Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Trónok Harca: Én most épp a könyveket olvasom, tetszenek nagyon. :)

 

Melyiket olvasod?

 

Bár múlt nyárra terveztem, de idén már próbálok sort keríteni rájuk én is, és elolvasom a megjelent könyveket.

 

Érdemes figyelni az Alexandra honlapját. Szoktak tartani minden héten 40%-os kedvezményt bizonyos kiadók köteteire. Az Alexandra könyvekre is szokott lenni. Ilyenkor jóval olcsóbban lehet beszerezni a könyveket és ha a személyes átvételt jelölöd be, akkor még a postaköltséget is megspórolod. Én például tavaly így szereztem be mind a négy részt. Idén nyáron jelenik meg, a legújabb, ötödik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes figyelni az Alexandra honlapját. Szoktak tartani minden héten 40%-os kedvezményt bizonyos kiadók köteteire. Az Alexandra könyvekre is szokott lenni. Ilyenkor jóval olcsóbban lehet beszerezni a könyveket és ha a személyes átvételt jelölöd be, akkor még a postaköltséget is megspórolod. Én például tavaly így szereztem be mind a négy részt. Idén nyáron jelenik meg, a legújabb, ötödik.

Láttam már a könyveket, csak sajnos a formátuma egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet. Ez a kisalakos, baromi vastag kihozatal kész katasztrófa olvasás szempontjából. Egyelőre maradok az elektronikus verziónál, aztán meglátom. Ha nagyon bejönnek, akkor lassan beszerzem őket a polcra gyűjteménynek :) Mivel gyakran járok Pestre, így a személyes átvétel a legjobb megoldás a vásárlásra. Jó tudni, hogy hamarosan meglesz az ötödik is. Lehet tudni, hogy összesen hány kötetes lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam már a könyveket, csak sajnos a formátuma egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet. Ez a kisalakos, baromi vastag kihozatal kész katasztrófa olvasás szempontjából. Egyelőre maradok az elektronikus verziónál, aztán meglátom. Ha nagyon bejönnek, akkor lassan beszerzem őket a polcra gyűjteménynek :) Mivel gyakran járok Pestre, így a személyes átvétel a legjobb megoldás a vásárlásra. Jó tudni, hogy hamarosan meglesz az ötödik is. Lehet tudni, hogy összesen hány kötetes lesz?

 

Hét kötetre van tervezve a sorozat (amikre még angolul is várni kell: The Winds of Winter, A Dream of Spring). Amúgy az eddigi négy könyv magyarul is kijött egy keménytáblás kiadásban is, de azok elég ritkák már - mondjuk az ilyen formátumú Királyok csatájából tavaly még előkerült egy adagnyi -, és az áruk is ennek megfelelően meglehetősen borsos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hét kötetre van tervezve a sorozat (amikre még angolul is várni kell: The Winds of Winter, A Dream of Spring). Amúgy az eddigi négy könyv magyarul is kijött egy keménytáblás kiadásban is, de azok elég ritkák már - mondjuk az ilyen formátumú Királyok csatájából tavaly még előkerült egy adagnyi -, és az áruk is ennek megfelelően meglehetősen borsos.

 

Reméljük, hogy Martin nem hal meg mielőtt befejezné. Már elég idős és az elmúlt 10 évben csak 2 részt tudott összehozni a sorozatból.

 

A Királyok Csatájának a végéhez közeledek. :)

 

A vége tényleg nagyon jó lett. Csak az első fele kevésbé tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hét kötetre van tervezve a sorozat (amikre még angolul is várni kell: The Winds of Winter, A Dream of Spring). Amúgy az eddigi négy könyv magyarul is kijött egy keménytáblás kiadásban is, de azok elég ritkák már - mondjuk az ilyen formátumú Királyok csatájából tavaly még előkerült egy adagnyi -, és az áruk is ennek megfelelően meglehetősen borsos.

