszínes véleményt alkotni(mert aki nem rajongó az nem fogja első megnézés után tökéletesen kielemezni).Viszont ezek a "kritikák" nem éppen felszines elemzések,hanem igencsak apró részletességekbe belemenő "művek" :D amik arra utalnak,hogy az illető egynél többször nézte meg a filmet.Namármost ha nekem nem tetszik egy film és utálom és a nyomába se ér az elődjének akkor nem nézem meg többször csak egyszer.Jól írtad Ody,egyszerűen ma sikk rosszat írni a SW-ról,miközben lehet,hogy az "elmarasztaló kritika" szülőattya polcán kiemelt helyet kapott a hat SW film Dvd kiadása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. Ha nekem sem tetszik valami, nem nézem meg többször, és nem is írok róla semmit. Nem hogy egy részletekbe menő kritikát. Beérem annyival, hogy nem tetszett, azzal kész.

 

Mondjuk nekik ez a munkájuk. Bár vannak, akik nem ezen az alapon írnak. Akik fröcsögnek azoknak az SW valójában nagyon fontos!

Amit mondasz az elkondolkodtató, mert az első részben csak azzal foglalkoztam ami tetszett, ami nem, azon meg nem rágódtam. Idővel sok dolog a helyére került.

Kritikát pedig nem csak rajongó szemmel lehet írni, mezei mozi nézők is vannak.

 

Ebből is látszik, hogy a sagát lehet felületesen, akár "szakmai" szemmel is nézni, s úgy rengeteg hibát lehet találni „rajta”, ami elmerülve benne inkább erénnyé válik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hivatásos kritikusokat megértem, mert nekik akkor is írni kell valamit, ha nem tetszik egy film. Elvárják tőlük. De itt van pl. quarron, aki írt egy elég lehúzó kritkát az EPIII-ról. Pedig ő állítólag rajongó. Ilyenekkel égeti magát, totál idióta. Az ilyenekt nem tudom megérteni. A Quarron féléknél amúgy is valami pszichés gondot érzek...évek óta azzal foglalkozik amit gyűlöl. Ez nem egészséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen rendben van ha valaki elmondja a negatív kritikát.Egyszer.De mint ahogy mondtad Ody, az nem egészséges ha valaki évekig azt hangoztatja hogy bezzeg a régi trilogiában...Meg hogy ez nem így volt a a régi szent kopott VHS trilogiámon.Menjen be a sufniba egy fekete-fehér TVvel és egy videjómagnóval... :arrow: Nézegesse a kis trilógiácskáját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen hülyézés az, amitől állandóan felidegelem magam.

A hétvégén voltam egyik szerepjátékos társaméknál. A srác sincs oda a prequelért, ez mégsem okoz közöttünk problémát. Mert így is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Filmvilágos kritikáról: sajnos ez egy tipikus sznob irás, amiben jól láthatoan nagyon nagyokat akar mondani az iró és ezért olyan dolgokat emleget, mint a Shakespeare drámák... kár hogy ezutobbiakat jól láthatoan csak a könyvtár polcain látta az illető. Jól láthatoan nemcsak az SW-ről, de 'király drámákról' sincs halvány lila gőze se. De persze véleménye azért van és a hozzá hasonló sznob olvasók, akik valoszinüleg hasonló szellemi szegénységben tengődnek mint a kritikus úr, pedig aktivan bologatnak majd :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor hozzák fel hibaként, hogy a prequel más mint a klasszik volt.

A héten egy-két alkalommal belenéztem a Szomszédokba az m1-en. 1988-ban járunk, 17 évvel ezelőtt. Hát, mit mondjak, mintha valami másik bolygón játszódott volna. Más hatalom, más felfogás, más atmoszféra.

Most gondolj bele! Az ep3 után 20 évvel egy galaxist átölelő háború és egy új hatalom mennyivel inkább képes megváltoztatni a környezetet.

Milyen jó így, hogy Obi1 az ep4-ben egy tényleg 'más időkről' beszél Luke-nak és mereng el néhány pillanatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen jó így, hogy Obi1 az ep4-ben egy tényleg 'más időkről' beszél Luke-nak és mereng el néhány pillanatra.

 

Ez így van, csak az a baj, hogy a felületes szemlélő a Halálcsillag-Vader-Csillagromboló elemeknél nem lát tovább. Sokan nem is akarják megérteni ezt az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A húgom barátja huszas évei elején jár és még nem látta egyiket sem, talán csak részleteket. Ha megnézné nem létezik, hogy lejönne neki akár a tizede annak amit nekünk jelent. Egyszererre megnézve a hat részt nem jöhet át sokminden, nem beszélve arról, hogy a filmek akkor és ott amikor bemutatják őket tudnak igazán ütni, később már nem annyira. Hiányzik a felspanolt közeg, akikkel azonos hőfokon nézzük, ez kimarad.

