Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Valaki megfogja venni közületek majd az AVATAR Bibliát? :)

 

A legendás rendező addig nem áll neki az új rész megírásának, amíg el nem készítette a történet bibliáját.

 

James Cameron az Avatar világhírű rendezője korábban elárulta, hogy a legendássá vált 3D-s filmjének forgatókönyve hosszú éve óta lapult az asztalfiókban, és csak azt várta, hogy a technológia megengedje az elkészítését. Az alkotó a film sikerére való tekintettel már azt is bejelentette, hogy folytatás is készül, de azóta mélyen hallgatott. Most kiderült, hogy nagyon is dolgozik, éppen egy bibliát ír a világhoz.

 

Sam Worthington, aki a filmben Jake Sully-t alakította, elmondta, hogy a munka nagyon is folyik, de Cameron még csak egy olyan könyvön dolgozik, ami a folytatás alapját képezi majd – „Jelen pillanatban még csak azt írja, amit ő maga a bibliának nevez, és ami a kitalált világ minden részletét tartalmazza. Ha minden apróságot leír, ami már készen van a fejében, akkor, azt mondta, hogy elkezdi az új forgatókönyvet és mi is elkezdhetjük felfedezni a világát.”

 

A 34 éves színész elmondta, hogy a kanadai rendezőnek már van néhány nagyon klassz elképzelése arról, hogy milyen is lesz a folytatás – „Beszélgettem már erről vele. Elárult már nekünk néhány ötletet, amikor forgattunk, és azok mind nagyon klassz dolgok voltak.”

Premierfilm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Felismerést. :)

 

Nem fogom túlreagálni. fantasztikusan jó regényt írt Karpyshyn. Tökéletesen felvezette a Mass Effect azon világát melyek a játékhoz szükségesek, de még azon túlmenően is rendkívül informatív. :) A karakterek szuperek. Jó volt megtudni, hogy milyen is volt Anderson fiatalabb korában, vagy hogy milyen egy krogan csatamester amikor fejvadásznak áll, illetve talán a legfontosabb, hogy egy Fantom hogyan is végzi a munkáját valójában. Számomra nagyon hatásos jelenetek voltak, mind amikor Skarr megmutatja, hogy egy krogant nem illik lenézni és Saren részéről pedig az ízig-vérig megtapasztalható volt a küldetéstudat ami fémjelez egy Fantomot, igaz nem elhanyagolható jelként meg lehet ide említeni az egyéni érdeket is. :)

Az egész regénynek talán a végét tartom kissé elkapkodotnak, illetve Anderson és Saren kapcsolatát. Én kicsit több közös akciót vártam volna el kettőjüktől és azzal együtt egy mélyebb összetartozást közöttük, mely drámaibb végkifejlettel rendelkezett volna így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anderson és Saren kapcsolatát. Én kicsit több közös akciót vártam volna el kettőjüktől és azzal együtt egy mélyebb összetartozást közöttük, mely drámaibb végkifejlettel rendelkezett volna így.

Az icipicit totálisan ellentmondott volna a játéknak, hiszen Anderson elmondta, hogy már az első akción "elbukott", és kezdetektől fogva rühellték egymást Sarennal. :)

 

Én még csak az elején járok, de eddig tetszik. Egyedüli bajom, hogy csapnovaló a fordítás és a könyv szerkesztése. Nem tudom, ki volt a felelős a magyar kiadásért, de páros lábbal rúgnám ki. Az meg már nevetséges, hogy a Destiny Ascensionnak magyarul már a harmadik neve van. Ezért is kár fordítgatni a hajók neveit, mer' csak ilyen katyvasz lesz belőle. Sorsszerű Felemelkedés (ME2), Végzetes Mennybemenetel (a könyv), az ME1-ben meg nem emlékszem a nevére, de ott is valami ilyesmi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az icipicit totálisan ellentmondott volna a játéknak, hiszen Anderson elmondta, hogy már az első akción "elbukott", és kezdetektől fogva rühellték egymást Sarennal. :)

