Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na most ez így nem teljesen igaz, mert ott van ugye Ross Kemp akit ugyanúgy magával vitt bevetésre a BOPE mint a kolumbiai drogosztag. Az egy más kérdés, hogy Kemp képzett kommandós, de ugye ott van mellette az operatőre is.

 

Na jó ő kivétel. :D Fent van torrenten ez a Bope-s műsor?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel egy csomó költőt is meg lehetne vezetni.

A költőket sem komálom, volt is belőle elég bajom irodalom órán, de hogy lehetne őket megvezetni, mikor a leghíresebbek (és legagyonajnározottabbak) már rég föld alatt vannak? :P Legfeljebb példának lehet őket hozni. :D

 

Persze a kolumbiást azért én sem, mégpedig azért mert egy igazi kommandós-akcióba nem visznek el egy külföldi újságírót. Elég a katonáknak saját magukra vigyázni, meg persze lebuktathatja őket. Szóval ilyen nincs.

Hát ez ebben a formában tényleg nem igaz, még Ross Kempen túl sem. Vannak akciók, amikre elmennek újságírók, de ezek természetesen nem Frei-féle újságírók, akik a katonákkal legfeljebb találkozott, hanem előtte maguk is voltak katonák. Tehát nem kell rájuk annyira vigyázni.

 

Hm... nem gondolkodtál még el ezen? :)

Testhez álló feladat lenne :)

Gondolkodni gondolkodtam, de még nem tudok annyit a szerkesztésről. Majd ha már évi egy novellánál több jelenik meg, ezáltal jobban bele tudok folyni, akkor szívesen vállalok majd szerkesztői munkákat is. De ahhoz még tanulnom kell kicsit az írásról. :)

 

Az egy más kérdés, hogy Kemp képzett kommandós, de ugye ott van mellette az operatőre is.

Felteszem az operatőre sem akkor járt életében először harctéren. Meg merem kockáztatni, hogy az operatőre még aktív állományban lévő katona is lehetett, hiszen egy híradó-technikus simán használhat kamerát is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A piramis gyermekei ajánló

 

A titokzatos "angyal" nem hagyja, hogy régi ismerősünk, Samuel Nelson magánzsaru, halálra igya magát Mexikóban; a halott házvezetőnő darabokra töri Mr. Holland egyiptomi gyűjteményét; Tracy kihalássza a mezítelen Junót a tengerből; többen azt hiszik, hogy Szethy visszatért a Vörös Nap világából; Szilágyi professzor és Nelson összegyűjtik a régi csapatot, hogy Egyiptomba utazzanak megkeresi a "mentőcsónakot", amiről Imu újabban előkerült felirata beszél.

 

LŐRINCZ L. LÁSZLÓ nagysikerű A FÖLD ALATTI PIRAMIS című regényének folytatása, A PIRAMIS GYERMEKEI újabb titkokat tár fel abból a világból, amelyben a szkarabeusz még félelmetes fegyver volt, és Imu egy távoli világ küldötteként a Földre érkezett.

 

Megjelenik: 2011 végén :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm.... A föld alatti piramis nagyon nem rémlik, szerintem még az sem került elém, de hátha addig, és utána ezt is elolvasom.

Pedig nem mai könyv :)

Nekem eléggé tetszett, csak a befejezése volt összecsapott kicsit. Szerintem érdemes elolvasni :)

http://www.freeweb.hu/lorinczl/skonyvek36.htm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl sok megjelenés vár most rám. A démon átka, A sötét égbolt sárkányai, A Kettő Szabálya, Az Ősatya, Vérvihar, Gauntlgrym. Semmi másra nem tudok most beruházni, már így is azon gondolkodom, hogy a Sötétpenge Malust eltolom későbbre, vagy lemondok róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapelőtt egy antikosnál találtam kemény 200 Ft-ért Arthur Herzog-től az Őrületet (eredeti címe IQ83). Egyrészt maga az alaptéma (elszabadul egy laborból egy vírus és mindenkit megfertőz, de aztán a főhős átrágja magát a nehézségeken és megmenti a világot) unalomig ismerős, másrészt azért ismerős unalomig, mert valaki feltalálta, és állítólag ez Herzog volt :D Szóval, már csak ezért is érdekes. Plusz nagyon jól van megírva, szeretem Herzog stílusát, egyszerre nagyon aprólékos és magyarázó, ugyanakkor olvastatja magát. A Rajzásnál éreztem ilyet, hogy akárhol csapom fel, képes vagyok további lapozgatás nélkül belemerülni. Meg olyan apróságok, hogy ugye ő a kor legfrissebb tudásanyagával dolgozott, épp az előbb tartottam ott ahol kifejti hogy a Creutzfeld-Jakob betegség egy ismeretlen szerkezetű vírus (hiszen 1979-ben, amikor írta, még tényleg nem ismerték a prionokat) vagy a Rajzásban, amikor csodálatos új technológiaként leírja hogy egy számítógépet telefonvonallal összekapcsoltak egy másikkal :) hogy a méhméreg anyagát azonosíthassák.

