Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Persze van aki ennek nem örül...

 

Én erre csak azt tudom mondani,hogy ezeket az embereket annyira járja át a SW "mint a konyhai lábast a benne fővő étel íze" :o Kedves Quarron barátunknak ez az idézet nem mondott semmit.Pedig Ő (bocs) ő a klasszik legnagyobb és legmindenhatóbb rajongója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én erre csak azt tudom mondani,hogy ezeket az embereket annyira járja át a SW "mint a konyhai lábast a benne fővő étel íze" :o Kedves Quarron barátunknak ez az idézet nem mondott semmit.Pedig Ő (bocs) ő a klasszik legnagyobb és legmindenhatóbb rajongója.

 

Quarron egy értelmi fogyatékos. :o Aki éveken át csak szid valamit, és ebben leli örömét, az nem normális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Quarron még egy fokkal jobb annál, aki csak simán leszarozza a prequelt és nem indokolja meg, hanem csak úgy egy nagy szar. :o

 

Jajjj szerintem sokkal rosszabb! Amikor elkezdi osztani az észt annál nincs szánalmasabb. Pl. szerinte az EPI-ben a pilóták szemüvegei ultra-gagyik, mert minek az űrbe ilyen cucc. Persze arról már nem szól, hogy az EPIV-V-VI X-wing pilótáinak is szemüvegük volt...az biztos nem gagyi. :o Jobb lenne ha meg se szólalna, mert akkora marhaságokat tud írni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sose "jártunk" egyfelé, ezért fogalmam sincs. Ahova ő írt, én oda általában nem :cry: Kivéve az epIII-as topikot, de pénteken letettem róla, hogy bármikor is írjak oda az elkövetkezendő időkben. Menthetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis kritika az Xpress-ről, csak úgy hergelésképpen, asszem Obi1 vitatkozott ezzel a JézusKirállyal:

 

 

"Hát megnéztem végre... Egyéni véleményem:

(Lesz SPOILER is!)

 

Nem igazán érzek lényegi javulást a 2. részhez képest: Az egész még mindig olyan, mint egy nyögvenyelős politikai dráma (érdemes megszámolni hányszor hangzik el a film során a "demokrácia", a "köztársaság" és a "szenátus" szó - ez már önmagában kinos). A harci vagy mozgalmasabb jelenetek túlbuzgók, és elvesznek az animációáradat rengetegében (tucatjelenetek). Egyébként a CGI nem jobb, mint egy jó animációsfilmben - ami kiábránditó, tudván hogy maga Lucas birtokolja az ILM-et. A zene semmi újat nem ad, a dialógusok pedig a legtöbb esetben rohadtul unalmasak. Én személy szerint Anakin fájdalmát sem tudtam átérezni, Padme halála pedig teljesen értelmetlen volt (azért ennyire nem lett volna fontos fokozni a drámaiságot).

Az igazat megvallva már a film felénél mocorogtam, hogy mikor jön már a film csúcspontja (Anakin átváltozása Darth Vader-é), amit persze mindenki előre tudott, hogy be fog következni. Az egy szépen megkomponált jelenet volt, egészen addig, amig a (majdnem) teljes mértékig kegyetlenné és érzéketlenné váló Darth Vader újjászületését követően azonnal el nem kezdett érzelmeskedni... ez valahogy nem illett a képbe.

Summa Summarum: inkább csak rajongóknak kötelező, én untam."

 

:cry::lol::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis kritika az Xpress-ről, csak úgy hergelésképpen, asszem Obi1 vitatkozott ezzel a JézusKirállyal:

 

Íme a válaszom rá, ugyanott. :)

 

"Véleményem a véleményről. :cry: Jézus...Király! Nem tetszett neked, ilyen van. :lol: Süt az írásodról, hogy úgy igazán nem is érdekelt (ha csak mostanába nézted meg...), és nem is a Te világod az SW, de nincs ezzel semmi baj. Én is rohadtul unalmasnak találom a GYU-t, de ettől még más szeretheti.

