Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Megosztanék veletek egy hozzászólást, ami kedvenc régi fórumunkon olvasható. Megállapíthatjuk, hogy a helyzte már-már tragikus. Íme.

 

"az hogy szeretsz vmit nem azt jelenti hogy rajongni kell érte,

 

Rajongani valamiért...

a gyengeség egy fajtája.

Rajongani a sw ért a szánalom egyik fajtája...

 

Ha gyenge vagy eltaposnak...

Ha sw rajongó vagy... kiröhögnek és eltaposnak...

 

A fanatikusok miatt jut el az összes őrület oda ahova...

 

Nincs annál rosszabb mint titeket olvasni, a fény harcosait és a gonosz erőit...

 

Szembe kell nézni az élettel, és nem elbujni hol mi starwars mögött..."

 

 

Mindig megtudnak lepni az emberek. És van lejjebb!

Az hogy nem szeretsz vmit nem azt jelenti hogy utálni kell azt,

 

Utálni valamiért...

a gyengeség egy fajtája.

Utálni a sw-t a szánalom egyik fajtája...

 

Ha gyenge vagy eltaposnak...

Ha sw ellenes vagy... kiröhögnek és eltaposnak...

 

A fikázók miatt jut el az összes őrület oda ahova...

 

Nincs annál rosszabb mint titeket olvasni, a stricik harcosait és a gonosz erőit...

 

Szembe kell nézni az élettel, és nem elbujni hol mi fikázás mögött...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam Obi jól kiakasztottak. ;) Épp azt beszélem Bommarral, hogy ha rendszeresen ott kellene fórumoznom, már rég elment volna a kedvem az SW-töl. Hihetetlen nagy outsiderek járnak oda! Bezzeg régen...2002 környékén remek hangulat és társaság verödött ott össze. Mára semmi nem maradt belöle. :D

A választ már meg sem vártam :D

 

Kár hogy akkor csak olvastam a fórumot, és alig irogattam(azt is más néven).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy szerencsém van ám... ha engem friss Sw rajongót ebben a topicban 2003 júniusán ilyen hozzászólások fogadtak volna, garantáltan máshogy alakult volna az életem. De szerencse, hogy akkoriban olyan emberek voltak ott, mint Dzséjt, Ody, Tibi, Turegga, Plokoom... meg persze még sok, értelmes ember. Emlékszem, amikor először jött be egy ilyen szerencsétlen prequel fikázó a topicba. Akkor láttam ilyet először. Majd eldobtam az agyam. Hülyeségeket, meg következetlenségeket írt. (Nem Quarron volt, nem is Moon, már nem emlékszem a nevére). Emlékszem, értelmesen, de kissé kemény hangnemben megmutattam neki, mekkora marhaságokat írt, és onnantól kezdve nem is szólalt meg többet. Akkor az ment ritkaság számba, hogy szidták a filmeket. Manapság már pont fordítva ;)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolj bele, hogy én 2005.05.20-án regeltem, ha jól emlékszem ( ;) ), és akkoriban már nem volt az igazi. Néha lestem, hogy miket írnak sokszor, de egy kis időbe telt az is, hogy a neveket megjegyezzem egyáltalán :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nahát emberek, ma akkora méretes ökörségre leltem a neten, amit bűn lenne nem megosztanom veletek. :peace: Egy 'prequel' kritikus vette a bátorságot, és leírta a maga előzmény vázlatát. Csak erős idegzetűeknek ajánlott.

 

"I. Epizód

 

 

 

A hitszegő Palpatine szenátor kikiáltja a Birodalmat. Az elárult, köztársaságpárti Jedi lovagok menekülnek a Sithek klónseregei elől. Obi-wan (Kenneth Branagh) bánatára tanítványa Anakin Skywalker (Christian Slater) egyre kiszámíthatatlanabb, meggondolatlanabb. Látva a vesztett csatákat, a rendtársak halálát, újra és újra megkérdőjelezi, az évezredes Jedi hagyományokat. Egyre inkább reményét veszti és kiábrándul még egy olyan mentor, mint Obi-wan Kenobi mellett is.