Na erre nem emlékeztem pontosan, hogy ott mit mesélt el kettőjükről.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a Mass Effect könyvben a ferdítés kezd kiborítani. Az még hagyján, hogy a biotikusokból biotic lett (pedig baromi nehéz lehet lefordítani), a mindenes meg maradt omnitool, de, hogy a Fantomra nem sikerült összehozni azt, amiből a mozaikszó végül is áll, és egyszer csak elkezdte az író kísértetnek hívni Sarent, az brutális. :fuck2:

Hozzá teszem, a Fellegvárban a prezidenciát elnökségnek, a szárnyakat pedig körzetnek hívni, szintén bicskanyitogató. :chainsaw:

 

Amúgy érezhető a könyvön, hogy a Mass Effect játék előtt jelent meg. A batárik leírása még a Bring down the Sky előtti képről készült, a voluk leírása pedig egy koncepciós rajzról. :) Ezt leszámítva tökéletesen passzol a világba. Eddig semmi ellentmondást nem találtam, pedig árgus szemekkel keresek :D Még az is bele lett szőve, hogy Anderson az első perctől utálja Sarent. Nagyon jó. Minden részletében passzol (ami jól mutatja, mennyire előre kidolgozták ezt az univerzumot -> már van olyan történet is, ami az ME2 után játszódik, szintén Andersonnal és Kayleevel).

Csak kíváncsi vagyok, hogy oldják meg majd a későbbiekben az állásfoglalást, például azzal kapcsolatban, hogy Anderson milyen posztot tölt be az ME1 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, én mamlasz, hogy a pénzemért (igaz, a könyv ajándék volt a Tuan kiadótól :D) minőségi dolgot várok. Miért vágyom az író könyvére, amikor megkaphatom a ferdítők könyvét (merthogy ketten vannak, és egyik sem tudott rendesen dolgozni!). Entschuldigung :evil: Hé, akkor én nem írhatnék Mass Effect könyvet? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, befejeztem a Mass Effect: Felismerést. A sztori remek volt, nagyon belepasszolt az első játékban elhangzottakba (és természetesen a játékokban fellelhető kódexekbe). A magyar kiadás nagyjából csapnivaló, de erről már eleget szövegeltem.

Apróságokban persze vannak eltérések, a Prezidium és a Tanács Tornyának a leírása tök más, meg korábban említettem, hogy a batárikat és a volukat is máshogy írja le (szegény voluk, ha csak maszkot viselnének, szétrobbannának :)), de ez tényleg betudható annak, hogy az író valószínűleg koncepciós képeket kapott, hiszen a játék akkor még kész sem lehetett, amikor nekiállt írni (de még a könyv megjelenésekor is egy hónap volt a játék megjelenésig).

Na szóval, a sztori remek, bár aki játszott az első játékkal, és elolvasta a kódex bejegyzéseket is, annak nem okoz semmiféle meglepetést.

 

Hogy Sovereign képbe kerül, azt egy rutinos Mass Effect játékos már akkor tudja, mikor Kahlee leírja, hogyan változott meg a Qian doki, pedig akkor az idegen tárgyról még szó sincs. Tökéletesen leírják a sulykolást (ahogy Edan esetében is észrevehető, legkésőbb, mikor a fejfájásáról ír).

 

Jó volt Anderson múltját megismerni, ahogy azt is, hogyan mentek a dolgok tizennyolc évvel az Éden Egyes incidens előtt. Hát nem sok a különbség. Saren igyekszik keresztbe tenni az aktuális Fantom jelöltnek és az emberiségnek, a Szövetség pattog, mint a nikkelbolha, a Tanács meg továbbra is három töketlenből áll :) De tetszik, hogy ebben a könyvben még csak tíz éve vagyunk a Fellegvár tagjai, de már követelőzünk, cseszegetünk. Így sokkal érthetőbb, hogy miért rühell minket a többi faj. Tíz év után már Fantomot jelöltetünk, míg a voluk cirka 2700 év után még tanácsszéket sem kaptak (mondjuk az, hogy közülük nem lett senki Fantom, azt megértem, bár a "biotikus istent" - halandó nevén Niftu Calt - megérné jelöltetni :D). Úgyhogy nagyon jó kis könyv, hozza az ME hangulatot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mass Effect Felismerés könyv elég sikeres lett a Tuannál, úgyhogy jövőre jöhet a folytatás.