Egy másik tizenéves srác akivel egy buszmegállóban kezdtünk késő éjjel beszélgetni, azt monta túl hosszú, nem tud leülni és végignézni hat filmet. Ha valaki nem, felső adagolásban kapja, tömény és ezt úgy dolgozza fel hogy felületesen fogadja be.

Feltűnt, hogy igazán belemerülni csak fórumozással együtt lehet. :o :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megnézné nem létezik, hogy lejönne neki akár a tizede annak amit nekünk jelent.

Ez lehet, de ha bejönne neki megnézné még százszor, és kívülről fújná, és aztán lejönnének ezek neki is.

Velünk sem úgy kezdődött, hogy minden egyből leesett. Csak néztük, mert jó, mert izgi, mert menő.

 

De mondjuk akinek a sztori nagyjából megvan, nem kell hozzá sok IQ, hogy rájöjjön, hogy egy hosszan kitervelt hatalom átvétel, teljesen más, mint egy kis lázadás, az elnyomó hatalom ellen. Ezért nem lehet ugyanolyan a 2 trilógia.

Szerintem teljesen ilyen lenne a sztori akkor is, ha az ep1 lenne 30 éves, csak mondjuk, máshogy nézne ki a látványvilága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van, csak az a baj, hogy a felületes szemlélő a Halálcsillag-Vader-Csillagromboló elemeknél nem lát tovább. Sokan nem is akarják megérteni ezt az egészet.

Érdekes, az ep1-ben semmi birodalmi feelingű dolog nem bukkan fel, talán csak a Darth Maul hajója és a droid vadászok hangja. Nem is tetszik az ep4-5-6 fanoknak.

Az ep2-ben már felbukkannak a rohamosztagosra emlékeztető klónok, a csillagrombolókra emlékeztető csapatszállítók, Boba Fettre emlékeztető Jango Fett, mind-mind a Birodalmat, így az ep4-5-6-ot idézik. Anno sokkal jobb kritikáz is kapott az ep2, főleg olyanoktól, akik az ep1-et rühelték (persze, ezt a részt is orrba-szájba támadják).

Az ep3 hemzseg a Birodalom feelingtől, sőt, a Birodalom is benne van a végén. Határozottan egymilliószor jobb kritikát kapott az ep1-2-nél, majdnem mindenkinek tetszik.

És akkor szoktam elmosolyodni, hogy azok, akik így mentek végig az ep1-2-3-on, hogy nekik nem a Birodalom, a csillagrombolók és a TIE vadászok számítanak. Ezek alapján viszont talán mégis.

És ez a baj, nincs nekik Birodalmuk, nincs nekik TIE vadászuk, viszont van helyette millióegy új dolog, ami legalább olyan fantasztikus (sokan állítják, hogy látványorientált műanyagok, de egyrészt az SW mindig is látványorientált volt, másrészt - legalábbis nekem - egy N-1-es ugyan olyan valósnak hat, mint egy X-Wing). Tehát az új dolgokat nem akarják befogadni, mert nem tudják elengedni a régit, amit megszerettek. És emiatt leszarozzák az előrészeket, minket meg elvakult fanoknak titulálna... pedig ugyan az van az ep1-2-3-ban, mint az ep4-5-6-ban: varázslato világok, parázs csaták, feszült párbajok, fantasztikus gépezetek, látványos képek, tanulságos történetek, érdekes karakterek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején 3-an voltunk Star wars fanok.De totálisan.'84-ben jött a "Jedi visszatér".Aztán semmi.Az ember nézte a 4-5-6-ot ezerszer évről-évre.Megunta.Megmondom őszintén én is.A 90-es évek elején nem érdekelt már annyira a classic.Untam.Kivűlről tudtam, nem tudott újat nyújtani.Ugyanígy volt a másik két fan is.De jött '99 és az EP1, én újra fan(mindig is kiváncsi voltam az elözményekre), ők nem.Az egyiket nem érdekelték az előzmények.Neki elég volt a képzelete.A másik-szó szerint írom-utángyártott selejteknek tartotta az EP 1-2-öt.DE.Soha egyik sem baszogatott mert én imádom őket.Egyszer elmondták, és nem ezerszer, nem vitáztak.Tiszteletben tartották, hogy én szeretem a prequelt.Így is lehet.Megnéztem velük az EP 3-at, ez már tetszett nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ember nézte a 4-5-6-ot ezerszer évről-évre.Megunta.Megmondom őszintén én is.A 90-es évek elején nem érdekelt már annyira a classic.Untam.Kivűlről tudtam, nem tudott újat nyújtani.

 

Ismerős az érzés. Én is ugyanezt éreztem a Special Edition bemutatók elött. Aztán hirtelen megint minden az SW-ről kezdett szólni és felspanoltak... aztán jöttek a prequelek és menthetetlenül rajongó lettem :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.