 

 

 

 

 

II. Epizód

 

 

 

Anakin a Jedi Tanács javaslatára látszólag átáll a Sithek-hez, hogy kémkedhessen utánuk. A Sith-ek próbáknak vetik alá, hogy bizonyítsa hűségét, így kénytelen pengeélen táncolni jó és rossz döntések között. Így már rajta múlnak, állnak vagy dőlnek el a háború döntő pillanatai, és óhatatlanul elkezdi túlértékelni saját magát. Végül a Jedi-k és a Sith-ek bizalma is megrendül Anakin-ban. Anakin sem hisz már a Jedi-k győzelmében, sikerében, ezért elhagyja a rendet. Saját tervét követve belülről akarja szétzülleszteni a Sith-eket. Ehhez egyre több és egyre kegyetlenebb feladatokat teljesít a Sith-eknek, hogy elnyerve bizalmukat, beavatottá váljon és kiismerje titkaikat. Célja elérése érdekében immár megteszi, amit a sötét oldal kíván tőle, miközben elszakadásukkor még mindig azt hangoztatgatja mesterének, hogy bár már a maga útját járja, még mindig a világos oldalon áll.

 

 

 

 

 

III.Epizód

 

 

A megmaradt Jedik utolsó harcaikat vívják. Már csak Obi-wan hiszi, hogy Anakin-ban még van jóság. Megszegve Yoda utasításait, még egyszer utoljára az eddigre már túl messzire sodródott tanítványa megmentésére indul.

 

Anakin és a Jedi rend ekkor már ellentétes céljainak konfliktusa egy feloldhatatlan patthelyzetben teljesedik ki kettejük között, a birodalmi csillagromboló hajógyárért folytatott küzdelem poklában. Anakin, aki már egészen közel jutott ahhoz, hogy a Sith hierarchián keresztül felkapaszkodva, a leghatalmasabb Sith-nagyúr bizalmasává válljon, a Jedi-k megfutamításával bizonyíthatná rátermettségét. Obi-wan sem engedhet, mert ha a Jedi-k elvesztik ezt az ütközetet, nem lesz több esélyük a győzelemre.

 

Obi-wan-al tart Anakin szerelme is -egy a Jedi-ket támogató szenátornő -, aki számon kéri rajta cselekedeteit, és akit a józan gondolkodásra ekkor már képtelen renegát Jedi dühében halálosan megsebez. Őrjöngésében mesterére is rátámad, de a csata hevében egy olvadtfémkohóba zuhan, ahonnan Obi-wan már képtelen kimenekíteni, mert klónkatonák érkeznek a helyszínre.

 

A bukott Anakin tettei súlya elől végképp a sötét oldalra menekül, már nem remélve, hogy valaha is visszatérhet a fényre.

 

Luke és Leia a Tantive-IV orvosi szobájában születik meg. Leiá-t a Klón-háborúkban a Jedik oldalán harcoló alderaani Bail Organa szenátor veszi magához. Luke a Tatooine bolygóra kerül Obi-wan ismerőseihez, Owen és Beru Lars párologtatófarmjára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mindezt ráadásul egy egykori állandó sw.hu látgató irta, akivel anno rendszeresen dumáltunk ugyhogy nem a kisiskolások közül került ki az irás (ha ez elsőre nem is látszik :peace:). Ettől csak még tragikusabb az egész... föleg, hogy anno is megaszondta, hogy Lucasnál sokkal jobban tudná megirni az egészet. Ugyhogy ezért megérdemli, hogy nagyitó alá kapjam a termését:

 

Az már az elején jól látható, hogy semmi dramaturgiai érzéke nincs: az első rész például ha jól látom abból áll, hogy Anakin bizonytalankodik... és? Erre megy el egy komplett epizód? Mesteri. Közben, hogy hogy alakul meg a Birodalom arról teljesen lemaradunk... de az nyilván részletkérdés, mert hát a lényeg, hogy bizonytalankodunk (hogy hogy sikerült az évek során lecsuszott Christian Slater-t 'megtalálni' Anakinnak, aki mostanság borzasztó B-filmekben égeti magát... ez már egy újabb rejtély lehetne).