Köszi! Szóval akkor nem kell sietnem, még nincs vége. Mondjuk olvastam már úgy sorozatot, hogy közben jöttek ki a folytatások, egy csöppet idegőrlő volt :)

Remélhetőleg a lent emlegetett elhalálozás nem következik be idő előtt, persze nem csak azért, hogy ne maradjon a sztori befejezetlenül.

Értem, akkor lehet, hogy nem mostanában lesznek meg papír alapon. Vagy hátha jön még egy normálisabb kiadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tartom valószínűnek, hogy az Alexandra keményben kihozza őket újra. Sőt, szerintem az újabb könyvek is már csak puhában jelennek meg.

 

Jogos, ha már tavaly is csak a puha kiadás utánnyomását tették meg. El tudom képzelni, hogy szentségelhetnek azok, akiknek a polcán csak a régi kiadások vannak... Azért egy pontos kiadási dátumot közölhetnének lassan, mert az eddigi információk is mind úgy kezdődnek, hogy "a fordító állítólag azt mondta, hogy".

 

Szerk: hozzászólás a gameofthrones.hu oldalról: "Jártam ma az Alexandrában. Hivatalos időpontot nem adtak meg, viszont szinte 100 %-ig biztos, hogy megvárják a TV-ben a 2. évad végét, és a rá következő héten már ki is adják. A fordítás ugyanis teljesen készen van. Az eredményesebb marketing miatt húzzák:)"

 

Ha igaz, úgy még a májusi megjelenés is ugrott... :fuckoff:

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos, ha már tavaly is csak a puha kiadás utánnyomását tették meg. El tudom képzelni, hogy szentségelhetnek azok, akiknek a polcán csak a régi kiadások vannak... Azért egy pontos kiadási dátumot közölhetnének lassan, mert az eddigi információk is mind úgy kezdődnek, hogy "a fordító állítólag azt mondta, hogy".

 

Szerk: hozzászólás a gameofthrones.hu oldalról: "Jártam ma az Alexandrában. Hivatalos időpontot nem adtak meg, viszont szinte 100 %-ig biztos, hogy megvárják a TV-ben a 2. évad végét, és a rá következő héten már ki is adják. A fordítás ugyanis teljesen készen van. Az eredményesebb marketing miatt húzzák:)"

 

Ha igaz, úgy még a májusi megjelenés is ugrott... :fuckoff:

Igen, erről van szó. Most elég népszerű ez a ciklus, ahhoz, hogy keményben is legyen, de az Alexandra mégsem meri meglépni.

Egyébként én júniusi megjelenésről tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez gondolom az új szériából van (kicsit lemaradtam az utóbbi években az Alien és Predator könyvekkel... :para: ). Abból még nem olvastam egyet sem, de ajánlom a régi szériából a Betondzsungelt és a Jég és Vért. Ezek - bár az egyik New Yorkban, a másik pedig Szibériában játszódik - az első film közvetlen folytatásai, és ebben is szerepel egy Schaefer. :) Nem mellesleg, a Betondzsungel némiképpen a Predator 2 elődje (van pár meglepően egyező jelenet, például a metrós).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez gondolom az új szériából van (kicsit lemaradtam az utóbbi években az Alien és Predator könyvekkel... :para: ). Abból még nem olvastam egyet sem, de ajánlom a régi szériából a Betondzsungelt és a Jég és Vért. Ezek - bár az egyik New Yorkban, a másik pedig Szibériában játszódik - az első film közvetlen folytatásai, és ebben is szerepel egy Schaefer. :) Nem mellesleg, a Betondzsungel némiképpen a Predator 2 elődje (van pár meglepően egyező jelenet, például a metrós).

Igen, hallottam róluk. Állítólag nagyon jók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap végre megyek Veszprémbe, nyertem 1000Ft-os bónt, amit Alexandrában lehet beváltani, szóval veszek is egy Warhammer könyvet. Várom már, de a buszon nem fogom olvasni, mozgó járművön az olvasás nagyon rontja a szemet!!