 

Talán nem is lenne rossz ötlet írni olyan filmek adatlapjára is, amik nem tetszettek. De inkább nem....nem akarom felhergelni más filmek rajongóit, főleg, hogy engem nem is érdekel igazán a kedvencük. A véleményem megtartom magamnak ;)"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... tényleg látszik, hogy baromira nem érdekelte, de ezt végül is az írás folyamán nem nyíltan, de bevallja. Maga dolga.

 

Belegondolva, vannak ezek az emberkék, akiknek nem tetszik a film, és mégis, beírásról beírásra napokon/hónapokon/éveken át szapulják a filmet. No most, belegondolva, én még csak meg se látogatok olyan filmek oldalát, ami nem tetszik... ez tényleg beteges dolog lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No most, belegondolva, én még csak meg se látogatok olyan filmek oldalát, ami nem tetszik... ez tényleg beteges dolog lehet.

 

Jaja. Nekem sem jutott még soha eszembe pl. a Van Damme filmek fórumára írni :cry: Oké, ez kicsit durva volt, de a lényeg, hogy nekem fura, hogy egy rajongói fórumra olyanok írkálnak állandóan, akik nem szeretnek valamit. Az igaz, hogy a nyilvános fórumokon bárki írhat, elvégre azért vannak, de azt tényleg beteges dolognak tartom én is, hogy azzal tölti valaki az idejét: az általa nem szeretett filmekről mindenféléket írkál mindenhova, és nem elégszik meg az egyszeri beírással. Mert annyi még beleférne. Esetleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á kérem, másról van itt szó. Az SW elég népszerű, és azt szidni, meg lefitymálni, mindig nagyfiús érzést kelthet bennük. :cry: "Én bezzeg nem állok be a sorba...király vagyok, jól megmondom." Én is csináltam ilyeneket a GYU filmek idején, azóta is bánom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á kérem, másról van itt szó. Az SW elég népszerű, és azt szidni, meg lefitymálni, mindig nagyfiús érzést kelthet bennük. :cry: "Én bezzeg nem állok be a sorba...király vagyok, jól megmondom." Én is csináltam ilyeneket a GYU filmek idején, azóta is bánom.

 

Hát igen az EGO. Minden kritika onnan jön. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á kérem, másról van itt szó. Az SW elég népszerű, és azt szidni, meg lefitymálni, mindig nagyfiús érzést kelthet bennük. :cry: "Én bezzeg nem állok be a sorba...király vagyok, jól megmondom." Én is csináltam ilyeneket a GYU filmek idején, azóta is bánom.

Ejnye Ody :lol:

Nem tom, nekem a GyU nem tetszik, a HP-t meg egyenesen rühelem (kivétel a zenéjét); de mégsem érzem úgy, hogy felmenjek bármilyen fórumra azt szidni. Pl.: még itt sem látogatom a Tolkienes topicot, mert egyszerűen nem is érdekel... no mindegy, ide ne tévedjen ilyen emberke :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...

Jaja. Nekem sem jutott még soha eszembe pl. a Van Damme filmek fórumára írni ...

 

Mi bajod Van Damme-al? A korai akciófilmek koronázatlan királya régen is jó volt (Börtöncsapda Ruleeezzz), de ma már annyira komoly filmeket csinál, hogy már moziban le sem adják, rögtön a rajongókhoz, a videotékákba termel. Ez sztem nagyon szép dolog tőle. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Van Damme nekem nagy gyerekkor kedvenc. Véres játék, Oroszlánszív, Börtöncsapda, Dupla Dinamit (ezt moziban láttam, még '91-ben! :D), Tökéletes katona, Hiába futsz (szintén moziban) stb. A maguk irtó gagyi módján nagy klasszikusok :D (bár ma már lehet, hogy egyet se tudnék végignézni :wink: )

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Van Damme nekem nagy gyerekkor kedvenc. Véres játék, Oroszlánszív, Börtöncsapda, Dupla Dinamit (ezt moziban láttam, még '91-ben! :D), Tökéletes katona, Hiába futsz (szintén moziban) stb. A maguk irtó gagyi módján nagy klasszikusok :D (bár ma már lehet, hogy egyet se tudnék végignézni :wink: )

 

ON

 

utoló OFF:

Erről beszélek.