És jól írja le, hajjaj, nagyon jól. Ez speciel arról szól hogy milyen hülyék az emberek mindenféle laborból szalajtott vírus nélkül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na már megint kénytelen voltam könyvet rendelni. A Tűz és Jég dala 3 Kardok vihara, most 40%-kal olcsóbb, éppúgy, mint a többi Alexandrás könyv.

A Metropolis Media könyveire 35% kedvezmény van.

 

A második Mass Effect regény megjelenése csúszik, új dátum nincs egyelőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem lehet megvenni már boltban a setét tornyot, pedig szívesen elolvasnám, annyira dicséritek. :(

 

 

Anno azért nem kezdtem el, mert eltünt az első kötet(biztos kölcsön lett adva és el lett felejtve kinek). Szerintem a többi rész megvan nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno azért nem kezdtem el, mert eltünt az első kötet(biztos kölcsön lett adva és el lett felejtve kinek). Szerintem a többi rész megvan nekem.

Az elsővel lenne jó kezdeni. :) Tervezem újra olvasni Asimov alapítványát is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Három óra környékén fejeztem be Gárdonyi Géza - A láthatatlan ember című könyvét,

nagyon tetszett és nagyon élveztem. A könyv csak 271 oldalas, de ennyi oldal elég az írónak,

hogy tökéletesen leírja a történetet. Aki még nem olvasta az olvassa el, megéri! :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gárdonyi Géza - A láthatatlan ember

Kiváló :) Nagyon jó választás, Gárdonyi nagy kriptográfus volt, lásd az Egy magyar rab levele c. rövid elbeszélését vagy Tibetan grammar nevű titkos naplóját.

Gárdonyi saját magának egy egyedi titkosírást fejlesztett ki, amely különös alakú jelekből állt. Használatukat annyira begyakorolta, hogy alkalmazásukkal, a rendes folyóírással megegyező sebességgel tudott írni. De a furcsa írás nem tibeti, de nem is kínai, koreai, vagy indiai: ezeket az írásjeleket a világon sehol sem használják. Ezek Gárdonyi saját találmányai, alakjuk azonban valóban valamiféle egzotikus írás képét idézi fel. A „Tibetan grammar”-on kívül még számos kisebb-nagyobb füzetet írt tele Gárdonyi különös jeleivel. Pusztán a titkosírás használata miatt abba a hírbe keveredett, hogy szellemidézéssel, okkultizmussal foglalkozik. (Titkosírásos feljegyzéseiben amúgy semmi ilyen nincs.)

 

A titkos napló 1922-től, az író halálától egészen 1965-ig megfejtetlen maradt. Ekkor az egri Gárdonyi Géza Emlékmúzeum nyílt pályázatot hirdetett az írás megfejtésére, amelyre 22-en jelentkeztek. Kettejük munkáját, Gilicze Gábor egyetemi hallgatóét és Gyürk Ottó honvéd alezredesét siker koronázta, és a feladatot egymástól függetlenül megoldották. A Titkosnaplót pedig teljes egészében kiadták.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A levelest ismertem (szerintem a többség ismeri), de a naplót nem. Érdekes sztori, jó pár ember csinált magának titkosítást a történelem folyamán. Érdekes módon nem ez az egyetlen, amit egy katonának sikerült feltörni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Királyok csatája.

A könyv első felében az események jelentősen belassultak. Talán csak Arya szála volt érdekes. Minden más szereplőnél egy helyben toporgás volt, vagy alig haladtak előre. A könyv közepénél belendülnek az események, több történeti szál érdekessé válik és sorban jönnek a váratlan fordulatok és a váratlan árulások is nem várt helyekről. Egyes karakterek, akik eddig pozitívak voltak átmentek negatív. Sok néző fog szentségelni még a 2. évad végén. Szerencsére bizonyos szereplők mégse haltak meg, oedig egy jó ideig az lehetett hinni, hogy halottak. Daenerys történeti szála sajnos hanyagolva volt, pedig az övé volt az egyik legérdekesebb. Havas Jon, a másik kedvencem, vele szintén sokáig semmi érdemleges nem történt meg, csak a végén jöttek az érdekes dolgok. A politikai helyzet jelentősen megbonyolódott, gyakorlatilag a 4 királyból lett vagy 6 a végén. (Mance Rydert is beleszámolva). Voltak nagyszabású, látványos csaták és érdekes mágia is.

Összességében véve az első részhez képest gyengébb folytatást kaptam, többet vártam volna tőle. De azért még jó könyv lett.

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.