Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tegnap láttam a Libriben, félelmetes kiadvány, jó vastag, de pici széltében és hosszában. Borzasztó lehet lapozni. Amin megdöbbentem, hogy láttam Tolkien Elveszett mesék könyve I-II. újra kiadását. Régebben azt mondták, hogy nem fogják ismét kiadni, erre tessék! Gondolom, sokan örültek, hogy ismét kijött. Ezek után neki foghatnának a HOME-sorozat többi kötetének is :D Bár ezek a könyvek tényleg csak egy maroknyi embert érdekelnek, szóval nem sok esélyt látok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha nem erről a részről lenne szó, még azt mondanám, jöhetne. Például a The Next Generation első részének könyv változata jól sikerült, szórakoztató volt és plusz információkat is tartalmazott. Viszont ez távolról sem a Voyager legjobb része, sőt, személy szerint csodának tartom, hogy ezután még lett hét évadnyi sorozat. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem a Kardok viharát.

Szerencsére ez már hozta a Trónok harca színvonalát, nem úgy, mint az előző rész. De azért voltak unalmasabb, vontatottabb részek is benne. Voltak váratlan fordulatok is, de csak 3 tudott meglepni. Egyikük egyáltalán nem tetszett, a másik kettő már jobban. Itt már többet foglalkoztak a kedvenc szereplőimmel, fajsúlyos dolgok történtek velük. Volt egy bizonyos történeti szál, amit hiányoltam, kár, hogy nem szőtte bele, így sokkal érdekesebb lett volna. Egy másik fő eseményt is hiányoltam, elég csalóka a fülszöveg, kár, hogy ez az eseménysorozat se kapott nagyobb szerepet, mint az előző könyvekben. Sok pozitív figura szívott, de szerencsére a végére sok negatív is.

A végére már kissé unalmas és vontatott lett. Túl hosszúra sikeredett a könyv.

Sajnos a világ eléggé mágiaszegény továbbra is. Szerencsére a történetvezetés ellensúlyozza.

A könyv közepe óta pedig olyan érzésem volt, hogy Martin belegabalyodott kissé a szálakba.

Összességében véve azért elég jó lett. 5/5

Három könyv után elmondhatom, hogy a Tűz és Jég dala nálam nem aratott osztatlan sikert, olvastam nála jobbakat is, de azért mindenféleképpen ez a sorozat a jobbak közé tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Varjak lakomája.

Hát ez nem volt olyan jó, mint az előző rész. Nagyon sok főszereplő szerephez sem jutott, vagy egy nyúlfarknyi jelenete volt csak. Hiányoltam Havas Jont, Tyriont, Brant, Davost, de legfőképpen Daeneryst.

A többi szereplő sztorija sokáig úgy tűnt, mintha beragadt volna. Valami egy helyben toporgást észleltem sokáig, a vége felé már jobban beindultak az események. Csak két váratlan fordulat volt, az egyikből igazán érdekes dolgok kisülhetnek még a későbbiekben.

Remélem a következő rész már megüti a Kardok vihara szintjét.

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, véleményed szerint elég hullámzó a sorozat, egy jó és egy kevésbé jó rész követi egymást sorozatban :) Sajnos én még nem tudtam hozzá kezdeni, de majd egyszer, mondjuk a télen neki állok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy láttam, hogy elég hosszú könyvek, szerintem ezért nem (sem) vágtam még bele. Azért csak ír valamiről ennyi oldalon keresztül (és halad is a cselekmény), különben már befejeződött volna a sorozat, mert senkit sem érdekel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évadnál azt vettem észre, hogy nagyon sok extra jelenetet is beletettek, olyanokat is, amik nem voltak benne a könyvben. Valószínűleg ezért lehetett az eleje vontatott. Szerintem nagyon elhúzták az elejét, 10 rész helyett 5-6 részben meg lehetett volna csinálni az első könyvet. Vagy megcsinálhatták volna az első két könyvet 12 rész keretében. Volt egy két minimális változtatás is egy két karakter jellegét illetően. Pl. Renly. Vagy ott az a prosti is aki a könyvben nem szerepelt.

A második könyv elejéből remélem sok mindent kihagynak, mert a közepéig csak Arya szála volt érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Be kell vallanom, hogy kicsit haragszom magamra, mivel nem olvastam eddig egy olyan könyvet,

mely egyszerűen lenyűgöző, persze annak, aki kedveli a témát. Ez a könyv, a

 

Sorozatgyilkosok - Az FBI kulisszatitkai

John Douglas és Mark Olshaker

 

A könyv arról szól ami a címében is van, és egy különleges ügynök mesélni el az élményeit, azt

amit a munkája során látott. Ez az ügynök, pedig John Douglas. Érdemes elolvasni, nagyon jó!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Varjak lakomája.