 

Egy elég vad dolgot hallottam, jövőre a Szukitsnál megjelenik egy Star Trek Online regény. (Az új Star Trek Online videojáték alapján).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Titánok bukása annyira olvasmányos, hogy délben kezdtem el olvasni és most hagytam abba. Sokkal jobban megérthetők az I. világháború kitörésének okai, a bolsevik forradalom, a nők szavazati jogaiért folyó harc. Nekem nagyon tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, én meg csak stírölöm itt az asztalon kívülről :cry: Remélem, már csak 3 hétig, aztán én is nekiesek :)

Hamarabb elmegy az a 3 hét, mint hinnéd. Hisz csak 1-t kell aludni hozzá :D

 

A "szünet" alatt pedig kiolvastam az Asimov 9-et, a mester egyszerűen egy zseni. Szinte letetetetlen a könyv :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a vizsgák miatt. Túlleszel rajtuk és akkor nekieshetsz.

Igen, azért, a neheze a hétvégén jön, utána talán már nem lesz vészes, és végre én is olvashatom :)

 

Hamarabb elmegy az a 3 hét, mint hinnéd. Hisz csak 1-t kell aludni hozzá :D

 

A "szünet" alatt pedig kiolvastam az Asimov 9-et, a mester egyszerűen egy zseni. Szinte letetetetlen a könyv :)

A mazochistáknak egyet, nekem marad a normál ütemű alvás, mint mindig :P Inkább bukom :P

Azt hiszem, vagy "ezeréve" olvastam egy-egy könyvet tőle, majd egyszer csak ha sikerült sok mindent pótolnom, előveszem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is köszönet HW fórumon Birdynek aki fordítja a könyv érdekességeit:

 

Aliens, Avatar és Terminator atyjának életútja, feltárva eddigi titkokat érdekességet!

PcRyH.jpg

 

- Cameron kedvelt nukleáris háború témája meg az apjától eredeztethető, aki annyira tartott egy esetleges háborútól, hogy atombunkert tervezett a hazahoz meg Kanadában.

 

- Bill Paxtonnal akkor ismerkedett meg, amikor mindketten szetteket építettek a B-kategorias sci-fikhez.

 

- Első rendezése (a Xeno-t nem számítva) egy second unit jelenet volt a Galaxy of Terrorban, ahol egy férgek által csócsált kezet kellett hitelesen es horrorisztikusan abrazolni. JC vett egy állatkereskedésben kukacokat es kitalálta, hogy egy rejtett dróton keresztül áramot vezet beléjük :) A jelenet annyira élethű lett, hogy az arra járó olasz producer kiszúrta magánál a fiatal effektmester-setdesigner-second unit direktort egy bukásra ítélt filmjenek rendezésére (Pirana 2.)

 

- Biztos nem sokan tudjak, de JC dolgozott együtt John Carpenterrel az Escape from New Yorkon, o tervezett néhány specko effektet es a jovobeli NY az o festményein elevenedett meg!

 

- Piranha 2: Ebbe is voltak meredek dolgai, pl. egy használatban levő boncteremben vett fel igazi hullákkal, úgy hogy a stábtagok nem is tudtak róla. Persze a könyvből kiderül, hogy valójában azért vettek fel a filmhez, mert egy amerikai rendező kellett, hogy a Warnertol pénzt kapjanak az olaszok, úgyhogy 5 nap után kirúgták. (előtte már két másik rendezőt is kiraktak). A felvett jeleneteit alig használtak az olasz producer rendezte és vágta össze a filmet. Cameron hiába harcolt hogy vegyek le a nevet a stáblistarol, akkoriban egy fityingje se volt ügyvedre. Szóval, ahogy mindig is mondtam, a P2 nem Cameron első filmje és jogtalanul szerepel rendezőként.