OFF

Hun laksz te, hogy Vp-be jössz alexandrázni? :o

ON

 

Hát amilyen a könyvek mai árfolyama, ezer forintból legfeljebb zsebkönyvet tud venni az ember. :(:roll: Pláne az Alexandrába, ami még rá is pakol nem csekély hasznot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajka és Devecser között lakom, Halimbán, mivel nekem is ez a megyeszékhely, oda járok most 1hétig továbbképzésre és utána egy OKJ képzésre majd. Szóval most a hó végéig majdnem naponta megyek fel. 6kor kelés, 6után érek haza. De mindig lesz 1órám a hazafelé jövő busz előtt, szóval majd körbenézek.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltam könyvlesen...hát! :S

Nézegetem a Warhammer, Gaunt részleget, látom van nekik 4fajta könyv. Szólok az eladónak, hogy nincsen ezekből meg a többi...jött a kérdés: Miért van több is?

Elárultam neki, hogy most jelent meg magyarul a széria 13. része, nekem pedig a 5. kellene. Azt mondta rendeljem meg netről. Én mondtam, hogy akkor + 700Ft postaköltés, ide meg ingyen elhozzák, mivel beszállító a Szukits. Erre már nem mondott semmit, otthagyott.

Magyarul vehetem meg az Inkvizitor I-II. mivel ezek megvannak és most a II akcióban is van. Igazából nem bánom, de így az alap szériával nem haladok és a DOW II. is már megjelent. Ebből erősen úgy néz ki, hogy netes rendelés lesz, sajnálom, hogy ennyire visszaesett az Alexandra színvonala. Keszthelyen minden részből volt legalább 2kint és raktáron is tartottak, meg a kiszolgálás is emberibb volt.

Star Wars-ból is láttam jó párat, a leginkább a Darh Revan avatarjának megfelelő borítós könyvet szerepeltették, ebből volt elég sok kint a polcon. Erről mit érdemes tudni?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltam könyvlesen...hát! :S

Nézegetem a Warhammer, Gaunt részleget, látom van nekik 4fajta könyv. Szólok az eladónak, hogy nincsen ezekből meg a többi...jött a kérdés: Miért van több is?

Elárultam neki, hogy most jelent meg magyarul a széria 13. része, nekem pedig a 5. kellene. Azt mondta rendeljem meg netről. Én mondtam, hogy akkor + 700Ft postaköltés, ide meg ingyen elhozzák, mivel beszállító a Szukits. Erre már nem mondott semmit, otthagyott.

Magyarul vehetem meg az Inkvizitor I-II. mivel ezek megvannak és most a II akcióban is van. Igazából nem bánom, de így az alap szériával nem haladok és a DOW II. is már megjelent. Ebből erősen úgy néz ki, hogy netes rendelés lesz, sajnálom, hogy ennyire visszaesett az Alexandra színvonala. Keszthelyen minden részből volt legalább 2kint és raktáron is tartottak, meg a kiszolgálás is emberibb volt.

Star Wars-ból is láttam jó párat, a leginkább a Darh Revan avatarjának megfelelő borítós könyvet szerepeltették, ebből volt elég sok kint a polcon. Erről mit érdemes tudni?

A Gaunt 13 tényleg megjelent, de 1 hónapig csak a szukits.hu-n kapható. Tehát csak május közepén kerül ki. Az Alexandra legutoljára Gauntból csak Végső parancsot kaptak, a sorozat 10., 11., 12. részei csak s szukits.hu-n kaphatók.

A Darth Bane trilógiából is csak azért van még az 1. részből nekik, mert amikor az megjelent még az Alexandra volt az elsődleges beszállítójuk. 2011-től viszont saját webáruházat üzemeltetnek és a kereskedőknek vagy nem adnak a könyveikből ( ez a csak náluk kapható kategória), vagy csak minimális példányszámot biztosítanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gimis töri versenyen aratott győzelmemnek hála kaptam egy jó adag könyvutalványt, amiből megvettem a Hunyadi második részét és Tolkien-től a Hobbitot.

