Ugrás a kommentre

Fénykardok


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Azt már a moziban is beszéltük, hogy a Jedi kardja hasonlít a Ren kardjára, de ez azért nem meglepő. Maga a karddizájn csak ritkán változik meg egy fénykard forgatónál. Obi-Wan második kardja egy az egyben az első kardjára hajazott. A harmadik karddal tért csak el ettől. Anakin viszont szinte végig megtartotta ugyanazt a dizájnt, olyannyira, hogy Vaderként majdnem teljesen úgy nézett ki a kardja, mint az, amelyiket padawanként használt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 3 héttel később...
2018.09.07. - 21:26, Leo írta:

Elég ritkán hasunálnak kétpengés kardot a jedik  :P

Volt rá példa. Amúgy meg pont ezért. Szeretnek kicsit újítani. Kylo kardja is valószínüleg egyedisége miatt lett befutó.

Egy dupla zöld vagány lenne neki. Érdekes lenne ha az ep1 és a 9 ilyen ellentétes párhuzzammal lenne összekapcsolva.

Nem valószínű, hogy Abrams ilyen szinten visszanyúlna az 1-hez, pedig ahogy írtam, Rey stílusához nagyon menne.

Én a lába nyomát is csókolnám, ha megcsinálná; nagyon tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A botja miatt nagyon adná magát a kétpengés kard. És szerintem pöpec is lenne egy kétpengés a hárompengés ellen. És persze naná, hogy zöldben. Amúgy a Rebels alapján úgy tűnik, hogy a hárompengés változat volt régen a standard kard, legalábbis Malachoron Ezra rögvest egy olyat kapott fel és az enciklopédiák is azt írják, hogy ez az ősi dizájn. Szóval lehet, hogy Rey is egy ilyet csinál, hiszen meglehetősen régi könyvekre tett szert, és felteszem, valamelyikben ott lapul a fénykardépítés mikéntje. Muszáj, hiszen valahonnét építenie kell egy új kardot. Nem hiszem, hogy a Skywalker kard még javítható, a szigszallag kevés lenne hozzá. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mit vetíthet előre az ep 8 zárójelenet, de ha igaz, hogy csak 2 évet ugrung, akkor a seprűs gyerek lehetne Rey tanítványa.

Szóval padawan kardot is be lehetne hozni, ami meg az ep2re épít. Szívesen látnám.

Rey pedig Kanan nyomdokaiba léphet, mint tanuló mester tanítvánnyal. Álmodik a nyomor? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, csoli1138 írta:

a seprűs gyerek lehetne Rey tanítványa

49 perccel korábban, csoli1138 írta:

Rey pedig Kanan nyomdokaiba léphet, mint tanuló mester tanítvánnyal

Nem örülnék ezeknek a fejleményeknek. Az utsó részre most már ne hozzanak be fajsúlyos szereplőket, vívják meg a nagy csatákat és döntsék el a háborút azok a főszereplők, akiket eddig felépítettek. Pláne egy gyereknek nem látom hogyan lehetne helye egy ilyen trilógia végjátékában. Max. a legvégén feltűnhet, mint tanítvány, ha győznek a jók, Rey pedig a tanítás útját választja.

De Rey szempontjából is erősen korainak tartanám, hogy tanítani kezdjen már a 9 elején vagy közepén. Eleve nemrég ismerte meg az Erőt, neki is rengeteget kell még tanulni. Ráadásul pont valami nagy dolognak a kellős közepén van, furán venné ki magát, ha belefogna egy újabba.

 

A lehetséges kétpengés fénykarddal kapcsolatban viszont csak egyetérteni tudok, én is nagyon várnék egy ilyen húzást. Az első perctől kezdve ezért szorítok, ahogy Rey feltűnt a 7-ben a botjával. Annyira adná magát az egész, most szüksége is lesz egy új és saját készítésű fegyverre.

Még olyasmit tudok elképzelni, hogy neki is valami egyedibb fénykardja lesz majd. Pl. egy olyan kétpengés, ami kicsit rövidebb pengékkel és hosszabb markolattal bír, kicsit a templomőrökéire hajazva. A színe nekem már innentől szinte mindegy lenne. De örülnék valami filmben még újszerűnek. Sárga, ezüst/szürke/fehér vagy sárgászöld (mint Ahsoka shoto kardja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már kezd kicsit offba lendülni, de még egy reakció had menjen ide, szóval nem kell, hogy túl fajsúlyosra legyen megírva a gyerek,elég, ha csak óvni, bújtatni kell a Renek vagy Kylo elől. De azért belengették a kölyköt és spontán erőhasználó is, én annak nem örülnék, ha lógna a jelenete a remény szimbólumaként és nem térne vissza többé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.