 

- Terminator: Azt tudjuk ugye hogy Lance Henriksen lett volna a Terminator, vele meg a P2 forgatáson haverkodott össze. Hogy eladjak a filmet beöltöztették LH-t terminatornak és szabályosan rátörte az ajtót es terrorizálta a produceri iroda alkalmazottait, akikhez röviddel később Cameron érkezett megmentőnek, az előadás sikeres volt (a titkárnő sikoltozva menekült), meggyőzték a producereket :D

 

Az is érdekes, ahogy az Aliens hozzákerült. Igazából egy jövőbeli idegen bolygón játszódó Spartacus filmet akartak vele megcsináltatni meg a T forgatásának megkezdése előtt, de ez a koncepcio nem nagyon jott be JCnek, es szinte csak mellékesen dobtak be neki, hogy mit szólna a "Alien 2"hoz. Cameron majdnem infarktust kapott mert iszonyat nagy rajongója volt az első résznek, es azonnal belement a dologba, és már rohant is haza megírni a sztoritervet.

 

Az Aliens sztorija Cameron 8 hónappal korábban megirt sztorijanak átirata volt, aminek a munkacíme először E.T., aztán "Mother" volt es a Venuszon játszódott, ahol a rendkivüli meleg miatt egy genetikailag létrehozott hibrid a "Mother" nevű lény dolgozott, hogy elviselje a hőséget, az alcim Venus in Hell :) ismerős vonal? KAMERON MAGATOL IS LOPOTTT A SZEMÉT!!!

A "Mother" végén a férfi emberi hős győzte volna le anyut, az idegen lényt egy power suit-tal. Szóval a rakodó robot ötlete innen származik. Az idegen lényből lett az Alien kiralynő, a férfi hősből S.W. es jöttek a tengerészgyalogosok és mar kész is volt a sztori egy hét alatt.

 

folyt. köv, ha érdekel valakit majd!

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Titánok bukása annyira olvasmányos, hogy délben kezdtem el olvasni és most hagytam abba. Sokkal jobban megérthetők az I. világháború kitörésének okai, a bolsevik forradalom, a nők szavazati jogaiért folyó harc. Nekem nagyon tetszik.

 

Sikerült kiolvasnod Frenkie? Milyennek találod a könyvet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült kiolvasnod Frenkie? Milyennek találod a könyvet?

 

Sajnos még nem. Eljött a melós időszak és ilyenkor hétköznap nem tudok olvasni. Elalszok rajta munka után ,reggel meg nem kele fel ezért hamarabb. Így marad a hétvége, de akkor sem mindíg érek rá. Eddig nagyon jó. Olyan történeti dolgokat meg lehet tudni belőle, hogy ezt nem is gondoltam volna, mégpedig az átlagember szemszögéből. Pl milyen volt munkásnak lenni a múlt század eleji Oroszországban. Egyet mondhatok én is ott rohantam volna Lenin mellett '17-ben. Az is érthetpő miért végezték ki a cári családot. Na és sok ilyen info van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más.

Éppen Prabhupada egyik könyvét olvasom Krisna életéről, és most értem Kaliya történetéhez. Tetszett, rákerestem, magyarul nem találtam, angolul is csak néhány mondatos összefoglalóként. Úgyhogy bepötyögtem. Enjoy!

 

 

Kaliya legyőzése

Töredék A. C. B. S. Prabhupada Krisna – Az Istenség Legfőbb Személyisége c könyvéből

 

Volt egy sziget, a kígyók birodalma, amelyet Nagalaya néven ismertek, s Kaliya a birodalom egyik legtekintélyesebb kígyója volt. Garuda, aki kígyókkal táplálkozott, rendszeresen eljárt a szigetre, ahol kedvére válogathatott a kígyókból. Egyeseket tényleg meg is evett, ám néhányukat fölöslegesen pusztította el. A kígyók nemzetségében félelem ütötte fel a fejét, s királyuk, Vasuki, az Úr Brahma védelmét kérte, aki a megfelelő intézkedésekkel el is hárította a bajt. Garuda már nem tartotta rettegésben őket, ám cserébe minden félholdkor fel kellett ajánlaniuk neki egy kígyót. Az áldozati felajánlásra kiszemelt kígyót mindig egy fa alá tették, s az így elégedetté tett Garuda békén hagyta a többieket.