 

A második részben pedig nagyon ügyetlenül megprobálja Lucas azon huzását beépiteni a saját "story"-ába, hogy a Sithek és a Jedik is Anakin-t probálják használni. De a filmekben nagyon ügyesen, úgy van megcsinálva, hogy a kavarások titokban mennek. Igy maga Anakin se tud nyiltan róla, ezért a karakterének van drámája... itt viszont jómaga megy bele ebbe az egyébként teljesen együgyü helyzetbe... mert mi is van? Megalakitották a sithek a Birodalmat de hadják, hogy legyenek jedik? És a jedik pedig gyors intézkedések helyett neki állnak kémkedni? Te jószagú úristen. Átgondoltságból és történetvezetésből elégtelen.

 

A harmadik részben a nagy csata megy a.... csillagromboló gyárért? A jedik mi másra is pazarolnák végső tartalékaikat, mint egy gyár lerohanására... újabb mesteri vonal-vezetés, de még nincs vége. Anakin megsebzi a semmiből feltünő szerelmét... inditék az nincs, de hamarosan Anakin már egy kohóban is végzi (ez is ott van vajon a csillagromboló-gyárban? Talán ebben az egyetlen egy épület-komplexumban játszodik a teljes film? Micsoda film-eposz... micsoda ötlet-gazdagság! De az is lehet, hogy csak gyorsan elugrottak kohó-nézőbe valahová). De érdemes megnézni, hogy aztán a végén hogy a helyére rakja a dolgokat: a semmiből feltünik ugyanis Bail és a Larrs család is, hogy örökbe fogadják az ikreket. Azért jól lezárta a végét :)

 

No kicsit hosszú lettem, de ha valaki nekem anno oldalakon keresztül bizonygatta, hogy Lucas mennyire tév-pályára állt és hogy bezzeg ennnél ő is jobbat tud és aztán ezt rakja le az asztalra... az megérdemli :D (tudom, ugysem olvassa, de jól esett :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No kicsit hosszú lettem, de ha valaki nekem anno oldalakon keresztül bizonygatta, hogy Lucas mennyire tév-pályára állt és hogy bezzeg ennnél ő is jobbat tud és aztán ezt rakja le az asztalra... az megérdemli :peace: (tudom, ugysem olvassa, de jól esett :))

Azért elég erős volt az első epizódot a Birodalom kikiáltásával kezdeni... Innen kezdve nem lehetett komolyan venni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, ez csak egy vázlat. Nekem volt szerencsém ennek egy részletesebb verzióját olvasni, amiben szerepeltek Z-95 Headhunterek, TIE vadászok és még rengeteg olyan dolog, ami az ep4-5-6-ban volt. Arra írtam olyasmiket, ami után végérvényesen megszűnt a jóviszony a srác és köztem, ráadásul azt a verziót el is tűntette a netről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan (Kenneth Branagh)

Anno arról olvastam, hogy ő is kiszemelt volt Bail Organa szerepére :peace: Momentán én bírom a fickót és a filmjeit, de ez nem ide tartozik.

Ez egy szórakoztató írás, jót mosolyogtam rajta. Még hogy a Birodalom az első részben, micsoda ötlet :) Olvadt fémbe esni szinte egyenlő az azonnali halállal (még kedvenc Terminátorunk sem húzthatta ki benne sokáig, pedig fémből volt :D). Nem hiába nem esett Anakin a filmben sem a lávába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr jól leírtad a lényeget. :peace: Én is feladtam már az első mondat után. A régi köztársaságban zajló események..."Palpatine kikiálltja a Birodalmat". :) Ez tkp. egy pre-Birodalmi történetnek elmenne. Ha a fikázók ilyen történeteket vártak Lucastól, akkor megmentett bennünket a jó isten, hogy nem erre ment el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, ez csak egy vázlat. Nekem volt szerencsém ennek egy részletesebb verzióját olvasni, amiben szerepeltek Z-95 Headhunterek, TIE vadászok és még rengeteg olyan dolog, ami az ep4-5-6-ban volt. Arra írtam olyasmiket, ami után végérvényesen megszűnt a jóviszony a srác és köztem, ráadásul azt a verziót el is tűntette a netről.