Folytatom a filmek, minden ami nem sw topicban.

ON.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van Damme? A Tökéletes katona, az tetszett tőle, aztán ezzel le is tudtam a filmjeit. Arról meg nem is tudok, hogy mostanában filmezne... bár marha nagy csapás érte a művészvilágot  :lol:

Márminthogy a hollywoodi filmeket és a nézőiket? Igen, azt a művészvilágot valóban csapásként érné ha lenne egy jobbfajta riválisa Arnie kormányzó úrnak.. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ez egy feletébb érdekes kritika. Azért érdekes, mert lerí róla, hogy marhára bejött neki a film. A trükköket egekig magasztalja, még a sztorira is azt mondja eredeti. Olyan marhaságokba köt bele, aminek köze nincs a filmhez. Nagyon humoros, ahogy erőlködik rosszat írni, de szerintem nem sikerült neki. Az azért nagyon levitte nálam a kritika megítélését, hogy elkezd gusztustalankodni, pedig már majdnem azt mondtam, hogy ez még tetszene is. Rosszat akar írni, de csak anyázásig jut.

 

 

"Magyar Narancs 1999. szeptember 23.

 

Régiség extrákkal

 

Tudományosan úgy szokás megközelíteni, hogy Lucas modern mítoszokat teremt, filmje bizonyos részei atavisztikusan ismerősek minden mozilátogatónak: a kötőfék-turbinás űrhajóverseny a Ben Hurból, a döntő ütközet a Jégmezők lovagjából stb. A helyzet ezzel szemben az, hogy mítosz lenne ebből toposzok nélkül is.

 

Arthur C. Clarke azt tudja, melyik évben mi fog történni, percre pontosan felmondaná a következő évszázadot. Lucast a valóság nem érdekli, viszont csalhatatlan érzéke van hozzá, mi hogyan néz ki a legjobban, és milyen hangeffektus illik mellé. Hogy az űrben nincs hang, következésképp a Tie-vadászok sem adhatnak vízvezetékszerűen huhogó hangokat, fel sem merül, nem vagyok én Öveges professzor, kezicsókolom. Itt van például, hogy a fénykard zümmög - Clarke biztos meg tudná mondani, ilyen hangja lesz-e, ha esetleg tényleg feltalálják egyszer, de azzal ő sem szállna vitába, hogy így a leghatásosabb, filmileg. Ha már itt tartunk, a lightsaber, a Csillagok háborúja-konglomerátum legnagyobb találmánya (kardozás sci-fiben!) tovább fejlődött, dacára, hogy időben visszafelé haladtunk: most már nemcsak vívni és lézerlövedéket kivédeni lehet vele, hanem finom csuklómozdulattal a lövedék útja megfordítható, jóval dinamikusabbá téve a jedik vs. birodalmiak-jeleneteket. Egyszer bemutathatnának a dramaturgnak, aki ezt kitalálta.

 

Nem kell minden droidot külön lefénykardozni, elég fejbe parittyázni a saját lézerlövedékével, aki másnak vermet ás, pörgősebb az akció.

 

A trükkök retteneteset fejlődtek, ha belegondolunk, mennyire bénák voltak a Jurassic Park hüllői, képtelenség volt elhinni őket. Most Liam Neeson beszélget valakivel, közben felpattan hű dinoszauruszára, és elvágtat - vágás nélkül. Elképesztő. Vagy ott a gyermek, Darth Vadert dolgoztató lény, aki kolibriszerűen mozog, beszélgetés közben szárnyalva lebeg, úgy, hogy a lábát is látjuk, tesz-vesz, zümmög.