Kaliya azonban visszaélt a helyzettel. Ostobaságában büszke lett felhalmozott mérgére és hatalmas erejére. „Miért kellene Garudának felajánlanunk ezt az áldozatot?” –gondolta, s ahelyett, hogy fölajánlották volna, ő maga ette meg az áldozatra szánt kígyót. Amikor Garuda, az Úr Visnu híve és hordozója ezt megtudta, rettentően feldühödött, s nyomban a szigetre röpült, hogy végezzen az elbizakodott kígyóval. Kaliya azonban szembeszállt Garudával, s kiállt ellene számtalan fejével, sok-sok éles méregfogával. Meg akarta marni ellenségét, de Garuda, Tarksya fia – aki az Úr Visnu hordozójához illő roppant erővel bírt – hatalmas ütést mért rá ragyogó arany szárnyával. Kaliya, akit Kadrusutának, Kadru fiának is neveznek, a Yamuna folyóban lévő Kaliyahrada nevű tóba menekült, ahova Garuda már nem tudott utánamenni.

 

Volt a Yamuna közepén egy nagy tó. Ebben a tóban lakott Kaliya, a fekete kígyó. Mérge olyan erős volt, hogy az egész hely mérges kigőzölgéseket bocsátott ki magából szakadatlanul. Ha egy madár arra repült, azon nyomban holtan zuhant a vízbe. A Yamuna mérges párájától a part menti fák és füvek is mind kiszáradtak. Az Úr Krisna látta, mit tett a nagy szörnyeteg mérge: a Yamuna, Vrindavana folyója halálosan veszélyes lett.

Krisna – aki azért jelent meg, hogy elpusztítsa a világ gonosz erőit – felmászott a Yamuna partján egy nagy kadamba-fára. (A kadamba sárga, gömbölyű virág, s csak Vrindavan környékén található meg.) A fa tetején aztán meghúzta övét, s karjait megmozgatva, akár egy birkózó, beleugrott a mérgezett tó kellős közepébe. Amikor az Úr Krisna a vízbe ugrott, a folyó jó fél mérföldnyi szélességben elöntötte a partot, mintha egy hatalmas kőszikla esett volna bele.

Krisna ide-oda úszkált, mint egy nagy, erős elefánt. Óriási lármát csapott, amit a nagy, fekete kígyó is meghallott. A hangzavar kibírhatatlan volt a számára, s megértette, hogy birodalmát támadás érte. Azon nyomban Krisna előtt termett, s csodálatos látványban volt része. Krisna gyönyörű volt. Színe egy felhőéhez volt hasonlatos, lábai akár a lótuszvirágok. Testét srivatsa-jel, drágakövek és sárga ruha díszítették. Arcán csodálatos mosoly bujkált, s hatalmas erőtől sugározva játszott a Yamuna folyóban. Krisna lenyűgöző látványa ellenére Kaliya szívét elöntötte a düh, s óriási gyűrűivel megragadta Krisnát.

Krisna, egy közönséges kisfiú szerepét játszva, két órán át maradt Kaliya gyűrűi között. Amikor azonban látta, hogy Gokula lakói, s köztük anyja, apja, a gopik, a pásztorfiúk és a tehenek is már épp a halálukon vannak, és semmi nem mentheti meg őket a közelgő végzettől, azonnal kiszabadította magát. Egyre nagyobbra és nagyobbra növelte testét, s a kígyó, amikor próbálta szorosabbra fogni Őt a gyűrűivel, hatalmas ellenállást érzett. Krisna teste olyan erővel feszítette a gyűrűit, hogy azok lecsúsztak Róla, s kénytelen volt kiengedni szorításából, s szétterjesztette a csuklyáit. Orrán mérges gázokat fújt, szemei tüzeltek, szája lángokat hányt. Rövid ideig mozdulatlanul várt, s kétágú nyelveit öltögetve Krisnát nézte. Most már kétszer akkora csuklyákkal meredt Krisnára, s a tekintete tele volt méreggel. Krisna azonnal lecsapott rá, éppen úgy, ahogy Garuda csap le a kígyókra. Az ütéstől felbőszült Kaliya ezután csak a megfelelő pillanatot várta, hogy megmarhassa Krisnát, de Krisna körbe-körbe forgott körülötte. Ahogy így körbe-körbe forogtak, a kígyó egyre jobban elfáradt, ereje egyre inkább elhagyta. Krisna egy hirtelen mozdulattal ekkor lenyomta a kígyó csuklyáit, s a fejére ugrott. Aztán Ő, aki eredeti mestere minden művészetnek, így a táncnak is, táncolni kezdett a kígyó ide-oda ringó fejein, miközben lótuszlábai vörösen ragyogtak a kígyó fejeit díszítő drágakövek fényében.