Nekem még azaz irása rémlik, amiben pontról pontra végigment a részeken, hogy mit hogy variálna át (pl: a Kereskedelmi Föderációnak legyenek Tie Fighterei... ami nem kevésbé tünik erőltetettnek, de az igazi kincset érő marhaságaira már nem emlékszem :peace:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még azaz irása rémlik, amiben pontról pontra végigment a részeken, hogy mit hogy variálna át (pl: a Kereskedelmi Föderációnak legyenek Tie Fighterei... ami nem kevésbé tünik erőltetettnek, de az igazi kincset érő marhaságaira már nem emlékszem :peace:)

Azaz, az a "részletesebb", aztán arról elmondtam neki a véleményem, és végül eltűntette azt és lett helyette ez, ami tömörebb. Ebből már kimaradtak a Z-95-ösök, aztán még emlékszek olyanra, hogy az ep1-ben gyarmatosították volna a Tatooine-t, és Anakin a gyarmatosítók közt lett volna és az ifjú Obi-Wan Kenobi Jedi lovag talált volna ott rá, mivel azt hiszem, azért küldte volna oda őt a Szenátus, mert a gyarmatosítókat támadták az őslakosok (buckalakók) és így ez békemisszió lett volna. Vagy valami ilyesmi. Le kellett volna mentenem...

 

 

Edit: hoppá, azért egy részletet megtaláltam az "eredetiből", ha már a vége be van ide copyzva, becopiznám ezt is:

 

Ebben a galaxisban a Jedi-k Z-95 vadászgépeken repülnek, tattoinei koldusgúnya helyett tradicionális öltözeteket viselnek, nincsenek megkövesedett szabályaik, és kiválasztottjuk sem. A Kashyyyk fái tízezer méter magasak, és a rajtuk élő wookie-k sosem merészkednek a katarnoktól hemzsegő talajszintre.

 

Itt Sebulba egy félszemű twi'lek Landspeeder bajnok, akit egy tizenéves Anakin leckéztet meg egy peremvidéki bolygón, -mondjuk: az Ord Mantell-en. A suhanc a verseny nyereményéből reméli elhagyni a tizedrangú planétát. Ekkor figyel fel rá Obi-wan Kenobi Jedi-mester, aki épp egy küldetéséről visszatérőben tartózkodik a bolygón. Megvizsgálja a fiút, és kiderül, hogy az a potenciális Jedi lovagokra jellemző midi-chlorian szinttel rendelkezik...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jóltudom Zed Zero tollából vannak, nem?

Jól tudod :peace: Egyébként régen normális fazon volt... aztán az ep.3 bemutatójakor valami megkattant benne. Az volt a legfurább, hogy akkor szidta a leghevesebben az ep.3-at amikor még nem is látta a filmet :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól tudod :peace: Egyébként régen normális fazon volt... aztán az ep.3 bemutatójakor valami megkattant benne. Az volt a legfurább, hogy akkor szidta a leghevesebben az ep.3-at amikor még nem is látta a filmet :)

Gondolom nem tetszett neki a sok pozitív kritika, és hogy sokak szerint jobb mint a IV-V-VI trilógia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy 'prequel' kritikus vette a bátorságot, és leírta a maga előzmény vázlatát. Csak erős idegzetűeknek ajánlott.

:peace::) Ez olyan rossz, hogy már jó. Lehet, h az irományomba beleveszem mint holosorozatot amit a szereplőim hibavadászat végett, unaloműzésből néznek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába vannak ilyen.... BOCSÁNAT "barmok", akik azt hiszik magukról, hogy mindent jobban tudnak. Kíváncsi vagyok Quarron milyen prequel részekkel rukkolna elő :)

 

Szal én már nemigen foglalkozom a fikázókkal.... de ezen most jót röhögtem! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zed Zero valóban jó fej volt, nagyon sok mindenről jól el lehett beszélgetni vele. Csak aztán, legalábbis ahogy én észrevettem, már rögeszmélyévé vált, hogy manapság a sci-fikben akció van, bomba nő van, néha sötétség van, na meg MINDEN (szó szerint minden, pl a csillivilli Naboo vadász is azért csillivilli) csak és kizárólag az eladhatóság, azaz a pénz jegyében születik. És mindenből ezt szűri már le (az sfportalra irogat néha a hírkommentekbe).

A BSG-ből is az jött le neki, hogy egy újabb sötét hangvételű, akcióval és látvánnyal telezsúfolt, történettelen, viszont robotmacával jeleskedő vacak, és mindezt az elathatóság javára írta. A Stargate-t meg úgy kezdte szdini, hogy két részt látott belőle... (tipikusan, mint az ep3-at). A Star Trekeket is ezért szidja (még a TNG-t is a borg miatt). És mindig ezeket hozza föl, úton, útfélen, más már meg se marad neki.