Az első Hunyadi tetszett, bár azért nem kerültem katarzisba. A másikról nem sokat tudok, de eléggé érdekel Bilbó ki volt tulajdonképpen, és nemsokára jön a film is. ;)

Jó lenne már egy kis idő amit olvasásra tudok fordítani.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem az Inkvizítor I-II, a bont is beváltották. Közben netről előrendeltem a Dawn Of War II.-t és a Gaunt könyvet is betettem a listába. Szállítási idő május 24-26. Örülök neki, hogy lesz DOW II. magyarul is, mert a játék úgy indult, hogy az Eldárok telepítenek Orkokat egy bolygóra, hogy felhívják és odavonzzák a Space Marineket, így az első küldetések azok voltak, hogy az SM-ek próbálják visszaszorítani a zöld bőrűeket. Sokkal jobb lesz róluk olvasni, unom már a Káosz fertőzött embereket, unalmas, hogy alig beszélnek és semmi humoruk. :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem az Inkvizítor I-II, a bont is beváltották. Közben netről előrendeltem a Dawn Of War II.-t és a Gaunt könyvet is betettem a listába. Szállítási idő május 24-26. Örülök neki, hogy lesz DOW II. magyarul is, mert a játék úgy indult, hogy az Eldárok telepítenek Orkokat egy bolygóra, hogy felhívják és odavonzzák a Space Marineket, így az első küldetések azok voltak, hogy az SM-ek próbálják visszaszorítani a zöld bőrűeket. Sokkal jobb lesz róluk olvasni, unom már a Káosz fertőzött embereket, unalmas, hogy alig beszélnek és semmi humoruk. :)

Igaz, én is örülök neki, hogy lesz a káosz fertőzötteken kívül is valami.

Idén nyáron indul az Eisenhorn is. Állítólag hatalmas az a trilógia.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy Warhammer fan haverommal beszéltem most MSN-en, ő már olvasta az összes könyvet, angolul. Szerinte ez az új DOW II. könyv nem igazán követi a játékot és a kódexeket sem, mivel pl. a Space Marinek Predator tankja simán leszedi a Tyranid középerős egységeit, a könyvben meg alig sérülnek a lények, támadnak tovább egy nagyobb lövés után is. Mondjuk, tök lényegtelen, mert szokás szerint SM jön, lát, győz, Vuk. Eddig is így volt, a könyvekben, a játékokban is. Szerencsére azért volt pár kiadás, ahol lehetett más fajokkal is játszani, meg nyerni, de ez az SM láz végeláthatatlan, számomra pedig már unalmas is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy Warhammer fan haverommal beszéltem most MSN-en, ő már olvasta az összes könyvet, angolul. Szerinte ez az új DOW II. könyv nem igazán követi a játékot és a kódexeket sem, mivel pl. a Space Marinek Predator tankja simán leszedi a Tyranid középerős egységeit, a könyvben meg alig sérülnek a lények, támadnak tovább egy nagyobb lövés után is. Mondjuk, tök lényegtelen, mert szokás szerint SM jön, lát, győz, Vuk. Eddig is így volt, a könyvekben, a játékokban is. Szerencsére azért volt pár kiadás, ahol lehetett más fajokkal is játszani, meg nyerni, de ez az SM láz végeláthatatlan, számomra pedig már unalmas is...

A Hours Heresyben is csak a káosz elleni harc lesz jelen, vagy felbukkannak más fajok is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre, egy újabb Voyager könyv, ami nem TV epizód regényváltozata!

https://www.szukits.hu/voyager/245-a-szokes.html

 

És emellett láttam, hogy a Trónok Harca és Az Éhezők Vidala könyvek náluk 30% kedvezménnyel vannak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.