Miközben Krisna Kaliyán táncolt, egyik fejéről a másikra lejtve, a kígyó megpróbálta Őt letaszítani onnan a fejeivel. Kaliyának vagy száz feje volt, de Krisna mindet az ellenőrzése alatt tartotta. Lótuszlábaival nagyokat dobbantva nagy erővel tapodni kezdte Kaliya fejeit, s ez már több volt, mint amit a kígyó el tudott viselni. Kaliyának végül már a saját életéért kellett küzdenie. Mindenféle szörnyű dolgokat hányt, s közben tüzet okádott. Ahogyan a mérgező anyagok eltávoztak a testéből, Kaliya bűneinek a terhe is csökkent. Ahogy nagy dühében küzdeni kezdett az életéért, megpróbálta felemelni az egyik fejét, hogy halálos csapást mérjen az Úrra. Krisna azonban egyből ott termett, egyetlen dobbantással lenyomta a fejet, s táncolni kezdett rajta. Úgy tűnt, mintha a kígyó az Istenség Legfelsőbb Személyiségét, Visnut imádná: a mérgek, melyet a száján át távoztak, virágfelajánlásoknak tűntek. Halálosan kimerült, s méreg helyett már vért okádott végül. Úgy érezte, minden porcikáját összetörték az Úr rúgásai. Végül azonban ráeszmélt, hogy Krisna az Istenség Legfelsőbb Személyisége, s meghódolt Neki. Ráébredt, hogy Krisna a Legfelsőbb Úr, mindennek az Ura.

- Kígyónak születtem, ezért alaptermészetemnél fogva a düh uralkodik rajtam. Kérlek, Uram, bocsásd meg nekem természetadta anyagi hajlamaimat. Büntess meg vagy kegyelmezz nekem, Uram: tégy, ahogy jónak látod!

Kaliya szavainak hallatán az Istenség Legfelsőbb Személyisége, aki kisgyermekként állt a kígyó előtt, ezt parancsolta Kaliyának:

- Innen azonnal az óceánba kell költöznöd. Indulj azonnal! Magaddal viheted gyermekeidet, feleségeidet, mindenedet, amid csak van. Ne szennyezd többé a Yamuna vizét! Te Garudától való félelmedben jöttél ide, mert fel akart falni óceánparti csodás birodalmadban. Most már azonban, ha látja majd lótuszlábaim nyomát a fejeden, többé nem fog bántani.

 

 

 

http://www.krsna-art.com/images/pics/big/KA1_093.jpg

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem a Titánok bukását. Kötelezővé tenném a történelem tantárgy részeként. Annyira jól írja le az első világháborúig vezető utat, magát a háborút Lenin hatalomra kerülését, na és a gyalázatos békekötést, hogy akit eddig nem érdekelt ez a korszak(pl én) most fogja. Döbbenetese látni hogy az 1. világháború lezárása mennyire automatikusan készítette elő a talajt a másodikhoz. Én világéletemben sose értettem hogy hogyan lehetett Hitelrhez csatlakozni most viszont már pontosan értem. Komolyan érdemes elolvasni. Az is nagyon jól lett érzékeltetve, hogy mikor a bolsevikok átvették a hatalmat ők lettek az új nemesség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.