 

A kellékesek egyetlen szégyene, hogy Darth Maul kémműholdja vagy mije mind formájában, mind mozgásában gyakorlatilag azonos a Flubber - A szórakozott professzor háztartási robotjával. Lucas valószínűleg nem látta a Flubbert. Hanem a többi számítógépes trükk! Hogy Qui-Gon Jinn (ejthetjük nyugodtan Kim Dzsong Ilnek) vágatlanul felpattan a dínóra, még a legkevesebb, a fő csatajelenetben mindkét részről szinte kizárólag virtuális lények küzdenek úgy, hogy gyakorlatilag mindegyik ott van.

Darth Maul a legnagyobb, a kütyü-, játék- és pólóeladásokban alighanem ő vezet, a dudoros, piros-fekete fejű bérgyilkos. Sallangmentes, balladai figura, szövege gyakorlatilag nincs, de a maga könyörtelenségében ugyanolyan befutó, mint Schwarzenegger a Terminator 1-gyel: negatív hős, akivel mindenki boldogan azonosul, az adekvát állat nézés se hibádzik. Nagy húzás, hogy a "színész", Ray Park, létező Shaolin-harcművész, és egy az egyben úgy mozog az ő dupla fénykardjával, mint a legjobb hongkongi akciófilmek statisztái.

 

A Lucasban az a jó, hogy már este kigondolja, hogyan lesz legenda a reggeli székletéből. Nyilván ő maga terjeszti a különböző találgatásokat, miért játsszák a főszerepeket európai színészek (Sam L. Jacksonnak csak pár perce van), meg hogy a gyermek Vadert játszó kissrác azért néz ki úgy, ahogy, hogy a következő részben a pubertáló Darth Vadert Leonardo DiCaprio alakíthassa. És hogy a Los Angeles-i Star Wars Fan Club vezetője, a helyi érdekű hipós petíciót juttatott el Lucashoz, "Nehogy má´ a Leó játssza Darth Vadert" címmel. Pedig a kis Vader nem is Leóra hasonlít, hanem a Kramer kontra Kramer gombafrizurás gyerekére, úgyhogy aligha volt itt szó Leóról, egyszerűen így kell kinéznie egy kasszasikerfilm-gyereknek, ha Macaulay Culkin nem ér rá, és különben is felnőtt már.

 

Liam Neeson tökéletes karizmatikus jedi, panaszt legfeljebb Ewan McGregor ellen emelhetnénk: hibátlanul fénykardozik, jedi-lovaghoz azonban méltatlan a jellegzetesen alkoholos eredetű puffadtság.

 

Maga a történet egyébként elég eredeti, de a lényeg a lepattant űrhajókon, a lakonikus dialógokon, a kardozáson és lövöldözésen meg a Szent Grál-os misztikumon van. A Baljós árnyak annyi extrát nyújt az említettekből, annyira látszik a filmen a megszállott tököléssel eltöltött több milliárdnyi munkaóra, hogy hiányérzetről szó sem lehet, a kurta-furcsa befejezés is bevett elem A birodalom visszavág óta. És az apró kedvességek az ősrajongóknak! Például felbukkan Jabba, még fiatalon, amikor mozogni is tudott, Yoda visszafiatalítva 800 évesre, R2D2, mint mindig és C 3PO, burkolat nélkül, de a szeme világít.

 

Aki el tudja érni, hogy több generáció egy filmen csámcsogjon hónapokkal a bemutató előtt, aztán ugyanazzal a boldog, együgyű mosollyal élvezzék a filmet papa-mama-gyerekek, nagyobb bevételeket is simán megérdemelne. Perselyeket a moziba!

 

winkler "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.