Hát ez nem volt olyan jó, mint az előző rész. Nagyon sok főszereplő szerephez sem jutott, vagy egy nyúlfarknyi jelenete volt csak. Hiányoltam Havas Jont, Tyriont, Brant, Davost, de legfőképpen Daeneryst.

A többi szereplő sztorija sokáig úgy tűnt, mintha beragadt volna. Valami egy helyben toporgást észleltem sokáig, a vége felé már jobban beindultak az események. Csak két váratlan fordulat volt, az egyikből igazán érdekes dolgok kisülhetnek még a későbbiekben.

Remélem a következő rész már megüti a Kardok vihara szintjét.

5/4

Mi is most a családban nagyon rákaptunk, én a Kardok viharánál járok, apukám pedig most olvassa a varjak lakomáját, bár ő sokkal rosszabb véleménnyel van róla mint te :D . Azt mondja, hogy semmi nem történik, és csak húzzák a sztorit, de nagyon.

Nekem eddig nagyon tetszik a sorozat, Tyrion szála a kedvencem, iszonyú jó karakter, de Davost is nagyon bírom. A legunalmasabb eddig Daenerys szála, akivel az egész második kötetben

(a boszorkánymestereknél történt látomást leszámítva)

, semmi érdemleges nem történt. Amúgy a kedvenc szereplőm Varys, nagyon bírom a stílusát :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi is most a családban nagyon rákaptunk, én a Kardok viharánál járok, apukám pedig most olvassa a varjak lakomáját, bár ő sokkal rosszabb véleménnyel van róla mint te :D . Azt mondja, hogy semmi nem történik, és csak húzzák a sztorit, de nagyon.

Nekem eddig nagyon tetszik a sorozat, Tyrion szála a kedvencem, iszonyú jó karakter, de Davost is nagyon bírom. A legunalmasabb eddig Daenerys szála, akivel az egész második kötetben

(a boszorkánymestereknél történt látomást leszámítva)

, semmi érdemleges nem történt. Amúgy a kedvenc szereplőm Varys, nagyon bírom a stílusát :D

Hát a high-fantasyk már csak ilyenek. Nagyon monumentálisra tervezik őket, aztán a szerző belekavarodik az eseményekbe. Aztán csak gyűlnek és gyűlnek a kötetek. Kezdetben még trilógia volt, aztán most 7 kötetes lesz. Meglátjuk sikerül- e lezárni 7 kötetben.

Daenerys szála később nagyon érdekes lesz. A Kardok Vihara egyik legmegdöbbentőbb jelenete a Vörös Nász lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a high-fantasyk már csak ilyenek. Nagyon monumentálisra tervezik őket, aztán a szerző belekavarodik az eseményekbe. Aztán csak gyűlnek és gyűlnek a kötetek. Kezdetben még trilógia volt, aztán most 7 kötetes lesz. Meglátjuk sikerül- e lezárni 7 kötetben.

Daenerys szála később nagyon érdekes lesz. A Kardok Vihara egyik legmegdöbbentőbb jelenete a Vörös Nász lesz.

Sajnos belefutottam egy-két nagyobb spoilerbe bizonyos szereplők (

Joffrey, Jaime, Catelyn, Robb

) sorsát illetően, úgyhogy az igazán nagy meglepetések, már nem fognak olyan nagy erővel hatni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos belefutottam egy-két nagyobb spoilerbe bizonyos szereplők (

Joffrey, Jaime, Catelyn, Robb

) sorsát illetően, úgyhogy az igazán nagy meglepetések, már nem fognak olyan nagy erővel hatni. :(

Egy két spoilerbe én is belefutottam már. De azért így is ütöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

http://index.hu/kultur/2011/09/12/umberto_eco_kijavitotta_a_rozsa_nevet/

 

"....tagadva azokat a feltételezéseket, miszerint a mai tudatlan internetes generációnak írta volna át könyvét - egyszerűbb nyelvezettel. Az El País spanyol napilap úgy fogalmazott, Eco a minus habens, vagyis a történelmi-filozófiai ismeretek nélküli ostobáknak szóló verziót szerkesztette meg."

 

Honnan is olyan ismerős ez az újságírói hozzállás? :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A latin lefordítása nem egy rossz ötlet (ilyen esetben lábjegyzetként a legjobb), azért a nagy többségnek a latin nem éppen egy "kényelmes" nyelv. Egyébiránt pont az internetezők azok, akik esetleg a net segítségével meg tudnák nagyjából érteni azok közül, akik nem tudnak latinul :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.