És mikor azt mondja neki az ember, hogy dehát '77-ben a Star Wars is egy látványfilm volt, akkor úgy hatottak az ottani trükkök, mint manapság az ep3-asé, vagy hogy a Star Trekben Kirk is minden részben lepofozott/lelőtt/felrobbantott egy-egy gonoszt és akkor ráadásul az Enterprise női tagjai kifejezetten seggig érő miniszoknyát hordtak (vagy Leia bikinije az ep6-ban, de már azt is szidja), csak annyit felel: arányok.

Elismerem, néhány esetben igaza volt. De legtöbbszőr ez már csak rögeszme. Hogy tud-e valaminek örülni, azt nem tom, de baromi sötéten látja a világot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól összefoglaltad Dzséjt... még annyit, hogy az idő során a kommunikáció-készsége is erősen visszafejlödött. Hamarosan kitalálta, hogy ő az aki átlátja a dolgokat és mindenki aki mást gondol az egy alapjában véve sötét ember, akinek majd ő jól felnyitja a szemét. S miközben a nem létező pulpitusáról osztotta az észt nem vette észre, hogy minden amit mond tele van logikátlan és demagóg butaságokkal... Quarron-nal nyithatnának egy klubot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az idegesít néha halálra, hogy ha valakinek más a véleménye (és ezt mindenkire, mindenre értem), akkor az illető sötét, primitív, és pocsék az ízlése. A személyeskedésről nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Három nehéz, küzdelmes év után a Klónok háborúja a végéhez közeledik. A legtöbb szeparatista vezetőt elfogták vagy megölték: már csak a droidsereg vezére, Grevious tábornok és Dooku gróf áll ellen a Jediknek. A Tanács Obi-Wan Kenobit bízza meg azzal, hogy felkutassa és a törvény színe elé hozza őket.

Ezalatt a Coruscanton Palpatine szenátor egyre nagyobb hatalomra tesz szert. A köztársaságot kifárasztotta a háború. Már senki nem emeli fel a szavát, amikor a politikai változások során a régi világ teljesen átalakul - létrejön a Galaktikus Birodalom. A szenátor legközelebbi fegyvertársa, Anakin Skywalker egyre többet tud meg az erő és a hatalom igazi természetéről, mégis ellenáll a sötét oldal csábításának; tudja, ha enged, elveszíti szerelmét, Amidalát, akit titokban feleségül vett, és aki nemsokára megszüli közös gyermeküket..."

 

Hát én anno a SW.hu Ep3 topikjában megpróbáltam kitalálni mi zöldséget fognak összeírni minél hivatalodabb arcok, de ez azért nem sikerült volna. Hiába no! Amatőr voltam és fantáziátlan....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szenátor legközelebbi fegyvertársa, Anakin Skywalker egyre többet tud meg az erő és a hatalom igazi természetéről, mégis ellenáll a sötét oldal csábításának; tudja, ha enged, elveszíti szerelmét, Amidalát, akit titokban feleségül vett, és aki nemsokára megszüli közös gyermeküket...

Igazából ezzel az uccsó mondattal van a gubanc, a többi viszonylag stimmel. Dehogy Anakin Skywalker fegyvertársa Palpatine-nak, és hogy Anakin tudja, hogy a Sötét Oldallal meghal Amidala... itt valamit elnézett az író.

 

Legalább a bolygó nevét tudná leírni rendesen...

Ugyan, ő így írná a saját tötrténetében, mert egy t-vel és két o-val már pénzhajhászás, mivel a t betű sokkal olcsóbb, mint az o.

 

Ezt a landspeederes versenyt azért megnéztem volna, mert sok mindent kinézek azokból a taligákból, de a versenyzést nem. Na meg aztán ez nagy fantáziára vall: félszemű twi'lek... az egyik képregényben is volt ilyen. Ne teremtsünk új dolgot, haggyunk mindent a régiben, úgy a jó. Ez nem begyepesdett gondolkodás?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Landspeeder verseny tényleg mókás lett volna :) Egyébként ezekből a rajongói irásokból, de föleg Zed Zero irásából süt az ötlettelenség és a fantáziátlanság... semmi új elképzelés, elgondolás... igy semmi értelme nem lett volna új filmeket csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.