Ugrás a kommentre

A Classic trilógia szereplői a prequel-ben


dstar

Melyik szereplőt hagytad volna ki?  

27 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik szerepl?t hagytad volna ki?

    • Chewbacca-t a Kashyyyk-i csatában
      4
    • C3PO-t, mint Anakin saját kivitelezés? droidját
      3
    • R2D2-t
      0
    • Egyiket sem
      19
    • Mindegyiket
      0


Ajánlott hozzászólás

Valljuk meg, remek hátteret adott Lucas a fejvadászok gyöngyének! Szerintem zseniális, hogy lényegében az ő genetikai mintája alapján klészült a birodalmi hadsereg első generációja! És meg lett magyarázva az is, hogy miért utálja a Jediket, ezáltal a jó oldalon állókat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért is tetszik ez a klónozósdi, mert van egy olyan EU-s szóbeszéd, hogy Boba valaha rohamosztagos volt. Namost, a rohamoszik ugye klónok, és aki ismer legalább egy klónt arcról és volt szerencséje Boba arcát is látni, az levonhat ilyen téves következtetéseket :)

De amúgy szerintem is remek hátteret adott Lucas. Egyrészt egy gonosz oldali karaktert tett ezzel apává, így az végülis nem gonosz, csak a másik oldalon áll (ebből is látszik, hogy az ep1-2-3-ban árnyaltabbak a karakterek). Másrészt jól jellemzi Lucas azon tulajdonását, hogy az apró dolgokra, mint amilyen egy mellék szereplő, is nagy hangsúlyt fektet. Harmadrészt, bár elvesztette misztikusságát, arcot adott Bobának, így ő is emberközelibb lett, a megismert motivációi alapján jobban érezhető karakterré vállt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok rosszat, de nem tudom megérteni hogy Boba miért vált sokaknak kedvencévé. A régiekben itt-ott megjelenik, szól pár szót, követi Hant majd később elviszi Jabbához és a végén egy hülye baleset miatt kínok között purcan ki.

Az EP2-ben nincs vele bajom, talán az őt játszó srác feje nem tetszik egy kicsit, de azt nagyon bírom amikor Obi ellen szurkol az aszteroidák között és azt ahogy a faterja sisakját a fejéhez emeli.

(Csak így zárójelben jegyzem meg hogy az se tiszta hogy Wedge-et miért könyörögték vissza később, mikor a 4-ben meglőtték és elpucolt. Igaz nem volt sok választása.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ezek a dolgok a legjobbak. Van aki jól megvan azzal, hogy egy karakter jól néz ki, mond pár mondatot, és ennyi. Boba is azok közé a karakterek közé tartozott, akiről gyakorlatilag semmit nem lehet tudni. Mára ő is olyan több dimenziós lett, akivel együtt lehet érezni valamilyen szinten. Sokan ezt a "misztikum" kiölésének tartják, főleg Vadernél. Szerintem ez badarság. A jellemábrázolás egy lényeges elem, és ha azt mélyítik az általában jó dolog. Persze ha valakinek pl. nem jön be Anakin karaktere, mert csókolózik, és néha romantikus dolgokat is mond, az egyéni szoc. probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok rosszat, de nem tudom megérteni hogy Boba miért vált sokaknak kedvencévé.

Nekem se a kedvencem, de azért csípem a fazont. Ő az a fajta jéghideg bérgyilkos mellékszereplő, akiért rajongani szoktak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, kiskoromban engem sem fogott meg különösebben Boba Fett alakja... aztán később, ahogy láttam micsoda lelkesedés és rajongás veszi körbe a rajongók közt, engem is egyre inkább elkezdett érdekelni a páncél mögött rejtöző szűkszavú fejvadász. Szerintem Lucas egyik legnagyobb húzása (a sok közül), hogy beleépitette a prequelbe és a sima két dimenziós karakternek saját drámát fabrikált. Mostmár az is sokkal érthetőbb, hogy profi létére az ep.6-ban miért veti rá csak úgy magát esztelenül Luke-ra... azzal, hogy tudjuk, hogy az apját egy jedi ölte meg, immáron teljesen világos :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Sokan ezt a "misztikum" kiölésének tartják, főleg Vadernél."

 

Aki így gondolja, azt nagyon tudom sajnálni. Az valamit nem igazán értett meg a Csillagok háborújában.

 

Boba engem sose érdekelt különösebben... Se a prequel előtt, se azóta. :) Persze örülök annak a mélységnek, amit kapott a karaktere, de Jango pl. jobban tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik, hogy egy classic-beli mellékszereplőnek ekkora súlyt adott a prequelben.Pl megfogott az, hogy már gyerekorában milyen kegyetlen volt.Így nem meglepő, hogy mivé lett, ellenben Anakin-nel aki áldott jó gyermekként kezdte, és egy marha aljas figura lett belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal jobban benne van a történetbe, lényegében fontosabb szereplő lett, mint Boba.

Biztos ez is böki néhány prequel-utálónak a szemét. Hogy Boba karakterét lealacsonyították, Lucas az EP2-ben behozott helyette egy über-Bobát. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Eleinte nem tudtem mit kezdeni Boba Fett-el, de aztán rájöttem, hogy nagyon is ott a helye a prequel.ben.

Vader bizonyára ismeri a múltját, tudja, hogy ki ő, ezáltel igazolva látom, hogy az ep5-ben Vader miért és honnan ismeri, és tk. miért pont őrá bízza a Falcon felkutatását.

Remélhetőleg eddigre megbocsátotta neki, hogy anno a Geonosis-i arénában Fett őellene szurkolt, és azt kívánta hogy Anakin Reek-ebéd legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy Anakinnek feltűnt volna egyáltalán Boba... nem is ismerte szerintem.

 

 

Donát

Gondolom, hogy Jango halála után is a fögerációnál maradt. No meg később nyílván Obi is mesélt Jango-ról meg arról amit a Kamino bolygón tapasztalt, ergo szerintem jól tudta, hogy ki az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Jól visszaköszön Obi és Yoda EP5-ös beszélgetése amibe Luke is belekotyog egy kicsit:

 

- Nem taníthatom őt. A fiúnak nincs türelme.

- Meg fogja tanulni a türelmet.

- Sok benne a harag...mint az apjában.

- Én más voltam amikor engem tanítottál?

- Nem.

.

.

Luke-nak

- Vakmerő vagy.

- Én is olyan voltam, ha emlékszel rá.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.